از طرح های ملی فدراسیون همگانی رونمایی شد

از طرح های ملی فدراسیون همگانی رونمایی شد
مراسم رونمایی از طرح های فدراسیون ورزش های همگانی با حضور معاونان وزیر ورزش و نماینده بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی و مسئولان این فدراسیون برگزار شد.
از طرح های ملی فدراسیون همگانی رونمایی شد

- اخبار ورزشی - به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، در این مراسم که بعدازظهر امروز (دوشنبه) در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، احمد دنیامالی نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی، مهین فرهادی زاد معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش، عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش، حمید بنی تمیم مدیرکل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش، اسمعیل زیارتی رئیس مرکز مطالعات شهری و روستایی وزارت کشور، افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی و کاوه احمدی مدیرکل ارتباطات و روابط عمومی وزارت ورزش حضور داشتند.

سلطانی فر: حضور مقتدرانه ای در المپیک توکیو خواهیم داشت/ امیدوارم لایحه تغییر ماهیت فدراسیون ها تصویب شودافشین ملایی رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی در ابتدای این مراسم با اشاره به اقداماتی که از سال گذشته برای تشویق و ترغیبت مردم به ورزش در دوران کرونا صورت گرفته است، گفت: کم توجهی به ورزش همگانی چه مستقیم و چه به صورت غیرمستقیم باعث تحمیل هزینه های سنگینی به مردم و کشور شده است. به خاطر کم تحرکی و کاهش فعالیت های بدنی بیماری های غیرواگیر افزایش یافته و از این ناحیه هزینه 45 هزار میلیارد تومانی برای درمان به کشور وارد شده است.

وی با تاکید بر این که سرمایه گذاری در ورزش همگانی یک پس انداز مهم برای جمهوری اسلامی قلمداد خواهد شد گفت: ارزش های مدیریتی در این بخش باید تغییر کند و به جای سرمایه گذاری کوتاه مدت و کم اثر، باید به سمت سرمایه گذاری بلند مدت برویم چرا که ثمرات این سرمایه گذاری تا چند دهه در کشور باقی خواهد ماند.

افشین ملایی در ادامه تصریح کرد: در دو سال گذشته با مشارکت وزارت ورزش و حمایت معاونت توسعه ورزش همگانی ادبیات جدیدی را در ورزش همگانی ترویج دادیم و رفع کم تحرکی و کاهش فعالیت های بدنی را به عنوان یک مطالبه مطرح کردیم.

رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی تاکید کرد: در همین راستا سعی کردیم از طرفیت های برون سازمانی و بین بخشی هم استفاده کنیم. در شرایط فعلی تیم بزرگی در کشور شکل گرفته است و امیدواریم بتوانیم با اجرای برنامه های مد نظرمان و حمایت های مالی که از ورزش همگانی صورت می گیرد، حداکثر استفاده را از این برنامه ها داشته باشیم.

افشین ملایی در پایان گفت: متناسب با شرایط کرونا از خلاقیت و نوآوری در رویدادهای مختلف استفاده کرده ایم. یکی از کارهایی که در تابستان پیش رو با حمایت کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش انجام خواهیم داد برگزاری المپیاد ورزش های مجازی است.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی در مراسم رونمایی از طرح های ملی فدراسیون ورزشهای همگانی با عنوان «بهار تندرستی» گفت: برای رفع کم تحرکی و چاقی در کشور نیاز به یک پروژه ملی داریم.

احمد دنیامالی در این مراسم با اشاره به شرایطی که در جامعه ایجاد شده است گفت: برای این که بتوانیم در ورزش همگانی گام های موثری برداریم چاره ای نداریم جز این که یک پروژه ملی برای رفع کم تحرکی و چاقی تعریف کنیم.

وی ادامه داد: اگر ورزش همگانی ما توسعه یافته بود مطمئن باشید که در تلفات کرونا آمار کمتری داشتیم. اگر می خواهیم تخت های بیمارستان خالی تر شود باید بخشی از منابع مالی که به حوزه درمان می دهیم را باید به ورزش همگانی بدهیم.

دنیامالی با اشاره به نقش شهرداری ها در توسعه ورزش همگانی گفت: شهرداری ها به واسطه ارتباط مردمی که دارند خیلی وسیع تر از سایر نهادها می توانند در ورزش همگانی تاثیرگذار باشند.

