نخستین نمایشگاه مجازی قرآن؛ مشاوری برای خانواده ها

نخستین نمایشگاه مجازی قرآن؛ مشاوری برای خانواده ها
تهران- ایرنا- نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم با معرفی 15 مرکز مشاوره و پاسخگویی زمینه ارائه پاسخ به پرسش ها و شبهات را در حوزه های مختلف دینی فراهم کرده است.
نخستین نمایشگاه مجازی قرآن؛ مشاوری برای خانواده ها

به گزارش خبرنگار معارف ایرنا یکی از خدمات نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم در بخش محتوایی مربوط به مشاوره و پاسخگویی است که علاقه مندان در هر زمینه ای می توانند به یک یا چند سایت، نرم افزار یا پیام رسان اجتماعی مراجعه و با طرح سوال به پاسخ های کارشناسانه دست یابند یا با مطالعه پرسش سایر کاربران به تجربیاتی ارزنده دسترسی پیدا کنند.

نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد اما به گفته مرتضی خدمتکار دبیر اجرایی این نمایشگاه قرار است بخش های مختلف نمایشگاه بعد از ماه مبارک رمضان نیز قابل استفاده باشد.

حجت الاسلام محسن قرائتی همواره در سخنرانی ها و درس های خود تاکید می کند که هر دانش آموز و دانشجو باید در دفتر تلفن خود اسامی چند اسلام شناس و کارشناس دینی را داشته باشد تا هر زمان با سوالی دینی روبرو شد بتواند از نظرات آنان استفاده کند.

اکنون بسیاری از کارشناسان دینی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به مشاوره و پاسخگویی جوانان مشغول هستند و نمایشگاه مجازی قرآن نیز امکانی را فراهم کرده تا علاقه مندان به راحتی بتوانند در زمینه های تخصصی پرسش های خود را مطرح کنند.

انجام مشاوره و پاسخگویی در برخی از سایت ها و نرم افزارهای معرفی شده در نمایشگاه مجازی قرآن کریم به صورت عمومی است و برخی نیز در حوزه های تخصصی به بازدیدکنندگان مشاوره می دهند. در بخش عمومی می توان به سایت های مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی، مرکز مشاوره و روان شناسی اسلامی آیه، مشاوره تبیان، مشاوره پرسمان، سایت شهر سوال و راسخون اشاره کرد، ولی برای آشنایی بیشتر با این سایت ها به معرفی اجمالی هر کدام می پردازیم و علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت نمایشگاه مجازی قرآن کریم به درگاه این سایت ها ورود کنند.

مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی سال هاست که در حوزه های دینی و معارفی اعم از سؤالات شرعی، اعتقادی، خانوادگی با استفاده از نظرات کارشناسان دینی به ارائه مشاوره مشغول است و علاوه بر ارتباط تلفنی از طریق برخط یعنی گفتگوی مستقیم با کارشناسان و همچنین غیربرخط یعنی ارسال سؤال و دریافت پاسخ در کمتر از 24 ساعت به پاسخگویی می پردازد و علاوه بر آن نرم افزار تلفن همراه پاسخگو و وب سایت این مرکز همواره پاسخگوی سوالات دینی مردم است.

مرکز مشاوره تبیان وابسته به مؤسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان که زیر نظر سازمان تبلیغات اسلامی فعالیت می کند، دارای بخش مشاوره در زمینه های مختلف علمی، درسی، مذهبی و روان شناسی است و علاقه مندان می توانند علاوه بر پرسش از کارشناسان این مرکز، به مطالعه مجموعه فراوانی از سؤالات دسته بندی شده به همراه پاسخ های دقیق و علمی با زبانی ساده و روان بپردازند.

مرکز مشاوره و روانشناسی اسلامی آیه تلاش می کند تا شما را در زندگی خانوادگی کمک و راهنمایی کند. به عبارت دیگر مشاوره در زمینه های ازدواج، طلاق و خانواده، مأموریت اصلی مشاوره های این مرکز است. ارائه خدمات روان درمانی و مشاوره روانشناسی توسط اساتید متخصص حوزه و دانشگاه و برگزاری دوره های حضوری و غیر حضوری روانشناسی از دیگر برنامه های این مرکز است.

