مخبر - 1397/03/29 - تهران پایلوت اجرای طرح "مدل سازی اطلاعات ساختمانی" می شود

تهران پایلوت اجرای طرح "مدل سازی اطلاعات ساختمانی" می شود
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: مدل سازی اطلاعات ساختمانی برای نخستین بار به صورت منطقه ای در استان تهران با 3000 پروژه در حال اجرا به صورت پایلوت اجرا می شود.
تهران پایلوت اجرای طرح "مدل سازی اطلاعات ساختمانی" می شود

نعمت الله ترکی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در تهران، با اشاره به مشکلات موجود در فرایند اجرای پروژه های عمرانی اظهار داشت: در حال حاضر 76 هزار و 664 پروژه عمرانی در سطح کشور در حال اجراست که متأسفانه بسیاری از آن ها بنا به دلایلی همچون پروسه طولانی زمانی و نداشتن اطلاعات فنی کافی نتوانسته اند به مر حله بهره برداری برسند.

وی با اشاره به اهمیت مدل سازی اطلاعات ساختمانی ادامه داد: در سراسر دنیا مدل سازی پروژه های عمرانی حرف اول را می زند، چرا که اطلاعات ساختمانی پیش از اجرای پروژه می تواند در روند اجرا مؤثر واقع شود، امری که متأسفانه در سطح کشور ما بسیار کمرنگ است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران سپس با اشاره به برگزاری همایش استراتژی های اجرایی BIM افزود: مدل سازی اطلاعات ساختمانی برای نخستین بار سازی به صورت منطقه ای در استان تهران با 3000 پروژه در حال اجرا به صورت پایلوت اجرا می شود و امید است که از سال 98 این اقدام در سطح کشور نیز تعمیم داده شود و از مزایای این طرح بزرگ بهره مند شویم.

ترکی تصریح کرد: اجرای این گونه مدل سازی ها در پروژه های عمرانی نه تنها جنبه مالی دارد بلکه در موضوع تاب آوری و مقاوم سازی پروژه ها نیز کاربرد بسیار دارد، از اینرو این مدل اطلاعات کافی در مورد روند اجرای پروژه، زمان لازم جهت اجرا، برآورد هزینه و غیره را در اختیار مشتری و کارفرما قرار می دهد.

وی همچنین با اشاره به مدل سازی اطلاعات ساختمانی در بافت فرسوده ادامه داد: از آن جا که 25 تا 30 درصد بافت مسکونی در استان تهران در حوزه بافت فرسوده قرار دارد اجرای این مدل در فرایند پروژه های عمرانی قطعاً می تواند در مقاوم سازی و ایمن سازی بافت فرسوده کمک کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: ضمانت اجرای این کار 100 درصد است، همچنان که بیش از 40 درصد کشورهای توسعه یافته در دنیا نیز از این مدل در نظام مهندسی خود استفاده می کنند.

انتهای پیام/ ز


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.