مخبر - 1397/04/21 - «بی خلوتی» منتشر شد

«بی خلوتی» منتشر شد
«بی خلوتی» اثر مریم ساحلی در انتشارات كتاب نیستان منتشر شد.
«بی خلوتی» منتشر شد

به گزارشحوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ «بی خلوتی» اثر مریم ساحلی در انتشارات كتاب نيستان منتشر شد.

ادبیات جوان ایران، ادبیات ایده های نو است. ادبیاتی که می توان آن را غنایی اما نه با تعریف متعارف آن به شمار آورد.

غنا در این ادبیات حاصل امواج کلماتی است که اندیشه های بلند بسیاری از جوانان داستان نویس معاصر ایران را در دامان خود به فراز می رساند و ارج می نهد. غنایی که موج حس برانگیزی ناشی از روایت زندگی های عادی و فراموش شده در ساختار جامعه معاصر ایرانی است و کلمات را این موج در دل خود چنان به طرب می افکند که داستان پیش چشم مخاطب، او و حس او را به لرزش و صدا در می آورد که اینک فصل و زمانه ای تازه برای گفتن آغاز شده و تو نیز باید دست در دستان من به این بزم آیی.

بی خلوتی منتشر شد

مجموعه داستان «بی خلوتی» اثر مریم ساحلی در زمره چنین داستان هایی است. داستان هایی که نوشته شدنش نه برای افزودن چیزی به ادبیات که برای افزودن چیزی به زندگی مخاطبانشان است؛ داستان هایی که قرار است بخشی از ناکجای ذهن و زندگی مخاطبان خود را حرکت غنایی ببخشند و حس و عاطفه و شوق را در آنها به حرکت درآورند.

«بی خلوتی» مجموعه ای است آکنده از ایده های داستانی درون و برون گرا، اثری که مخاطب خود را دائماً به تأملی شاعرانه در برش هایی از زندگی جاری در بطن جامعه زیستی ایران معاصر دعوت می کند. داستان هایی که بی آنکه اصرار داشته باشند تا در جغرافیا و یا موقعیت زیستی ویژه ای روایت شوند، از حیث ایده و پلات داستانی مخاطب خود را شگفت زده می کنند و این شگفت زدگی نیز نه ناشی از سر حوادث که از حیث سرنوشتی است که داستان برای مخاطب خود تدارک دیده و به کار روایت آن دست زده است.

«بی خلوتی» به همین اعتبار داستانی است برای خلوت اهالی داستان، برای خواندن و مزه مزه کردن در خاص ترین لحظاتی که خواندن تنها پدیده ای است که در دنیای رنگارنگ صفر و یک های دیجیتالی، به کار آمده و جادوی کلمات جای خود را به جادوی دیجیتال داده است.

زبان شاعرانه و انتخاب زاویه دید صحیح در کنار بیان استعاری داستان ها و فرار از افتادن در دام روایت های ساختارشکن و روشنفکرمآبانه را می توان مهم ترین ویژگی داستان های این مجموعه به شمار آورد که در هر یک از آثار آن به شکلی خود را به نمایش می کشد.

انتهای پیام/

«بی خلوتی» اثر مریم ساحلی منتشر شد

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.