مخبر - 1397/04/11 - دانشگاه، منافقین، یک کینه چهل ساله

دانشگاه، منافقین، یک کینه چهل ساله
به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجويان ايران»؛ هرساله به مناسب هفته «حقوق بشر آمريکايي» و يا شهادت چهره هاي سرشناسي که توسط سازمان تروريستي منافقين به شهادت رسيده اند، مروري بر جنايت هاي اين سازمان صورت مي گيرد.
دانشگاه، منافقین، یک کینه چهل ساله

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ هرساله به مناسب هفته «حقوق بشر آمریکایی» و یا شهادت چهره های سرشناسی که توسط سازمان تروریستی منافقین به شهادت رسیده اند، مروری بر جنایت های این سازمان صورت می گیرد. جنایت های سازمان یافته، کشتار بی هدف مردم عادی، جاسوسی علیه سرزمین مادری و در نهایت پیاده نظام آشوب های خیابانی بخشی از کارنامه این سازمان است.

1- اواسط دهه 40 شمسی، سه تن از دانشجویان دانشگاه تهران که عضو شاخه دانشجویی نهضت آزادی بودند سازمانی بنام "مجاهدین خلق" را تاسیس کردند. محمد حنیف نژاد، سعید محسن و عبدالرضا نیک بین رودسری (معروف به عبدی) از همان ابتدای تشکیل نهضت مرتباً رهبران نهضت آزادی را به سازشکاری و عدم قاطعیت در برخورد با رژیم شاه متهم کرده و بلافاصله دانشگاه تهران را تبدیل به پایگاه اولین حرکت مسلحانه در متن جریان اسلامی قرار دادند. انجمن اسلامی برای این سازمان نوپا به عنوان محلی برای یارگیری بود و به همین دلیل میبینیم که به عنوان مثال دانشگده کشاورزی کرج به عنوان یکی از پایگاه های مهم این سلزمان معروف شده بود. تاثیرپذیری از فضای دانشگاهی و تاثیرگذاری بر فضای دانشجویی تا قبل از انقلاب مهم ترین روند این سازمان بود. اینکه چند دانشجوی علوم پایه (مکانیک و ریاضی) به یکباره وارد از مطالعات فلسفی شده اند و در مقابل، فعالیت تبلیغی برای جذب جوانان مسلمان (صفت خاص مبارزان جریان اسلامی در زمان شاه) در دستور کار آنان قرار گرفت، فضای دانشگاه های معروف آن زمان را بعد از مدتها بی تحرکی وارد فضای مبارزه آنهم از نوع مسلحانه کرد. بنابراین میتوان ریشه سازمان منافقین را یک ریشه دانشگاهی قوی دانست.

2- پیروزی انقلاب اسلامی برای سازمان مجاهدین آغاز دوره افسانه سرایی پیرامون شجاعت خودشان بود. این سازمان بعد از ضربه سال 50 و بحران تغییر ایدئولوژیک سال 54، از صحنه مبارزه کاملا خارج شدند و با توجه به زندانی شدن اکثریت اعضا در زندان ها و تشکیل کمون ها (ایده مشترک موسی خیابانی و مسعود رجوی برای کنترل اعضا) بعد از انقلاب اسلامی هیچ نیروی شناخته شده ای نداشتند. سازماندهی منسجم و فرقه ای اعضا و سابقه روابط کمونی در زندان کمک کرد اعضای سازمان در خارج از زندان یک تشکیلات منظم داشته باشند و از سویی با تبلیغ چره هایی چون رضایی ها و با تبلیغ عملیات های محدود خود توانستند تعداد زیادی از دانشجویان و دانش آموزان را به همکاری متمایل کنند. دانشگاه های تهران، رازی، شیراز، رشت، جندی شاپور اهواز، زاهدان، تربیت معلم تهران و تبریز هنوز هم تظاهرات پر تعداد میلیشیا و درگیری های دانشجویی این سازمان را به یاد دارند. برگزاری میتینگ های تبلیغاتی، چاپ سرگذشتنامه شهدای! سازمان در مبارزه با رژیم شاه و چاپ کتاب های مهندس بازرگان را میتوان عمده فعالیت های سازمان در دانشگاه های شناخته شده آن روزهای انقلاب دانست. اهمیت دانشگاه برای سران منافقین به حدی بود که حتی به زور اسلحه هم حاضر به تخلیه دفاتر دانشجویی نبودند و نهایتا با فشار عمومی مجبور به ترک دانشگاه ها شدند. اینکه تمام میتینگ های بزرگ در حیاط دانشگاه تهران برگزار میشد و یا کمیته اساتید و دانشجویان از اولین تشکیلاتی بود که بعد از انقلاب اسلامی سریعا شکل یافت نشان دهنده جایگاه این نهاد در ذهن سران این سازمان تروریستی است.