وی ادامه داد: اعتقادم این است که اگر می خواهیم در ورزش قهرمانی موفق باشیم باید در ورزش همگانی به صورت خاص کار کنیم. بخشی از موفقیت ها در ورزش قهرمانی در گروه فعالیت و کار خوب در ورزش همگانی است. این را باید مسئولان و روسای فدراسیون ها بدانند و در این راستا حرکت کنند.

رئیس پیشین فدراسیون قایقرانی ادامه داد: ما باید در حوزه ورزش همگانی بین شهرها رقابت ایجاد کنیم. تا زمانی که این رقابت ایجاد نشود میزان موفقیت ما کم است. شهرها این آمادگی را دارند که وارد این فضا شوند. باید از این فرصت رقابت استفاده کنیم. برای فراگیر شدن ورزش همگانی باید این رقابت ایجاد شود. در شهر فعال این اقدام آغاز شده است که باید ادامه پیدا کند.

نماینده مردم بندرانزلی خطاب به مسئولان فدراسیون ورزشهای همگانی خاطرنشان کرد: درخواست من این است که در رشته های تخصصی حضور بیشتری در سطح قاره و جهان داشته باشید. حضور شما و گرفتن کرسی به ورزش کشور کمک می کند. دنیا ورزش را با نگاه قدیم و صرفا رقابتی نگاه نمی کند و امروز ورزش را مرتبط با فرهنگ، اقتصاد و بهداشت می داند. در حوزه دیپلماسی ورزش باید فعال تر عمل کنید و این کار را از کرسی های آسیایی شروع کنید.

دنیامالی ادامه داد: خوشحال شدم که در یوگا بخش عمده مشارکت کنندگان از بانوان هستند. ما می توانیم با سرمایه گذاری در ورزش بانوان 10 درصد از بیشتر از ورزش مردان موفقیت کسب کنیم. اگر زنان و مادران ما سالم باشند مطمئن باشید که بچه های ما هم سالم خواهند بود. هر چقدر در حوزه ورزش زنان و بخش همگانی آن کار کنیم ثمراتش برای کشور بیشتر خواهد بود.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: ارتباط حوزه ورزش با مجلس خیلی ضعیف است. مجلسی ها این آمادگی را دارند که با ورزش ارتباط بگیرند. کارکرد را باید عوض کرد و به جای این که حساسیت روی فوتبال باشد روی ورزش همگانی باشد. باید برای ورزش همگانی بودجه خاص داشته باشیم و بودجه کلان هم داشته باشیم. هزینه کردن در این حوزه نشاط اجتماعی و موفقیت های ما را دو چندان خواهد کرد. فدراسیون همگانی اگر منابع بیشتری داشته باشد کارکرد خوبی برای منافع ملی خواهد داشت.
اسمعیل زیارتی رئیس مرکز مطالعات شهری و روستایی وزارت کشور نیز در این جلسه گفت: رویکرد ما در وزارت کشور این بوده که شهرداریها باید از یک نهاد خدماتی به یک نهاد توسعه ای تبدیل شوند. در این راستا باید به تمام ابعاد توجه شود که تندرستی و سلامت مردم یکی از مهمترین بعدهای این برنامه هاست.

وی ادامه داد: شهرها باید پاسخگوی نیازهای شهروندان باشند. با شیوع کرونا هراس اجتماعی در بین مردم ایجاد شده است. ما باید متناسب با اتفاقی که رخ داده است بتوانیم برنامه ها را تغییر دهیم. سبک مدیریت در شهرها در دنیا تغییر کرده است.


مهین فرهاد زاد نیز در این مراسم با اشاره به طرح های فدراسیون ورزشهای همگانی گفت: اگر رشته ها متناسب با فعالیت های دختران طراحی شود حتما مشارکت بانوان هم در رویدادها بیشتر خواهد شد. پسران نیازهای حرکتی خود را در سطح کوچه و خیابان برآورده می کنند. به همین خاطر دختران نیازمندتر از طراحی برنامه ها و تمرینات ورزشی هستند.

وی با اشاره به راه اندازی لیگ سراسری یوگا گفت: در یوگا هم نترسیم از این که دیدگاه های گذشته وجود داشته است. باید با قدرت حرکت کرد و برنامه های جدید ارائه داد.


