مخبر - 1397/04/21 - واکنش وزیر دفاع آلمان به اظهارات جنجالی ترامپ

واکنش وزیر دفاع آلمان به اظهارات جنجالی ترامپ
وزیر دفاع آلمان در واکنش به اظهارات جنجالی رئیس جمهور آمریکا در حاشیه اجلاس سران ناتو در بروکسل که «آلمان را اسیر روسیه» توصیف کرده بود، گفت که برلین برای حفظ گفتگو ها با مسکو اهمیت بسیاری قائل است.
واکنش وزیر دفاع آلمان به اظهارات جنجالی ترامپ

خبرگزاری فارس: «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا که برای شرکت نشست سران کشور های عضو ناتو به بروکسل بلژیک سفر کرده، امروز در همان ساعات ابتدایی و در مراسم صبحانه کاری با «ینس استولتنبرگ» دبیر کل ناتو، در برابر دوربین ها به آلمان تاخت و گفت: برلین به دلیل وابستگی به تأمین انرژی از روسیه، «اسیر» مسکو است. (جزئیات بیشتر)

«آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان ساعتی بعد از این اظهارات، در بدو ورود به محل برگزاری نشست، به صحبت های ترامپ واکنش نشان داد و گفت: آلمان اکنون کشوری مستقل است و خودش برای خود تصمیم می گیرد. (جزئیات بیشتر).

اما در این میان، صدراعظم آلمان تنها مقام بلندمرتبه این کشور نبود که به این اظهارات رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان داد.

«اورسولا فون درلین» وزیر دفاع آلمان نیز که به همراه صدراعظم این کشور برای شرکت در نشست ناتو به بروکسل سفر کرده است، امروز چهارشنبه در واکنش به این اظهارات رئیس جمهور آمریکا گفت، برلین معتقد است که حفظ گفتگو ها با مسکو اهمیت بسیار زیادی دارد.

وی ادامه داد: «من نمی دانم که منظور رئیس جمهور آمریکا از این جمله چه بوده، اما امیدوارم که وی در این نشست که امروز برگزار می شود سیگنال واضحی درباره عزم و اتحاد ما نشان دهد.»

وزیر دفاع آلمان افزود: «اگر به عملکرد صدراعظم کشورمان دقت کنیم، متوجه خواهیم شد که وی طی 13 سال گذشته تماس های مداومی با رئیس جمهور روسیه داشته است... ما سوالات بسیاری از روسیه داریم که برای مطرح کردن آن ها نیازمند حفظ گفتگو ها هستیم... ما نه تنها با دوستان بلکه با دشمنان و مخالفانمان نیز گفتگو می کنیم».


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.