3- ترور شهید مفتح، شهید دکتر شهریاری، شهید دکتر علی محمدی، مشارکت در فاز شناسایی شهید احمدی روشن، ترور ناموفق دکتر فریدون عباسی و افشای اطلاعات محسن فخری زاده از دانشمندان اتمی کشورمان تنها برخی از اقدامات مستقیم سازمان تروریستی منافقین علیه جامعه علمی کشور بوده که قابل ذکر کردن است. در این سال ها بارها و بارها شخصیت های نظامی و سیاسی که توسط این سازمان ترور شده اند از طریق رسانه ها به جامعه معرفی شده اند اما نخبگان علمی که از دهه 60 (به علت فعالیت ایدئولوژیک علیه تبلیغات منافقین در دانشگاه ها) تا دهه 90 (برای کند یا متوقف کردن پروژه های علمی که برای کشور بنیادین محسوب میشوند) هدف ترورهای منافقین بوده اند بسیار کمتر شناخته شده اند. از فتنه تیر 78 بدین سو هر اغتشاش و آشوبی در کشور رخ داده که منشا دانشگاهی داشته حتما پای دانشجو یا استادی که با منافقین در ارتباط بوده اند در میان بوده است. از سوی دیگر هرگاه یک چهره علمی برجسته با بمبگذاری یا ترور مستقیم به شهادت رسیده حتما تمام یا بخشی از کار توسط این سازمان جنایتکار انجام شده است. دانشگاه با تمام اجزایش برای این سازمان رو به موت همیشه جذاب بوده و همیشه فرصتی برای نمایش قدرت. اینکه برخی تشکل های معلوم الحال توسط این سازمان آلوده شده اند و یا برخی دانشگاه ها همیشه عرصه جولان عناصر تشکیلاتی آنها بوذه جای تعجب نیست. ولی اینکه چرا شهدای جامعه علمی کشور به جامعه معرفی نمیشوند جای سوال است. چرا باید فعالیت چند سمپات یا عضو وابسته این سازمان در برخی دانشگاه ها و تشکل ها به فرصتی برای قدرتنمایی آنها در رسانه های خارجی تبدیل شود ولی شهدای علمی ترور سند حقانیت ملت ما در برابر تروریست ها نباشند؟ منافقین اهمیت دانشگاه را میدانند و قطعا بازهم تلاش برای سنگ اندازی در روند علمی کشور از طریق جاسوسی و یا ترور نخبگان را ادامه خواهد داد پس چه بهتر که همین سیاست تبدیل به عامل افشای آنها در جامعه باشد.

4- چهل سال است جامعه علمی کشور تاوان اخراج منافقین از کف حیاط دانشگاه را میپردازند. چهل سال است چنان جامعه علمی به این سازمان تروریستی پشت کرده اند که جذب یک دانشجوی سرخورده باعث خوشحالی آنان میشود و چهل سال است که اساتید و نخبگان علمی داغ خیانت به وطن را بر دل آنها گذاشته اند و به همین دلیل هرازگاهی با ترور یکی از اساتید یا دانشمندان کینه خود را اندکی تسکین میدهند. به نظر جامعه علمی در بحث شهدای ترور بشدت مغفول مانده و چه خوب است که در شان آنها فعالیت تبلیغی برای شناخته شدن جایگاهشان در عرصه علم آغاز شود و نقش سازمان منافقین در ترور آنها به جامعه معرفی شود.

