دو نمونه انشا توصیف شخصیت؛ توصیف شخصیت پدربزرگ و خواهر بزرگتر

دو نمونه انشا توصیف شخصیت؛ توصیف شخصیت پدربزرگ و خواهر بزرگتر
در این مطلب دو نمونه انشا توصیف شخصیت به شما تقدیم می شود که یکی شخصیت پدربزرگ را توصیف می کند و دیگری توصیف شخصیت خواهر بزرگتر است.
دو نمونه انشا توصیف شخصیت؛ توصیف شخصیت پدربزرگ و خواهر بزرگتر

انشا توصیف شخصیت


ستاره
| سرویس سرگرمی -
اگر از شما خواسته شده است که انشایی درباره توصیف شخصیت بنویسید، می توانید افرادی را از اطراف خود انتخاب کنید و به شکل و ویژگی های او دقت کنید و درباره آن بنویسید. برای توصیف شخصیت؛ هم ویژگی های ظاهری از جمله چهره و اندام و لباس و... می تواند مهم باشد و هم ویژگی های رفتاری او.
برای توصیف رفتارهای یک شخص باید جزئی نگری بیشتری داشته باشید. از طرز راه رفتن و نشستن تا عادت های کلامی و ... یک شخصیت را می توانید توصیف کنید تا غیر از ظاهر، اخلاق و روحیات او نیز وصف شده باشد. در این بخش دو نمونه انشا توصیف شخصیت به شما پیشنهاد می شود تا با خواندن و دقت به آن ها بتوانید ایده بگیرید و انشاهای توصیفی بهتری بنویسید.


انشا توصیف شخصیت انشا 1: توصیف شخصیت پدربزرگ از موقعی که یادم می آید، محبت عمیقی نسبت به او در دلم احساس می کردم. او آرام و بامحبت بود. همیشه خوش لباس و مرتب بود و کت و شلوار و پیراهن با رنگ های روشن به تن می کرد. با آن که سن و سالی از او گذشته بود، هیچ وقت لباس چروک بر تن نمی کرد. این اواخر کمر درد او را اذیت می کرد و بنابراین عصای سبک در دست می گرفت و کمی خمیده راه می رفت. چند کلاه داشت که بنا بر رنگ کت و شلوارش آن ها را انتخاب می کرد و بر سر می گذاشت و موهای سرش را که بیشتر آن ها سفید شده بود، زیر آن پنهان می کرد.

بینی گوشتی و سبیل های سفیدی داشت و هر وقت لبخند می زد، گوشه چشمش چروک می شد. چشم هایش ضعیف شده بود؛ اما هرگز علاقه ای به عینک زدن نداشت. این اواخر وقتی مرا برای بازی به پارک می برد، نور آفتاب چشم هایش را می زد. بنابراین دستمال تمیز سفید تا شده را از جیبش در می آورد و اشک چشم هایش را با آن تمیز می کرد. تجربه سالیان از او مردی قوی و باتجربه ساخته بود؛ اما برای ما که نوه هایش بودیم، همان پدر بزرگ صمیمی و مهربان بود که با دیدن ما لبخند به لب می آورد. دست های قوی اما لرزانی داشت و انگشتر یاقوت قدیمی با رکاب نقره ای آن را زینت می داد.

وقتی از حمام بیرون می آمد، پوستش از سفیدی برق می زد. حوله پالتویی خود را می پوشید و ساعتی زیر نور آفتاب می نشست و در این حالت موهای سفید سرش از همیشه درخشان تر بود و تازه متوجه می شدی در میان ابروهایش هم موی سفید کم ندارد. بدنش که خوب زیر آفتاب گرم می شد، آرام برمی خاست و همان طور خمیده به اتاق می رفت تا لباس بپوشد.

با آن که از بدن درد رنج می برد، هیچ گاه دردها و بیماری ها فرصت پیدا نکردند تا او را به یک آدم غرغرو و ناراحت تبدیل کنند. آرامشی در چهره و حرکاتش بود که باعث می شد هر کسی بتواند با او احساس راحتی کند. زندگی او نظم ویژه ای داشت. هر روز هفته یکی از روزنامه های کثیر الانتشار را می خرید و عصازنان به پارک می رفت؛ ولی از جمع پیرمردها در پاک خوشش نمی آمد و تنها گوشه ای می نشست و مطالعه می کرد. گاهی هم یکی از ما نوه ها به دنبال او می رفتیم تا در پارک بازی کنیم و آرامش پیرمرد را به هم می زدیم؛ اما او خم به ابرو نمی آورد و هر گاه او را از بالای وسیله های بازی پارک نگاه می کردیم، لبخندی به ما تحویل می داد.

