گفت وگو با برنده مدال طلای المپیک | تهرانسری ها مرا شرمنده محبت شان کردند

گفت وگو با برنده مدال طلای المپیک | تهرانسری ها مرا شرمنده محبت شان کردند
«جواد فروغی» با کسب مدال طلای «المپیک توکیو» در رشته «تیراندازی» تاریخ ساز شد.
گفت وگو با برنده مدال طلای المپیک | تهرانسری ها مرا شرمنده محبت شان کردند

جواد فروغی همشهری آنلاین _ مهدی اسماعیل پور: ساکن منطقه 21 و محله «تهرانسر» اکنون تنها ورزشکار ایرانی است که در تاریخ ورزش ایران موفق شده است در رشته تیراندازی طلای المپیک را کسب کند. هم چنین او رکورد المپیک را در کسب امتیاز شکسته است. فروغی علاوه بر ورزش از اعضای کادر درمان نیز است. فرصتی دست داد تا با این قهرمان المپیک درباره ورزش، محله و «کرونا» گفت وگویی انجام دهیم. جواد فروغی متولد 20 شهریورماه 1358 در دهلران ایلام و قهرمان تیراندازی تیم ملی است. او فارغ التحصیل رشته پرستاری است که تیراندازی را از 30 سالگی در باشگاه کوچک بیمارستان بقیه الله(عج) آغاز کرد و در سن 41 سالگی به مدال طلای المپیک توکیو دست یافت.

  • از تهرانسر تا توکیو
جواد فروغی نزدیک به 5 سال است که به تهرانسر آمده و ساکن محله شهرک «انصار» است. دارنده مدال طلای المپیک توکیو درباره دلیل حضورش در این محله و ویژگی هایی که سبب شده تا این بخش از شهر تهران را برای سکونت انتخاب کند، به همشهری محله می گوید: «تا پیش از سال 1395 ساکن محله «پیروزی» بودیم و پس از آن به شهرک انصار تهرانسر نقل مکان کردیم. دلیل انتخاب این محله برای سکونت به سبب دسترسی خوبی است که به دیگر نقاط شهر دارد. هم چنین نزدیکی محله به فدراسیون تیراندازی است. ما اهل «ایلام» هستیم و زیاد به این شهر سفر می کنیم. از تهرانسر و بزرگراه «آزادگان» به جاده «ساوه» نزدیک تر است و رفت وآمد به ایلام برایمان آسان است. در شمال نیز اقوام و دوستانی داریم که از تهرانسر سفر به شهرهای شمالی هم راحت است. هم چنین یکی دیگر از ویژگی های خوب این محله، آب وهوای تمیز و مطلوب آن است که نسبت به دیگر نقاط شهر تهران از آلودگی کمتری برخوردار است.»

  • صدای هواپیماها آزاردهنده است
از دیدگاه این ورزشکار طلایی المپیک، تهرانسر مشکلات و ضعف هایی نیز دارد که به برخی از مهم ترین آنها اشاره می کند: «یکی از مشکلاتی که محله تهرانسر دارد، سر و صدای زیاد هواپیماها است. یکی دیگر از مشکلات محله به کمبود جای پارک خودرو به ویژه در بلوار اصلی بر می گردد. متأسفانه تعداد مغازه ها و پاساژها با فضای پارکی که در نظر گرفته شده است متناسب نیستند و این موضوع سبب می شود تا مردم در حاشیه خیابان به شکل دوبله پارک کنند و این سبب تشدید ترافیک در محله می شود. یکی دیگر از کمبودهای این محله تعداد اندک مساجد است. به غیر از مسجد «جامع»، مسجد فعال دیگری در تهرانسر ندیده ام. هنگام غروب از خانه که بیرون می رویم، صدای اذان را در خیابان ها نمی شنویم، به گمانم این موضوع برای محله ما خوب نیست. یکی دیگر از مشکلات این محله حمل ونقل عمومی آن است. نزدیک ترین ایستگاه مترو به تهرانسر ایستگاه «استادیوم آزادی» است که برای رسیدن به آن مجبور هستیم با یک وسیله نفلیه دیگر تا این ایستگاه برویم. اگر در تهرانسر ایستگاه مترو ایجاد شود، تردد شهروندان آسان تر می شود.»

