دبیر کل مجمع تقریب: هفته وحدت از آرمانهای قرآن و اسلام است

دبیر کل مجمع تقریب: هفته وحدت از آرمانهای قرآن و اسلام است
خبرگزاری شبستان:
دبیر کل مجمع تقریب: هفته وحدت از آرمانهای قرآن و اسلام است

به گزارش خبرگزاری شبستان، جلسـه هـم انـدیـشی بزرگـداشــت هـفـتــه وحــدت، قبل از اظهر امروز با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری دبیر کل مجمع جهانی تقریب، معاونان وی و برخی از رؤساء و نمایندگان نهادها و ارگان ها؛ حجت الاسلام و المسلمین مجتبی اشجری قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات، معاونین و مدیران ارشد دفتر مرکزی شورای هماهنگی تبلیغات به همراه ارتباط زنده تصویری با رؤسای محترم دفاتر استانی این شورا برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در این نشست ضمن تبریک پیشاپیش به مناسبت آغاز هفته وحدت، اظهار داشت:نشان نظام جمهوری اسلامی نشانی است که از سوی حضرت امام خمینی(ره) تولید شده و در زمانهای مختلف خودش را به منصه ظهور می رساند و در قله های مختلف ظهور و بروز پیدا می کند، یکی از این قله ها هفته وحدت است.

وی افزود: هفته وحدت بر اساس شعار امام راحل مبنی بر حمایت از مستضعفان جهان، پایه گذاری شده است؛ این هفته، هفته بین مذاهب و نحله های مختلف اسلامی و سازمان های مختلف جهان اسلام است و از آرمانهای قرآن و اسلام است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر شهریاری گفت: از افتخارات ما این است که امت رسول الله(ص) هستیم؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی با تأسیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تلاش کردند شعار امام راحل را به منصه ظهور برسانند تا از این طریق اقدامات مؤثری برای دستیابی به وحدت پیگیری شود.

وی تصریح کرد: ما در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به دنبال شکل گیری امت واحده و تاسیس اتحادیه کشورهای اسلامی هستیم و این دو را در قله های شرف برای آینده جهان اسلام ترسیم کردیم تا با کمک جوانان فعال در حوزه جوان اسلام بتوانیم شعار امام خمینی(ره) در حمایت از مستضعفان جهان را عملی کنیم.

دکتر شهریاری ضمن قدردانی از فعالیتهای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در هفته وحدت، خلاصه ای از برنامه های مجمع تقریب در این هفته از جمله برنامه های کنفرانس بین المللی وحدت را ارائه داد و گفت: در کنفرانس وحدت پیش رو 414 سخنران از 39 کشور جهان به صورت وبیناری و 52 میهمان از 16 کشور به صورت حضوری شرکت خواهند کرد؛ 180 میهمان از استانهای کشور هم در مراسم اختتامیه سخنرانی می کنند.

دبیرکل مجمع تقریب گفت: ما در این کنفرانس 7 نشست تقریبی با عنوان امت همدل و 24 نشست وبیناری داریم که یک نشست به بحث فلسطین و مقاومت و نشست دیگری هم مختص آیت الله تسخیری خواهند بود.

وی با اشاره به پخش کلیپها و برنامه های تصویری پیرامون امت واحده در کنفرانس وحدت امسال اظهار داشت: برخی نهادها و اشخاص، فعالیتهای تقریبی و وحدتی خود را به صورت آتش به اختیار و به روال گذشته دنبال می کنند، استانهای مختلف نیز می توانند به همین شکل فعالیتهای خود را برای این هفته داشته باشند.

دکتر شهریاری با اشاره به نامگذاری ایام هفته حدت خاطر نشان کرد که روز 13 ربیع الاول به عنوان روز فلسطین و مقاومت، روز 14 ربیع الاول روز صلح و همزیستی مذهبی، 15 ربیع الاول روز مقابله با استکبار جهانی، 16 ربیع الاول روز حمایت از مظلومان جهان و 17 ربیع الاول به عنوان روز ولایت و رهبری نامگذاری شده است.

