ورود کلاب هاوس به جهان اندروید

ورود کلاب هاوس به جهان اندروید
حدود یک سال پس از راه اندازی شرکت سازنده اپلیکیشن کلاب هاوس که این روزها در ایران هم بسیار مورد بحث است نسخه اندرویدی این برنامه را عرضه کرده است. به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)،این اپلیکیشن که طی چند ماه اخیر بسیار رشد کرده حالا با تجربه چندماهه نسخه اندرویدی خود را عرضه کرده ...
ورود کلاب هاوس به جهان اندروید

حدود یک سال پس از راه اندازی شرکت سازنده اپلیکیشن کلاب هاوس که این روزها در ایران هم بسیار مورد بحث است نسخه اندرویدی این برنامه را عرضه کرده است.
به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)،این اپلیکیشن که طی چند ماه اخیر بسیار رشد کرده حالا با تجربه چندماهه نسخه اندرویدی خود را عرضه کرده که باعث رشد گسترده استفاده از آن خواهد شد. البته حتی قبل از عرضه رسمی نسخه های غیررسمی این برنامه در استورهای دیگر در دسترس قرار گرفته بود اما حالا کاربران اندرویدی هم می توانند با اپلیکیشن رسمی تجربه بهتر و مناسب تری از این شبکه داشته باشند.
کلاب هاوس حالا برای بسیاری از کاربران کاملا شناخته شده است، برنامه ای برای ایجاد اتاق های گفت وگو و گردش بحث که امکانات مناسبی برای مدیریت اتاق ها را هم ارائه کرده است. هرچند در ماه های نخست استفاده صرفا برخی سرمایه گذاران استارتاپی از این پلتفرم استفاده می کردند اما به تدریج تکنولوژیست ها و اخیرا حتی سیاسیون علاقه زیادی به این شبکه نشان داده اند.
کلاب هاوس توسط یک سرمایه گذار مشهور استارتاپی تامین مالی شده و بی سبب نیست امروزه ارزشی برابر 4 میلیارد دلار دارد. براساس آخرین آمارها هرچند از سرعت رشد این برنامه کاسته شده اما همچنان یک استارتاپ موفق و مورد توجه به شمار می رود که توانسته با دیزاین ساده فضای گفت وگومحوری شکل دهد که پیش از آن پیام رسانان مختلف عملا در آن ناموفق بودند.
درحال حاضر نسخه اندرویدی کلاب هاوس روی فروشگاه نرم افزار گوگل در آمریکا در دسترس قرار دارد و به گفته مدیران شرکت به زودی این نسخه (که نسخه بتا هم هست) در فروشگاه های نرم افزار گوگل در سایر کشورها هم در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. به گفته مدیران این شرکت در اتاقی که هر هفته خودشان تازه ترین اطلاعات مربوط به این برنامه را در آن ارائه می دهند قرار است طی هفته های آتی بازخورد نسخه بتای اندرویدی کلاب هاوس جمع آوری شده و سپس نسخه کاملی شامل سرویس پرداخت و ساخت گروه در آن عرضه می شود. آمارهای سایت های تحلیلگر مانند AppMagic نشان دهنده افت رشد سریع کلاب هاوس طی ماه های اخیر است و به نظر می رسد ارائه نسخه اندروید در این زمان تلاشی برای بالابردن رشد دانلود آن باشد. البته کلاب هاوس از ابتدای امسال اعلام کرده بود که درحال کار روی توسعه نسخه اندرویدی است اما زمانی برای رونمایی آن مشخص نکرده بود.
این شرکت در زمانی نسخه اندرویدی خود را عرضه می کند که رقبای بزرگ تری چون فیس بوک، توییتر، دیسکورد، اسپاتیفای و ردیت و حتی مایکروسافت به دنبال ارائه مدلی مشابه و قابلیتی شبیه به این اپلیکیشن هستند. برخی از آنها مانند توییتر عملا این سرویس را راه اندازی کرده اند هرچند استقبال از آن عملا به اندازه کلاب هاوس نبوده و تجربه کاربران نیز نشان دهنده این است که کاربران آن شبکه های اجتماعی- که دیگر مملو از امکانات و ویژگی های متنوع است- چندان استقبالی از آنها نکرده اند.
