کسب بیش از 132 هزار میلیارد تومان درآمد عملیاتی در یک سال

کسب بیش از 132 هزار میلیارد تومان درآمد عملیاتی در یک سال
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، با اعلام عملکرد فارس در بخش های مختلف از افزایش 71 درصدی درآمد عملیاتی، 164 درصدی سود عملیاتی و 148 درصدی سود خالص این گروه خبر داد.
کسب بیش از 132 هزار میلیارد تومان درآمد عملیاتی در یک سال

به گزارش روابط عمومی گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، مجمع عمومی عادی سالیانه فارس با حضور 54 درصد از سهامداران و با رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن اجتماعات این شرکت برگزار شد.
در این مجمع که به ریاست مصطفی امید قائمی برگزار شد، بعد از استقرار هیات رئیسه، جعفر ربیعی به ارائه گزارش عملکرد سالانه فارس منتهی به خرداد 1400 پرداخت و در این گزارش همچنین برخی از مهم ترین دستاوردهای کسب شده توسط شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس از سال مالی 98 تاکنون را تبیین کرد.
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در ابتدای سخنان خود با اعلام اینکه فارس موفق به کسب مقام اول بیشترین مبلغ سود خالص در بین شرکت های پذیرفته شده در بازار سرمایه ایران شد، در بخش سود و زیان تلفیقی، درآمدهای عملیاتی در سال مالی منتهی به 31 خرداد 1400 را 132 هزار و 850 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این میزان درآمد عملیاتی نسبت به سال گذشته 71 درصد افزایش داشته، همچنین در این مدت فارس موفق به کسب 46 هزار و 945 میلیارد تومان سود عملیاتی شد که 164 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است، سود خالص هم به عدد 67 هزار و 182 هزار میلیارد رسید که بیش از 40 هزار میلیارد تومان بیش از سال گذشته است و افزایشی 148 درصدی داشته است.
وی سود خالص قابل انتساب به صاحبان سهام شرکت اصلی را 51 هزار و 536 میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: این میزان 144 نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته و سود پایه هر سهم نیز 1818 ریال بوده که 146 درصد بیشتر از سال گذشته است.
نائب رئیس هیات مدیره فارس همچنین به سود و زیان شرکت اصلی پرداخت، سود حاصل از سرمایه گذاری ها را 39 هزار و 285 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این میزان 85 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت و در این مدت 39 هزار و 85 میلیارد تومان سود عملیاتی فارس کسب کرده که 85 درصد بیشتر از سال گذشته است و سود خالص با 84 درصد افزایش به 38 هزار و 671 میلیارد تومان رسیده است و سود پایه هر سهم با 85 درصد افزایش به 1354 ریال رسید.
وی در بخش ترازنامه تلفیقی، میزان دارایی را 303 هزار و 89 میلیارد تومان اعلام کرد که 46 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته و میزان بدهی را 198 هزار و 211 میلیارد تومان عنوان کرد که 31 درصد نسبت به سال گذشته تغییر داشته است.
ربیعی در توضیح ترازنامه شرکت اصلی، اظهار داشت: دارایی شرکت تا 31 خرداد 1400 به 110 هزار و 884 میلیارد تومان رسیده که47 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته، میزان بدهی به 35 هزار و 536 میلیارد تومان رسیده که تنها 9 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته، همچنین حقوق مالکانه به 75 هزار و 348 میلیارد تومان رسیده که رشدی 75 درصدی نسبت به سال گذشته داشت و سرمایه ثبت شده شرکت نیز در پایان این سال مالی 28 هزار و 700 میلیارد تومان است که 100 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر است.
وی در ادامه گزارش خود به مجمع به روند طی شده افزایش سرمایه فارس از فروردین 1392 با عرضه اولیه سهام این شرکت با سرمایه 2 هزار و 479 میلیارد تومان تا امروز پرداخت و گفت که از سال 1397 تاکنون سرمایه فارس از 5 هزار میلیارد تومان به 28 هزار و 700 میلیارد تومان از محل سود انباشته رسیده که معادل 474 درصد است.
ربیعی همچنین به ارائه گزارشی از تامین مالی پروژه های دردست اجرا پرداخت و گفت: تامین مالی صورت گرفته از صندوق توسعه ملی، سیستم بانکی، فاینانس و یوزانس، هلدینگ و شرکت های تابعه و انتشار اوراق از ابتدای تیر 1397 تاکنون مجموعا 31 هزار و 800 میلیارد تومان و 2 میلیارد و 224 میلیون دلار و اخذ موافقت اصولی به مبلغ 7 هزار و 100 میلیارد تومان و 161 میلیون دلار بوده است و این توفیقات در حالی به دست آمد که شدیدترین تحریم ها علیه کشورمان و مجموعه هلدینگ خلیج فارس اعمال شد و در اینجا لازم است از همراهی سیستم بانکی برای تامین مالی پروژه های فارس تشکر کنم.
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس درباره جزئیات این تامین مالی در مدت مورد اشاره گفت: سهم صندوق توسعه ملی در مجموع یک میلیارد و 347 میلیون دلار، سیستم بانکی 28 هزار و 790 میلیارد تومان و 290 میلیون دلار به صورت ارزی، فاینانس و یوزانس به میزان 545 میلیون دلار و هلدینگ و شرکت های تابعه 2 هزار و 33 میلیارد تومان و 57 میلیون میلیون دلار و انتشار اوراق هزار میلیارد تومان بوده است.
نائب رئیس هیات مدیره شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس همچنین به عملکرد فارس در تامین مالی از بازار پول پرداخت و گفت: از ابتدای سال 1397 تاکنون مجموعا 53.6 هزار میلیارد تومان از بازار پول تامین مالی ریالی شده که 35.8 هزار میلیارد تومان آن بابت پروژه ها بوده و 17.8 هزار میلیارد تومان آن بابت بازپرداخت بدهی های شرکت اصلی بوده است که این عملکرد در سال منتهی به 31 خرداد 1400 معادل 47.2 هزار میلیارد تومان بوده که 34.1 هزار میلیارد تومان آن بابت پروژه ها و 13.1 هزار میلیارد تومان آن بابت بازپرداخت بدهی شرکت اصلی بوده است.