عبدالحمید احمدی در این مراسم گفت: اقدامات امیدوارکننده ای در طرح های مختلف فدراسیون ورزش های همگانی صورت گرفته است. سعی کرده ایم به واسطه دغدغه هایی که در ورزش همگانی وجود دارد حرکت کنیم. در چهار دهه اخیر به ورزش همگانی کم توجه بودیم. باید این عقب ماندگی جبران شود و برای آن چاره اساسی اندیشید.

وی ادامه داد: ما سعی کرده ایم که در این دولت رویکرد متفاوتی نسبت به گذشته در ورزش همگانی دنبال کنیم و به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار دهیم. ورزش همگانی باید برنامه مدون و علمی داشته باشد که یک رویکرد علمی در فدراسیون همگانی اجرا شود.

احمدی ادامه داد: برای اجرای برنامه ها و توسعه ورزش همگانی نهادهای مختلف را پای کار آورده ایم تا احساس مسئولیت کنند. ما نسبت به گذشته خیلی جلوتر رفته ایم. هر چند تا وضع مطلوب فاصله داریم اما نسبت به گذشته خیلی بهتر شده است.

معاون وزیر ورزش تاکید کرد: مجلس در حرکت های جهشی و میانبرها می تواند خیلی به ورزش همگانی کمک کند. ما برای جهش در ورزش همگانی نیاز به میانبر داریم. باید حمایت ها از طرف مجلس با اعتبارات ویژه همراه شود. نسبت به آینده امیدوار هستیم به شرط این که این مسیر دچار وقفه و سلیقه نشود.