توییتر به خصوص یکی از مهم ترین رقبای کلاب هاوس را با عنوان اسپیسز اخیرا راه اندازی کرده که هم روی اندروید و هم آی اواس کار می کند. کلاب هاوس تلاش می کند با افزودن امکانات زبانی و توسعه اپلیکیشن میلیون ها کاربر جدید را به این شبکه جذب کند اما تجربه چند ماه اخیر نشان داده لزوما در همه دنیا استقبال از کلاب هاوس یکسان نیست. نسخه اندروید کلاب هاوس که به تازگی عرضه شده به کاملی نسخه آی او اس این شرکت نیست. به عنوان مثال نمی توان یک موضوع یا تاپیک را دنبال کرد یا ترجمه داخل اپلیکیشن لینک به توییتر و اینستاگرام در پروفایل و پرداخت را ندارد.
محبوبیت کلاب هاوس در ایران نیز مانند دیگر کشورهای دنیا به صورت انفجاری رشد کرد، هرچند آغاز این محبوبیت با چند ماه تاخیر نسبت به کشورهایی مانند آمریکا رخ داد. دلیل اصلی این تاخیر را می توان در دسترس نبودن نسخه این اپلیکیشن برای کاربران سیستم عامل اندروید دانست. به طوری که پس از ایجاد نسخه غیررسمی این اپلیکیشن برای کاربران اندرویدی در ایران، آمار نصب این اپ به سرعت رشد کرد و تنها نسخه اندروید غیررسمی این اپلیکیشن بیش از چند صد هزار نصب دریافت کرده است.
شروع فعالیت ایرانیان در کلاب هاوس معطوف به بحث و گفت وگو پیرامون موضوعات تکنولوژی بود؛ حضور ایرانیان مقیم آمریکا و دیگر کشورها که در کمپانی های معروفی مانند گوگل، اپل، تسلا و ... مشغول فعالیت بودند، یکی از جذابیت های این شبکه اجتماعی جدید برای نسل جوان بود زیرا از این طریق می توانستند با جدیدترین تغییرات و فرهنگ روز این کمپانی ها آشنا شوند و حتی شبکه سازی های مناسبی برای هم افزایی میان فعالان و متخصصان حوزه های مختلف شکل گرفت.
با این حال داستان کلاب هاوس در ایران به اینجا ختم نشد و این شبکه اجتماعی خیلی زود تبدیل به محلی برای گفت وگوهای سیاسی اجتماعی شد؛ این گفت وگوها عموما با حضور وزرا و چهره های سیاسی شناخته شده در اتاق های گفت وگوی این اپلیکیشن برگزار می شدند. جنجال حضور برخی از چهره ها در کلاب هاوس به قدری بود که گفت وگوهای انجام شده در این اتاق ها به اخبار روز دیگر رسانه ها خصوصا رسانه های سنتی در روزهای بعد تبدیل می شدند. یکی از پرمخاطب ترین گفت وگوهای سیاسی ماه های اخیر را می توان حضور فائزه هاشمی در یکی از اتاق های گفت وگوی کلاب هاوس به شمار آورد. سقف مجاز برای حضور کاربران در هر اتاق این اپلیکیشن 8 هزار نفر است. اما درخواست برای پیوستن به این گفت وگوی زنده صوتی به قدری بالا بود که به سرعت اتاق اول پر شد و اتاق دیگری صرفا برای پخش زنده گفت وگوهای اتاق اول تشکیل شد. اما بعد از مدت کوتاهی ظرفیت پیوستن به اتاق دوم که محدود به شنیدن گفت وگوهای اتاق اول بود و امکان شرکت اعضای آن در گفت وگوها وجود نداشت نیز پر شد و این فرآیند تا تشکیل اتاق های سوم و چهارم نیز برای شنیدن این گفت وگوها ادامه یافت. این گفت وگو حدود 6 ساعت بدون وقفه ادامه داشت و در نهایت مدیران اتاق از فرط خستگی ناچار به تعطیلی و توقف گفت وگو پس از 6 ساعت شدند.
