مخبر - 1397/04/27 - امام جمعه تبریز: حجاج برای تجارت به مکه نمی روند

امام جمعه تبریز: حجاج برای تجارت به مکه نمی روند
تبریز-ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور و لزوم صرفه جویی در خرید توسط حجاج، گفت: حاجیان ایرانی به طور قطع برای تجارت به مکه نمی روند و باید مسایل مربوط به بازار و خرید را رعایت کنند.
امام جمعه تبریز: حجاج برای تجارت به مکه نمی روند

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم روز چهارشنبه در دیدار کارگزاران حج و زیارت آذربایجان شرقی با وی با بیان اینکه باید عزت ایرانی توسط حجاج بیت الله الحرام حفظ شود، اظهار داشت: باید در این سفر معنوی پول ایرانی تنها برای موارد ضروری خرج شود.
وی افزود: باید حج تامین کننده منافع تمام مسلمانان باشد و تنها به فکر خودمان نباشیم، چون حج به صورت طبیعی عامل و منادی وحدت بین مسلمانان و زمینه بر طرف کردن مشکلات مسلمانان است.
حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به محدودیت مراسم برائت از مشرکین در مکه، یادآورشد: اما حج همان حرف واحد مسلمانان برای برائت از دشمنان است و جای بهتری از حج برای اعلام مواضع مسلمانان و اعلام انزجار از دشمنان نیست، پس باید مردم باید با مسایلی که بعثه مقام رهبری تصمیم می گیرد، همراه باشند.
وی حج را موجب نزدیکی دل های مسلمانان برشمرد و اظهار داشت: هرچند رژیم آل سعود اجازه نمی دهد برائت و حجی که مد نظر ماست انجام شود اما هر حجی که انجام می شود، در شرایط کنونی غنیمت است.
حجت الاسلام آل هاشم ادامه داد: سال گذشته شاهد بودیم که با مدیریت درست و برخلاف مسائلی که چندین سال قبل رخ داد و باعث شهادت تعدادی از هموطنان شد، حج آبرومندانه برگزار گردید، اما آنچه برای حج امسال مهم است توجیه کردن زائران خانه خدا برای خرج به مقدار نیاز است.
وی با تاکید بر اینکه حجاج برای تجارت به حج نمی روند، گفت: باید عزت و احترام ایرانی آنجا حفظ شود و پول ایران تنها برای موارد ضروری مانند رفت وآمد و اقامت و مسائل واجب خرج شود.
امام جمعه تبریز با بیان اینکه توجه به مسایل عبادی حج و معنویت عرفات بسیار مهم است، گفت: این وظیفه مدیران و روحانیون کاروان ها است که دل ها را به سمت خدا هدایت کنند.
حجت الاسلام آل هاشم اظهار داشت: متاسفانه خیلی ها در سفر حج به این فکر هستند که چه موقع سفر تمام می شود و یا در پاساژها چه چیزی وجود دارد، در حالی که کسی که به مکه می رود باید بعد از بازگشت تغییری در او ایجاد شود و در غیر این صورت تنها یک اسم برایش می ماند.
به گزارش ایرنا، مدیر دفتر حج و زیارت آذربایجان شرقی نیز در این دیدار گفت: اعزام کاروان های استان از 20 مرداد ماه از طریق فرودگاه بین المللی تبریز در قالب 9 پرواز آغاز می شود که تمام آنها جزو زائران مدینه بعد هستند.
امیر روحی ملکی اظهار داشت: سازمان حج و زیارت طبق برنامه ریزی ثبت نام را انجام داده و برنامه های پروازی هماهنگ شده است که مطابق آن 18 و 19 مرداد پرواز زائران استان اردبیل نیز از طریق فرودگاه تبریز انجام خواهد شد.
روحی ملکی اضافه کرد: زائران جمهوری اسلامی ایران در تعداد 102 هتل و زائران آذربایجان شرقی در چهار تا پنج هتل اسکان می یابند که به دلیل کیفیت پایین هتل های مدینه نسبت به مکه ممکن است اعتراصاتی به مدیران کاروان ها انجام بگیرد.
3038/518

انتهای پیام /*

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.