دبیرخانه گفتمان قرآنی مجموعه ای است مردمی که هسته اولیه شکل گیری این مجموعه را جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف پایه گذاری کرده اند. جوانانی خلاق، مطالبه گر، اهل فکر و ایده و تلاشگر در جهت اصلاح وضع موجود، آن ها با طرح ها، ایده ها و حمایت ها، خدمات و برنامه هایی که طراحی کرده اند تلاش می کنند تا وضع موجود در فضای قرآنی به وضع مطلوب که انس دائمی همه با کتاب خدا باشد، تغییر کند. این مجموعه خدمات مختلفی را به مخاطبان در خصوص مسائل مختلف قرآنی ارائه می کند که یکی از آن ها مشاوره به مجموعه های مختلف است که علاقه مندان می توانند به سایت این مجموعه مراجعه کنند.

وب سایت راسخون متعلق به سازمان اوقاف و امور خیریه است که در حوزه فعالیت های دینی خدمات مختلفی را به مخاطب عرضه می کند و یکی از آن ها مشاوره است. علاقه مندان می توانند از میان فهرست سؤالات دسته بندی شده، پاسخ خود را پیدا یا با ثبت پرسش از کارشناسان، پاسخ خود را دریافت کنند.

سایت پرسمان دانشگاهیان وب سایتی است که در حوزه پاسخگویی به مسائل دینی فعالیت می کند. این وب سایت متعلق به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه هاست و اساتید خبره با زبانی روان و ادبیات مناسب پاسخ سؤالات را تهیه و تنظیم می کنند. سؤالات و پاسخ های مختلف این وب سایت در قالب نرم افزار کامپیوتری نیز عرضه شده است.

پایگاه جامع علوم و معارف قرآن وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم داری بخشی به نام پرسمان های قرآنی است که قابل استفاده عموم مردم و پژوهشگران می باشد. البته این خدمت هم از طریق نرم افزار تلفن همراه به مخاطب عرضه می شود و هم از طریق وب سایت.

برنامه پرسمان یکی از برنامه های پرمخاطب رادیو معارف است و این شبکه رادیویی با حضور کارشناسان دینی به پاسخگویی مسائل مختلف می پردازد. محتوای این برنامه ها به صورت دسته بندی شده در نرم افزار پرسمان ارائه شده است و کاربران می توانند با نصب این برنامه در رایانه یا نصب نرم افزار تلفن همراه به پرسش ها و پاسخ های مطرح شده دسترسی پیدا کنند.

مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه علمیه قم نیز با راه اندازی یک سایت به نام اندیشه قم تلاش کرده تا در حوزه های مختلف قرآنی، حدیثی، کلامی، تاریخ و سیره به سوالات و ابهامات پاسخ دهد.

اما در سطح بین المللی می توان به وب سایت اسلام کوئست اشاره کرد که پاسخ های مخاطبان را به چند زبان در اختیار آنان قرار می دهد و ظرفیت بسیار خوبی برای کسانی است که می خواهند پاسخ به سؤالات دینی را به زبان های مختلف دریافت و از آن ها در فعالیت های خود استفاده کنند.

وب سایت راهنمامان برای دغدغه مهم پدران و مادران در زمینه تربیت صحیح کودکان و نوجوانان با استفاده از مشاوران و کارشناسان در زمینه های روان شناسی و علوم تربیتی پاسخگوی سوالات خانواده هاست.

حتماً پیش آمده که فرزندتان می خواسته فیلم ببیند، یا بازی رایانه ای و موبایلی کند و شما نمی دانستید آیا این فیلم، بازی یا کتاب مناسب او هست یا نه. وب سایت کدومو به عنوان دستیار چندرسانه ای خانواده ها و سامانه ای برای هدایت صحیح مصرف رسانه ای راه اندازی شده است. کدومو معتقد است که می تواند برای خانواده در این دنیای غرق شدن همه در رسانه، امنیت رسانه ای را برای فرزندان و خانواده ها تامین کند.

