طرحی که ایران را حذف می کند

طرحی که ایران را حذف می کند
رییس جامعه گردشگری الکترونیک گفت: چنان چه در فضا مجازی محدودیتی به وجود آید بازار گردشگری را از دست می دهیم و باعث می شویم کشور های همسایه گردشگران ما را به راحتی جذب کنند و کشور ما از فهرست مقاصد گردشگری خارج شود.
طرحی که ایران را حذف می کند

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، رییس جامعه گردشگری الکترونیک طرح موسوم به صیانت از حقوق کاربران اینترنت را در تضاد با پروژه مقابله با «ایران هراسی» دانست و گفت: با اجرای این طرح، ایران را حذف می کنند.

حسن تقی زاده انصاری درباره آسیبی که طرح موسوم به صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی به صنعت گردشگری وارد می کند، گفت: بیش از 90 درصدِ جذب گردشگر و آشنایی علاقه مندان به سفر، از طریق فضای مجازی اتفاق می افتد. در دنیای امروز، گردشگر بدون تحقیق مقصدی را برای سفر انتخاب نمی کند و این شناخت از طریق فضای مجازی و شبکه های اجتماعی محقق می شود. چنان چه در این فضا محدودیتی به وجود آید بازار گردشگری را از دست می دهیم و باعث می شویم کشور های همسایه گردشگران ما را به راحتی جذب کنند و کشور ما از فهرست مقاصد گردشگری خارج شود.

او افزود: به خاطر داریم در سال های اخیر با قطع شدن اینترنت تعدادی از گروه های گردشگر که قرار بود به ایران سفر کنند، به دلیل همین مسأله، سفرشان را به ایران کنسل کردند. از طرفی، گردشگرانی که در آن مقطع در ایران بودند، چون نمی توانستند با دنیای بیرون و خانواده های شان ارتباط برقرار کنند، به شدت نگران شده بودند. این اتفاقات و تصمیم گیری ها درحالی رخ می دهد که استفاده آسان از فضای مجازی، ابزار توسعه محسوب می شود. از طرفی، کشور های دیگر دنبال ایجاد امکانات جدیدی در فضای مجازی هستند تا گردشگران بیشتری را از این طریق جذب کنند.

او با اشاره به آسیبی که این طرح بر کسب و کار های گردشگری می گذارد، اظهار کرد: کسب و کار های گردشگری ارتباط تجاری آنی با شرکای داخلی و خارجی دارند و خدمات خود را طریق شبکه های اجتماعی معرفی و عرضه می کنند. حجم زیادی از بازاریابی های گردشگری دیجیتالی انجام می شود، بنابراین اگر این فضا محدود شود فرصت معرفی ایران گرفته می شود و نمی توانیم دیگر از این ظرفیت و فرصت برای معرفی ایران استفاده کنیم.

رییس جامعه گردشگری الکترونیک افزود: تا همین حالا، از نظر تبلیغات و بازاریابی آن طور که شایسته کشور بوده کاری انجام نشده است. بخش خصوصی گردشگری همواره در تلاش بوده در عین معرفی خدمات خود، ایران را هم معرفی کند، اما چنان چه این فضای تبلیغاتی نیز محدود شود، ایران هم حذف خواهد شد.

او افزود: تبلیغ در فضای مجازی آسان ترین، سریع ترین و ارزان ترین روش است. از طرفی، گردشگر خارجی وقتی بداند با سفر به کشوری تمام ارتباطاتش با دنیای بیرون و خانواده قطع خواهد شد، قطعا چنین مقصدی را برای سفر انتخاب نمی کند و به راحتی آن را از فهرست مقاصدش حذف خواهد کرد.

انصاری ادامه داد: کسب و کار های خُرد گردشگری نظیر تولیدکنندگان صنایع دستی، جوامع محلی و روستایی، خانه های بومگردی، تولیدکنندگان خوراک ها و سوغاتی های محلی، راهنمایان گردشگری و بسیاری از گروه ها که فرهنگ، آداب و رسوم و مقاصد جدیدی از ایران را در شبکه های اجتماعی معرفی می کنند، با اجرای این طرح از بین خواهند رفت. این طرح صیانت از حقوق کاربران اینترنتی نیست؛ ممانعت از حقوق کاربران و مردم است.