گفت وگو با برنده مدال طلای المپیک| تهرانسری ها مرا شرمنده محبت شان کردند

  • اهالی محله من را شرمنده خود کردند
اهالی تهرانسر استقبال خوبی از هم محله ای قهرمان خود داشتند و از اینکه قهرمان المپیک همسایه و بچه محل آنها است، بسیار خوشحال هستند. جواد فروغی از برخورد و استقبال اهالی تهرانسر تعریف و تمجید می کند: «ساکنان تهرانسر همگی انسان های خوب و شریفی هستند و تاکنون مشکلی با هیچ یک از شهروندان محله نداشتم. پس از موفقیتی که در المپیک کسب کردم، استقبال مردم محله واقعاً خوب بود و من را شرمنده محبت شان کردند. برای انجام کاری به یکی از مراکز خرید محله مراجعه کردم و برخورد مردم با من بسیار خوب بود. من خودم را نه تنها متعلق به اهالی محله تهرانسر بلکه متعلق به همه کشور می دانم.»

  • تیراندازی را در فدراسیون آغاز کردم
فروغی ورزش تیراندازی را از سن 30 سالگی در فدراسیون تیراندازی آغاز کرد. او می گوید هنگامی که این رشته ورزشی را شروع کرده، تهرانسر امکاناتی برای تیراندازی نداشته است، اما امروز شرایط و امکانات خوبی دارد: «تیراندازی را حدود 30 سالگی و از سال 1389 در باشگاه کوچک بیمارستان «بقیه الله» (عج) شروع کردم. خیلی اتفاقی وارد ورزش تیراندازی شدم، اما به مرور علاقه ام به این رشته بیشتر و بیشتر شد. تا سال 1369 به صورت غیرحرفه ای و مبتدی تیراندازی می کردم، اما پس از آن به صورت حرفه ای این ورزش را دنبال کردم.
متأسفانه آن زمان در تهرانسر امکانات ورزشی مناسبی برای رشته تیراندازی وجود نداشت و تمرینات من فقط در فدراسیون تیراندازی انجام می شد. البته به تازگی در شهرک انصار باشگاه تیراندازی کوچکی راه اندازی شده است که چند جلسه ایی در آن تمرین کرده ام. شنیده ام باشگاه تیراندازی دیگری هم در تهرانسر تأسیس شده که اتفاق خوبی است.»

او به هم محله ها پیشنهاد می کند که ورزش مهیج تیراندازی را تجربه کنند: «در تهرانسر بستر لازم برای فعالیت در رشته تیراندازی فراهم شده است. به همه کسانی که در محله خودمان و محله های هم جوار سکونت دارند، پیشنهاد می کنم که اگر علاقه مند به ورزش تیراندازی هستند به فدراسیون تیراندازی مراجعه کنند. این فدراسیون دارای مرکزی است که می توان در آنجا هم به صورت تفریحی تیراندازی و هم استعدادها را در آنجا کشف کرد.»

گفت وگو با برنده مدال طلای المپیک| تهرانسری ها مرا شرمنده محبت شان کردند

  • علاقه و پشتکار مهم تر از استعداد
از نظر او در رشته تیراندازی یا دیگر رشته ها بیش از آنکه استعداد و استایل بدنی مهم و تأثیرگذار باشد، این علاقه و پشتکار است که اهمیت دارد: «تیراندازی استعداد خاصی نمی خواهد. تشخیص اینکه استعداد تیراندازی دارید یا نه، برعهده مربی است. برای کشف استعداد با انجام تستی راهنمایی می شوید که برای فعالیت در چه رشته ای مناسب تر هستید. نمی گویم استعداد و استایل مهم نیست، اما به گمانم علاقه و داشتن پشتکار، مهم ترین فاکتور در انتخاب و ادامه دادن رشته تیراندازی است. برای مثال، اگر کسی مرا حدود 10 سال پیش می دید، شاید می گفت به درد تیراندازی نمی خورم. همچنین افرادی در تیم ملی هستند که اگر زمان به عقب باز می گشت شاید به آنها گفته می شد استایل آنها به درد رشته تیراندازی نمی خورد، اما شاهد هستیم که اینها امروز در تیم ملی هستند و به مسابقات مختلف از جمله المپیک نیز اعزام شده اند. در مجموع می توانم بگویم که درست است که ویژگی ها و آیتم های تعریف شده ایی برای هر رشته داریم، اما تنها اینها تعیین کننده نیستند. انگیزه و علاقه سبب می شود نواقص و ضعف های موجود کنار برود و فرد در هر رشته ورزشی از جمله تیراندازی بهترین عملکرد را داشته باشد.»

