مخبر - 1397/04/21 - فعالیت 3500 مربی در مهد کودک های آذربایجان شرقی

فعالیت 3500 مربی در مهد کودک های آذربایجان شرقی
مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی از فعالیت 3500 مربی در مهد کودک های آذربایجان شرقی خبرداد.
فعالیت 3500 مربی در مهد کودک های آذربایجان شرقی

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ ارشدزاده مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی در سومین همایش حجاب و عفاف ویژه مدیران مهد های کودک سراسر استان، با بیان این که سه هزار و 500 نفر مدیر و مربی در مهد کودک های استان فعالیت می کنند، گفت: 50 هزار نفر از کودکان و نو نهالان در استان تحت آموزش و تربیت مربیان مهد و کودک ها قرار دارند.

وی با اشاره به اهمیت و ضرورت برگزاری همایش حجاب و عفاف ویژه ی مدیران مهد کودک ها، افزود: همه ما مسلمان بوده و برای رسیدگی به برگزاری برنامه های عفاف متعهد هستیم.

وی با اشاره به اهمیت حفظ حجاب برای هر گروه سنی، گفت: کودکان در شرایط سنی خاص خود برای آموزش حجاب و عفاف بیشتر از مربیان و معلمان خود الگو برداری می کنند، مربیان باید در خصوص آموزش مسائل حجاب متعهد باشند تا برای کودکان به الگوی مناسبی تبدیل شوند.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی با بیان این که تکلیف دینی و شرعی مربیان، رعایت حجاب و عفاف است، افزود: با توجه به این که کودکان از لحاظ روانشناسی در شرایط سنی و رشد روانی قرار دارند، مربیان باید با رفتار و اخلاق خود برای کودکان الگو شوند؛ چرا که همین کودکان آینده سازان کشور هستند.

وی تاکید کرد: ما در مقابل تمامی هجمه های دشمن باید برنامه های دینی و فرهنگی، آموزش نماز و حجاب را برجسته کنیم.

ارشدزاده با بیان این که کودکان همواره از سه گروه خانواده، مربیان و شخصیت های تلویزیونی الگوبرداری می کنند، اظهار کرد: کودکان آینه وار رفتار های والدین و مربیان خود را تقلید می کنند و معتقدم این افراد خود به موضوع حجاب باور و اعتقاد قلبی داشته و متعهد به رعایت حجاب باشند تا کودکان، آن ها را برای خود الگو قرار دهند.

وی با بیان این که حجاب باید از طریق داستان به کودکان آموزش داده شود، افزود: با توجه به این که برهان و منطق کودکان در سنین پایین شکل نیافته است، برهمین اساس موضوع حجاب را باید با شعر و داستان به کودکان آموزش دهیم.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی ادامه داد: باید کاری کنیم تا حجاب و عفاف برای کودکان جذاب و دوست داشتنی شود نه این که حجاب خشک و سرد را از روی وظیفه و اجبار به کودکان تحمیل کنیم.

انتهای پیام/ش

3500 مربی در مهد کودک های آذربایجان شرقی فعال هستند

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.