تنها راه نجات مستضعفان دفاع از مبارزات آنان با الهام از مکتب امام حسین (ع) است

تنها راه نجات مستضعفان دفاع از مبارزات آنان با الهام از مکتب امام حسین (ع) است
آیت الله اختری با اشاره به مظلومیت ملت های مستضعف در فلسطین، یمن، لبنان، سوریه و دیگر مناطق تحت ستم گفت: تنها راه نجات دفاع از مبارزات حق طلبانه آنان با الهام از مکتب امام حسین (ع) است.
تنها راه نجات مستضعفان دفاع از مبارزات آنان با الهام از مکتب امام حسین (ع) است

تنها راه نجات دفاع از مبارزات حق، الهام از مکتب امام حسین (ع) استبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، وبینار بین المللی مشروعیت عزاداری شهادت امام حسین علیه السلام امروز با حضور اندیشمندان ایرانی و خارجی برگزار شد.

آیت الله محمدحسن اختری مدیرعامل بنیاد بین المللی عاشورا درباره مشروعیت عزاداری از دیدگاه قرآن مجید و روایات پیامبر اکرم (ص) و نیز فرمایشات پیامبر اکرم (ص) درباره مشروعیت گریه و عزاداری و اثرات آن، به جایگاه و منزلت اهل بیت (ع) و امام حسین علیه السلام در قرآن مجید و روایات پیامبر اشاره و اظهار داشت: واقعه جانگداز کربلا قلب همه مسلمانان و مؤمنان به خدا را جریحه دار ساخت که هر روز این داغ بیشتر می گردد و ملت های جهان با برپایی مراسم متنوع سوگواری یاد و خاطره امام حسین (ع) و واقعه کربلا را گرامی می دارند و این فرصتی است برای تحقق وحدت میان مسلمین و آزادگان جهان که همه به مظلومیت فرزند پیامبر و قیام ایشان علیه ظلم و گمراهی بنی امیه و یزید اذعان دارند.

وی افزود: رسیدگی به وضع نابسامان جهان اسلام با الهام از تعالیم اسلام و قیام عاشورا و بانگرشی واقع بینانه و بصیرت عالمانه ضروری است تا کرامت انسانی و آزادی از دست رفته توسط استعمارگران غربی و عوامل مزدور آنان در منطقه باز گردانده شود.

مدیرعامل بنیاد بین المللی عاشورا در پایان سخنان خود به مظلومیت ملت های مستضعف در فلسطین و یمن و لبنان و سوریه و دیگر مناطق تحت ستم پرداخت و گفت: تنها راه نجات دفاع از مبارزات حق طلبانه آنان با الهام از مکتب امام حسین علیه السلام است.

سید فادی السید مدیر مرکز امت واحده درباره مفهوم و فلسفه و مشروعیت عزاداری با استناد به خطبه های کوبنده و افشاکننده حضرت زینب (س) در برابر ابن زیاد جنایتکار و یزید فاسد و ظالم تصریح کرد: حضرت زینب (س) فرمود «ای یزید نمی توانی ذکر و منزلت ما اهل بیت را از بین ببرید و وحی و رسالت پیامبر را نابود سازی».

وی افزود: هدف خروج امام حسین (ع) احیاء دین جدش بود که در آن شرایط تاریخی جوهر اسلام توسط بنی امیه و حاکمان غاصب مخدوش شده و ظلم و فساد و انحراف فرا گیر گشته بود.

وی با استناد به گفته (ماربین) فیلسوف آلمانی (امام حسین با کشته شدنش دین جدش را زنده کرد) تاکید کرد: برپایی مراسم عزاداری و احیای نماد های عاشورا در جهان نوعی تبلیغ اسلام و رساندن پیام های روشنگرانه امام حسین علیه السلام است.

رئیس مرکز امت واحده همچنین گفت: ممنوعیت عزاداری در برخی از کشور های عربی و یا اسلامی، مستبدانه و ظالمانه و نشان از ترس و هراس حاکمان غاصب از رسیدن پیام روشنگرانه و نجات بخش قیام حسینی است.

