اعتصاب کمر استقلال را شکست!

اعتصاب کمر استقلال را شکست!
ساعت 24-چپ باستانی آبی ها که روزگاری با بازوبند کاپیتانی در دست سرش را مقابل توپ چرمی می گذاشت، حالا که بوی الرحمن اردوگاه آبی را گرفته سخت غمگین است. صادق باتجربه سکوهای تب آلود فکر می کند داستان ادامه خواهد داشت اگر توپچی های مغلوب همچنان روی زانوان خود راه بروند. مدافع 55 ساله دیروز ظهر حال ...
اعتصاب کمر استقلال را شکست!

فکر می کردید استقلال این گونه سر از بن بست ناکامی درآورد و تراژدی فینال پارسال تکرار شود؟

این یکی از ضعیف ترین بازی های استقلال بود و بازیکنان ما در زمین حرفی برای گفتن نداشتند. استقلال در طول 120 دقیقه حتی از خلق چند موقعیت درست و حسابی عاجز بود و فقط منتظر سوت داور و رسیدن پنالتی ها بود. چنین تیمی اگر نبازد باید شک کرد. البته...

البته چی؟

استقلال در سه، چهار بازی گذشته اش خوب نبود و هیچ نشانی از تیم آماده چند ماه قبل نداشت. در واقع می شد حدس زد که در نقش جهان این اتفاق بیفتد.

آنالیز تیم ناکام روی میز تشریح شما را به چه نکاتی می رساند؟

اینکه فقط بگوییم مدیریت باشگاه بی کفایت بوده منصفانه نیست. بله مدیریت خوب عمل نکرده و پای کار نبوده اما بازیکنان چه گلی به سر تیم زده اند؟ کادر فنی چقدر مقصر است و تا چه اندازه راه را اشتباه رفته؟ همه اینها باید ریز به ریز بررسی شود تا به یک جمع بندی کامل برسیم. من به شخصه فکر می کنم اعتصاب بازیکنان کمر استقلال را شکست.

یعنی نباید اعتصاب می کردند؟

ببینید، بازیکن باید حقش را بگیرد و شکی هم نیست، اما برخی از بازیکنان یادشان رفته اینجا استقلال است و عشق بر پول می چربد. من سال هاست پانصد میلیون از باشگاه طلب دارم اما هیچ وقت اعتصاب نکردم. بازیکنی که اشک و اندوه هوادار برایش مهم نباشد بهتر است همین امروز برود و پشت سرش را هم نگاه نکند. استقلال بازیکن بی تعصب و پول پرست نمی خواهد.

نیمکت آبی هم در اصفهان کاملا خالی بود. این انتقاد به فرهاد مجیدی وارد هست یا نه؟

صد در صد. فرهاد باید پاسخگو باشد که دلیل این نیمکت خالی و کم وزن چیست. امروز در دنیا بزرگ ترین مربیان با کار گروهی نتیجه می گیرند و برای هر خط مربی استخدام می کنند و مدیر فنی و آنالیزور و روانشناس دارند. دستیاران بالیاقت می توانستند فرهاد را در بحرانی ترین دقایق نجات بدهند. متاسفانه مجیدی به هیچ کس اعتماد نکرد و چوبش را خورد.

با این اوصاف چه نسخه ای برای این تیم در حال حاضر باید پیچید؟

استقلال باید دستش را روی زانوانش بگذارد و بلند شود. چه بخواهیم و چه نخواهیم باید از نو شروع کنیم. استقلالی واقعی کسی است که اشک های میلیون ها هوادار را ببیند و به خاطر این جماعت عاشق در آسیا از جان مایه بگذارد. اینکه دوباره الم شنگه راه بیندازند و برای پول زمین را به آسمان بدوزند کار درستی نیست.

شما به آینده این تیم امیدوارید؟

باید تیم را جمع کرد و جلوی ضرر بیشتر را گرفت. جام حذفی پرید و ما هم مثل هواداران اشک ریختیم و حسرت خوردیم، اما اینجا پایان دنیا نیست و استقلال همان گونه که بارها جام آورده اگر قدر خود را بداند در آینده جام های مهم تری را فتح خواهد کرد.

پیشنهاد برچسب ها ارسال نظر شما در حال پاسخ به نظر «» هستید. × لغو پاسخ نام * ایمیل نظر شما * ویژه ها همه لیگ ها خط داغ تازه ترین خبرها

مطالب خواندنی