ظرف مدت کوتاهی از اوج گیری محبوبیت کلاب هاوس در ایران، برگزاری برخی گفت وگوهای سیاسی چنان حساسیت برخی سیاستمداران را برانگیخت که در فروردین ماه، دسترسی کاربران به این شبکه اجتماعی در سه اپراتور اصلی یکباره و بدون هیچ اطلاع قبلی با اختلال همراه شد. پس از چند ساعت کاربران متوجه شدند اتصال به این اپلیکیشن تنها با اتصال به فیلترشکن یا از طریق VPN امکان پذیر است. کاربران اپراتورهای مخابرات و همراه اول اولین کاربرانی بودند که با این اختلال مواجه شدند و خیلی زود این اختلال به کاربران ایرانسل نیز رسید. درحالی که از همان ابتدا کاربران بر فیلتر شدن این شبکه اجتماعی از سوی حاکمیت تاکید داشتند، آذری جهرمی، وزیر ارتباطات، قویا شایعه فیلتر این شبکه اجتماعی را رد کرد و گفت هیچ دستوری مبنی بر اعمال فیلتر کلاب هاوس در هیچ نهادی صادر نشده است. این وضعیت در هاله ای از ابهام ادامه یافت و اپراتورها نیز درپاسخ به پیگیری های خبرنگاران رسانه های مختلف اعلام کردند هیچ دستور کتبی مبنی بر فیلتر این شبکه اجتماعی صادر نشده و خود آنها هم اختلالی عمدی در این شبکه ایجاد نکرده اند اما اختلال همچنان پابرجا بود و کسی مسئولیت آن را بر عهده نمی گرفت تا اینکه وزیر ارتباطات وارد عمل شد. او رگولاتوری را موظف کرد منبع این اختلال را پیگیری کنند. وی ضمن هشدار به اپراتورها تاکید کرد، در صورتی که ریشه این اختلال در سمت اپراتورهای سرویس دهنده شناسایی شود و این بخش به سرعت نسبت به رفع اختلال اقدام نکنند، به ازای هر روز تداوم اختلال، موظف به پرداخت جریمه مبلغ 50 میلیارد تومان خواهند بود.
وزارت ارتباطات اولتیماتوم به اپراتورها را به صورت یک مصوبه هیات دولت به اپراتورها ابلاغ کرد با این حال اپراتورها باز هم تغییری در این شرایط ایجاد نکردند تا آنکه دیوان عدالت اداری با صدور حکمی دستور هیات دولت مبنی بر جریمه اپراتورها را متوقف کرد به این ترتیب عملا اختلال در اپراتورها ادامه یافت و جریمه اختلال در کلاب هاوس هم کنار گذاشته شد. به رغم فیلترینگ، کلاب هاوس همچنان به یک شبکه اجتماعی مهم در فضای اجتماعی و سیاسی ایران تبدیل شده و نمایندگانی از تمام طیف های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی روز و شب مشغول بحث و گفت وگو درباره موضوعات مختلف هستند. با توجه به وجود اختلال به نظر می رسد وضعیت کلاب هاوس مشابه تلگرام شده است؛ شبکه ای که به رغم فیلترینگ همچنان محبوب ترین شبکه اجتماعی مورد استفاده ایرانیان است.

کلیدواژه های این خبر
دانلود   نرم افزار   آی او اس   آمریکا   استارت آپ   اندروید   اینستاگرام   پلت فرم   اپلکیشن   ناموفق   نسخه بتا   نسخه اندرویدی   هاوس   اسپاتیفای   نسخه اندروید   شبکه های اجتماعی   سرمایه گذاران   فناوری اطلاعات   مایکروسافت   تامین مالی   کاربران  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «افتانا» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
رسانه به وقت اقتصاد!
