مخبر - 1397/04/20 - البرز با کسری آب مواجه می شود

البرز با کسری آب مواجه می شود
خبرگزاری آریا - کرج- ایرنا- مدیرعامل شرکت آبفای شهری البرز اعلام کرد: با توجه به روند کاهشی نزولات آسمانی و افزایش جمعیت، این استان در 8 سال آینده با کسری 100 میلیون متر مکعبی آب مواجه می شود.
البرز با کسری آب مواجه می شود

البرز با کسري آب مواجه مي شود خبرگزاري آريا - کرج- ايرنا- مديرعامل شرکت آبفاي شهري البرز اعلام کرد: با توجه به روند کاهشي نزولات آسماني و افزايش جمعيت، اين استان در 8 سال آينده با کسري 100 ميليون متر مکعبي آب مواجه مي شود.

به گزارش ايرنا، غلامرضا رضايي فر روز چهارشنبه در نشستي با حضور مسئولان استاني گفت: اين کسري آب تا سال 1405 در البرز رخ مي دهد که بايد چاره جويي کرد.
رئيس شوراي هماهنگي وانسجام بخشي صنعت آب و برق البرزاظهار داشت: درحالي که از تمام ظرفيت هاي آب زيرزميني وسطحي البرز براي شرب مردم استفاده مي شود ليکن توليد و مصرف آب اکنون درنقطه سر به سر است .
وي ادامه داد: وقوع حوادث غيرمتعارف براي تاسيسات آب ، خدمات رساني را در اين استان متوقف مي کند.
رضايي فر افزود: از آنجا که کارکرد تاسيسات چاه، ايستگاه هاي پمپاژ و... وابسته به نيروي برق است با قطعي برق در روزهاي اخير، توزيع آب هم دچار وقفه شد.
وي بيان داشت: به رغم رکود ساخت وساز سالانه بيش از 50 هزار واحد جديد متقاضي انشعاب آب در البرز
هستند و اين رشد جمعيت فشار مضاعف به منابع محدود آبي استان است.
ناصر اسکندري مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق استان البرز اظهارداشت: تغيير ساعات کاري ادارات در استان موجب صرفه جويي در مصرف انرژي شده است.
وي افزود: تلاش مي کنيم با انجام مانورهاي منطقه اي برروي شبکه توزيع برق، مناطقي که باقطع برق تاثير پذيري بيشتري ازنظر قطع آب دارند را از قطعي خارج کنيم تا مردم بي آب نشوند .
مهرور مديرکل مديريت بحران استانداري البرز هم دراين نشست اظهار داشت: بايد به سمت استفاده از انرژي خورشيدي رفت ودر دستور عمل پدافند غيرعامل نيز تاکيد برجايگزيني با انرژي پاک است.
وي با اشاره به اينکه براي تغيير رفتار مصرفي مردم بايد سياست تشويقي اعمال شود وابزارولوازم کاهنده مصرف را با يارانه مناسب دراختيار مردم گذاشت،گفت: بخشي از مشکلات بوجود آمده ناشي از انشعاب هاي غيرقانوني وغيرمجاز آب وبرق عنوان است وبايد اين انشعابها درسطح استان شناسايي وقطع شوند.
7410/ 6155
انتهاي پيام /*
لینک اصل خبر

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.