آیت الله اختری: رسیدگی به وضع نابسامان جهان اسلام با الهام از قیام عاشورا ضرورت دارد

آیت الله اختری: رسیدگی به وضع نابسامان جهان اسلام با الهام از قیام عاشورا ضرورت دارد
مدیرعامل بنیاد بین المللی عاشورا گفت: رسیدگی به وضع نابسامان جهان اسلام با الهام از تعالیم اسلام و قیام عاشورا و بانگرشی واقع بینانه و بصیرت عالمانه ضروری است.
آیت الله اختری: رسیدگی به وضع نابسامان جهان اسلام با الهام از قیام عاشورا ضرورت دارد

خبرگزاری میزان - آیت الله «محمدحسن اختری» در وبینار بین المللی مشروعیت عزاداری شهادت امام حسین(ع) اظهار داشت: واقعه جانگداز کربلا قلب همه مسلمانان و مؤمنان به خدا را جریحه دار ساخت که هر روز این داغ بیشتر می گردد و ملت های جهان با برپایی مراسم متنوع سوگواری یاد و خاطره امام حسین (ع) و واقعه کربلا را گرامی می دارند و این فرصتی است برای تحقق وحدت میان مسلمین و آزادگان جهان که همه به مظلومیت فرزند پیامبر و قیام ایشان علیه ظلم و گمراهی بنی امیه و یزید اذعان دارند.
مدیرعامل بنیاد بین المللی عاشورا بیان کرد: رسیدگی به وضع نابسامان جهان اسلام با الهام از تعالیم اسلام و قیام عاشورا و بانگرشی واقع بینانه و بصیرت عالمانه ضروری است تا کرامت انسانی و آزادی از دست رفته توسط استعمارگران غربی و عوامل مزدور آنان در منطقه باز گردانده شود.
وی در پایان سخنان خود به مظلومیت ملت های مستضعف در فلسطین و یمن و لبنان و سوریه و دیگر مناطق تحت ستم پرداخت و گفت: تنها راه نجات دفاع از مبارزات حق طلبانه آنان با الهام از مکتب امام حسین علیه السلام است.
سید «فادی السید» مدیر مرکز امت واحده درباره مفهوم و فلسفه و مشروعیت عزاداری با استناد به خطبه های کوبنده و افشاکننده حضرت زینب (س) در برابر ابن زیاد جنایتکار و یزید فاسد و ظالم تصریح کرد: حضرت زینب (س) فرمود «ای یزید نمی توانی ذکر و منزلت ما اهل بیت را از بین ببرید و وحی و رسالت پیامبر را نابود سازی».
وی افزود: هدف خروج امام حسین (ع) احیاء دین جدش بود که در آن شرایط تاریخی جوهر اسلام توسط بنی امیه و حاکمان غاصب مخدوش شده و ظلم و فساد و انحراف فرا گیر گشته بود.
وی با استناد به گفته (ماربین) فیلسوف آلمانی (امام حسین با کشته شدنش دین جدش را زنده کرد) تاکید کرد: برپایی مراسم عزاداری و احیای نماد های عاشورا در جهان نوعی تبلیغ اسلام و رساندن پیام های روشنگرانه امام حسین علیه السلام است.
رئیس مرکز امت واحده گفت: ممنوعیت عزاداری در برخی از کشور های عربی و یا اسلامی، مستبدانه و ظالمانه و نشان از ترس و هراس حاکمان غاصب از رسیدن پیام روشنگرانه و نجات بخش قیام حسینی است.
شیخ خالد الملا رئیس جماعت علمای عراق با اشاره به انواع عزاداری در قرآن و روایات، گفت: سوگواری و گریستن پیامبران از جمله حضرت یعقوب در فراق فرزندش یوسف و دیگر مصایب و سوگواری پیامبران نمونه هایی از مشروعیت عزاداری است.