انتهای پیام/


کلیدواژه های این خبر
وزارت ورزش   منابع مالی   ورزش بانوان   وزارت ورزش و جوانان   پس انداز   ورزش همگانی   وزیر ورزش   حمید بنی تمیم   کمیته ملی المپیک   مقتدرانه   مجازی   المپیاد   ورزش های همگانی   چاقی   نوآوری   ویروس کرونا   مراسم رونمایی   معاون امور فرهنگی   بین بخشی   فدراسیون همگانی   کم تحرکی   مجلس شورای اسلامی   کاوه احمدی   شهرداری   اخبار ورزشی   بیمارستان   سرمایه گذاری   لایحه   شهری و روستایی   رئیس فدراسیون   بیماری های غیرواگیر   المپیک 2020 توکیو   بندر انزلی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «تسنیم» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
کلهر: 54 درصد مردم ورزش نمی کنند/ ورزش اولویت ششم شده است/ سبک زندگی ایرانیان نیازمند تغییر است
تسنیم
تقدیر کمیسیون فرهنگی مجلس از اقدامات فدراسیون ورزش همگانی در دوران کرونا
تسنیم
برگزاری مجمع عمومی فدراسیون ورزش های همگانی/ ملایی: به 20 میلیارد بودجه نیاز داریم
میزان
مجمع عمومی فدراسیون ورزش های همگانی برگزار شد/ تاکید بر تعامل با رسانه ها برای تامین سلامت مردم
راه دانا
تاکید برتعامل با رسانه برای تامین سلامت جامعه در مجمع فدراسیون همگانی
ایرنا
مجمع عمومی فدراسیون ورزش های همگانی برگزار شد
برنا نیوز
تامین «سلامت مردم» در اولویت برنامه ها/ رسانه ها به کمک بیایند
مهر نیوز
المپیک 2020 توکیو| دیدار علی نژاد با نایب رئیس کمیته بین المللی المپیک چین
تسنیم
در دو سال گذشته با مشارکت وزارت ورزش و جوانان، ادبیات جدیدی را در ورزش همگانی ترویج دادیم
پایگگاه اطلاع رسانی دولت
رونمایی از بهار تندرستی
صدا و سیما
احمدی: عقب ماندگی در ورزش همگانی باید جبران شود
ایران آنلاین
سرمایه گذاری در ورزش همگانی یک پس انداز مهم است
صدا و سیما
مسیر جدیدی در ورزش همگانی ایجاد شده است
صدا و سیما
دنیامالی: مسیر جدیدی در ورزش همگانی ایجاد شده است
ایرنا
رونمایی از طرح های ملی فدراسیون همگانی
باشگاه خبرنگاران
رونمایی از طرح های ملی «بهار تندرستی» فدراسیون ورزشهای همگانی
مهر نیوز
مراسم رونمایی از طرح های ملی فدراسیون ورزش های همگانی
صدا و سیما
عقب ماندگی چهار دهه گذشته ورزش همگانی در کشور باید جبران شود
مهر نیوز
اگر ورزش همگانی توسعه یافته بود آمار تلفات کرونا کمتر می شد
مهر نیوز
ملایی: با مشارکت وزارت ورزش و حمایت معاونت توسعه ورزش همگانی ادبیات جدیدی را در ورزش همگانی ترویج دادیم
برنا نیوز
رونمایی از طرح های ملی فدراسیون همگانی/ خسارت 45 هزار میلیاردتومانی کم تحرکی به حوزه درمان
ایسنا
حمایت تمام قد 2 نماینده مجلس از ورزش زنان/ ابراز تاسف نسبت به نوع نگاه برخی مسوولان!
سادس نیوز
جبران عقب ماندگی ورزش همگانی در دستورکار/ حمایت مجلس باید با اعتبارات ویژه همراه باشد
سادس نیوز
نماینده ایلام عنوان کرد: مجلس و دولت موانع همگانی شدن ورزش را بر طرف کنند/ نگاه به ورزش بانوان باید تغییر کند
تسنیم
مجلس و دولت موانع همگانی شدن ورزش را برطرف کنند
صدا و سیما
برای توسعه ورزش همگانی باید بین شهرها رقابت به وجود آید/ سرمایه گذاری در ورزش زنان برای جامعه موفقیت آمیز است
برنا نیوز
مجلس و دولت موانع همگانی شدن ورزش را بر طرف کنند/ نگاه به ورزش بانوان باید تغییر کند
برنا نیوز
مجلس و دولت موانع همگانی شدن ورزش را بر طرف کنند
مهر نیوز
احمدی: فدراسیون نجات غریق و غواصی متفاوت از سایر فدراسیون هاست/ برای هر گونه کمک آماده ایم
سادس نیوز
برگزاری مراسم کمک های مومنانه خانواده تیراندازی با کمان
تسنیم
رونمایی از طرح های ملی فدراسیون همگانی/ «بهار تندرستی» میهمان خانه های مردم ایران
تسنیم
فدراسیون نجات غریق و غواصی متفاوت از سایر فدراسیون هاست/ برای هر گونه کمک آماده ایم
برنا
سلطانی فر: حضور مقتدرانه ای در المپیک توکیو خواهیم داشت/ امیدوارم لایحه تغییر ماهیت فدراسیون ها تصویب شود
تسنیم
تاکید بر کاهش شیب کم تحرکی در ایران
خبر خودرو
حضور مجلسی ها در فدراسیون همگانی/ تاکید بر کاهش شیب کم تحرکی در ایران
سادس نیوز
بررسی آخرین وضعیت تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی با حضور سلطانی فر و صالحی امیری
تسنیم
بندرانزلی به عنوان اولین شهر استان گیلان به پروژه ملی شفا پیوست
خبرگزاری ایلنا