ربیعی ادامه داد: در بخش تامین مالی ارزی از بازار پول از ابتدای سال 1397 تاکنون 499 میلیون دلار تامین شده که 338 میلیون دلار شامل اخذ مصوبه و 161 میلیون دلار شامل اخذ موافقت اصولی می شود و دستاورد این بخش تنها در سال مالی منتهی به خرداد 1400 معادل 329 میلیون دلار بوده است.
فارس امسال رکورد صادرات محصولات پتروشیمی را می شکند مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس از صفر شدن بدهی های ارزی این شرکت خبر داد و گفت: فارس در سال مالی 1399 توانست 212 درصد تعهدات ارزی خود را ایفا کند.
ربیعی در ادامه گزارش خود به مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به خرداد 1400، با اشاره به مشکلات ناشی از تحریم ها برای صادرات محصولات پتروشیمی گفت: بعد از تحریم های آمریکا همکارانم در تجارت صنعت، حداکثر تلاش خود را برای صادرات موفق محصولات پتروشیمی به کار بستند و در این مسیر توفیقات فراوانی به دست آوردند و تنها در بخش حمل و نقل دریایی با توجه به اینکه مشتریان ما بعد از تحریم ها به جای مبدا، کالای خود را در مقصد تحویل می گرفتند توانستیم تا ده برابر ظرفیت این بخش را تقویت کنیم.
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس ادامه داد: در بخش صادرات، کارهای بسیار بزرگی صورت گرفته که به دلیل محرمانه بودن این اطلاعات و جلوگیری از سواستفاده دشمنان این مرز و بوم نمی توان در این برهه از تاریخ به آن پرداخت، اما چند آمار به صورت کلی جهت اطلاع سهامداران اعلام می کنم.
وی افزود: از ابتدای سال 1397 تا پایان شهریور 1400 مجموعا موفق به صادرات 12.03 میلیارد دلار محصول شدیم که معادل ارزی آن با توجه به نرخ های مختلف ارز در برهه های مختلف 170 هزار میلیارد تومان می شود و صادرات ما در سال 1399 معادل 2.78 میلیارد دلار و 59 هزار میلیارد تومان معادل ریالی بوده است.
نائب رئیس هیات مدیره شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، درصد ایفای تعهدات ارزی فارس از ابتدای سال 1397 تا پایان شهریور ماه 1400 را 148 درصد اعلام کرد و گفت: خوشبختانه درصد ایفای تعهدات ارزی ما در سال 1399 معادل 212 درصد بوده است.
ربیعی تاکید کرد: به سهامداران این مژده را می دهم که فارس در شش ماه ابتدای سال 1400 معادل 2.35 میلیارد دلار صادرات محصول داشته که رقم قابل توجهی است و با این روند شاهد شکسته شدن رکورد صادرات فارس در سال های گذشته تا پایان سال خواهیم بود.
وی سپس به سایردستاوردهای مالی فارس در سال مالی منتهی به خرداد 1400 پرداخت و گفت: کسب مقام اول بیشترین مبلغ سود خالص در میان شرکت های پذیرفته شده در بازار سرمایه ایران، افزایش 84 درصدی سود خالص شرکت اصلی و 144 درصدی سود خالص تلفیقی قابل انتساب به مالکان شرکت اصلی نسبت به سال مالی گذشته، اخذ 168 میلیون دلار تسهیلات ارزی جهت تامین مالی پروژه های شرکت های تابعه، اخذ موافقت اصولی برای 7.1هزار میلیارد تومان تسهیلات بلندمدت از سیستم بانکی با نرخ موثر 18 درصد سالیانه برای پروژه های در دست اجرا هلدینگ، بهبود مدیریت نقدینگی و افزایش 239 درصدی سود سپرده های بانکی گروه و 190 درصدی شرکت اصلی نسبت به سال مالی گذشته، علیرغم افزایش دریافت تسهیلات و اعتبارات از سیستم بانکی و کاهش نرخ سود سپرده از جمله این دستاوردهاست.
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس تاکید کرد: خوشبختانه موفق شدیم وزنه بسیار سنگین بدهی های ارزی که به پای فارس بود را از بین ببریم و امروز اعلام می کنم که فارس هیچ بدهی ارزی مورد توافقی ندارد و تنها 68 میلیون دلار مورد اختلاف با شرکت ملی صنایع پتروشیمی وجود دارد که برای تعیین تکلیف به معاونت حقوقی ریاست جمهوری ارجاع شده که نظر این معاونت مورد پذیرش هر دو طرف خواهد بود.
وی ادامه داد: پرداخت مبلغ 569 میلیون دلار بابت بازپرداخت و تسویه کامل بدهی ارزی فارس به شرکت ملی صنایع پتروشیمی طی سال مالی مورد گزارش، پرداخت مبلغ 598 میلیون دلار بابت بازپرداخت و تسویه کامل بدهی ارزی فارس به شرکت ملی نفت ایران طی سال مالی مورد گزارش و تا تاریخ تهیه این گزارش، اخذ مبلغ 13.1 هزار میلیارد تومان تسهیلات بلند مدت از سیستم بانکی با نرخ موثر 15.4 درصد سالیانه برای بازپرداخت بدهیهای ارزی هلدینگ از اقدامات موثر فارس بوده است و تسویه بدهی های ارزی و تبدیل بدهی های ارزی به ریالی آن هم با درصد بسیار پایین، موجب صرفه اقتصادی 36 هزار میلیارد تومانی برای فارس شده است.
ربیعی همچنین با اشاره به مشکلاتی که شرکت هایی همچون خوزستان، کارون، اروند، تندگویان و… در سال های گذشته داشتند گفت: بهبود در ساختار مالی این شرکت ها موجب افزایش قابل ملاحظه در سودآوریاین شرکت ها، ورود برخی از این شرکت ها به بورس و آمادگی برخی دیگر از این شرکت ها برای ورود به بورس شده است و امروز هیچ شرکت مشکل داری در هلدینگ نداریم.