اگر به دنبال آن هستید تا فرزندانتان را در زمینه حفظ قرآن تربیت کنید، می توانید برای مشاوره و استفاده از نظر کارشناسان به سایت های آکادمی حفظ قرآن و همیار حفظ قرآن مراجعه کنید که در نمایشگاه مجازی قرآن کریم حضور دارند. آکادمی حفظ قرآن در خصوص حفظ قرآن و مسائل تخصصی مربوط به آن آماده مشاوره و پاسخگویی است. این مجموعه هم از طریق وب سایت و هم از طریق شبکه های اجتماعی به مخاطبان خود خدمت ارائه می کند. پیام رسان همیار حفظ نیز به عنوان یک کانال آموزشی در پیام رسان ایتا فعال است. البته برخی نهادها و موسسات قرآنی به صورت تخصصی در زمینه حفظ قرآن فعالیت دارند که می توان از مشاوره های آنان نیز استفاده کرد.

نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم با شعار «قرآن، کتاب رشد و رویش» از یازدهم اردیبهشت ماه آغاز به کار کرد و به صورت 24 ساعته تا پایان ماه مبارک رمضان از طریق مجازی در دسترس علاقه مندان به قرآن کریم است.

در این نمایشگاه مجازی دو بخش اصلی فروشگاهی و محتوایی وجود دارد که بخش فروشگاهی به فروش کتاب های چاپی در حوزه دین و دفاع مقدس اختصاص دارد و امکان عرضه و فروش تمام کتاب های مربوط به دین و حوزه دفاع مقدس که ناشران از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز چاپ گرفته باشند، فراهم شده است.