شیخ خالد الملا رئیس جماعت علمای عراق هم در این مراسم با اشاره به انواع عزاداری در قرآن و روایات، گفت: سوگواری و گریستن پیامبران از جمله حضرت یعقوب در فراق فرزندش یوسف و دیگر مصایب و سوگواری پیامبران نمونه هایی از مشروعیت عزاداری است.

وی افزود: جایگاه و منزلت اهل بیت در قرآن و بخصوص در سوره مباهله در عبارت ندعوا (أنفسنا) آمده است، در زبان عرب انفس را به پسر عمو گویند و حضرت علی پسر عموی پیامبر و (ابناءنا) فرزندان ما یعنی امام حسن و امام حسین می باشند.

این روحانی اهل سنت ادامه داد: شعائر حسینی متضمن درس هایی از ظلم ستیزی و عدالت خواهی و مبارزه با شرک و فساد بود که این قیام برای برقراری توحید و ارزش های اخلاقی و انسانی و احیاء دین جد بزرگوارش بود، هرکس خواهان پیروی از سیره پیامبر و امام حسین (ع) باشد باید با ظلم و استبداد مبارزه کند، زیرا عشق به امام حسین علیه السلام و عزاداری در سوگ و شهادتش نوعی تقرب به خداوند متعال و نیز ایستادگی در برابر ظلم استکبار جهانی و پیروی از سیره نواده پیامبر اسلام است.

شیخ خالد الملا، دفاع از مردم مظلوم فلسطین و سوریه و یمن و همبستگی با مردم لبنان و دیگر ملت های مستضعف درجهان را یک واجب شرعی و تکلیف الهی برشمرد و گفت: بدون مبارزه با استکبار، گریستن بر مصائب امام حسین سودی ندارد.

وی با انتقاد از برخی رژیم های عربی و اسلامی که ادعای پیروی از دین محمد دارند و یا خود را دوستدار اهل بیت می دانند، ولی با دشمن صهیونیستی غاصب سازش می کنند، گفت: با این اقدام خائنانه بار دیگر حسین را شهید می کنند و چهره اسلام را مخدوش می سازند.

غازی حنینه، رئیس هیئت امنای تجمع علمای مسلمان لبنان یکی دیگر از سخنرانان این وبینار بین المللی مجازی بود که بر دو موضوع تحلیل و بررسی واقعه عاشورا و کربلا از بعد انسانی و عواطف و احساسات قلبی و بررسی شرایط ناگوار و بحرانی جهان اسلام و لزوم پیروی از تعالیم اسلام و اهل بیت در رویارویی با تهدیدات و ظلم و ستم و بی عدالتی تحمیلی حکام مزدور بر امت اسلامی تاکید کرد.

وی افزود: عزاداری برای امام حسین و خاندان و اصحابش مخصوص شیعیان نیست بلکه اهل سنت و آزادگان جهان یاد و خاطره امام حسین و واقعه کربلا را گرامی می دارند، زیرا این عشق و علاقه به اسلام و پیامبر است و کسانی که با برپایی سوگواری و گریستن مخالف و عناد دارند باید در ایمان خود به خداوند تجدید نظر کنند.

بهاءالله کرمانی نژاد عضو هیئت علمی دانشگاه تهران نیز درباره نگارش مقاتل واقعة کربلا و شهادت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در طول تاریخ گفت: بیشترین کتاب های مقاتل از سوی مورخین اهل سنت نگاشته شده و این نشان می دهد که این واقعه جانگداز تاریخی و جاودان است.

شیخ شریف امبالو رئیس شورای عالی پیروان اهل بیت در سنگال بر بعد معنوی قیام امام حسین علیه السلام تصریح کد: صبر و استقامت و آگاهی و بصیرت از درس های بسیار آموزنده این قیام است که باید مسلمانان و بخصوص ملت های تحت ستم برای رهایی خود از آن بیاموزند.

شیخ شریف در باره افزایش گسترده عزاداری امام حسین علیه السلام در کشور های آفریقایی گفت: مردم محروم و ستمدیده آفریقا با تاسی از تعالیم و قیام امام حسین علیه السلام که قیامی علیه بی عدالتی و ظلم بود، نشان می دهد که این امام را الگو و رهبر خود قرار داده اند.

