مخبر - 1397/04/21 - تلاش سنای آمریکا برای تعدیل آتش جنگ تجاری ترامپ

تلاش سنای آمریکا برای تعدیل آتش جنگ تجاری ترامپ
خبرگزاری آریا - تهران - ایرنا - سنای آمریکا در اقدامی که از سوی هم حزبی های ترامپ کلید خورد، تلاشی را آغاز کرد تا تعیین تعرفه های تجاری جدید از سوی رئیس جمهوری این کشور را به تایید کنگره مشروط کند.
تلاش سنای آمریکا برای تعدیل آتش جنگ تجاری ترامپ

تلاش سناي آمريکا براي تعديل آتش جنگ تجاري ترامپ خبرگزاري آريا - تهران - ايرنا - سناي آمريکا در اقدامي که از سوي هم حزبي هاي ترامپ کليد خورد، تلاشي را آغاز کرد تا تعيين تعرفه هاي تجاري جديد از سوي رئيس جمهوري اين کشور را به تاييد کنگره مشروط کند.

به گزارش بامداد پنجشنبه ايرنا به نقل از خبرگزاري رويترز، سناي آمريکا با اکثريت آرا طرحي را براي تصويب قانوني در ارتباط با تغيير تعرفه هاي تجاري از سوي رئيس جمهوري آمريکا تاييد کرد.
اين طرح اقدام آغازين براي قانوني است که تعيين تعرفه هاي تجاري جديد براي کالاهاي وارداتي از سوي رئيس جمهوري آمريکا را مشروط به تاييد کنگره اين کشور مي کند.
حاميان اين طرح که با 88 راي موافق برابر 11 راي مخالف تصويب شد، باب کورکر، جف فليک و پت تومي سناتورهاي جمهوريخواه هم حزب دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريکا و موافق تجارت آزاد هستند.
اگرچه طرح تصويب شده اخير الزام آور نيست، اما سناتورهاي تهيه کننده آن اعلام کردند که اين طرح آغازي براي قانوني الزام آور در اين زمينه است.
ترامپ از اوايل سال جاري ميلادي با اعمال تعرفه هاي جديد بر واردات برخي کالاها از ديگر کشورها، جنگي تجاري را به بهانه تامين امنيت ملي آغاز کرده است.
وي در گام اول تعرفه واردات فولاد و آلومينيوم را به ترتيب به 25 و 10 درصد افزايش داد که مورد انتقاد شديد چين به عنوان رقيب تجاري آمريکا و همچنين همپيمانان تجاري واشنگتن در اروپا و قاره آمريکا قرار گرفت.
کشورهايي که از اين تعرفه ها آسيب ديدند در اقدامي متقابل فهرستي از کالاهاي وارداتي از آمريکا را منتشر کرده و تعرفه آن ها را افزايش دادند.
دولت ترامپ در تازه ترين اقدام گفته که قصد دارد تعرفه واردات کالاهاي چيني به ارزش 200 ميليارد دلار را افزايش دهد.
شبد**9416**1379
انتهاي پيام /*
لینک اصل خبر

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.