گزارش از سعید درویشی


محتوای این خبر به صورت خودکار از منبع خبر که مورد تایید ج.ا می باشد اخذ گردیده و بدون دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا آدرس خبر را از طریق ارتباط با ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت اقدام شود. با تشکر
کلیدواژه های این خبر
شهید   اسلحه   زاهدان   کشاورزی   مسلمان   مسلحانه   علوم پایه   فریدون عباسی   شیراز   تبریز   دانشگاهیان   انجمن اسلامی   مجاهدین   تروریستی   بی تحرکی   پیروزی انقلاب اسلامی   جندی شاپور   مسعود رجوی   نهضت آزادی   فلسفی   مجاهدین خلق   مردم عادی   منافقین   محمد حنیف   افشای اطلاعات   مهندس بازرگان   ناموفق   جنایت   نوپا   انقلاب اسلامی   دانش آموزی   دانشگاه   تظاهرات  
اخبار مرتبط
جریان خط امام از زندان قصر شکل گرفت -1
ایرنا
با شهید مطهری دچار برخی گرایشات رادیکال نمی شدیم-2
ایرنا
صبح بدون تحریم با صبح با تحریم فرقی نداشت؟!
جهان نیوز
ماجرای مجله های پورن در خانه کاردار سفارت آمریکا
مشرق نیوز
تسخیر لانه جاسوسی هیمنه آمریکا و استکبار را شکست
نسیم
هیمنه آمریکا با تسخیر لانه جاسوسی شکست
نماینده
گفتگوی تلویزیونی ده نمکی با روح? الامینی:? تسخیر سفارت پاسخ دانشجویان به استمداد? امام از جوانان بود
تسنیم
روایت خواندنی ماجرای 13 آبان ماه سال 58 از عضو هیات علمی دانشگاه شیراز و دانشجوی پیرو خط امام
خبرگزاری موج
من و مجاهدین؛ خاطرات محمدمهدی جعفری
تاریخ ایرانی
روایت مستند نقش دانشجویان انقلابی/دانشجویان و نخبگان در کنار مردم
مهر نیوز
وجود 2 شهید محراب سند ولایت مداری ملت آذربایجان است
خبرگزاری حوزه
کودک کشی به سبک منافقین +سند
شعار سال
فراز و فرود شکل گیری قبل از انقلاب
ایرنا
سند منتشرنشده از جنایت سازمان مجاهدین خلق/ واکنش مردم به جنایت منافقین در دهه 60
باشگاه خبرنگاران
کودک کشی به سبک منافقین +عکس
فردا نیوز
کودک کشی به سبک منافقین/ واکنش مردم به جنایت منافقین در سال 1360
الف
برگی ازجنایت سازمان مجاهدین در دهه60/ کودک کشی به سبک منافقین
تقریب نیوز
کودک کشی به سبک سازمان منفور منافقین
خبرگزاری دفاع مقدس
(16+) مروری بر حملات تروریستی پس از انقلاب + تصاویر
شوشان
این جغرافیا حاوی تصاویر دلخراش است
برترین ها
مرور حملات تروریستی پس از انقلاب+تصاویر
اکو فارس
مرور حملات تروریستی پس از انقلاب/ این جغرافیا حاوی تصاویر دلخراش است+تصاویر
باشگاه خبرنگاران
این گزارش حاوی تصاویر دلخراش است
ایسنا
گروه های تروریستی که با ضرب شست ایران زمین گیر شدند/از جنداللهی که جندالشیطان بود تا حزب دموکراتی که دموکرات نیست+تصاویر
باشگاه خبرنگاران
سه گروه تروریستی که با ضرب شست ایران به حاشیه رفتند
اکو فارس
سه گروه تروریستی که با ضربه شست ایران به حاشیه رفتند
مشرق نیوز
35 گروه تروریستی ضدایران در غرب دفتر رسمی دارند
نسیم
منافقین در جنگ تحمیلی چه نقشی بازی کردند؟
باشگاه خبرنگاران
نگاهی به نقش منافقین در جنگ تحمیلی
مرد سالاری
نشست «نگاهی به نقش منافقین در جنگ تحمیلی» برگزار شد
ایسنا
نقش منافقین در جنگ تحمیلی؛ از شهادت غواصان دست بسته تا سانسور نامه های اسرا
تسنیم
هاشمی نژاد: منافقین تلاش دارد پیشینه جنایتکارانه خویش را پاک کند
تسنیم