کد خبر 619523 برچسب ها

کلیدواژه های این خبر
پرستار   مساجد   اذان   مدال   قهرمان المپیک   سکونت   ترافیک   خرید آنلاین   بقیه الله   فدراسیون تیراندازی   دوبلاژ   ایلام   المپیک   کسب امتیاز   نقل مکان   توکیو   همشهری   دهلران   شرمنده   تعریف و تمجید   تهرانسر   آنلاین   آلودگی   المپیک 2020 توکیو   ورزشکاران ایرانی   ورزشکاران   فارغ التحصیلان   کادر درمان  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «همشهری آنلاین» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
نماینده یک ملت بودم و باید مدال می گرفتم
جوان آنلاین
زندانی بودن 13 مدیر وزارت ورزش دولت روحانی/ اعزام مدیر دفتر فدراسیون به جای مربی بدنساز به المپیک
جام جم آنلاین
خوی و خصلتم ایرانی است / باز هم برای افغانستان می دوم
جام جم آنلاین
ویژگی های جالب اسلحه ای که فروغی را قهرمان المپیک کرد
خبرگزاری دانشجو
فروغی: قبل از مسابقات خیلی دعا می کنم/ وضعیت تیراندازی به لحاظ امکانات بهتر شده است
تسنیم
جواد فروغی : در باشگاه نمور بیمارستان تمرین می کردم
مرور نیوز
اتفاقی وارد تیراندازی شدم/ طلای المپیک زندگی ام را عوض کرد
آنا نیوز
حاضرم طلایم را بدهم تا زجر مردم از کرونا از بین برود
ایران آنلاین
هروی: بذر مدال طلای کاراته در المپیک از 50 سال قبل کاشته شده بود/ نمی دانم تا کِی قرارداد دارم!
میزان
برزگر: کسی وزیر ورزش شود که حرفش خریدار داشته باشد/ بین ورزش ها و ورزشکاران تبعیض قائل می شوند
تسنیم
ماله کشی به سبک مسئولان عالی رتبه ورزش؛ وقتی کاروان توکیو پرافتخارترین شد!
آنا نیوز
از بانوان انتظار بیشتری داشتیم/ طباطبایی: طلای المپیک حق کاراته ایران بود
ورزش 3
طباطبایی: طلای المپیک حق کاراته ایران بود/ از بانوان انتظار بیشتری داشتیم
سادس نیوز
شعبانی: یزدانی فشار روحی زیادی را تحمل کرد؛ کشتی گیران را سرزنش نکنید/ المپیکی ها چیزی کم نگذاشتند
تسنیم
سجادی: هند با 121 ورزشکار در رده بندی مدالی پایین تر از ایران قرار گرفت/ باید خیلی بیشتر از اینها کار کنیم
تسنیم
حراج مدال المپیک یک دونده در سایت اینترنتی
همشهری آنلاین
مدیریت آشفته!
خبرآنلاین
پیشکسوت دوومیدانی: حدادی خیلی افت کرده است/ باید دختر آینده داری به المپیک می رفت
سادس نیوز
ناکامی، پشت یک طلا
جام جم آنلاین
واکنش حدادی به خرج 20 میلیاردی برای او
جام جم آنلاین
صداوسیمای ایلام در کنار ورزش/ از هیچ خدمتی دریغ نمی کینم
صدا و سیما
زوایای پنهان گنجِ کاراته ایران/ از کوره پزخانه ها و روستاهای محروم تا سکوی المپیک توکیو
مشرق نیوز
قهرمان المپیک وارد زادگاهش دهلران شد
صدا و سیما
14 اتفاق ماندگار المپیک توکیو: از طلای مشترک تا پناهندگی
خبرگزاری ایلنا
فرقی با المپیک های قبلی نداشتیم
جام جم آنلاین