وی افزود: جایگاه و منزلت اهل بیت در قرآن و بخصوص در سوره مباهله در عبارت ندعوا (أنفسنا) آمده است، در زبان عرب انفس را به پسر عمو گویند و حضرت علی پسر عموی پیامبر و (ابناءنا) فرزندان ما یعنی امام حسن و امام حسین می باشند.
این روحانی اهل سنت ادامه داد: شعائر حسینی متضمن درس هایی از ظلم ستیزی و عدالت خواهی و مبارزه با شرک و فساد بود که این قیام برای برقراری توحید و ارزش های اخلاقی و انسانی و احیاء دین جد بزرگوارش بود، هرکس خواهان پیروی از سیره پیامبر و امام حسین (ع) باشد باید با ظلم و استبداد مبارزه کند، زیرا عشق به امام حسین علیه السلام و عزاداری در سوگ و شهادتش نوعی تقرب به خداوند متعال و نیز ایستادگی در برابر ظلم استکبار جهانی و پیروی از سیره نواده پیامبر اسلام است.
شیخ خالد الملا، دفاع از مردم مظلوم فلسطین و سوریه و یمن و همبستگی با مردم لبنان و دیگر ملت های مستضعف درجهان را یک واجب شرعی و تکلیف الهی برشمرد و گفت: بدون مبارزه با استکبار، گریستن بر مصائب امام حسین سودی ندارد.
وی با انتقاد از برخی رژیم های عربی و اسلامی که ادعای پیروی از دین محمد دارند و یا خود را دوستدار اهل بیت می دانند، ولی با دشمن صهیونیستی غاصب سازش می کنند، گفت: با این اقدام خائنانه بار دیگر حسین را شهید می کنند و چهره اسلام را مخدوش می سازند.
شیخ «غازی حنینه» رئیس هیئت امنای تجمع علمای مسلمان لبنان یکی دیگر از سخنرانان این وبینار بین المللی مجازی بود که بر دو موضوع تاکید کرد: 1 تحلیل و بررسی واقعه عاشورا و کربلا از بعد انسانی و عواطف و احساسات قلبی، 2 بررسی شرایط ناگوار و بحرانی جهان اسلام و لزوم پیروی از تعالیم اسلام و اهل بیت در رویارویی با تهدیدات و ظلم و ستم و بی عدالتی تحمیلی حکام مزدور بر امت اسلامی است.
وی افزود: عزاداری برای امام حسین و خاندان و اصحابش مخصوص شیعیان نیست بلکه اهل سنت و آزادگان جهان یاد و خاطره امام حسین و واقعه کربلا را گرامی می دارند، زیرا این عشق و علاقه به اسلام و پیامبر است و کسانی که با برپایی سوگواری و گریستن مخالف و عناد دارند باید در ایمان خود به خداوند تجدید نظر کنند. «بهاءالله کرمانی نژاد» عضو هیئت علمی دانشگاه تهران نیز درباره نگارش مقاتل واقعه کربلا و شهادت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در طول تاریخ گفت: بیشترین کتاب های مقاتل از سوی مورخین اهل سنت نگاشته شده و این نشان می دهد که این واقعه جانگداز تاریخی و جاودان است.
شیخ «شریف امبالو» رئیس شورای عالی پیروان اهل بیت در سنگال بر بعد معنوی قیام امام حسین علیه السلام تصریح کد: صبر و استقامت و آگاهی و بصیرت از درس های بسیار آموزنده این قیام است که باید مسلمانان و بخصوص ملت های تحت ستم برای رهایی خود از آن بیاموزند.
شیخ شریف در باره افزایش گسترده عزاداری امام حسین علیه السلام در کشور های آفریقایی گفت: مردم محروم و ستمدیده آفریقا با تاسی از تعالیم و قیام امام حسین علیه السلام که قیامی علیه بی عدالتی و ظلم بود، نشان می دهد که این امام را الگو و رهبر خود قرار داده اند.