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، تصریح کرد: اخذ موافقت شورای رقابت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی بابت رفع نواقص اصلی دستورالعمل شورای رقابت، جهت قیمتگذاری نرخ های سال های 1399 و 1400 و به بعد سرویس های جانبی تولیدی شرکت های فجر انرژی خلیج فارس و مبین انرژی خلیج فارس و همچنین افزایش و منطقی تر شدن نرخ های مذکور، استخراج ارزش مصفانه عمده سرمایه گذاری های انجام شده در شرکت های فرعی مشمول تلفیق و اصلاح محاسبات سرقفلی در صورت های مالی تلفیقی میان دوره ای و پایان دوره ای سال مورد گزارش و اخذ تاییدیه سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس مستقل در این خصوص و حذف بند گزارش مربوط به سرقفلی، استقرار و راه اندازی کلیه سامانه های حوزه مالی به صورت یکپارچه و تحت وب در هلدینگ و کلیه شرکت های تابعه از دیگر دستاوردهای مالی فارس است. جمع ارزش بازار شرکت های گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس 826 هزار میلیارد تومان است ربیعی در ادامه گزارش خود به مجمع عمومی عادی سالیانه فارس به ارائه دستاوردهای این گروه در بازار سرمایه پرداخت.
او با اشاره به عرضه اولیه سهام پارس، نوری، تندگویان، آریاساسول، ارومیه و بوعلی ازتیر 97 از تداوم روند عرضه اولیه سهام شرکت های این گروه به بازار سرمایه با ورود شرکت پتروشیمی بندرامام، شرکت پتروشیمی اروند، شرکت پتروشیمی کارون، شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد، شرکت پتروشیمی خوزستان و… به بورس خبر داد.
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، جمع ارزش بازار شرکت های گروه تا 21 مهر را 826 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: سهم فارس و گروه از کل ارزش بازار 12.3 درصد است.
وی در ادامه به بررسی وضعیت سهام این گروه در سه دوره رونق بازار سرمایه، افول بازار سرمایه و بازگشت بازار سرمایه پرداخت و ادامه داد: از 30 مهر 98 تا 12 مرداد 99، شاخص کل بورس 574 درصد رشد داشت و فارس 646 درصد رشد داشت، در دوران افول بازار سرمایه از مرداد 1399 تا اردیبهشت 1400 شاخص 47 درصد کاهش داشت و فارس 49 درصد کاهش، همچنین در دوران بازگشت بازار سرمایه از خرداد 1400 تا 21 مهر شاخص 28 درصد و فارس 53 درصد رشد داشت که نشان از جایگاه و عملکرد خوب فارس در این مدت دارد.
ربیعی در بخش عملکرد بازارگردانی شرکت های زیر مجموعه از ابتدای سال مالی فارس به تاریخ اول تیر 1399 تا 21 مهر 1400 گفت: در این مدت آریا 167 درصد، نوری 133 درصد، بوعلی 85 درصد، پترول 61 درصد، پارس 56 درصد، فارس 52درصد، مبین 29 درصد، شگویا منفی پنج و بفجر منفی 11 بازدهی داشته و شاخص کل بورس در این مدت 10 درصد بازدهی داشته است.
وی از نمادهای فارس، پترول، پارس، نوری، آریا، شگویا، مبین، بفجر، پارتا، بوعلی، شاروم، شلرد، بورس، شصفها، پیزد و… به عنوان نمادهایی یاد کرد که در صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی خلیج فارس، بازارگردانی می شوند.
نائب رئیس هیات مدیره شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، تاکید کرد: در حالی که در یکسال گذشته بسیاری از بازارگردان ها ضرر کردند ما در این صندوق با حدود 5 هزار میلیارد تومانی که در این سال تزریق کردیم نه تنها هیچ ضرری نکردیم که سود هم کردیم.
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس درباره عملکرد تامین مالی فارس از بازار سرمایه گفت: از سال مالی منتهی به خرداد 1398 تا سال مالی منتهی به خرداد 1400 مجموعا4 هزار و 366 میلیارد تومان از عرضه اولیه، 23 هزار و 700 میلیارد تومان از افزایش سرمایه و 4 هزار میلیارد تومان از انتشار اوراق بدهی و در مجموع 32 هزار و 67 میلیارد تومان از بازار سرمایه تامین مالی شده است.
ربیعی همچنین از افزایش سرمایه فارس در سه ماه پیش رو در صورت موافقت مجمع باعدم تخصیص کامل سود سهام از محل سود انباشته خبر داد و گفت: با این افزایش سرمایه به اولین شرکت بازار سرمایه از نظر سرمایه ثبت شده تبدیل خواهیم شد و سهامداران از سود این افزایش سرمایه بهره مند خواهد شد.
وی اخذ محوز تامین سرمایه خلیج فارس را از اقدامات مهم این گروه در سال مالی 1399 خواند و گفت: با این مجوز عملا انحصار تامین سرمایه که در اختیار گروه بانکی بود شکسته شد و یک گروه صنعتی توانست برای اولین بار این مجوز را اخد کند و در آینده نزدیک خواهیم بود که این شرکت چه کارهای بزرگی در تامین سرمایه پروژه های مختلف و از جمله نفت و گاز و پتروشیمی انجام خواهد داد و تاسیس این تامین سرمایه و خدماتی که خواهد داد از کارهای ماندگار خواهد بود.
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با اعلام این خبر که پذیره نویسی تامین سرمایه خلیج فارس از یک ماه دیگر آغاز می شود، اظهار داشت: 200 میلیارد تومان از 500 میلیارد تومان سرمایه این شرکت از طریق فرابورس پذیره نویسی عمومی خواهد شد.