عملکرد المپیک توکیو همچون ادوار گذشته بود/ باید منتظر حضور تک ستاره ها در ورزش ایران باشیم / کار خاصی در ورزش ایران انجام نمی دهیم
آنا نیوز
عملکرد ورزش مان در المپیک توکیو همچون ادوار گذشته بود/ باید همچنان منتظر درخشش تک ستاره ها باشیم/کار خاصی در ورزش ایران انجام نمی دهیم
آنا نیوز
المپیک توکیو هم به لیست نتایج ضعیف ایران اضافه شد/ مشکل ورزش قهرمانی ما کجاست؟
هم اندیشی
پایان اشک ها و لبخند ها در المپیک توکیو/ برای 2024 پاریس برنامه ریزی شود
باشگاه خبرنگاران
قهرمان المپیک با استقبال مردم وارد زادگاهش دهلران شد
ایرنا
پرونده زنان ورزشکار ایران در المپیک | دختران امید و انتظار
همشهری آنلاین
نصراصفهانی: ایمان و اعتقادات فروغی در راه قهرمانی المپیک کمکش کرد
ایرنا
مشعل المپیک سی و دوم خاموش شد / نفس راحت ژاپنی ها از دست مهمانان (+عکس)
جام جم آنلاین
بیرانوند: پنجم، ششمی و کسب تجربه به درد هاشمی نمی خورد/ رکوردهای تالاخادزه برای آینده وزنه برداری خوب است
تسنیم
تاریخ سازی فریال برای ورزش مصر/ کاراته کای مصری بجای عباسعلی میلیاردر شد
ورزش 3
ایران،بیست و هفتم جهان شد
قلم نیوز
عملکرد ورزشکاران ایران در المپیک 2020/ چهره های غمگین و شاد در توکیو
ایسنا
کسب مدال طلا در مهد رشته ورزشی نشان از استعداد بالای ایرانیان است
برنا نیوز
نگاهی به عملکرد کاروان ایران در المپیک توکیو: آغاز و پایان طلایی با ناکامی ها فراوان
خبرگزاری ایلنا
عملکرد 66 ورزشکار ایران در المپیک توکیو/ شروع و پایان طلایی با اتفاق بی سابقه!
ملیت
اخبار مرتبط
bltجوان آنلاین : نماینده یک ملت بودم و باید مدال می گرفتم
bltجام جم آنلاین : زندانی بودن 13 مدیر وزارت ورزش دولت روحانی/ اعزام مدیر دفتر فدراسیون به جای مربی بدنساز به المپیک
bltجام جم آنلاین : خوی و خصلتم ایرانی است / باز هم برای افغانستان می دوم
bltخبرگزاری دانشجو : ویژگی های جالب اسلحه ای که فروغی را قهرمان المپیک کرد
bltتسنیم : فروغی: قبل از مسابقات خیلی دعا می کنم/ وضعیت تیراندازی به لحاظ امکانات بهتر شده است
bltمرور نیوز : جواد فروغی : در باشگاه نمور بیمارستان تمرین می کردم
bltآنا نیوز : اتفاقی وارد تیراندازی شدم/ طلای المپیک زندگی ام را عوض کرد
bltایران آنلاین : حاضرم طلایم را بدهم تا زجر مردم از کرونا از بین برود
bltمیزان : هروی: بذر مدال طلای کاراته در المپیک از 50 سال قبل کاشته شده بود/ نمی دانم تا کِی قرارداد دارم!
bltتسنیم : برزگر: کسی وزیر ورزش شود که حرفش خریدار داشته باشد/ بین ورزش ها و ورزشکاران تبعیض قائل می شوند
bltآنا نیوز : ماله کشی به سبک مسئولان عالی رتبه ورزش؛ وقتی کاروان توکیو پرافتخارترین شد!
bltورزش 3 : از بانوان انتظار بیشتری داشتیم/ طباطبایی: طلای المپیک حق کاراته ایران بود