شیخ بهاءالدین نقشبندی، رئیس طریقت نقشبندی اقلیم کردستان عراق بر نقش تاریخی قیام امام وحسین علیه السلام در ایجاد آگاهی و بیداری اسلامی و نشان دادن چهره اصیل اسلام و افشای سیاست های ظالمانه و انحرافی خاندان بنی امیه تاکید کرد و گفت: فاجعه شهادت امام حسین علیه السلام یک فاجعه انسانی بزرگ در طول تاریخ است، زیرا امام و و فرزندان و اصحاب خود را فدای دین نموده و بخاطر حفظ ارزش های اسلامی و برقراری عدالت و کرامت انسانی و باز گرداندن مردم از گمراهی و ضلالت قیام نمود.
شیخ رسول باقری، پژوهشگر اسلامی نیز مطالبی در باره نقش رهبری وبیانات حکیمانه و روشنگرانه امام حسین علیه السلام در طول مسیر خود از مدینه تا کربلا پرداخت و نمونه هایی را بازگو نمود. انتهای پیام/

کلیدواژه های این خبر
عراق   لبنان   سوریه   جهان اسلام   مزدور   مشروعیت   امام علی علیه السلام   جماعت   غاصب   اهل تسنن   قیام حسینی   واقعه کربلا   کرامت انسانی   مظلومیت   تقرب   امام حسن مجتبی علیه السلام   قرآن کریم   خالد الملا   امت واحده   بنی امیه   لبنان و سوریه   قرآن و روایات   اهل بیت   تعالیم   مسلمین   یزید   مباهله   سیره   شیخ خالد الملا   استبداد   قیام عاشورا   واقعه   امام حسین علیه السلام   تکلیف الهی   مستضعف   حضرت زینب سلام الله علیها   واجب شرعی   آیت الله اختری   مبارزه با استکبار   یمن   فلسطین   فلسفه   استکبار جهانی   عزاداری  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «میزان» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
رخ دادن اعمال مجرمانه در جامعه و ضایع شدن حقوق کسی را نباید به دین نسبت داد
ایسنا
سالگرد شهادت چهارمین امام شیعیان
صدا و سیما
امام سجاد علیه السلام؛ ادامه دهنده ی نهضت عاشورا در روزگار تباهی بنی امیه
خبرگزاری دفاع مقدس
نگاهی به نقش امام سجاد در زنده نگهداشتن قیام عاشورا
رهیاب نیوز
مقتل زنده کربلا بسته شد/ موضع سیدالعابدین(ع) نسبت به قیام مختار چه بود؟/ سیره امام سجاد(ع) در کلام آیت الله بهجت +بسته عزاداری
هم اندیشی
 تبیین معارف الهى و جلوگیری از تحریف حقایق اس?مى، راهبرد امام سجاد(ع)
ایرنا
رفع مسائل اقتصادی و کمک به بهبود وضعیت معیشتی مردم مد نظر دولت باشد
خبرگزاری بسیج
امام جمعه یزد: دولت برای رفع مشکل اقتصادی برنامه کوتاه مدت جدی و اثرگذار داشته باشد
تسنیم
مصلی بزرگ شهرکرد به مرکز واکسیسناسیون تبدیل می شود
ایسنا
نقش بی بدیل حضرت زینب (س) در ماندگاری قیام عاشورا/ رفتار زینب کبری (س) در واقعه کربلا الگویی موفق برای مدیریت بحران است
تیتر یک
انصارالله: مقابله با تجاوز آمریکا و عربستان حق مردم یمن است
باشگاه خبرنگاران
گزینه ما «هیهات منا الذلة» است/ شکست آمریکا آشکار شده است
مشرق نیوز
عاشورا در کشورهای عربی
تسنیم
عاشورا در کشورهای عربی +عکس
مشرق نیوز
مکتب عاشورا تا ابدیت روشنگر حیات بشریت است
ایکنا
هدف از قیام عاشورا ایجاد تحول عظیم در بین بشریت بود