کلیدواژه های این خبر
نرم افزار   مشاوره   مذهبی   سازمان تبلیغات اسلامی   وب سایت   روان شناس   معرفی اجمالی   نمایشگاه مجازی   محسن قرائتی   گفتگوی   قرآن کریم   کارشناس دینی   اعتقادی   مرتضی خدمتکار   راسخون   روان پزشکی   نرم افزار تلفن همراه   مرکز مشاوره   فرهنگی   دانشگاه   نمایشگاه   فضای مجازی   شبکه های اجتماعی   دانش آموزان   دانشگاه شریف   کاربران  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «ایرنا» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
معلم نباید فقط مدرّس کتاب باشد بلکه باید خود کتاب تربیت باشد
ایسنا
5 ماه فعالیت فرهنگی دانشجویی دیگر زیر سایه کرونا | از برپایی نشست های تخصصی تا برگزاری 24 وبینار
آنا نیوز
وزیر پیشنهادی ارتباطات :سابقه صادرات بیش از 20 میلیون دلار نرم افزار دارم
صبا ایران
زارع پور: اجرای شبکه ملی اطلاعات در 4 سال
شبکه خبر
زارع پور: ظرف 4 سال شبکه ملی اطلاعات را اجرا می کنم/ نماینده مخالف: زراع پور به صراحت بگوید نظرش درباره طرح صیانت چیست؟
راه امروز
فصل سوم برنامه«چراغ»؛ بررسی رعایت حجاب در محیط های آموزشی
مهر نیوز
عقاید باطل مذهبی؛ کشنده تر از بمب اتم
ایسنا
از جزئیات برگزاری امتحانات نهایی شهریور تا تمدید زمان ثبت نام مدارس
پانا
ارائه خدمات سلامت روان به دستیاران علوم پزشکی تهران
خبرگزاری دانشجو
کانال پلتفرم «تکیه» در سامانه «شاد» ایجاد شد
مهر نیوز
تشریح اقدامات معاونت پرورشی و فرهنگی در بستر شاد در دوران کرونا
مهر نیوز
اقدامات کرونایی معاونت پرورشی و فرهنگی در بستر شبکه شاد
آنا نیوز
امکان دانش آموزان برای ارسال پیام های متنی و صوتی جهت دریافت مشاوره
سادس نیوز
ویژه برنامه های آموزش و پرورش در ایام «محرم و صفر» در شبکه شاد
مهر نیوز
32 ویژه برنامه وزارت آموزش و پرورش در شبکه «شاد»
صدا و سیما
ویژه برنامه های وزارت آموزش و پرورش در ایام «محرم و صفر» در شبکه «شاد»
وزارت آموزش و پرورش
ویژه برنامه های آموزش و پرورش در محرم و صفر
ایسنا
برج آزادی سیاه پوش می شود/ حمایت از فرزند آوری توسط سازمان تبلیغات اسلامی
عقیق
ارائه خدمات ویژه به شهروندان قمی در انجمن خانواده استان قم
برنا نیوز
نخستین همایش ملی استعدادیابی نمایشنامه نویسی در شیراز/دانشگاه هوشمند خدمات خود را به کل شهر گسترش می دهد
خبرگزاری ایلنا
برگزاری موفق یک نمایشگاه مجازی/ بخش اعظم نمایشگاه قرآن کریم بخش محتوایی بود نه بخش فروش
خبرگزاری دانشجو
محتوای نمایشگاه مجازی قرآن همچنان قابل دسترس خواهد بود
خبرگزاری دفاع مقدس
نخستین نمایشگاه مجازی قرآن؛ مشاوری برای خانواده ها
ایرنا
محتوای نمایشگاه مجازی قرآن همچنان قابل دسترس است / حضور ضعیف نهادهای دولتی
ایکنا
تابلو یادبود نمایشگاه مجازی قرآن رونمایی شد/اختصاص بن تخفیف به دانشجویان و طلاب
میزان
فضای مجازی، زندگی نمایشی، اخلاقِ نمایشی
رسانیوز
1200 برنامه فرهنگی و مذهبی در دانشگاه های اردبیل برگزار شد
مهر نیوز
سامانه نمایشگاه مجازی قرآن کریم تعطیل نخواهد شد
ایرنا
اپلیکیشن های قرآنی در حوزه کودک و نوجوان را بشناسید
مهر نیوز
تمدید زمان برپایی نمایشگاه مجازی قرآن
مهر نیوز
نمایشگاه مجازی قرآن تا 29 رمضان تمدید شد
خبرگزاری دفاع مقدس
تمدید نخستین نمایشگاه مجازی قرآن تا 29 رمضان / تخصیص بیش از 2 و نیم میلیارد تومان بُن
شبستان
تمدید نخستین نمایشگاه مجازی قرآن تا 29 ماه رمضان
صدا و سیما
تمدید نخستین نمایشگاه مجازی قرآن تا 29 رمضان
ایکنا
ارائه مشاوره رایگان روانشناسی اسلامی در نمایشگاه مجازی قرآن
ایکنا
خدمات «تبیان» در نخستین نمایشگاه مجازی قرآن
خبرگزاری کتاب ایران
بیشتر محصولات مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی رایگان عرضه می شود
رسانیوز
خدمات مختلف «تبیان» در نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم
شبستان