bltسادس نیوز : طباطبایی: طلای المپیک حق کاراته ایران بود/ از بانوان انتظار بیشتری داشتیم
bltتسنیم : شعبانی: یزدانی فشار روحی زیادی را تحمل کرد؛ کشتی گیران را سرزنش نکنید/ المپیکی ها چیزی کم نگذاشتند
bltتسنیم : سجادی: هند با 121 ورزشکار در رده بندی مدالی پایین تر از ایران قرار گرفت/ باید خیلی بیشتر از اینها کار کنیم
bltهمشهری آنلاین : حراج مدال المپیک یک دونده در سایت اینترنتی
bltخبرآنلاین : مدیریت آشفته!
bltسادس نیوز : پیشکسوت دوومیدانی: حدادی خیلی افت کرده است/ باید دختر آینده داری به المپیک می رفت
bltجام جم آنلاین : ناکامی، پشت یک طلا
bltجام جم آنلاین : واکنش حدادی به خرج 20 میلیاردی برای او
bltصدا و سیما : صداوسیمای ایلام در کنار ورزش/ از هیچ خدمتی دریغ نمی کینم
bltمشرق نیوز : زوایای پنهان گنجِ کاراته ایران/ از کوره پزخانه ها و روستاهای محروم تا سکوی المپیک توکیو
bltصدا و سیما : قهرمان المپیک وارد زادگاهش دهلران شد
bltخبرگزاری ایلنا : 14 اتفاق ماندگار المپیک توکیو: از طلای مشترک تا پناهندگی
bltجام جم آنلاین : فرقی با المپیک های قبلی نداشتیم
bltآنا نیوز : عملکرد المپیک توکیو همچون ادوار گذشته بود/ باید منتظر حضور تک ستاره ها در ورزش ایران باشیم / کار خاصی در ورزش ایران انجام نمی دهیم
bltآنا نیوز : عملکرد ورزش مان در المپیک توکیو همچون ادوار گذشته بود/ باید همچنان منتظر درخشش تک ستاره ها باشیم/کار خاصی در ورزش ایران انجام نمی دهیم
bltهم اندیشی : المپیک توکیو هم به لیست نتایج ضعیف ایران اضافه شد/ مشکل ورزش قهرمانی ما کجاست؟
bltباشگاه خبرنگاران : پایان اشک ها و لبخند ها در المپیک توکیو/ برای 2024 پاریس برنامه ریزی شود
bltایرنا : قهرمان المپیک با استقبال مردم وارد زادگاهش دهلران شد
bltهمشهری آنلاین : پرونده زنان ورزشکار ایران در المپیک | دختران امید و انتظار
bltایرنا : نصراصفهانی: ایمان و اعتقادات فروغی در راه قهرمانی المپیک کمکش کرد
bltجام جم آنلاین : مشعل المپیک سی و دوم خاموش شد / نفس راحت ژاپنی ها از دست مهمانان (+عکس)
bltتسنیم : بیرانوند: پنجم، ششمی و کسب تجربه به درد هاشمی نمی خورد/ رکوردهای تالاخادزه برای آینده وزنه برداری خوب است
bltورزش 3 : تاریخ سازی فریال برای ورزش مصر/ کاراته کای مصری بجای عباسعلی میلیاردر شد
bltقلم نیوز : ایران،بیست و هفتم جهان شد
bltایسنا : عملکرد ورزشکاران ایران در المپیک 2020/ چهره های غمگین و شاد در توکیو
bltبرنا نیوز : کسب مدال طلا در مهد رشته ورزشی نشان از استعداد بالای ایرانیان است
bltخبرگزاری ایلنا : نگاهی به عملکرد کاروان ایران در المپیک توکیو: آغاز و پایان طلایی با ناکامی ها فراوان
bltملیت : عملکرد 66 ورزشکار ایران در المپیک توکیو/ شروع و پایان طلایی با اتفاق بی سابقه!
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.