ربیعی در ادامه به بخشی دیگر دستاوردهای شرکت در بازار سرمایه در سال 1399 اشاره کرد و افزود: پذیرش و عرضه اولیه سهام شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در بازار سرمایه و انجام اقدامات اولیه جهت پذیرش و عرضه سهام شرکت های پتروشیمی اروند و بندرامام، خرید سهام شرکت سرمایه گذاری مدبران اقتصاد بابت تسویه مطالبات هلدینگ از شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان (پترول) و اصلاح ساختار مالی هلدینگ، ورود 4900 میلیارد تومان منابع مالی در سال 1399 توسط صندوق بازارگردانی به بازار سرمایه جهت بازارگردانی سهام گروه، انتشار اوراق اختیار فروش تبعی (بیمه سهام) بر روی سهام هلدینگ و تمامی شرکت های تابعه بورسی و فرابورسی به منظور حفظ ارزش سهام شرکت های گروه، تامین منابع مالی از طریق انتشار اوراق اجاره مبتنی بر سهام به مبلغ 2 هزار میلیارد تومان برای بازپرداخت بدهی ارزی هلدینگ، انتشار بزرگترین اوراق تبعی در بازار سرمایه بر روی سهام شرکت پتروشیمی پارس به مبلغ هزار میلیارد تومان به منظور تامین مالی، اخذ مجوز و انجام کلیه فرآیندهای اجرایی تا مرحله قبل از انتشار اوراق اجاره مبتنی بر سهام به مبلغ 6 هزار میلیارد تومان (بزرگترین اوراق بدهی بدون ضامن در بازار سرمایه)، اخذ رتبه اعتباری بلندمت A- با دورنمای با ثبات و رتبه اعتباری کوتاه مدت A1 با درجه سرمایه گذاری جهت انتشار اوراق بدون ضامن، رتبه دوم صندوق سرمایه گذاری اختصاص بازارگردانی خلیج فارس در میان صندوق های بازارگردانی از نظر خالص ارزش دارایی ها به مبلغ 8 هزار و 633 میلیارد تومان از جمله این دستاوردهاست. اگر با من مشکل دارید دستاوردهای فارس را زیر سوال نبرید مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس ضمن اعلام شکستن رکورد تولید در فارس، از رسیدن ظرفیت تولید اسمی این گروه در سال 1406 به 50.6 میلیون تن در جهش سوم صنعت پتروشیمی خبر داد.
ربیعی در ادامه گزارش خود به مجمع عمومی عادی سالیانه فارس با اشاره به وضعیت اقتصادی جهان و نفت در سال مالی 1399 گفت: تداوم شیوع ویروس کرونا، افت فعالیت های اقتصادی و تجاری، کاهش شدید تقاضای فرآورده های نفتی در بخش حمل نقل، افت تقاضای جهانی نفت و شکل گیری جنگ تصاحب سهم از بازار بین شرکت های تولیدکنندهء نفت و افزایش هزینهء حمل و ذخیره سازی، رسیدن نرخ نفت خام برنت در سال 1399 به طور میانگین به 48.5 دلار/بشکه و افت 12.5 دلاری نسبت به متوسط سال قبل از چالش هایی بود که ما با آن در این سال روبرو بودیم.
نائب رئیس هیات مدیره شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در ادامه به افتخارات کسب شده توسط این گروه در سطح بین المللی، منطقه ای و ملی پرداخت و افزود: مقام اول کشور از نظر شاخص های فروش، صادرات، سودآوری و خلق ارزش افزوده بر اساس رتبه بندی IMI-100 ، دومین شرکت پتروشیمی در خاورمیانه بر اساس رتبه بندی ICIS در سال 2020، سی و هفتمین شرکت در بین صد شرکت برتر پتروشیمی درجهان بر اساس رتبه بندی ICIS در سال 2020، کسب رتبه پنجم جهان با سرمایه گذاری 2.4 میلیارد دلار در صنعت پتروشیمی کشور و سومین سال متوالی دربین پنج شرکت برتر دنیا، کسب جایگاه دوم سود عملیاتی در بین صد شرکت برتر در مقابل کاهش به طور متوسط 25 درصدی سود عملیاتی صد شرکت برتر صنایع شیمیایی جهان در سال 2020 پس از کاهش 17.5 درصدی در سال 2019، کسب جایگاه نخست سود خالص در بین صد شرکت برتر جهان در مقابل زیان ده شدن غول رتبه یک جهان شرکت BASF، حفظ فروش دلاری هلدینگ خلیج فارس در مقایسه با سال قبل در مقابل کاهش فروش 119 شرکت پیشرو در صنعت در سال 2020 به طور متوسط 34 درصد و صعود سه پله ای و کسب رتبه 37 در بین صد شرکت برتر صنایع شیمیایی جهان و پنجمین سال غیرمتوالی در میان 40 شرکت برتر از جمله دستاوردهای مهم فارس است.
وی در ادامه به انتقاد از برخی افراد که با سیاه نمایی و نقد به قصد تخریب و نه نقد به قصد اصلاح دستاوردهای فارس را زیر سئوال برده اند گفت: به طور مثال در زمینه رتبه های ICIS که توسط یک موسسه معتبر جهانی و به صورت مستقل انجام می شود و نه از ما و نه سایر شرکت ها هزینه ای یا تبلیغی یا هر چیز دیگری بابت این رتبه بندی ها نمی گیرد، برخی افراد این رتبه را زیر سئوال بردند آن هم در حالی که رقیب مهم ما در خاورمیانه یعنی سابیک، در سال 2020 سابیک با دو پله سقوط و کاهش 13.3 درصدی فروش و 56 درصدی سود عملیاتی مواجه شد و سود عملیاتی فارس 155 درصد بیشتر از سابیک شد.
ربیعی تصریح کرد: این افراد که از روی مسائل دیگر و اینکه با فردی به اسم ربیعی مشکل دارند چرا دستاوردهای بین المللی و ملی فارس را زیر سئوال می برند؟ آیا این افراد به ایران تعصب دارند؟
مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس در بخش دیگری از این گزارش به راه اندازی سه طرح بزرگ شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس، شرکت کود شیمیایی اوره لردگان و شرکت پتروشیمی ایلام (واحد الفین) در سال 1399 و اضافه شدن اوره و آمونیاک به سبد تولید هلدینگ و افزایش ظرفیت تولید گاز مایع در سبد تولید هلدینگ اشاره کرد و گفت: ظرفیت اسمی تولید گروه در فاصله سال های 96 تا 98 سالانه 23 میلیون تن بود که این مقدار در سال 99 به 24.7 میلیون تن رسید، در سال 1400 به 27.6 میلیون تن خواهد رسید و در جهش سوم پتروشیمی در سال 1406 به 50.6 میلیون تن خواهد رسید.
وی ادامه داد: همچنین در مقدار تولید فارس در سال 99 با 19.6 میلیون تن به بالاترین رکورد تولید گروه خلیج فارس دست یافت و افزایش 1.2 میلیون تنی مقدار تولید در سال 99 نسبت به 98 شامل 613 هزار تن مجتمع های تولیدی و 553 هزار تن طرح های جدید به بهره برداری رسیده است.
او درباره عملکرد فروش فارس در سال 1399 نیز اظهار داشت: 151 هزارمیلیارد تومان کل ارزش فروش تجمیعی فارس در سال 1399 است و 15.2 میلیون تن کل مقدار فروش تجمیعی در سال 1399 است.