او اظهار کرد: با محدود کردن اینترنت بین المللی، سایت های رزرواسیونِ پروازها، هتل ها و خدمات مسافری نیز دچار چالش و اختلال خواهد شد.

رییس جامعه گردشگری الکترونیک ادامه داد: یکی از مشکلات صنعت گردشگری همواره پهنای باند ضعیف اینترنت در ایران بوده است، درصورتی که یکی از نیاز های اساسی این صنعت افزایش سرعت اینترنت به عنوان زیرساخت است. اگر با کندی اینترنت مواجه شویم ارتباط مان با سامانه های جهانی نیز دچار مشکل خواهد شد. در دنیایی که دیگر دهکده جهانی محسوب می شود ایجاد چنین محدودیتی منطقی نیست و حتما برای معرفی ایران و مخابره محتوای درست از کشور مشکلاتی ایجاد خواهد شد. اتفاقا در چنین شرایطی ما باید حضور قوی و پایدارتری در فضای مجازی داشته باشیم.

انصاری بیان کرد: ما نیاز داریم نمایندگان مجلس برای آموزش، فرهنگ سازی، آگاهی بخشی و تامین محتوای مناسبِ خانواده، کودکان و نوجوانان که نیاز به مراقبت بیشتری دارند، قوانینی را تدوین کنند که امنیت سایبری را محقق کند، نه این که فضای مجازی را محدودتر کنند تا آمار میلیونی کسب و کار ها خدشه دار شود، مخصوصا این که بسیاری از کسب و کار ها مثل گردشگری با بحران کرونا شرایط سختی را متحمل شده اند.

او تاکید کرد: صنعت گردشگری یک سال و نیم بسیار سخت را پشت سر گذاشته است، اکنون به مشوق و حمایت نیاز دارد. با یک محدودیت دیگر باعث مشکلات بیشتری برای شاغلان آن نشوید.

رییس جامعه گردشگری الکترونیک در تایید این که طرح نمایندگان مجلس در تضاد با پروژه مقابله با «ایران هراسی» است، اظهار کرد: از موضوعاتی که این سال ها روی آن تاکید زیادی می شد معرفی ایران با توجه به پروژه ایران هراسی و تبلیغات سنگین دنیا علیه ایران بود. شاید در این مسیر، رسانه ها و ابزار های داخلی به تنهایی نتوانند از عهده معرفی ایران برآیند و در برابر ایران هراسی مقابله کنند. در این سال ها، پویش های مردمی با دعوت از علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ ایران، در حد توان و آن گونه که شایسته بود ظرفیت های کشور را معرفی کرده اند؛ قطعا با محدود کردن فضای مجازی، این ظرفیت را از دست می دهیم.

انصاری همچنین گفت: حتما اعضای صنعت گردشگری، به ویژه استارت آپ ها و گروه هایی که نوآوری در تکنولوژی دارند و بسیاری از کسب و کار های گردشگری این موضوع را از طریق نمایندگان و کمیسیون های مختلف مجلس پیگیر خواهند شد و تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا این طرح باعث شکست و آسیب بیشتر به کسب و کار ها نشود.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از آن که بررسی طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام رسان های اجتماعی» را از صحن علنی خارج کردند، روز چهارشنبه ششم مردادماه با 121 رأی با بررسی این طرح بر اساس اصل 85 قانون اساسی در کمیسیونی مشترک و ویژه و خارج از صحن علنی موافقت کردند.