وی تأکید کرد: ما بحث وحدت را به عنوان یک مسأله راهبردی و نه موقت دنبال می کنیم؛ منظور از وحدت یکی شدن مذاهب نیست بلکه مقصود یافتن منافع مشترک و تلاش برای دستیابی به این منافع، حل مشکلات امت و دستیابی به آرمان توصیه شده قرآن کریم یعنی همان آیه « مُّحَمَّدٌ رَّسُولُ اللَّهِ ۚ وَالَّذِينَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَى الْكُفَّار» است؛محمد (ص) فرستاده خداست و کسانی که با او هستند در برابر کفار سر سخت و در میان خود مهربانند.

دبیرکل مجمع تقریب تأکید کرد: دشمن مشترک ما رژیم صهیونیستی است که برای ایجاد تفرقه و نزاع بین مذاهب در کشورهای اسلامی برنامه ریزیهای متعدد دارد؛ اگر ما در جایی تفرقه گرایی و طایفه گرایی داریم، این استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی هستند که تلاش می کنند تا این طایفه گری را تبدیل به خشونت و جنگ و ترور و توهین به مقدسات کنند، کینه را در جامعه اسلامی ترویج و مانع ایجاد امت واحده شوند.

وی اظهار داشت: همه ما وظیفه داریم مسأله وحدت را دنبال کنیم؛ هر شیعه و یا سنی که به مذهب دیگری توهین کند از امت رسول خدا (ص) نیست.

دکتر شهریاری گفت: به همه دولتمردان کشورهای اسلامی توصیه می کنیم نقشه های شوم دشمن از جمله عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را خنثی کنند؛عادی سازان روابط به دامن اسلام و قرآن برگردند و دست از حمایت رژیم اشغالگر صهیونیستی بردارند، چرا که امت اسلام نمی تواند این اقدام کشورهای اسلامی را تحمل کند و آن را خیانت به امت اسلام و قرآن و رسول خدا(ص) می داند.

در ابتدای این جلسه، حجت الاسلام و المسلمین مجتبی اشجری قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ضمن تبریک پیشاپیش به مناسبت میلاد رسول گرمی اسلام(ص) گفت:پیامبر گرامی اسلام می تواند محور وحدت باشد و بسیاری از مشکلات حل نشدنی جهان اسلام را می توان با وحدت و همدلی حل کرد.

وی ادامه داد: هفته وحدت فرصت مناسبی برای اتحاد در برابر فتنه انگیزی دشمنان است و نام گذاری این هفته مقدمه ای برای اتحاد امت اسلام در برابر دسیسه های استکبار است؛ از این فرصت می توان به نیکی استفاده کرد و همدلی را در بین جهان اسلام افزود.

حجت الاسلام و المسلمین اشجری تأکید کرد: قطعا فرهیختگان و اندیشمندان می توانند در طول سال و به ویژه در هفته وحدت شعار «یا ایها المسلون اتحدوا» را به جامعه بیشتر معرفی کنند.

وی با تأکید بر اینکه تفرقه خیانت به اسلام است، گفت: مهمترین ابزار دشمنان برای تسلط بر کشورهای اسلامی ایجاد اختلافات مذهبی است؛ تا زمانی که تفرقه وجود دارد، وحدت معنایی ندارد؛ بزرگ کردن محور اختلافات از اساسی ترین توطئه های استکبار علیه مسلمانان است؛ وحدت از نگاه مقام معظم رهبری معانی متعددی از جمله تکیه بر اشتراکات، همدلی با یکدیگر، نفی تنازع، احساس برادری، یکدلی سیاسی، همکاری فرق مسلمانان با یکدیگر و ...را در بر دارد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلغیات خاطر نشان کرد:امروز کام مسلمانان جهان تلخ است و شاهد بودیم جانیان ضد دین در قندوز و قندهار افغانستان تعدادی از مسلمانان را به شهادت رساندند؛ استکبار با ابزار داعش به دنبال تفرقه افکنی در این کشور کشور است.