نائب رئیس هیات مدیره شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس درباره بهره گیری فارس از توانمندی ساخت داخل اظهار داشت: برگزاری دومین نمایشگاه و همایش حمایت از ساخت داخل و امضا 70 تفاهم نامه به ارزش تقریبی 40 هزار میلیارد ریال در زمینه های مختلف ساخت داخل از جمله مهم ترین اقدامات در حوزه حمایت از ساخت داخل است.
وی ادامه داد: گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس در سال 1400 رقمی بالغ بر 2 هزار و 200 میلیارد تومان بودجه صرف هزینه ساخت داخل کرده که در برابر رقم 4 هزار و 452 میلیارد ریال بودجه سال های 98.97 حدود 5 برابر افزایش یافته است. همچنین بومی سازی بسیاری از کاتالیست ها، مواد شیمیایی و تجهیزات و قطعات مورد نیاز در شرکت های زیرمجموعه جهت جلوگیری از توقف تولید و مدیریت مصرف ارز کشور از دیگر اقدامات مهم گروه در راستای حمایت از تولید داخل بوده است. از مرحله هلدینگی عبور کردیم و به مرحله گروه رسیدیم مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با بیان اینکه خلیج فارس امروز از مرحله هلدینگ عبور کرده و به مرحله گروه رسیده، گفت: ما امروز یک گروه به هم پیوسته هستیم و تمامی دستاردها از شکستن رکورد تولید در سال 1399 تا پیشی گرفتن از سابیک عربستان از نظر درآمد عملیاتی، کسب رتبه های جهانی، منطقه ای و ملی همه از آن کارگران، کارمندان، مهندسان، مدیران و مدیران عامل شرکت ها و مدیران ستادی این گروه بزرگ است و این افتخارات انشالله تا سال ها در این گروه ادامه خواهد داشت و بیشتر خواهد شد. ربیعی در ادامه گزارش خود به مجمع عمومی عادی سالیانه فارس، درباره به ثمر نشستن طرح های این گروه از سال 97 تاکنون گفت: پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس با سرمایه گذاری 3.2 میلیارد دلار با ظرفیت اسمی 3.391 هزار تن و محصولات اتان، پروپان، بوتان و پنتان پلاس از مهم ترین طرح هایی بود که در این مدت به ثمر رسید و اگر روزگاری در ماهشهر مشکل کمبود اتان داشتیم امروز و در شرایطی که بیدبلند با 56 درصد خوراک فعالیت می کند مازاد متان داریم و امید داریم با افزایش تولید و فروش نفت خوراک بیدبلند هم افزایش یابد و شاهد ارزآوری قابل توجه این پالایشگاه گاز باشیم.
به بهره برداری رسیدن شرکت پتروشیمی ایلام (الفین) با سرمایه گذاری 885 میلیون دلار و 1549 میلیارد تومان، ظرفیت اسمی 726 هزار تن و تولید اتیلن و پروپیلن، شرکت کود شیمیایی اوره لردگان با سرمایه گذاری 756 میلیون دلار و یک هزار و 629 میلیارد تومان و ظرفیت اسمی 1.750 هزار تن اوره و آمونیاک، طرح سولفات پتاسیم پتروشیمی ارومیه با سرمایه گذاری 51 میلیارد تومان و ظرفیت اسمی 90 هزار تن سولفات پتاسیم و طرح شیرین سازی برش سبک پتروشیمی بوعلی سینا با سرمایه گذاری 2 میلیون دلار و 93 میلیارد تومان با هدف بهبود کیفیت محصول، طرح هایی بود که ربیعی درباره آن ها گزارشی به مجمع ارائه کرد.
ربیعی درباره طرح های در دست اقدام گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، اظهار داشت: گروه در مجموع 28 پروژه با ظرفیت 20.4 میلیون تن، سرمایه گذاری 14.4 میلیارد دلار و 42.2 هزار میلیارد تومان در دست ساخت و انجام دارد.
وی ادامه داد: طرح های اصلی هلدینگ شامل 14 پروژه با ظرفیت تولید 20.2 میلیون محصول و سرمایه گذاری 13.5 میلیارد دلار و 40.5 هزار میلیارد تومان، پروژه های پایین دستی شامل 6 پروژه با ظرفیت تولید 236 هزار تن محصول و سرمایه گذاری 421 میلیون دلار و 214 میلیارد تومان و پروژه های بزرگ درون مجتمعی شامل 8 پروژه با سرمایه گذاری 458 میلیون دلار و 1.527 میلیارد تومان است.
نائب رئیس هیات مدیره شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس درباره طرح های اصلی هلدینگ گفت: خطوط لوله، تاسیسات و اسکله پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس با هدف ایجاد بستر جهت صادرات محصولات و سرمایه گذاری 750 میلیون دلار نیمه دوم 1400 به بهره برداری می رسد. وی گفت: پالایش گاز یادآوران خلیج فارس با محصولات: گاز شیرین / C2 + با ظرفیت اسمی 2.65 میلیون تن و سرمایه گذاری 927 میلیون دلار و 11.626 میلیارد تومان فروردین 1401 به بهره برداری می رسد، پتروشیمی هنگام با محصولات اوره و آمونیاک، ظرفیت اسمی 1.81 میلیون تن و سرمایه گذاری 416 میلیون دلار و 1.428 میلیارد تومان اردیبهشت 1401 (فاز اول) به بهره برداری می رسد، پتروشیمی آپادانا خلیج فارس با محصل متانول، ظرفیت اسمی 1.650 هزار تن و سرمایه گذاری 282 میلیون دلار و 4.479 میلیارد تومان شهریور 1401 به بهره برداری می رسد.
ربیعی ادامه داد: پتروشیمی گچساران با محصولات اتیلن و C3 +، ظرفیت اسمی 1.084 هزار تن و سرمایه گذاری 601 میلیون دلار و 3.822 میلیارد تومان شهریور 1401 به بهره برداری می رسد، پتروشیمی ارغوان گستر ایلام با محصول پلی پروپیلن، ظرفیت اسمی 170 هزار تن و سرمایه گذاری 57 میلیون دلار و 1.233 میلیارد تومان زمستان 1401 به بهره برداری می رسد، پتروشیمی صدف خلیج فارس با محصول کائوچوی مصنوعی ESBR، ظرفیت اسمی 136 هزار تن، سرمایه گذاری 213 میلیون دلار و 1.422 میلیارد تومان زمستان 1401 به بهره برداری می رسد.