جوان آنلاین
مروری بر تاریخچه اقدامات گوگل علیه ایران/ سابقه حذف اپ های ایرانی
دانا خبر
دانلود کلاب هاوس اندروید برای همه گوشی ها
خوزنا
از دانلود برنامه سازماندهی تصاویر تا اپلیکیشن پیشرفته ویرایش ویدئو
باشگاه خبرنگاران
دانلود برنامه اینستاگرام لایت Instagram Lite 264.0.0.12.111
باشگاه خبرنگاران
پردانلودترین اپلیکیشن جهان معرفی شد
افتانا
دانلود برنامه اینستاگرام لایت Instagram Lite 262.0.0.17.119
باشگاه خبرنگاران
روزنامه نگار بلومبرگ در «بدون فیلتر» از ظهور اینستاگرام می گوید
ایرنا
چگونه کلاب هاوس را نصب و در آن ثبت نام کنیم؟
نصف جهان
آغاز تست رقیب کلاب هاوس در فیس بوک
عصر ایران
نرم افزار چت صوتی کلاب هاوس (برای اندروید) - Club House 1.0.1 Android
سرزمین دانلود
نسخه اندروید کلاب هاوس به شکل رسمی عرضه شد
ایران جیب
کلاب هاوس فضای خود را برای میزبانی کاربران اندروید مهیا کرد
تسنیم
نسخه اندروید کلاب هاوس به صورت رسمی منتشر شد
بولتن نیوز
نسخه اندروید کلاب هاوس منتشر شد
مشرق نیوز
کلاب هاوس یکشنبه مهمان اندرویدیها میشود
مردم سالاری
عرضه کلاب هاوس رسمی اندروید در کافه بازار + لینک دانلود
فرارو
بالاخره شبکه اجتماعی کلاب هاوس برای اندروید عرضه شد
باشگاه خبرنگاران
نسخه اندرویدی اپلیکیشن کلاب هاوس در پلی استور منتشر شد
آی تی رسان
نسخه بتای کلاب هاوس برای اندروید منتشر شد
پارسینه
کلاب هاوس به روی کاربران اندروید گشوده شد
عصر ایران
کلاب هاوس برای کاربران اندروید فعال شد
آفتاب
راه اندازی آزمایشی «کلاب هاوس» برای اندروید
صبحانه با خبر
نسخه اندروید «کلاب هاوس» رسید
دنیای اقتصاد
تب "کلاب هاوس" فروکش کرد
ایران آنلاین
استقبال کاربران از کلاب هاوس کاهش یافت
سیتنا
تب کلاب هاوس فروکش کرد
بانکداری ایرانی
تکنولوژی های دوست داشتنی و جذابی که به تاریخ پیوستند
برنا نیوز
تعداد دانلود های کلاب هاوس 66 درصد کاهش یافته است
بولتن نیوز
عرضه ی نسخه رسمی کلاب هاوس برای گوشی های اندروید؛ طی هفته های پیش رو
سیتنا
عرضه نسخه کلاب هاوس برای گوشی های اندرویدی به زودی
ایران جیب
چگونه ویژگی پیام های موقت در واتساپ را فعال کنیم؟ / تاریخ عرضه محصولات جدید هوآوی فاش شد / شروع عملیات فاز بتا اپلیکیشن کلاب هاوس برای اندروید
باشگاه خبرنگاران
دانلود اسپاتیفای در گوگل پلی از مرز ‍1 میلیارد بار گذشت
بولتن نیوز
کلاب هاوس فرآیند تست نسخه آزمایشی اپلیکیشن اندرویدی خود را آغاز کرد
آی تی رسان
کاهش 72 درصدی دانلود کلاب هاوس در ماه مارس
سیتنا
شروع عملیات فاز بتا اپلیکیشن کلاب هاوس برای اندروید
باشگاه خبرنگاران
کلاب هاوس از رونق افتاد؟ کاهش 72 درصد دانلود در ماه مارس
تسنیم
کلاب هاوس چیست؟ / از مراحل نصب تا ماجرای لینک دعوت
رکنا نت
رشد چشمگیر "کلاب هاوس" در جهان
سیتنا
"کلاب هاوس" رادیویی برای چت صوتی زنده
ایران آنلاین
اخبار مرتبط
bltجوان آنلاین : رسانه به وقت اقتصاد!