معرفی برنامه ها و خدمات نمایشگاه قرآن
رادیو گفتگو
رونمایی از اپلیکیشن «قصه های قرآنی»/*خدمات «مرکز مشاوره اسلامی آیه»
میزان
اخبار مرتبط
bltایسنا : معلم نباید فقط مدرّس کتاب باشد بلکه باید خود کتاب تربیت باشد
bltآنا نیوز : 5 ماه فعالیت فرهنگی دانشجویی دیگر زیر سایه کرونا | از برپایی نشست های تخصصی تا برگزاری 24 وبینار
bltصبا ایران : وزیر پیشنهادی ارتباطات :سابقه صادرات بیش از 20 میلیون دلار نرم افزار دارم
bltشبکه خبر : زارع پور: اجرای شبکه ملی اطلاعات در 4 سال
bltراه امروز : زارع پور: ظرف 4 سال شبکه ملی اطلاعات را اجرا می کنم/ نماینده مخالف: زراع پور به صراحت بگوید نظرش درباره طرح صیانت چیست؟
bltمهر نیوز : فصل سوم برنامه«چراغ»؛ بررسی رعایت حجاب در محیط های آموزشی
bltایسنا : عقاید باطل مذهبی؛ کشنده تر از بمب اتم
bltپانا : از جزئیات برگزاری امتحانات نهایی شهریور تا تمدید زمان ثبت نام مدارس
bltخبرگزاری دانشجو : ارائه خدمات سلامت روان به دستیاران علوم پزشکی تهران
bltمهر نیوز : کانال پلتفرم «تکیه» در سامانه «شاد» ایجاد شد
bltمهر نیوز : تشریح اقدامات معاونت پرورشی و فرهنگی در بستر شاد در دوران کرونا
bltآنا نیوز : اقدامات کرونایی معاونت پرورشی و فرهنگی در بستر شبکه شاد
bltسادس نیوز : امکان دانش آموزان برای ارسال پیام های متنی و صوتی جهت دریافت مشاوره
bltمهر نیوز : ویژه برنامه های آموزش و پرورش در ایام «محرم و صفر» در شبکه شاد
bltصدا و سیما : 32 ویژه برنامه وزارت آموزش و پرورش در شبکه «شاد»
bltوزارت آموزش و پرورش : ویژه برنامه های وزارت آموزش و پرورش در ایام «محرم و صفر» در شبکه «شاد»
bltایسنا : ویژه برنامه های آموزش و پرورش در محرم و صفر
bltعقیق : برج آزادی سیاه پوش می شود/ حمایت از فرزند آوری توسط سازمان تبلیغات اسلامی
bltبرنا نیوز : ارائه خدمات ویژه به شهروندان قمی در انجمن خانواده استان قم
bltخبرگزاری ایلنا : نخستین همایش ملی استعدادیابی نمایشنامه نویسی در شیراز/دانشگاه هوشمند خدمات خود را به کل شهر گسترش می دهد
bltخبرگزاری دانشجو : برگزاری موفق یک نمایشگاه مجازی/ بخش اعظم نمایشگاه قرآن کریم بخش محتوایی بود نه بخش فروش
bltخبرگزاری دفاع مقدس : محتوای نمایشگاه مجازی قرآن همچنان قابل دسترس خواهد بود
bltایرنا : نخستین نمایشگاه مجازی قرآن؛ مشاوری برای خانواده ها
bltایکنا : محتوای نمایشگاه مجازی قرآن همچنان قابل دسترس است / حضور ضعیف نهادهای دولتی
bltمیزان : تابلو یادبود نمایشگاه مجازی قرآن رونمایی شد/اختصاص بن تخفیف به دانشجویان و طلاب
bltرسانیوز : فضای مجازی، زندگی نمایشی، اخلاقِ نمایشی
bltمهر نیوز : 1200 برنامه فرهنگی و مذهبی در دانشگاه های اردبیل برگزار شد
bltایرنا : سامانه نمایشگاه مجازی قرآن کریم تعطیل نخواهد شد
bltمهر نیوز : اپلیکیشن های قرآنی در حوزه کودک و نوجوان را بشناسید
bltمهر نیوز : تمدید زمان برپایی نمایشگاه مجازی قرآن
bltخبرگزاری دفاع مقدس : نمایشگاه مجازی قرآن تا 29 رمضان تمدید شد
bltشبستان : تمدید نخستین نمایشگاه مجازی قرآن تا 29 رمضان / تخصیص بیش از 2 و نیم میلیارد تومان بُن
bltصدا و سیما : تمدید نخستین نمایشگاه مجازی قرآن تا 29 ماه رمضان
bltایکنا : تمدید نخستین نمایشگاه مجازی قرآن تا 29 رمضان
bltایکنا : ارائه مشاوره رایگان روانشناسی اسلامی در نمایشگاه مجازی قرآن
bltخبرگزاری کتاب ایران : خدمات «تبیان» در نخستین نمایشگاه مجازی قرآن
bltرسانیوز : بیشتر محصولات مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی رایگان عرضه می شود
bltشبستان : خدمات مختلف «تبیان» در نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم
bltرادیو گفتگو : معرفی برنامه ها و خدمات نمایشگاه قرآن
bltمیزان : رونمایی از اپلیکیشن «قصه های قرآنی»/*خدمات «مرکز مشاوره اسلامی آیه»
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.