وی در ادامه با اشاره به برنامه های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در هفته وحدت، از اعلام آمادگی استانهای سنی نشین برای انجام فعالیتهای مربوط به هفته وحدت خبر داد.

در ادامه این جلسه، نمایندگان استانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، از جمله استان سیستان و بلوچستان، کرمانشاه، بوشهر، خراسان جنوبی و همچینین نهادهایی چون سازمان اوقاف، سازمان تبلیغات، سازمان بسیج و ...گزارشی از برنامه های خود برای هفته وحدت ارائه کردند.

پایان پیام/49

کلیدواژه های این خبر
مقام معظم رهبری   جهان اسلام   مجمع   نظام جمهوری اسلامی ایران   مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی   کنفرانس بین المللی   مذاهب   حمید شهریاری   مستضعفان   قرآن کریم   امت واحده   منافع مشترک   کشورهای اسلامی   معاونین   کنفرانس وحدت   آتش به اختیار فرهنگی   آیت الله تسخیری   رسول الله صلى الله علیه و سلم   مظلومان   هفته وحدت   مجمع جهانی   همزیستی   امام خمینی (ره)   فلسطین   استکبار جهانی   شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «شبستان» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
هفته وحدت از آرمانهای قرآن و اسلام است
شبستان
دبیرکل مجمع تقریب: هفته وحدت از آرمان های قرآن و اسلام است
میزان
جلسـه هـم اندیشی بزرگداشت هفته وحدت برگزار شد/ هفته وحدت از آرمانهای قرآن و اسلام است
سایت جماران
شعار اصلی و عناوین روزشمار هفته وحدت اعلام شد
ایرنا
کوبیدن بر طبل تفرقه توسط هر گروهی، خیانت به اسلام و قرآن است
ایرنا
دبیرکل مجمع تقریب مذاهب: عادی سازی روابط با اسرائیل موجبات سرنگونی حکومت های منطقه را فراهم می کند
تسنیم
جلسـه هـم انـدیـشی بزرگـداشــت هـفـتــه وحــدت برگزار شد/دبیر کل مجمع تقریب: هفته وحدت از آرمانهای قرآن و اسلام است
تقریب نیوز
برگزاری سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با محوریت جنگ و صلح
شبستان
آغاز کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی از 27 مهرماه/ 514 سخنرانی از 39 کشور جهان شرکت می کنند
باشگاه خبرنگاران
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی: 514 سخنران در سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی/ سخنرانی رئیس جمهور در سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی
میزان
سخنرانی رئیس جمهور در سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی/ حضور بیش از 514 سخنران بین المللی و داخلی
میزان
حضور 514 سخنران از 39 کشور در کنفرانس وحدت اسلامی
مهر نیوز
جنگ و صلح عادلانه، محور اصلی سی و پنجمین کنفرانس وحدت اسلامی/سخنرانی 514 نفر به صورت حضوری و وبیناری
تقریب نیوز
کنفرانس وحدت اسلامی بیش از 500 سخنرانی خواهد داشت
ایرنا
دستور کار سی و پنجمین کنفرانس وحدت اسلامی اعلام شد
آنا نیوز
وحدت و برادری مهمترین و اصلی ترین واژه ها در بین مسلمانان است/ هفته وحدت فرصتی مغتنم برای یادآوری مشترکات بین مسلمین است
تقریب نیوز
تاکید ایران و روسیه بر همکاری در زمینه وحدت اسلامی