شیخ بهاءالدین نقشبندی، رئیس طریقت نقشبندی اقلیم کردستان عراق بر نقش تاریخی قیام امام وحسین علیه السلام در ایجاد آگاهی و بیداری اسلامی و نشان دادن چهره اصیل اسلام و افشای سیاست های ظالمانه و انحرافی خاندان بنی امیه تاکید کرد و گفت: فاجعه شهادت امام حسین علیه السلام یک فاجعه انسانی بزرگ در طول تاریخ است، زیرا امام و فرزندان و اصحاب خود را فدای دین کرده و بخاطر حفظ ارزش های اسلامی و برقراری عدالت و کرامت انسانی و بازگرداندن مردم از گمراهی و ضلالت قیام کرد.

شیخ رسول باقری، پژوهشگر اسلامی نیز مطالبی درباره نقش رهبری وبیانات حکیمانه و روشنگرانه امام حسین علیه السلام در طول مسیر خود از مدینه تا کربلا پرداخت و نمونه هایی را بازگو کرد.

در پایان این وبینار بیانیه ای که برگرفته از مطالب و مواضع سخنرانان این وبینار بود توسط خانم طبوش از لبنان قرائت شد.

انتهای پیام/341


کلیدواژه های این خبر
عراق   سوریه   جهان اسلام   مزدور   مشروعیت   امام علی علیه السلام   جماعت   غاصب   اهل تسنن   قیام حسینی   واقعه کربلا   کرامت انسانی   مظلومیت   مستضعفان   تقرب   امام حسن مجتبی علیه السلام   قرآن کریم   خالد الملا   امت واحده   بنی امیه   لبنان و سوریه   محمدحسن اختری   قرآن و روایات   اهل بیت   تعالیم   مسلمین   یزید   رسول الله صلى الله علیه و سلم   مباهله   سیره   استبداد   قیام عاشورا   واقعه   امام حسین علیه السلام   مستضعف   حضرت زینب سلام الله علیها   آیت الله اختری   یمن   فلسطین   فلسفه   عزاداری  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «خبرگزاری دفاع مقدس» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
رخ دادن اعمال مجرمانه در جامعه و ضایع شدن حقوق کسی را نباید به دین نسبت داد
ایسنا
سالگرد شهادت چهارمین امام شیعیان
صدا و سیما
امام سجاد علیه السلام؛ ادامه دهنده ی نهضت عاشورا در روزگار تباهی بنی امیه
خبرگزاری دفاع مقدس
تقویم تاریخ؛ از ورود کاروان اسرای کربلا به کوفه تا روز جهانی مسجد
میزان
امام سجاد علیه السلام از کربلا تا شهادت
خبرگزاری حوزه
نگاهی به نقش امام سجاد در زنده نگهداشتن قیام عاشورا
رهیاب نیوز
مقتل زنده کربلا بسته شد/ موضع سیدالعابدین(ع) نسبت به قیام مختار چه بود؟/ سیره امام سجاد(ع) در کلام آیت الله بهجت +بسته عزاداری
هم اندیشی
 تبیین معارف الهى و جلوگیری از تحریف حقایق اس?مى، راهبرد امام سجاد(ع)
ایرنا
رفع مسائل اقتصادی و کمک به بهبود وضعیت معیشتی مردم مد نظر دولت باشد
خبرگزاری بسیج
علت عدم ورود ایران به بحث افغانستان/رها بودن سرچشمه قیمت گذاری ها، عامل گرانی است
خبرگزاری موج
امام جمعه یزد: دولت برای رفع مشکل اقتصادی برنامه کوتاه مدت جدی و اثرگذار داشته باشد
تسنیم
6 وظیفه عمومی صیانت از مکتب عاشورا
خبرگزاری حوزه
مصلی بزرگ شهرکرد به مرکز واکسیسناسیون تبدیل می شود
ایسنا
نقش بی بدیل حضرت زینب (س) در ماندگاری قیام عاشورا/ رفتار زینب کبری (س) در واقعه کربلا الگویی موفق برای مدیریت بحران است
تیتر یک
گزینه ما «هیهات منا الذلة» است/ شکست آمریکا آشکار شده است