به گفته وی، صنایع پتروشیمی دهدشت با محصول پلی اتیلن سنگین، ظرفیت اسمی 300 هزار تن و سرمایه گذاری 158 میلیون دلار و 1.846 میلیارد تومان بهار 1402 به بهره برداری می رسد، طرح بهسازی و احداث تاسیسات جمع آوری گازهای مشعل با محصول گاز غنی و پروژه های جمع آوری 445 میلیون فوت مکعب در روز و سرمایه گذاری 897 میلیون دلار و 4.133میلیارد تومان به این صورت به بهره برداری می رسد: پروژه پیش تراکم و تزریق گاز گچساران و NGL900 و NGL1000 زمستان 1400، پروژه پیش تراکم پازنان و جمع آوری گاز گچساران1401 و سایر پروژه های جمع آوری گاز مشعل و بهینه سازی شهریور 1402.
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس یادآور شد: صنایع پلیمر گچساران با محصول پلی اتیلن سنگین، ظرفیت اسمی 300 هزار تن و سرمایه گذاری 158 میلیون دلار و 1.900 میلیارد تومان شهریور 1402 به بهره برداری می رسد، پتروشیمی ابن سینای اندیمشک با محصولات اتیلن اکساید و زنجیره با ظرفیت اسمی 308 هزار تن و سرمایه گذاری 78 میلیون دلار و 8.621 میلیارد تومان نیمه دوم 1403به بهره برداری می رسد، PDH/PP پتروشیمی پارس با محصولات پروپیلن و پلی پروپیلن، ظرفیت اسمی 1.200 هزار تن و سرمایه گذاری 1.3 میلیارد دلار نیمه اول 1404 به بهره برداری می رسد.
ربیعی همچنین اجرای دو مگاپروژه مهم این گروه شامل الماس ماهشهر و هرمز خلیج فارس را دو پروژه بسیار مهم خواند که با بهره برداری از آن ها ظرفیت تولید سود گروه افزایش قابل توجهی پیدا خواهد کرد و با افتتاح هرمز خلیج فارس این پتروشیمی به بزرگترین پتروشیمی ایران تبدیل خواهد شد.
وی ادامه داد: پتروشیمی الماس ماهشهر با 4.045 میلیون تن ظرفیت اسمی و سرمایه گذاری 3.11 میلیارد دلارالفین، پلی الفین و اتیلن گلایکول تولید خواهد کرد و پتروشیمی هرمز خلیج فارس در عسلویه با 6.542 میلیون تن و 4.52 میلیارد دلار الفین و پلی الفین تولید خواهد کرد.
نائب رئیس هیات مدیره شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در بخش پروژه های پایین دستی (تکمیل زنجیره ارزش) گروه سرمایه گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس به ارائه توضیحاتی درباره پروژه های پترو فراز هوران با محصول اتیلن اکساید در کنگاور کرمانشاه، صنایع شیمیایی پتروآرمند لردگان با محصول کریستال ملامین در لردگان، طرح پایین دست پتروشیمی ارومیه با محصول پلی آلومینیوم کلراید در ارومیه، پتروشیمی آوات اورامان با محصول EPDM در روانسر کرمانشاه، صنایع شیمیایی نگین سنقربا محصول متیل آمین در سنقر کرمانشاه، پتروپرک پویا با محصول کاستیک پرک در ماهشهر پرداخت و گفت: ظرفیت اسمی این طرح های پایین دستی 236.000 تن است و بودجه مصوب آن ها مجموعا 421میلیون دلار و214 میلیارد تومان است.
ربیعی همچنین در این گزارش به پارک های صنعتی پایین دستی گروه سرمایه گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس پرداخت و اظهار داشت: با بهره برداری از پارک کریستال ملامین ارومیه، پارک اوره رزینی لردگان، پارک کریستال ملامین لردگان، پارک پتروشیمیایی بروجن و پارک پلی پروپیلن ایلام برای 14 هزار نفر اشتغال زایی مستقیم و برای 30 هزار و 500 نفر اشتغال زایی غیرمستقیم خواهد شد، 150 محصول در 262واحد حداقل در 216 هزار تن و حداکثر ظرفیت 490 هزار تن با سرمایه گذاری 94 هزار میلیارد ریال تولید خواهد شد.
مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس همچنین درباره 8 طرح درون مجتمعی این گروه گفت که این طرح ها با با هدف رفع موانع تولید، توسعه محصولات جدید و افزایش سود دهی شرکت ها با سرمایه گذاری 458 میلیون دلار و 1.527میلیارد تومان در دست اقدام است.
به گفته ربیعی، طرح تصفیه خانه مرکزی پتروشیمی بندرامام، طرح بازسازی واحد پارازایلین پتروشیمی بوعلی سینا، طرح منوکسید کربن پتروشیمی کارون و طرح شیرین سازی برش سنگین پتروشیمی نوری در سال 1401 و طرح بازیابی گازهای فلر پتروشیمی نوری، طرح بازیافت اتان پتروشیمی بندرامام، طرح کلرآلکالی پتروشیمی بندرامام و طرح تبدیل گرید از الیاف به بطری پتروشیمی شهید تندگویان در سال 1402 به بهره برداری خواهد رسید. مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس درباره دستاوردهای حوزه منابع انسانی این گروه گفت: تدوین نظام نامه جامع منابع انسانی، جذب 1.380 نفر به کارکنان قرارداد مستقیم خانواده بزرگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس از طریق آزمون استخدامی سراسری طی سال 1397 تاکنون در شرکت های پتروشیمی بندرامام، هنگام، آپادانا خلیج فارس، نوری، اروند، کارون، بوعلی سینا، فجر انرژی خلیج فارس، کود شیمیایی اوره لردگان، پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس و پالایش گاز یادآوران خلیج فارس، اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در شرکت های زیرمجموعه هلدینگ خلیج فارس، تدوین و ابلاغ دستورالعمل مقررات قانونی «کارکنان تابع صندوق بازنشستگی نفت» و بهبود نظام کارانه عملکرد کارکنان زیرمجموعه هلدینگ خلیج فارس از جمله این دستاوردهاست.
