مخبر - 1397/04/26 - برگزاری نشست بصیرتی در جالق سراوان

برگزاری نشست بصیرتی در جالق سراوان
با همت حوزه شهیده مطهره نارویی وشورای امربمعروف و نهی از منکر ،نشست بصیرتی فرهنگی عفاف و حجاب در جالق برگزار گردید.
برگزاری نشست بصیرتی در جالق سراوان

به گزارش خبرنگار بسیج از سراوان، در راستای تحقق فریضه امر به معروف و نهی از منکر و حفظ عفاف و حجاب، نشست بصیرتی فرهنگی عفاف و حجاب با حضور خواهران بسیجی و دختران جوان در راستای گرامی داشت ولادت حضرت معصومه(س) در حوزه شهیده مطهره نارویی برگزار شد.
خواهر بسیجی آسکانی، فرمانده حوزه شهیده مطهره نارویی جالق سراوان در این نشست گفت: جحاب یکی از معروفات مهم جامعه امروزی است که باید به آن عمل کنیم تا این مهم در بین نسل جوان و آینده ساز انقلاب نهادینه شود.
وی با اشاره به این مطلب که پوشش هر فرد نشان دهنده فکر، عقلانیت و شخصیت اوست افزود: یکی از دلایلی که باعث می شود بسیاری از بانوان جامعه پوشش نامناسب را برای خود انتخاب کنند عدم ارائه الگوی واقعی و عدم شناخت صحیح از معروفات است.
آسکانی بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر رسالتی همگانی است و وظیفه شرعی ایجاب می کند هرفردی، به سهم خود در اصلاح جامعه بکوشد.
فرمانده حوزه مقاومت بسیج خواهران شهیده مطهره نارویی جالق سراوان اظهار داشت: خواهران باید به قدر توانایی خود، سیرت حضرت فاطمه زهرا (س) و حضرت معصومه (س) را الگوی خود قرار دهند و در راستای حفظ ارزش های امر به معروف و نهی از منکر قدم بردارند.
این مسئول ادامه داد: اگر می خواهیم فرزند اسلام و قرآن باشیم، برای این که پیرو مکتب ایمان باشیم تا روز قیامت نادم و پشیمان نباشیم باید در مسیر ارزش های دینی حرکت کنیم.
آسکانی عنوان کرد: حجاب تنها یکی از علامت های عفیف بودن فرد است و عدم رعایت خویشتن داری در نگاه، زبان و منحصر کردن مساله عفاف به رعایت حجاب و مترادف کردن این دو واژه با یکدیگر، تنها منجر به نمایش یک کاریکاتور از عفاف می شود؛ یعنی بایدهمه ابعاد مساله عفاف مدنظر قرار بگیرد.
وی با تاکید بر این مطلب که عواملی همچون تقویت عزت نفس، یاد خداوند، غیرت، احساس مسئولیت همراه با مهربانی از عوامل موثر در عفاف می باشند؛ خاطر نشان کرد: بسیجیان باید نمونه عملی رفتار و کردار در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب به عنوان یک معروف در جامعه باشند؛ و با رفتار و کردار خود معروفات را در جامعه ترویج نمایند و با منکرات مبارزه کنند.

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.