bltدانا خبر : مروری بر تاریخچه اقدامات گوگل علیه ایران/ سابقه حذف اپ های ایرانی
bltخوزنا : دانلود کلاب هاوس اندروید برای همه گوشی ها
bltباشگاه خبرنگاران : از دانلود برنامه سازماندهی تصاویر تا اپلیکیشن پیشرفته ویرایش ویدئو
bltباشگاه خبرنگاران : دانلود برنامه اینستاگرام لایت Instagram Lite 264.0.0.12.111
bltافتانا : پردانلودترین اپلیکیشن جهان معرفی شد
bltباشگاه خبرنگاران : دانلود برنامه اینستاگرام لایت Instagram Lite 262.0.0.17.119
bltایرنا : روزنامه نگار بلومبرگ در «بدون فیلتر» از ظهور اینستاگرام می گوید
bltنصف جهان : چگونه کلاب هاوس را نصب و در آن ثبت نام کنیم؟
bltعصر ایران : آغاز تست رقیب کلاب هاوس در فیس بوک
bltسرزمین دانلود : نرم افزار چت صوتی کلاب هاوس (برای اندروید) - Club House 1.0.1 Android
bltایران جیب : نسخه اندروید کلاب هاوس به شکل رسمی عرضه شد
bltتسنیم : کلاب هاوس فضای خود را برای میزبانی کاربران اندروید مهیا کرد
bltبولتن نیوز : نسخه اندروید کلاب هاوس به صورت رسمی منتشر شد
bltمشرق نیوز : نسخه اندروید کلاب هاوس منتشر شد
bltمردم سالاری : کلاب هاوس یکشنبه مهمان اندرویدیها میشود
bltفرارو : عرضه کلاب هاوس رسمی اندروید در کافه بازار + لینک دانلود
bltباشگاه خبرنگاران : بالاخره شبکه اجتماعی کلاب هاوس برای اندروید عرضه شد
bltآی تی رسان : نسخه اندرویدی اپلیکیشن کلاب هاوس در پلی استور منتشر شد
bltپارسینه : نسخه بتای کلاب هاوس برای اندروید منتشر شد
bltعصر ایران : کلاب هاوس به روی کاربران اندروید گشوده شد
bltآفتاب : کلاب هاوس برای کاربران اندروید فعال شد
bltصبحانه با خبر : راه اندازی آزمایشی «کلاب هاوس» برای اندروید
bltدنیای اقتصاد : نسخه اندروید «کلاب هاوس» رسید
bltایران آنلاین : تب "کلاب هاوس" فروکش کرد
bltسیتنا : استقبال کاربران از کلاب هاوس کاهش یافت
bltبانکداری ایرانی : تب کلاب هاوس فروکش کرد
bltبرنا نیوز : تکنولوژی های دوست داشتنی و جذابی که به تاریخ پیوستند
bltبولتن نیوز : تعداد دانلود های کلاب هاوس 66 درصد کاهش یافته است
bltسیتنا : عرضه ی نسخه رسمی کلاب هاوس برای گوشی های اندروید؛ طی هفته های پیش رو
bltایران جیب : عرضه نسخه کلاب هاوس برای گوشی های اندرویدی به زودی
bltباشگاه خبرنگاران : چگونه ویژگی پیام های موقت در واتساپ را فعال کنیم؟ / تاریخ عرضه محصولات جدید هوآوی فاش شد / شروع عملیات فاز بتا اپلیکیشن کلاب هاوس برای اندروید
bltبولتن نیوز : دانلود اسپاتیفای در گوگل پلی از مرز ‍1 میلیارد بار گذشت
bltآی تی رسان : کلاب هاوس فرآیند تست نسخه آزمایشی اپلیکیشن اندرویدی خود را آغاز کرد
bltسیتنا : کاهش 72 درصدی دانلود کلاب هاوس در ماه مارس
bltباشگاه خبرنگاران : شروع عملیات فاز بتا اپلیکیشن کلاب هاوس برای اندروید
bltتسنیم : کلاب هاوس از رونق افتاد؟ کاهش 72 درصد دانلود در ماه مارس
bltرکنا نت : کلاب هاوس چیست؟ / از مراحل نصب تا ماجرای لینک دعوت
bltسیتنا : رشد چشمگیر "کلاب هاوس" در جهان
bltایران آنلاین : "کلاب هاوس" رادیویی برای چت صوتی زنده
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.