وی ادامه داد: همچنین در حوزه مهندسی ساختار سازمانی، ازطراحی ساختار سازمانی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس به عنوان شرکت مادر گروه در راستای تحقق منشور سازماندهی گروه و با تمرکز بر وظایف استقرار چارچوب حاکمیت شرکتی و سیستم های کنترلی، ارزیابی و کنترل مالی شرکت های تابعه، هدایت، ارزیابی و کنترل راهبردی شرکت های تابعه و خلق ارزش برای شرکت های تابعه مطابق منشور سازماندهی از دستاوردهای مهم گروه است.
به گفته او، پیاده سازی سامانه های انبار مجازی جامع کالا و تجهیزات در سطح گروه، منابع انسانی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، رسیدگی به شکایات، مجامع و هیات مدیره، املاک، دعاوی و قراردادها و همچنین تهیه، تجهیز و نصب و راه اندازی سرور و ذخیره سازهای مرکز داده، برقراری شبکه امن تبادل اطلاعات با کلیه شرکت های تابعه، طراحی سامانه هوش تجاری و اتمام فاز پیاده سازی داشبوردهای تولید و HSE وطراحی و استقرار سیستم مدیریت امنیت اطلاعاتISMS در سطح گروه از دستاوردهای فرآیندها و فناوری اطلاعات گروه بوده است.
مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس در بخش پایانی گزارش به ایفای مسئولیت های اجتماعی در برابر ذینفعان پرداخت و گفت: سیاست گذاری های کلان سلامت و بهبود شاخص های سلامت پرسنل جهت پیشگیری از شیوع بیماری کووید 19، تعریف و اجرای پروژه های زیست محیطی با توجه به اهمیت حفظ آن برای نسل های آینده و محدودیت های موجود، طراحی، تدوین، ابلاغ و نظارت بر حسن اجرای برنامه های جامع و خدمات محور مسئولیت اجتماعی «خرسندساز» با محوریت هلدینگ و تصویب مشارکت مالی شرکت های تابعه هلدینگ در طرح ها و پروژه های مسئولیت اجتماعی در مناطق عسلویه و ماهشهر از طریق شورای راهبردی مناطق از جمله دستاوردها در این بخش است.
ربیعی با تشکر از همراهی همه اعضای خانواده بزرگ گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سهامداران، اعضای هیات مدیره و تشکر از زحمات همه مدیران قبلی گفت: امروز می توانم ادعا کنم که جایگاه گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس به هیچ وجه با دوره های پیشین قابل مقایسه نیست و این ممکن نشد مگر با همراهی همه اعضای این خانواده و لطف خداوند متعال و البته ذکر اینکه ضروری است که در این دوی امدادی انشالله موفقیت های این گروه روزافزون و بیشتر و بیشتر خواهد شد.
در ادامه این مجمع گزارش حسابرس قرائت شد و درباره برخی بندهای آن توضیحاتی ارائه شد و در مجموع عملکرد مالی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس مطلوب ارزیابی کرد.
همچنین صورت های مالی به تصویب مجمع رسید و سود قابل تقسیم برای هر سهم 60 تومان به تصویب رسید که از طریق سامانه سجام به سهامداران حقیقی از ابتدای آذر ماه پرداخت خواهد شد.
افزایش سرمایه نیز با توجه به تقسیم این سود در دستور کار قرار گرفت تا در اسرع وقت با طی مراحل قانونی این افزایش سرمایه از محل سود انباشته انجام شود.
روزنامه دنیای اقتصاد و ایران نیز به عنوان روزنامه های رسمی این شرکت انتخاب شدند و مبلغ 100 میلیارد ریال برای هزینه در حوزه مسئولیت اجتماعی به تصویب مجمع رسید.

کلیدواژه های این خبر
پتروشیمی   خرداد   مجمع   فاینانس   میزان درآمد   سال مالی   مصطفی امید قائمی   ترازنامه   انتشار اوراق   مجمع عمومی عادی سالیانه   مبلغ سود   هلدینگ   مقام اول   میزان بدهی   سرمایه   درآمد   بازار سرمایه   سرمایه گذاری   صندوق توسعه ملی   سهامداران   افزایش سرمایه   عرضه اولیه   تامین مالی   پروتکل های بهداشتی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «ایران اکونومیست» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
صادرات 2.4 میلیارد دلاری هلدینگ خلیج فارس در نیمه نخست 1400
خبرگزاری شانا
رئیس جدید بورس و مسیر سخت صعود
میزان
بازدهی 170 درصدی سهام شستا با وجود نوسانات بازار
قدس آنلاین
وضعیت امروز بازار سرمایه چگونه بود؟
صبحانه با خبر
دست نامرئی سیاست در حمایت از وزرای اقتصادی
اقتصادگردان
تخصیص 825 ریال سود به ازای هر سهم تاصیکو
مرور نیوز
صورت های مالی با چه اهدافی منتشر می شوند؟
باشگاه خبرنگاران
تخصیص 825 ریال سود به ازای هر سهم تاصیکو / صدر تامین در حوزه های فعالیت خود صاحب دانش فنی بومی شد
بولتن نیوز
"پترول"40 تومان سود تقسیم کرد
بورس نیوز
با حق تقدم سهام بیشتر آشنا شوید
میزان
حق تقدم سهام چیست؟
مشرق نیوز
خبر جدید رئیس سازمان بورس برای سهامداران
قلم نیوز
بررسی نماد "چخزر"
عصر مالی
افزایش سرمایه 100 درصدی فولاد طی سه ماه آینده | به ازای هر سهم چقدر سود توزیع شد؟
یازده نیوز
تخصیص سود 200 ریالی به هر سهم
پول نیوز
تصمیمات جدید دولت در مورد تقویت بازار بورس
سیمرغ
به متضررین صندوق «پالایش یکم» سهام تشویقی داده می شود
تدبیر نو
بسته مقررات زدایی صندوق های سرمایه گذاری در بورس از امروز اجرایی می شود
آریا
تصمیمات مهم دولت درمورد تقویت بازار سرمایه