کلیدواژه های این خبر
سرعت اینترنت   اینترنت   گردشگر   گردشگران   تجاری   گردشگری   بخش خصوصی   کسب و کار   کاربران اینترنت   جذب گردشگر   مجازی   گردشگر خارجی   آداب و رسوم   پهنای اینترنت   مقاصد گردشگری   کندی اینترنت   بازاریاب   معرفی خدمات   صنعت   فضای مجازی   شبکه های اجتماعی   تبلیغات   تولیدکنندگان   صنعت گردشگری   ارزان ترین   کاربران  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «تابناک» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
ماجرای کندی اینترنت در روزهای اخیر چیست؟
نصف جهان
آیا کمبود پهنای باند عامل اختلالات اینترنتی است
افتانا
به رغم دستور فوری وزیر ارتباطات/مشکل کندی سرعت اینترنت همچنان پابرجاست/ «رگولاتوری» و «زیرساخت» پاسخگو نیستند
آرا نیوز
برابری ورود هر گردشگر به کشور با صادرات 40 بشکه نفت
میزان
گردشگری در ایران، از دیپلماسی تا الزمات اجرایی
ساعت 24
ضرغامی برنامه اش را اعلام کرد
خبرگزاری موج
برنامه های وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی اعلام شد
مهر نیوز
معرفی جاذبه های تهران به گردشگران چینی
میزان
ابلاغ پرداخت مالیات اینفلوئنسر های مجازی/ شاخ های مجازی اظهارنامه بدهند +سند
خبرگزاری دانشجو
ضرغامی می تواند میراث فرهنگی ایران را بهتر و بیشتر به دنیا معرفی کند
ایرنا
محدودسازی شبکه های اجتماعی به صنعت گردشگری خسارت وارد می کند
ایرنا
بازنده اصلی طرح صیانت
راه امروز
صبح پارسی میزبان پژوهشگر مسکن و شهرسازی شد
خبرگزاری دانشجو
ایران و محدودیت اینترنت
سادس نیوز
ایران پس از محدودیت اینترنت
سادس نیوز
با محدود یا مسدود شدن اینترنت، چه اتفاقی می افتد؟
اسکان نیوز
اگر اینترنت محدود یا مسدود شود
ایسنا
اینستاگرام ایرانی مالیات می گیرد / اینستاگرام خارجی دستمزد می دهد
رکنا نت
صیانت فضای مجازی؛ طرحی برای امنیت یا قاتل جان گردشگری
اسکان نیوز
ناامنی ِ طرح صیانت برای گردشگری
ایسنا
اتفاق وایبر برای اینستاگرام خواهد افتاد
نصف جهان
وزیر گردشگری آقای رئیسی با چه موضوعاتی روبرو است؟
خبرآنلاین
خطر حذف ایران از چرخه گردشگری جهان
رویداد 24
محدودیت فضای مجازی و چالش اقتصادی بزرگ در کشور
شعار سال
جامعه گردشگری الکترونیک: طرح مجلس درباره فضای مجازی، ایران را از گردشگری حذف می کند
انتخاب
تکلیف یک میلیون فروشنده اینستاگرامی با کیست؟
شعار سال
طرحی که ایران را حذف می کند
افق تازه
طرح صیانت از کابران اینترنت متضاد با پروژه مقابله با ایران هراسی است
صدای ایران
سازمان مدیریت صنعتی اولین رویداد جایزه ملی تجارت الکترونیک را برگزار کرد
پارسینه
خیز گردشگری فرهنگی در ایستگاه آخر تحقق منطقه آزاد مازندران/ در گیر و دار حیات یا ممات!
راه دانا
تصویب و لغو یک شبه قوانین، هتل داران را مایوس می کند
ایرنا
مهاجرت رمال ها به فضای مجازی
ایرنا
فضای مجازی، تهدید یا فرصت؟|حجاب و عفاف؛ پرکاربردترین موضوع کاربران زنان مسلمان جهان عرب در شبکه های اجتماعی
تسنیم
گردشگری خلاق زمینه ساز توسعه صنعت گردشگری است
ایسنا
مسیر مشخصی برای رشد گردشگری در ایران وجود ندارد
رادیو گفتگو
برگزاری جشنواره مونسون با رویکرد متفاوت معرفی ظرفیت ها وقابلیت های فرهنگی وهنری چابهار در سطح ملی وبین المللی
آریا
حضور 28 شرکت ایرانی در نمایشگاه مجازی بین المللی گردشگری برلین
ایرنا
فرصت های صادراتی صنعت چاپ در 1400؛ بایدها و نبایدها
خبرگزاری کتاب ایران
