مخبر - 1397/04/25 - خشونت نخستین آسیب اجتماعی در مرند است

خشونت نخستین آسیب اجتماعی در مرند است
حسين محمدزاده روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران، فعتاليت در عرصه بهزيستي را تلاش براي بهتر زيستن عنوان کرد و گفت: بهزيستي از دوران قبل از تولد تا دوره مهد و سن يادگيري، نوجواني، جواني و دوره سالمندي درگير فرد است.
خشونت نخستین آسیب اجتماعی در مرند است

حسین محمدزاده روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران، فعتالیت در عرصه بهزیستی را تلاش برای بهتر زیستن عنوان کرد و گفت: بهزیستی از دوران قبل از تولد تا دوره مهد و سن یادگیری، نوجوانی، جوانی و دوره سالمندی درگیر فرد است.
وی با اشاره به ظهور آسیب های اجتماعی در فرد، بخش مهمی از تلاش های بهزیستی را در این زمینه دانست و افزود: آسیب های اجتماعی علت هایی دارند که علل زمینه ساز، علل مساعد کننده و علل غایی از جمله آنها هستند که بهزیستی برای رسیدن به هدف خود باید در هر سه زمینه تلاش کند.
رئیس اداره بهزیستی مرند از کسب رتبه اول این اداره در تمامی حوزه ها از قبیل پیشگیری، اشتغال، توانبخشی و امور اجتماعی در سال 96 خبر داد و گفت: با توجه به رشد 100 درصدی عملکرد اداره بهزیستی مرند در سال 96 نسبت به سال 95، موفق به کسب مقام اول در همه زمینه ها شدیم.
وی در زمینه اشتغال مددجویان نیز گفت: در سال 96 در عرصه اشتغال برای 210 نفر وام اشتغال به مبلغ 20 میلیارد ریال پرداخت شد.
محمدزاده به اعطای وام به 38 نفر در راستای توانمندسازی بهبودیافتگان اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه بتدریج به سمت زنانه شدن جمعیت و فقر زنان در جامعه می رویم، در جهت حمایت از زنان سرپرست خانوار به تعداد 49 نفر از آنها وام اشتغال داده شد.
وی اعلام کرد: با بکارگیری مددجویان توسط کارفرمایان، علاوه بر پرداخت حق بیمه آنها به مدت 5 سال، وام 200 میلیون ریالی نیز به کارفرمایان داده می شود.
رئیس اداره بهزیستی مرند تعداد پرونده های توانبخشی را حدود 4250 فقره اعلام کرد و گفت: اکنون به بیش از یکهزار نفر مستمری داده می شود و در آینده نزدیک نیز نسبت به پرداخت مستمری به بقیه مددجویان اقدام خواهد شد.
وی در ادامه از تامین هزینه 68 نفر قطع نخاعی در شهرستان مرند خبر داد و گفت: بهزیستی مرند همچنین هزینه های تحصیل 184 دانش آموز معلول در زمینه توانبخشی و 180 نفر معلول اجتماعی که شامل بچه های زنان سرپرست خانوار هستند را پرداخت می کند.
محمدزاده در مورد فعالیت اورژانس اجتماعی در مرند خاطرنشان کرد: اورژانس اجتماعی بهزیستی مرند با سه پایگاه فعالیت می کند که شامل دفتر مداخله در کاهش طلاق مستقر در دادگستری، پایگاه سیار 123 و پایگاه ثابت مستقر در روبروی پارک جانبازان است.
وی همچنین از اعطای مجوز به مرکز مشاوره ژنتیکی در مرند خبر داد و اظهار داشت: تمامی مشاوره ها و ارجاعات آزمایش های ژنتیکی با معرفی بهزیستی شهرستان بطور رایگان انجام می شود.
وی اعلام کرد: همزمان با هفته بهزیستی، دو خانه مسکونی مددجویان و معلولان در روستاهای زمهریر و اردکلو با کمک های بلاعوض و وام اداره بهزیستی مرند افتتاح می شود.
محمدزاده مراسم تقدیر از سالمندان،جشنواره غذا توسط سالمندان، ویزیت، درمان و مشاوره رایگان در طول هفته، بازدید فرماندار مرند از موسسه فرشتگان مهر، دیدار با امام جمعه و سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه را از دیگر برنامه های هفته بهزیستی برشمرد.
منبع : ایرنا

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.