هاشمی رفسنجانی استفتاء امام درباره منافقین را اشتباه تفسیر کرد
جهانبین نیوز
ناگفته هایی از ارتباط رجوی و ساواک
خبرگزاری بسیج
هاشمی رفسنجانی استفتاء امام را اشتباه تفسیر کرد!
شهدای ایران
ناگفته هایی از رابطه منافقین و ساواک
تابناک
اخبار مرتبط
bltایرنا : جریان خط امام از زندان قصر شکل گرفت -1
bltایرنا : با شهید مطهری دچار برخی گرایشات رادیکال نمی شدیم-2
bltجهان نیوز : صبح بدون تحریم با صبح با تحریم فرقی نداشت؟!
bltمشرق نیوز : ماجرای مجله های پورن در خانه کاردار سفارت آمریکا
bltنسیم : تسخیر لانه جاسوسی هیمنه آمریکا و استکبار را شکست
bltنماینده : هیمنه آمریکا با تسخیر لانه جاسوسی شکست
bltتسنیم : گفتگوی تلویزیونی ده نمکی با روح? الامینی:? تسخیر سفارت پاسخ دانشجویان به استمداد? امام از جوانان بود
bltخبرگزاری موج : روایت خواندنی ماجرای 13 آبان ماه سال 58 از عضو هیات علمی دانشگاه شیراز و دانشجوی پیرو خط امام
bltتاریخ ایرانی : من و مجاهدین؛ خاطرات محمدمهدی جعفری
bltمهر نیوز : روایت مستند نقش دانشجویان انقلابی/دانشجویان و نخبگان در کنار مردم
bltخبرگزاری حوزه : وجود 2 شهید محراب سند ولایت مداری ملت آذربایجان است
bltشعار سال : کودک کشی به سبک منافقین +سند
bltایرنا : فراز و فرود شکل گیری قبل از انقلاب
bltباشگاه خبرنگاران : سند منتشرنشده از جنایت سازمان مجاهدین خلق/ واکنش مردم به جنایت منافقین در دهه 60
bltفردا نیوز : کودک کشی به سبک منافقین +عکس
bltالف : کودک کشی به سبک منافقین/ واکنش مردم به جنایت منافقین در سال 1360
bltتقریب نیوز : برگی ازجنایت سازمان مجاهدین در دهه60/ کودک کشی به سبک منافقین
bltخبرگزاری دفاع مقدس : کودک کشی به سبک سازمان منفور منافقین
bltشوشان : (16+) مروری بر حملات تروریستی پس از انقلاب + تصاویر
bltبرترین ها : این جغرافیا حاوی تصاویر دلخراش است
bltاکو فارس : مرور حملات تروریستی پس از انقلاب+تصاویر
bltباشگاه خبرنگاران : مرور حملات تروریستی پس از انقلاب/ این جغرافیا حاوی تصاویر دلخراش است+تصاویر
bltایسنا : این گزارش حاوی تصاویر دلخراش است
bltباشگاه خبرنگاران : گروه های تروریستی که با ضرب شست ایران زمین گیر شدند/از جنداللهی که جندالشیطان بود تا حزب دموکراتی که دموکرات نیست+تصاویر
bltاکو فارس : سه گروه تروریستی که با ضرب شست ایران به حاشیه رفتند
bltمشرق نیوز : سه گروه تروریستی که با ضربه شست ایران به حاشیه رفتند
bltنسیم : 35 گروه تروریستی ضدایران در غرب دفتر رسمی دارند
bltباشگاه خبرنگاران : منافقین در جنگ تحمیلی چه نقشی بازی کردند؟
bltمرد سالاری : نگاهی به نقش منافقین در جنگ تحمیلی
bltایسنا : نشست «نگاهی به نقش منافقین در جنگ تحمیلی» برگزار شد
bltتسنیم : نقش منافقین در جنگ تحمیلی؛ از شهادت غواصان دست بسته تا سانسور نامه های اسرا
bltتسنیم : هاشمی نژاد: منافقین تلاش دارد پیشینه جنایتکارانه خویش را پاک کند
bltجهانبین نیوز : هاشمی رفسنجانی استفتاء امام درباره منافقین را اشتباه تفسیر کرد
bltخبرگزاری بسیج : ناگفته هایی از ارتباط رجوی و ساواک
bltشهدای ایران : هاشمی رفسنجانی استفتاء امام را اشتباه تفسیر کرد!
bltتابناک : ناگفته هایی از رابطه منافقین و ساواک
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.