اکنون که سال ها از آن روزگار می گذرد، می فهمم پدربزرگ چه نعمتی بود و چه راحت او را از دست دادم و حالا هر روز با خواندن فاتحه او را یاد می کنم و آرزو دارم روزی مثل او یک پدربزرگ خوش لباس و مهربان شوم.

انشا توصیف شخصیت: توصیف شخصیت پدربزرگ

✰✰ انشا توصیف شخصیت پدربزرگ ✰✰


انشا 2: توصیف شخصیت خواهر بزرگتر او دختری جوان و شاداب و سرزنده است. مثل یک گلوله نخی که روی زمین قل می خورد، به جای راه رفتن در خانه می دود و کارهایش را انجام می دهد. عاشق حرف زدن است و اگر کسی را پیدا نکند که با او حرف بزند، آواز می خواند. می توان گفت به طور کلی علاقه زیادی به سر و صدا دارد و در هنگام راه رفتن سریعش با دمپایی هایش هم صدای زیادی تولید می کند. وقتی سر و صدایی از او نمی شنویم، متوجه می شویم با گوشی همراهش به گوشه حیاط رفته و آرام با نامزدش تلفنی صحبت می کند. او قرار است ازدواج کند و از این رو با علاقه و حوصله تمام، مشغول آماده کردن و سر و سامان دادن جهیزیه است.

او تصمیم گرفته است تا با هنر خیاطی که دارد، لوازم آشپزخانه و اتاق جهیزیه خود را بدوزد. به همین خاطر ساعت هایی از روز را با چرخ خیاطی می گذراند. او بسیار دقیق است. با انگشت های باریک خود پارچه ها را به دقت تا می کند، قیچی می زند، می دوزد و اتو می کند و در این هنگام که با تمرکز کار می کند و آواز نمی خواند، به موسیقی با صدای بلند گوش می کند.

او چشم های نافذ قهوه ای دارد و وقتی به چیزی دقیق می شود، ابروهایش را بالا می اندازد. بینی قلمی، لبی باریک و چانه ای تیز دارد و همیشه از وسط پیشانی خود فرقی بر موهای صاف و مشکی اش باز می کند. موهای بلندش را از پشت سر می بندد یا می بافد. او دختری خوش ذوق است و تقریبا با هر تکه پارچه اضافی برای خودش کش موی زیبایی می دوزد.

صحبت از مهمانی رفتن که می شود، اخم می کند و چروک بر پیشانیش می اندازد و غر می زند که: «اگر گذاشتید بنشینم و این چهار تا تکه را بدوزم...!» اما موقعی که قرار است با نامزدش به گشت و گذار و مهمانی برود، در کمتر از ده دقیقه با روی گشاده آماده رفتن می شود. همیشه لباس های ساده می پوشد و از آنجا که اندامی متناسب دارد، هر لباسی بر تن او زیباست. او پوستی نسبتا سفید و یک دست دارد و تمام دغدغه اش این است که سه تا خال ریز قهوه ای رنگ صورتش را بردارد؛ ولی مادرم این اجازه را به او نمی دهد و معتقد است این خال ها خیلی هم زیبا هستند.

درست است که خیلی وقت ها شکایت کارهای نادرست مرا پیش پدر و مادرم می برد، اما قلبی مهربان دارد و هر وقت دچار مشکل می شوم، اول از همه به کمکم می شتابد. همیشه به این فکر می کنم که وقتی خواهرم به خانه شوهر برود، چه خانه سوت و کوری خواهیم داشت و چه اندازه تنها خواهم شد. بنابراین خوب است تا هنوز ازدواج نکرده، هر روز به بهانه ای صدایش را دربیاورم.

انشا توصیف شخصیت : توصیف شخصیت خواهر بزرگتر

✰✰ انشا توصیف شخصیت خواهر ✰✰

بیشتر بخوانید: نمونه انشاهای مقایسه ای (انشا به روش سنجش و مقایسه)

فراموش نکنید که نظر خود را درباره این دو نمونه انشا توصیف شخصیت، در بخش «ارسال نظر» در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید. برای خواندن نمونه های بیشتر انشا به روش های مختلف می توانید به ایستگاه انشای ستاره (فهرست مهمترین انشاها) مراجعه کنید.


محتوای این خبر به صورت خودکار از «ستاره» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.