ایسنا
امر به معروف و نهی از منکر مهمترین هدف قیام عاشورا است/ امام حسین(ع) آزادگی و عزتمندی را به جهانیان آموختند
عصر هامون
آیت الله دری نجف آبادی: قیام عاشورای حسینی مبانی اسلام ناب محمدی(ص) را زنده کرد
تسنیم
تاریخ جریان عاشورا و قیام حسینی را باید به خوبی مطالعه کرد
تسنیم
نشست «رویکردهای عمده مستشرقان درباره حرکت امام حسین(ع)» برگزار شد
ایکنا
شهادت امام حسین(ع) بزرگ ترین مصیبت دنیای اسلام است / اهل سنت محبت اهل بیت را واجب می داند
خبرگزاری حوزه
نهضت عاشورا، عبرتی برای تمام تاریخ بشریت است
خبرگزاری حوزه
«ما ملت امام حسینیم» چطور شعار یک ملت شد؟
روز پلاس
ممنوعیت عزاداری در برخی کشورها بیانگر هراس از ابلاغ پیام عاشوراست
ایکنا
اهتمام سخنرانان و مداحان به اندیشه قرآنی لازم است
ایکنا
تنها راه نجات مستضعفان دفاع از مبارزات آنان با الهام از مکتب امام حسین (ع) است
خبرگزاری دفاع مقدس
آیت الله اختری: رسیدگی به وضع نابسامان جهان اسلام با الهام از قیام عاشورا ضرورت دارد
میزان
تنها راه نجات دفاع از مبارزات حق، الهام از مکتب امام حسین (ع) است
خبرگزاری دفاع مقدس
ضرورت رسیدگی به وضع نابسامان جهان اسلام با الهام از قیام عاشورا
صدا و سیما
عزاداری برای امام حسین فرصتی برای تحقق وحدت میان مسلمانان جهان است 
ایرنا
تنها راه نجات دفاع از مبارزات حق، الهام از مکتب امام حسین(ع) است
مهر نیوز
منابع نهضت عاشورا -5؛ مبرا کردن یزید، شیوه تاریخ نگاری مکتب شام
سایت جماران
ماموستا محمودی: راه امام حسین(ع) باید ادامه داشته باشد
تسنیم
مشروعیت احیای مراسم عاشورا بررسی می شود
ایکنا
تعالی بخشی به شور و شعور مجالس حسینی با قاریان
ایکنا
منابع نهضت عاشورا-3؛ نقش مکتب تاریخ نگاری شام در تحریف حماسه عاشورا
سایت جماران
ارادت و محبت به امام حسین در میان اهل سنت موج می زند
رسانیوز
برگزاری کنفرانس امام حسین (ع) و بقای پاکستان با تکیه بر وحدت مذاهب اسلامی
ایکنا
ذاکران از بیان مطالب تفرقه برانگیز در محرم پرهیز کنند
ایکنا
محرم رویداد تاسف بار بزرگ تاریخ برای همه مذاهب اسلامی است
مهر نیوز
اخبار مرتبط
bltایسنا : رخ دادن اعمال مجرمانه در جامعه و ضایع شدن حقوق کسی را نباید به دین نسبت داد
bltصدا و سیما : سالگرد شهادت چهارمین امام شیعیان
bltخبرگزاری دفاع مقدس : امام سجاد علیه السلام؛ ادامه دهنده ی نهضت عاشورا در روزگار تباهی بنی امیه
bltرهیاب نیوز : نگاهی به نقش امام سجاد در زنده نگهداشتن قیام عاشورا
bltهم اندیشی : مقتل زنده کربلا بسته شد/ موضع سیدالعابدین(ع) نسبت به قیام مختار چه بود؟/ سیره امام سجاد(ع) در کلام آیت الله بهجت +بسته عزاداری
bltایرنا :  تبیین معارف الهى و جلوگیری از تحریف حقایق اس?مى، راهبرد امام سجاد(ع)
bltخبرگزاری بسیج : رفع مسائل اقتصادی و کمک به بهبود وضعیت معیشتی مردم مد نظر دولت باشد
bltتسنیم : امام جمعه یزد: دولت برای رفع مشکل اقتصادی برنامه کوتاه مدت جدی و اثرگذار داشته باشد