تابناک
تاکید ایران و روسیه بر گسترش همکاری ها در زمینه وحدت اسلامی
ایرنا
فعالیت های مرحوم آیت الله تسخیری در توسعه تفکر انقلاب اسلامی اثرگذار بود
ایکنا
نقش کانونی آیت الله تسخیری در ارتباط نخبگان جهان اسلام
صدا و سیما
آیت الله تسخیری در ایجاد ارتباط میان نخبگان جهان اسلام، نقش کانونی داشت
خبرگزاری دانشجو
آیت الله تسخیری در میان نخبگان جهان اسلام، نقش کانونی داشت
ایرنا
گزارش سی وچهارمین کنفرانس وحدت منتشر شد
ایرنا
جهان اسلام تماشاچی جنایات در فلسطین است
خبرگزاری حوزه
روز قدس پیام آور وحدت مسلمانان جهان در برابر اشغال گری رژیم صهیونیستی است
تقریب نیوز
روز قدس، روز هشدار به ابر قدرت های دنیا است
خبرگزاری دفاع مقدس
فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت رمز پیروزی مردم مظلوم فلسطین است
خبرگزاری دفاع مقدس
نابودی رژیم صهیونیستی نزدیک است
خبرگزاری حوزه
روز قدس، روز هشدار به ابرقدرتها و مستکبران است
خبرگزاری حوزه
روز قدس اسم رمز؛ برای مبارزه با همه ستمگران است
تسنیم
ویژه برنامه های بزرگداشت روز قدس در کرمانشاه؛ از اهتزاز پرچم تا نامگذاری میدانی به نام فلسطین
تسنیم
بیانیه اتحادیه جهانی تقریب نهاد خیرین مسلمان به مناسبت روز جهانی قدس
تقریب نیوز
فلسطین خط مقدم جهان اسلام است
ایرنا
فضای مجازی، آوردگاه نبرد مستضعفان جهان با رژیم صهیونیستی/مرگ بر اسرائیل؛ فریادی که لرزه بر اندام استکبار می اندازد
عصر هامون
حاج قاسم طراح آزادی قدس
ایرنا
آزادی فلسطین به عنوان نخستین موضوع جهان اسلام مطرح است
خبرگزاری بسیج
بنیاد رژیم صهیونیستی چون خانه عنکبوت سست است
شبکه الکوثر
غرش مردم ایران علیه اسرائیل از دریچه فضای مجازی/ انزجار از جنایات اشغالگران قدس تمامی ندارد
عصر هامون
بنیاد رژیم غاصب صهیونیستی همانند خانه عنکبوت ناپایدار است
هم اندیشی
آزادی قدس شریف تحقق پیدا می کند/ فلسطین مرزبان جهان اسلام است/حاج قاسم گفت اولین سوالی قیامت از ما این است که برای قدس چه کردید
سایت جماران
اخبار مرتبط
bltشبستان : هفته وحدت از آرمانهای قرآن و اسلام است
bltمیزان : دبیرکل مجمع تقریب: هفته وحدت از آرمان های قرآن و اسلام است
bltسایت جماران : جلسـه هـم اندیشی بزرگداشت هفته وحدت برگزار شد/ هفته وحدت از آرمانهای قرآن و اسلام است
bltایرنا : شعار اصلی و عناوین روزشمار هفته وحدت اعلام شد
bltایرنا : کوبیدن بر طبل تفرقه توسط هر گروهی، خیانت به اسلام و قرآن است
bltتسنیم : دبیرکل مجمع تقریب مذاهب: عادی سازی روابط با اسرائیل موجبات سرنگونی حکومت های منطقه را فراهم می کند
bltتقریب نیوز : جلسـه هـم انـدیـشی بزرگـداشــت هـفـتــه وحــدت برگزار شد/دبیر کل مجمع تقریب: هفته وحدت از آرمانهای قرآن و اسلام است
bltشبستان : برگزاری سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با محوریت جنگ و صلح
bltباشگاه خبرنگاران : آغاز کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی از 27 مهرماه/ 514 سخنرانی از 39 کشور جهان شرکت می کنند