"بندر انزلی، اولین شهر استان گیلان درپروژه ملی شفا"
برنا نیوز
حسین زهی: فراکسیون ورزش مجلس حامی ورزش همگانی است
تسنیم
فراکسیون ورزش مجلس حامی ورزش همگانی / تاکید بر رویکرد پیشگیری
مهر نیوز
اخبار مرتبط
bltتسنیم : کلهر: 54 درصد مردم ورزش نمی کنند/ ورزش اولویت ششم شده است/ سبک زندگی ایرانیان نیازمند تغییر است
bltتسنیم : تقدیر کمیسیون فرهنگی مجلس از اقدامات فدراسیون ورزش همگانی در دوران کرونا
bltمیزان : برگزاری مجمع عمومی فدراسیون ورزش های همگانی/ ملایی: به 20 میلیارد بودجه نیاز داریم
bltراه دانا : مجمع عمومی فدراسیون ورزش های همگانی برگزار شد/ تاکید بر تعامل با رسانه ها برای تامین سلامت مردم
bltایرنا : تاکید برتعامل با رسانه برای تامین سلامت جامعه در مجمع فدراسیون همگانی
bltبرنا نیوز : مجمع عمومی فدراسیون ورزش های همگانی برگزار شد
bltمهر نیوز : تامین «سلامت مردم» در اولویت برنامه ها/ رسانه ها به کمک بیایند
bltتسنیم : المپیک 2020 توکیو| دیدار علی نژاد با نایب رئیس کمیته بین المللی المپیک چین
bltپایگگاه اطلاع رسانی دولت : در دو سال گذشته با مشارکت وزارت ورزش و جوانان، ادبیات جدیدی را در ورزش همگانی ترویج دادیم
bltصدا و سیما : رونمایی از بهار تندرستی
bltایران آنلاین : احمدی: عقب ماندگی در ورزش همگانی باید جبران شود
bltصدا و سیما : سرمایه گذاری در ورزش همگانی یک پس انداز مهم است
bltصدا و سیما : مسیر جدیدی در ورزش همگانی ایجاد شده است
bltایرنا : دنیامالی: مسیر جدیدی در ورزش همگانی ایجاد شده است
bltباشگاه خبرنگاران : رونمایی از طرح های ملی فدراسیون همگانی
bltمهر نیوز : رونمایی از طرح های ملی «بهار تندرستی» فدراسیون ورزشهای همگانی
bltصدا و سیما : مراسم رونمایی از طرح های ملی فدراسیون ورزش های همگانی
bltمهر نیوز : عقب ماندگی چهار دهه گذشته ورزش همگانی در کشور باید جبران شود
bltمهر نیوز : اگر ورزش همگانی توسعه یافته بود آمار تلفات کرونا کمتر می شد
bltبرنا نیوز : ملایی: با مشارکت وزارت ورزش و حمایت معاونت توسعه ورزش همگانی ادبیات جدیدی را در ورزش همگانی ترویج دادیم
bltایسنا : رونمایی از طرح های ملی فدراسیون همگانی/ خسارت 45 هزار میلیاردتومانی کم تحرکی به حوزه درمان
bltسادس نیوز : حمایت تمام قد 2 نماینده مجلس از ورزش زنان/ ابراز تاسف نسبت به نوع نگاه برخی مسوولان!
bltسادس نیوز : جبران عقب ماندگی ورزش همگانی در دستورکار/ حمایت مجلس باید با اعتبارات ویژه همراه باشد
bltتسنیم : نماینده ایلام عنوان کرد: مجلس و دولت موانع همگانی شدن ورزش را بر طرف کنند/ نگاه به ورزش بانوان باید تغییر کند
bltصدا و سیما : مجلس و دولت موانع همگانی شدن ورزش را برطرف کنند
bltبرنا نیوز : برای توسعه ورزش همگانی باید بین شهرها رقابت به وجود آید/ سرمایه گذاری در ورزش زنان برای جامعه موفقیت آمیز است
bltبرنا نیوز : مجلس و دولت موانع همگانی شدن ورزش را بر طرف کنند/ نگاه به ورزش بانوان باید تغییر کند
bltمهر نیوز : مجلس و دولت موانع همگانی شدن ورزش را بر طرف کنند
bltسادس نیوز : احمدی: فدراسیون نجات غریق و غواصی متفاوت از سایر فدراسیون هاست/ برای هر گونه کمک آماده ایم
bltتسنیم : برگزاری مراسم کمک های مومنانه خانواده تیراندازی با کمان
bltتسنیم : رونمایی از طرح های ملی فدراسیون همگانی/ «بهار تندرستی» میهمان خانه های مردم ایران
bltبرنا : فدراسیون نجات غریق و غواصی متفاوت از سایر فدراسیون هاست/ برای هر گونه کمک آماده ایم
bltتسنیم : سلطانی فر: حضور مقتدرانه ای در المپیک توکیو خواهیم داشت/ امیدوارم لایحه تغییر ماهیت فدراسیون ها تصویب شود
bltخبر خودرو : تاکید بر کاهش شیب کم تحرکی در ایران
bltسادس نیوز : حضور مجلسی ها در فدراسیون همگانی/ تاکید بر کاهش شیب کم تحرکی در ایران
bltتسنیم : بررسی آخرین وضعیت تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی با حضور سلطانی فر و صالحی امیری
bltخبرگزاری ایلنا : بندرانزلی به عنوان اولین شهر استان گیلان به پروژه ملی شفا پیوست
bltبرنا نیوز : "بندر انزلی، اولین شهر استان گیلان درپروژه ملی شفا"
bltتسنیم : حسین زهی: فراکسیون ورزش مجلس حامی ورزش همگانی است
bltمهر نیوز : فراکسیون ورزش مجلس حامی ورزش همگانی / تاکید بر رویکرد پیشگیری
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.