مهر نیوز
مکتب عاشورا تا ابدیت روشنگر حیات بشریت است
ایکنا
پیام عاشورا، زنده نگه داشتن مسیر مبارزه بی امان با ظلم است
رادیو گفتگو
مولوی نایب عنانی: قیام امام حسین(ع) فقط و فقط برای نجات اسلام و مسلمانان بود
خبرگزاری حوزه
هدف از قیام عاشورا ایجاد تحول عظیم در بین بشریت بود
ایسنا
امر به معروف و نهی از منکر مهمترین هدف قیام عاشورا است/ امام حسین(ع) آزادگی و عزتمندی را به جهانیان آموختند
عصر هامون
تاریخ جریان عاشورا و قیام حسینی را باید به خوبی مطالعه کرد
تسنیم
عزاداری رهبر انقلاب و مراجع بهترین الگوی مراسم عاشورایی است
ایسنا
نشست «رویکردهای عمده مستشرقان درباره حرکت امام حسین(ع)» برگزار شد
ایکنا
شهادت امام حسین(ع) بزرگ ترین مصیبت دنیای اسلام است / اهل سنت محبت اهل بیت را واجب می داند
خبرگزاری حوزه
نهضت عاشورا، عبرتی برای تمام تاریخ بشریت است
خبرگزاری حوزه
ممنوعیت عزاداری در برخی کشورها بیانگر هراس از ابلاغ پیام عاشوراست
ایکنا
اهتمام سخنرانان و مداحان به اندیشه قرآنی لازم است
ایکنا
تنها راه نجات دفاع از مبارزات حق، الهام از مکتب امام حسین (ع) است
خبرگزاری دفاع مقدس
ضرورت رسیدگی به وضع نابسامان جهان اسلام با الهام از قیام عاشورا
صدا و سیما
آیت الله اختری: رسیدگی به وضع نابسامان جهان اسلام با الهام از قیام عاشورا ضرورت دارد
میزان
عزاداری برای امام حسین فرصتی برای تحقق وحدت میان مسلمانان جهان است 
ایرنا
تنها راه نجات دفاع از مبارزات حق، الهام از مکتب امام حسین(ع) است
مهر نیوز
شهادت حضرت علی اصغر در کربلا سند مظلومیت اهل بیت است+گزارش
صدا و سیما
منابع نهضت عاشورا -5؛ مبرا کردن یزید، شیوه تاریخ نگاری مکتب شام
سایت جماران
ماموستا محمودی: راه امام حسین(ع) باید ادامه داشته باشد
تسنیم
عشق به اهل بیت (ع) در دل ملت ایران ریشه دوانده است
خبرگزاری بسیج
چرا سوم محرم منسوب به حضرت رقیه (س) است؟
باشگاه خبرنگاران
مشروعیت احیای مراسم عاشورا بررسی می شود
ایکنا
راهکار ورود تلاوت قرآن به عنوان برنامه اصلی هیئات / هدف «نذر تلاوت» به درستی تبیین شود
ایکنا
ارادت و محبت به امام حسین(ع) در میان اهل سنت موج ‏می زند/ نپذیرفتن ذلت و احیای دین ‏فلسفه قیام عاشورا
عصر هامون
اخبار مرتبط
bltایسنا : رخ دادن اعمال مجرمانه در جامعه و ضایع شدن حقوق کسی را نباید به دین نسبت داد
bltصدا و سیما : سالگرد شهادت چهارمین امام شیعیان
bltخبرگزاری دفاع مقدس : امام سجاد علیه السلام؛ ادامه دهنده ی نهضت عاشورا در روزگار تباهی بنی امیه
bltمیزان : تقویم تاریخ؛ از ورود کاروان اسرای کربلا به کوفه تا روز جهانی مسجد
bltخبرگزاری حوزه : امام سجاد علیه السلام از کربلا تا شهادت
bltرهیاب نیوز : نگاهی به نقش امام سجاد در زنده نگهداشتن قیام عاشورا
bltهم اندیشی : مقتل زنده کربلا بسته شد/ موضع سیدالعابدین(ع) نسبت به قیام مختار چه بود؟/ سیره امام سجاد(ع) در کلام آیت الله بهجت +بسته عزاداری
bltایرنا :  تبیین معارف الهى و جلوگیری از تحریف حقایق اس?مى، راهبرد امام سجاد(ع)
