مخبر - 1397/04/19 - دانشگاه سمنان موفق به کسب رتبه 13 در بین دانشگاه های جامع کشور شد

دانشگاه سمنان موفق به کسب رتبه 13 در بین دانشگاه های جامع کشور شد
در جدیدترین رتبه بندی دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی کشور از سوی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام «ISC»، دانشگاه سمنان موفق شد با ارتقای پنج پله ای نسبت به دوره قبل به رتبه سیزدهم دست یابد.
دانشگاه سمنان موفق به کسب رتبه 13 در بین دانشگاه های جامع کشور شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از روابط عمومی دانشگاه سمنان، در جدیدترین رتبه بندی دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی کشور از سوی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام «ISC»، دانشگاه سمنان موفق شد با ارتقای پنج پله ای نسبت به دوره قبل به رتبه سیزدهم دست یابد.

مسعود نصیری، رئیس دانشگاه سمنان گفت: گروه رتبه بندی دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی کشور برای هفتمین سال متوالی دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی را به صورت رسمی و بر اساس شاخص ها و معیارهای مصوب ششمین نشست فوق العاده وزرای آموزش عالی کشورهای اسلامی رتبه کرد.

نصیری زرندی تصریح کرد: در این رتبه بندی 182 دانشگاه و مؤسسه پژوهشی دولتی توسط 26 شاخص در قالب 5 معیار پژوهش، آموزش، بین الملل، تسهیلات (امکانات) و فعالیت های اجتماعی – اقتصادی مورد ارزیابی قرار گرفته اند.

رئیس دانشگاه سمنان گفت: دانشگاه سمنان در معیار پژوهش با کسب نمره 55.46 در رتبه 14، در معیار آموزش با کسب نمره 41.12 در رتبه 31، در معیار بین الملل با کسب نمره 46.36 در رتبه 17، در معیار تسهیلات (امکانات) با اخذ نمره 22.1 در رتبه 68 و در نهایت برای فعالیت های اجتماعی – اقتصادی با دریافت نمره 46.58 در رتبه 19 قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در رتبه بندی منتشر شده بخشی از اطلاعات توسط دانشگاه ها و مؤسسات و از طریق پرسشنامه الکترونیکی گروه رتبه بندی گردآوری و بخشی دیگر از اطلاعات مورد نیاز رتبه بندی که پژوهش محور بوده اند، توسط کارشناسان گروه رتبه بندی ISC از پایگاه های اطلاعاتی WoS و ISC تهیه شده است.

نصیری با بیان اینکه 81 دانشگاه از دانشگاه های جامع کشور در رتبه بندی سال 96-95 حضور داشته اند، تصریح کرد: دانشگاه سمنان در مجموع رتبه بندی، در جایگاه 13 دانشگاه های جامع کشور قرار گرفته و این در حالی است که بسیاری از دانشگاه های مطرح کشور در این رتبه بندی در جایگاه پایین تری از دانشگاه سمنان قرار گرفته اند.

رئیس دانشگاه سمنان ضمن قدردانی از جامعه دانشگاهی سمنان اظهار امیدواری کرد رتبه دانشگاه سمنان در سال آینده از ارتقای چشمگیرتری برخوردار باشد.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.