bltمیزان : دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی: 514 سخنران در سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی/ سخنرانی رئیس جمهور در سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی
bltمیزان : سخنرانی رئیس جمهور در سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی/ حضور بیش از 514 سخنران بین المللی و داخلی
bltمهر نیوز : حضور 514 سخنران از 39 کشور در کنفرانس وحدت اسلامی
bltتقریب نیوز : جنگ و صلح عادلانه، محور اصلی سی و پنجمین کنفرانس وحدت اسلامی/سخنرانی 514 نفر به صورت حضوری و وبیناری
bltایرنا : کنفرانس وحدت اسلامی بیش از 500 سخنرانی خواهد داشت
bltآنا نیوز : دستور کار سی و پنجمین کنفرانس وحدت اسلامی اعلام شد
bltتقریب نیوز : وحدت و برادری مهمترین و اصلی ترین واژه ها در بین مسلمانان است/ هفته وحدت فرصتی مغتنم برای یادآوری مشترکات بین مسلمین است
bltتابناک : تاکید ایران و روسیه بر همکاری در زمینه وحدت اسلامی
bltایرنا : تاکید ایران و روسیه بر گسترش همکاری ها در زمینه وحدت اسلامی
bltایکنا : فعالیت های مرحوم آیت الله تسخیری در توسعه تفکر انقلاب اسلامی اثرگذار بود
bltصدا و سیما : نقش کانونی آیت الله تسخیری در ارتباط نخبگان جهان اسلام
bltخبرگزاری دانشجو : آیت الله تسخیری در ایجاد ارتباط میان نخبگان جهان اسلام، نقش کانونی داشت
bltایرنا : آیت الله تسخیری در میان نخبگان جهان اسلام، نقش کانونی داشت
bltایرنا : گزارش سی وچهارمین کنفرانس وحدت منتشر شد
bltخبرگزاری حوزه : جهان اسلام تماشاچی جنایات در فلسطین است
bltتقریب نیوز : روز قدس پیام آور وحدت مسلمانان جهان در برابر اشغال گری رژیم صهیونیستی است
bltخبرگزاری دفاع مقدس : روز قدس، روز هشدار به ابر قدرت های دنیا است
bltخبرگزاری دفاع مقدس : فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت رمز پیروزی مردم مظلوم فلسطین است
bltخبرگزاری حوزه : نابودی رژیم صهیونیستی نزدیک است
bltخبرگزاری حوزه : روز قدس، روز هشدار به ابرقدرتها و مستکبران است
bltتسنیم : روز قدس اسم رمز؛ برای مبارزه با همه ستمگران است
bltتسنیم : ویژه برنامه های بزرگداشت روز قدس در کرمانشاه؛ از اهتزاز پرچم تا نامگذاری میدانی به نام فلسطین
bltتقریب نیوز : بیانیه اتحادیه جهانی تقریب نهاد خیرین مسلمان به مناسبت روز جهانی قدس
bltایرنا : فلسطین خط مقدم جهان اسلام است
bltعصر هامون : فضای مجازی، آوردگاه نبرد مستضعفان جهان با رژیم صهیونیستی/مرگ بر اسرائیل؛ فریادی که لرزه بر اندام استکبار می اندازد
bltایرنا : حاج قاسم طراح آزادی قدس
bltخبرگزاری بسیج : آزادی فلسطین به عنوان نخستین موضوع جهان اسلام مطرح است
bltشبکه الکوثر : بنیاد رژیم صهیونیستی چون خانه عنکبوت سست است
bltعصر هامون : غرش مردم ایران علیه اسرائیل از دریچه فضای مجازی/ انزجار از جنایات اشغالگران قدس تمامی ندارد
bltهم اندیشی : بنیاد رژیم غاصب صهیونیستی همانند خانه عنکبوت ناپایدار است
bltسایت جماران : آزادی قدس شریف تحقق پیدا می کند/ فلسطین مرزبان جهان اسلام است/حاج قاسم گفت اولین سوالی قیامت از ما این است که برای قدس چه کردید
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.