bltایسنا : مصلی بزرگ شهرکرد به مرکز واکسیسناسیون تبدیل می شود
bltتیتر یک : نقش بی بدیل حضرت زینب (س) در ماندگاری قیام عاشورا/ رفتار زینب کبری (س) در واقعه کربلا الگویی موفق برای مدیریت بحران است
bltباشگاه خبرنگاران : انصارالله: مقابله با تجاوز آمریکا و عربستان حق مردم یمن است
bltمشرق نیوز : گزینه ما «هیهات منا الذلة» است/ شکست آمریکا آشکار شده است
bltتسنیم : عاشورا در کشورهای عربی
bltمشرق نیوز : عاشورا در کشورهای عربی +عکس
bltایکنا : مکتب عاشورا تا ابدیت روشنگر حیات بشریت است
bltایسنا : هدف از قیام عاشورا ایجاد تحول عظیم در بین بشریت بود
bltعصر هامون : امر به معروف و نهی از منکر مهمترین هدف قیام عاشورا است/ امام حسین(ع) آزادگی و عزتمندی را به جهانیان آموختند
bltتسنیم : آیت الله دری نجف آبادی: قیام عاشورای حسینی مبانی اسلام ناب محمدی(ص) را زنده کرد
bltتسنیم : تاریخ جریان عاشورا و قیام حسینی را باید به خوبی مطالعه کرد
bltایکنا : نشست «رویکردهای عمده مستشرقان درباره حرکت امام حسین(ع)» برگزار شد
bltخبرگزاری حوزه : شهادت امام حسین(ع) بزرگ ترین مصیبت دنیای اسلام است / اهل سنت محبت اهل بیت را واجب می داند
bltخبرگزاری حوزه : نهضت عاشورا، عبرتی برای تمام تاریخ بشریت است
bltروز پلاس : «ما ملت امام حسینیم» چطور شعار یک ملت شد؟
bltایکنا : ممنوعیت عزاداری در برخی کشورها بیانگر هراس از ابلاغ پیام عاشوراست
bltایکنا : اهتمام سخنرانان و مداحان به اندیشه قرآنی لازم است
bltخبرگزاری دفاع مقدس : تنها راه نجات مستضعفان دفاع از مبارزات آنان با الهام از مکتب امام حسین (ع) است
bltمیزان : آیت الله اختری: رسیدگی به وضع نابسامان جهان اسلام با الهام از قیام عاشورا ضرورت دارد
bltخبرگزاری دفاع مقدس : تنها راه نجات دفاع از مبارزات حق، الهام از مکتب امام حسین (ع) است
bltصدا و سیما : ضرورت رسیدگی به وضع نابسامان جهان اسلام با الهام از قیام عاشورا
bltایرنا : عزاداری برای امام حسین فرصتی برای تحقق وحدت میان مسلمانان جهان است 
bltمهر نیوز : تنها راه نجات دفاع از مبارزات حق، الهام از مکتب امام حسین(ع) است
bltسایت جماران : منابع نهضت عاشورا -5؛ مبرا کردن یزید، شیوه تاریخ نگاری مکتب شام
bltتسنیم : ماموستا محمودی: راه امام حسین(ع) باید ادامه داشته باشد
bltایکنا : مشروعیت احیای مراسم عاشورا بررسی می شود
bltایکنا : تعالی بخشی به شور و شعور مجالس حسینی با قاریان
bltسایت جماران : منابع نهضت عاشورا-3؛ نقش مکتب تاریخ نگاری شام در تحریف حماسه عاشورا
bltرسانیوز : ارادت و محبت به امام حسین در میان اهل سنت موج می زند
bltایکنا : برگزاری کنفرانس امام حسین (ع) و بقای پاکستان با تکیه بر وحدت مذاهب اسلامی
bltایکنا : ذاکران از بیان مطالب تفرقه برانگیز در محرم پرهیز کنند
bltمهر نیوز : محرم رویداد تاسف بار بزرگ تاریخ برای همه مذاهب اسلامی است
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.