صبحانه با خبر
تصمیمات دولت در مورد تقویت بازار سرمایه
خبر خودرو
تصمیم جدید دولت درباره تقویت بورس
روز پلاس
سهام تشویقی متضررین صندوق «پالایش یکم»
598
ستاد اقتصادی دولت بالاخره برای رونق بورس تصمیم گرفت + جزئیات کامل مصوبات/ اقامت 5 ساله برای سرمایه گذاران خارجی
پارسینه
تصمیمات ستاد هماهنگی اقتصادی دولت درمورد تقویت بازار سرمایه
راه دانا
تصمیمات بورسی دولت| به متضررین صندوق «پالایش یکم» سهام تشویقی داده می شود
تسنیم
تصمیمات جدید دولت درمورد بورس
آفتاب
تصمیمات مهم دولت برای تقویت بازار سرمایه
صدا و سیما
اجرای بسته مقررات زدایی صندوق های سرمایه گذاری در بورس
صدا و سیما
تصمیمات مهم ستاد هماهنگی اقتصادی درمورد تقویت بازار سرمایه
شبکه خبر
لغو ممنوعیت اعطای تسهیلات بانکی به شرکت های سرمایه گذاری
ایبنا
تصمیمات مهم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در مورد تقویت بازار سرمایه
ایرنا
تصمیمات مهم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت درمورد تقویت بازار سرمایه
دنیای اقتصاد
سهام تشویقی برای متضررین «پالایش یکم»
مردم سالاری
بورس، کشور را از مصیبت بزرگ تورم نجات داد
روزنامه شرق
آزادسازی فروش سهام عدالت، منوط به شرایط بازار
بازار نیوز
از حرف تا عمل سیاست گذاران بورس
دنیای اقتصاد
دولت باید به وعده های بورسی خود عمل کند
راه امروز
اگر بورس نبود دولت برای تامین مالی باید پایه پولی را افزایش می داد
قلم نیوز
دولت در مقابل بازار سرمایه مسئولیت پذیر باشد/بازار سرمایه از لحاظ شفافیت و نقدشوندگی وضعیت مطلوبی ندارد
بازار نیوز
بازار سرمایه از لحاظ شفافیت و نقدشوندگی وضعیت مطلوبی ندارد
جام جم آنلاین
اخبار مرتبط
bltخبرگزاری شانا : صادرات 2.4 میلیارد دلاری هلدینگ خلیج فارس در نیمه نخست 1400
bltمیزان : رئیس جدید بورس و مسیر سخت صعود
bltقدس آنلاین : بازدهی 170 درصدی سهام شستا با وجود نوسانات بازار
bltصبحانه با خبر : وضعیت امروز بازار سرمایه چگونه بود؟
bltاقتصادگردان : دست نامرئی سیاست در حمایت از وزرای اقتصادی
bltمرور نیوز : تخصیص 825 ریال سود به ازای هر سهم تاصیکو
bltباشگاه خبرنگاران : صورت های مالی با چه اهدافی منتشر می شوند؟
bltبولتن نیوز : تخصیص 825 ریال سود به ازای هر سهم تاصیکو / صدر تامین در حوزه های فعالیت خود صاحب دانش فنی بومی شد
bltبورس نیوز : "پترول"40 تومان سود تقسیم کرد
bltمیزان : با حق تقدم سهام بیشتر آشنا شوید
bltمشرق نیوز : حق تقدم سهام چیست؟
bltقلم نیوز : خبر جدید رئیس سازمان بورس برای سهامداران
bltعصر مالی : بررسی نماد "چخزر"
bltیازده نیوز : افزایش سرمایه 100 درصدی فولاد طی سه ماه آینده | به ازای هر سهم چقدر سود توزیع شد؟
bltپول نیوز : تخصیص سود 200 ریالی به هر سهم
bltسیمرغ : تصمیمات جدید دولت در مورد تقویت بازار بورس
bltتدبیر نو : به متضررین صندوق «پالایش یکم» سهام تشویقی داده می شود
bltآریا : بسته مقررات زدایی صندوق های سرمایه گذاری در بورس از امروز اجرایی می شود
bltصبحانه با خبر : تصمیمات مهم دولت درمورد تقویت بازار سرمایه
bltخبر خودرو : تصمیمات دولت در مورد تقویت بازار سرمایه
bltروز پلاس : تصمیم جدید دولت درباره تقویت بورس
blt598 : سهام تشویقی متضررین صندوق «پالایش یکم»
bltپارسینه : ستاد اقتصادی دولت بالاخره برای رونق بورس تصمیم گرفت + جزئیات کامل مصوبات/ اقامت 5 ساله برای سرمایه گذاران خارجی
bltراه دانا : تصمیمات ستاد هماهنگی اقتصادی دولت درمورد تقویت بازار سرمایه
bltتسنیم : تصمیمات بورسی دولت| به متضررین صندوق «پالایش یکم» سهام تشویقی داده می شود
bltآفتاب : تصمیمات جدید دولت درمورد بورس
bltصدا و سیما : تصمیمات مهم دولت برای تقویت بازار سرمایه
bltصدا و سیما : اجرای بسته مقررات زدایی صندوق های سرمایه گذاری در بورس
bltشبکه خبر : تصمیمات مهم ستاد هماهنگی اقتصادی درمورد تقویت بازار سرمایه
bltایبنا : لغو ممنوعیت اعطای تسهیلات بانکی به شرکت های سرمایه گذاری
bltایرنا : تصمیمات مهم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در مورد تقویت بازار سرمایه
bltدنیای اقتصاد : تصمیمات مهم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت درمورد تقویت بازار سرمایه
bltمردم سالاری : سهام تشویقی برای متضررین «پالایش یکم»
bltروزنامه شرق : بورس، کشور را از مصیبت بزرگ تورم نجات داد
bltبازار نیوز : آزادسازی فروش سهام عدالت، منوط به شرایط بازار
bltدنیای اقتصاد : از حرف تا عمل سیاست گذاران بورس
bltراه امروز : دولت باید به وعده های بورسی خود عمل کند
bltقلم نیوز : اگر بورس نبود دولت برای تامین مالی باید پایه پولی را افزایش می داد
bltبازار نیوز : دولت در مقابل بازار سرمایه مسئولیت پذیر باشد/بازار سرمایه از لحاظ شفافیت و نقدشوندگی وضعیت مطلوبی ندارد
bltجام جم آنلاین : بازار سرمایه از لحاظ شفافیت و نقدشوندگی وضعیت مطلوبی ندارد
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.