bltخبرگزاری بسیج : رفع مسائل اقتصادی و کمک به بهبود وضعیت معیشتی مردم مد نظر دولت باشد
bltخبرگزاری موج : علت عدم ورود ایران به بحث افغانستان/رها بودن سرچشمه قیمت گذاری ها، عامل گرانی است
bltتسنیم : امام جمعه یزد: دولت برای رفع مشکل اقتصادی برنامه کوتاه مدت جدی و اثرگذار داشته باشد
bltخبرگزاری حوزه : 6 وظیفه عمومی صیانت از مکتب عاشورا
bltایسنا : مصلی بزرگ شهرکرد به مرکز واکسیسناسیون تبدیل می شود
bltتیتر یک : نقش بی بدیل حضرت زینب (س) در ماندگاری قیام عاشورا/ رفتار زینب کبری (س) در واقعه کربلا الگویی موفق برای مدیریت بحران است
bltمهر نیوز : گزینه ما «هیهات منا الذلة» است/ شکست آمریکا آشکار شده است
bltایکنا : مکتب عاشورا تا ابدیت روشنگر حیات بشریت است
bltرادیو گفتگو : پیام عاشورا، زنده نگه داشتن مسیر مبارزه بی امان با ظلم است
bltخبرگزاری حوزه : مولوی نایب عنانی: قیام امام حسین(ع) فقط و فقط برای نجات اسلام و مسلمانان بود
bltایسنا : هدف از قیام عاشورا ایجاد تحول عظیم در بین بشریت بود
bltعصر هامون : امر به معروف و نهی از منکر مهمترین هدف قیام عاشورا است/ امام حسین(ع) آزادگی و عزتمندی را به جهانیان آموختند
bltتسنیم : تاریخ جریان عاشورا و قیام حسینی را باید به خوبی مطالعه کرد
bltایسنا : عزاداری رهبر انقلاب و مراجع بهترین الگوی مراسم عاشورایی است
bltایکنا : نشست «رویکردهای عمده مستشرقان درباره حرکت امام حسین(ع)» برگزار شد
bltخبرگزاری حوزه : شهادت امام حسین(ع) بزرگ ترین مصیبت دنیای اسلام است / اهل سنت محبت اهل بیت را واجب می داند
bltخبرگزاری حوزه : نهضت عاشورا، عبرتی برای تمام تاریخ بشریت است
bltایکنا : ممنوعیت عزاداری در برخی کشورها بیانگر هراس از ابلاغ پیام عاشوراست
bltایکنا : اهتمام سخنرانان و مداحان به اندیشه قرآنی لازم است
bltخبرگزاری دفاع مقدس : تنها راه نجات دفاع از مبارزات حق، الهام از مکتب امام حسین (ع) است
bltصدا و سیما : ضرورت رسیدگی به وضع نابسامان جهان اسلام با الهام از قیام عاشورا
bltمیزان : آیت الله اختری: رسیدگی به وضع نابسامان جهان اسلام با الهام از قیام عاشورا ضرورت دارد
bltایرنا : عزاداری برای امام حسین فرصتی برای تحقق وحدت میان مسلمانان جهان است 
bltمهر نیوز : تنها راه نجات دفاع از مبارزات حق، الهام از مکتب امام حسین(ع) است
bltصدا و سیما : شهادت حضرت علی اصغر در کربلا سند مظلومیت اهل بیت است+گزارش
bltسایت جماران : منابع نهضت عاشورا -5؛ مبرا کردن یزید، شیوه تاریخ نگاری مکتب شام
bltتسنیم : ماموستا محمودی: راه امام حسین(ع) باید ادامه داشته باشد
bltخبرگزاری بسیج : عشق به اهل بیت (ع) در دل ملت ایران ریشه دوانده است
bltباشگاه خبرنگاران : چرا سوم محرم منسوب به حضرت رقیه (س) است؟
bltایکنا : مشروعیت احیای مراسم عاشورا بررسی می شود
bltایکنا : راهکار ورود تلاوت قرآن به عنوان برنامه اصلی هیئات / هدف «نذر تلاوت» به درستی تبیین شود
bltعصر هامون : ارادت و محبت به امام حسین(ع) در میان اهل سنت موج ‏می زند/ نپذیرفتن ذلت و احیای دین ‏فلسفه قیام عاشورا
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.