رشد 2 برابری ورودی گردشگر خارجی در دولت دوازدهم
ایرنا
علت کندی اینترنت چیست؟
ایران آنلاین
اخبار مرتبط
bltنصف جهان : ماجرای کندی اینترنت در روزهای اخیر چیست؟
bltافتانا : آیا کمبود پهنای باند عامل اختلالات اینترنتی است
bltآرا نیوز : به رغم دستور فوری وزیر ارتباطات/مشکل کندی سرعت اینترنت همچنان پابرجاست/ «رگولاتوری» و «زیرساخت» پاسخگو نیستند
bltمیزان : برابری ورود هر گردشگر به کشور با صادرات 40 بشکه نفت
bltساعت 24 : گردشگری در ایران، از دیپلماسی تا الزمات اجرایی
bltخبرگزاری موج : ضرغامی برنامه اش را اعلام کرد
bltمهر نیوز : برنامه های وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی اعلام شد
bltمیزان : معرفی جاذبه های تهران به گردشگران چینی
bltخبرگزاری دانشجو : ابلاغ پرداخت مالیات اینفلوئنسر های مجازی/ شاخ های مجازی اظهارنامه بدهند +سند
bltایرنا : ضرغامی می تواند میراث فرهنگی ایران را بهتر و بیشتر به دنیا معرفی کند
bltایرنا : محدودسازی شبکه های اجتماعی به صنعت گردشگری خسارت وارد می کند
bltراه امروز : بازنده اصلی طرح صیانت
bltخبرگزاری دانشجو : صبح پارسی میزبان پژوهشگر مسکن و شهرسازی شد
bltسادس نیوز : ایران و محدودیت اینترنت
bltسادس نیوز : ایران پس از محدودیت اینترنت
bltاسکان نیوز : با محدود یا مسدود شدن اینترنت، چه اتفاقی می افتد؟
bltایسنا : اگر اینترنت محدود یا مسدود شود
bltرکنا نت : اینستاگرام ایرانی مالیات می گیرد / اینستاگرام خارجی دستمزد می دهد
bltاسکان نیوز : صیانت فضای مجازی؛ طرحی برای امنیت یا قاتل جان گردشگری
bltایسنا : ناامنی ِ طرح صیانت برای گردشگری
bltنصف جهان : اتفاق وایبر برای اینستاگرام خواهد افتاد
bltخبرآنلاین : وزیر گردشگری آقای رئیسی با چه موضوعاتی روبرو است؟
bltرویداد 24 : خطر حذف ایران از چرخه گردشگری جهان
bltشعار سال : محدودیت فضای مجازی و چالش اقتصادی بزرگ در کشور
bltانتخاب : جامعه گردشگری الکترونیک: طرح مجلس درباره فضای مجازی، ایران را از گردشگری حذف می کند
bltشعار سال : تکلیف یک میلیون فروشنده اینستاگرامی با کیست؟
bltافق تازه : طرحی که ایران را حذف می کند
bltصدای ایران : طرح صیانت از کابران اینترنت متضاد با پروژه مقابله با ایران هراسی است
bltپارسینه : سازمان مدیریت صنعتی اولین رویداد جایزه ملی تجارت الکترونیک را برگزار کرد
bltراه دانا : خیز گردشگری فرهنگی در ایستگاه آخر تحقق منطقه آزاد مازندران/ در گیر و دار حیات یا ممات!
bltایرنا : تصویب و لغو یک شبه قوانین، هتل داران را مایوس می کند
bltایرنا : مهاجرت رمال ها به فضای مجازی
bltتسنیم : فضای مجازی، تهدید یا فرصت؟|حجاب و عفاف؛ پرکاربردترین موضوع کاربران زنان مسلمان جهان عرب در شبکه های اجتماعی
bltایسنا : گردشگری خلاق زمینه ساز توسعه صنعت گردشگری است
bltرادیو گفتگو : مسیر مشخصی برای رشد گردشگری در ایران وجود ندارد
bltآریا : برگزاری جشنواره مونسون با رویکرد متفاوت معرفی ظرفیت ها وقابلیت های فرهنگی وهنری چابهار در سطح ملی وبین المللی
bltایرنا : حضور 28 شرکت ایرانی در نمایشگاه مجازی بین المللی گردشگری برلین
bltخبرگزاری کتاب ایران : فرصت های صادراتی صنعت چاپ در 1400؛ بایدها و نبایدها
bltایرنا : رشد 2 برابری ورودی گردشگر خارجی در دولت دوازدهم
bltایران آنلاین : علت کندی اینترنت چیست؟
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.