آشنایی با ترفندهای گوشی های اندرویدی

آشنایی با ترفندهای گوشی های اندرویدی
در دسترس بودن هزاران برنامه کاربردی اندروید به محبوبیت آن افزوده است. اکنون، بعنوان یک کاربر اندروید، ممکن است بخواهید فرصت های بی نهایت برای استفاده حداکثر از دستگاه اندروید خود را کشف کنید.برای مشاهده مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید
آشنایی با ترفندهای گوشی های اندرویدی

به گزارش سیتنا، باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از تک ریوال، نوشت: امروزه تلفن های اندرویدی از استقبال ویژه ای بین کاربران برخوردار هستند و می توان با استفاده از برخی برنامه ها دستگاه های اندرویدی را جذاب تر کرد.

اندروید محبوب ترین و همه کاره ترین سیستم عامل برای تلفن های هوشمند در حال حاضر است. تقریباً 86 درصد از سهام فروش در بازار تلفن های هوشمند به تلفن های اندرویدی اختصاص دارد. دلیل اصلی چنین رویکردی تشدید، منبع باز، انعطاف پذیر و بسیار قابل تنظیم بودن این سیستم عامل است. همچنین، در دسترس بودن هزاران برنامه کاربردی نیز به محبوبیت آن افزوده است. اکنون، بعنوان یک کاربر اندروید، ممکن است بخواهید فرصت های بی نهایت برای استفاده حداکثر از دستگاه اندروید خود را کشف کنید.

شاید تعجب کنید اگر بدانید که به معنای واقعی کلمه ممکن است رابط لینوکس و خط فرمان را در تلفن Android خود باز کنید. نصب لینوکس بر روی اندروید همیشه کاری طاقت فرسا بوده و اغلب نیاز به روت دارد، اما راهی برای انجام این کار بدون روت یا دانش و مهارت نیز وجود دارد.

با استفاده از برنامه دبیان نوروت، می توانید لینوکس دبیان را روی تلفن خود نصب کنید تا چند کار سودمند انجام شود. این اساساً یک سیستم عامل مبتنی بر Linux است که به کاربر اجازه می دهد LibreOffice، GIMP و سایر نرم افزار های منبع باز را از طریق APT (Advanced Package Tool) نصب کرده و از همان استفاده کند.

برای انجام این کار، فقط باید برنامه Debian Noroot را از PlayStore نصب کنید، سپس آن را مانند سایر برنامه ها باز کنید و اجازه دهید تا بسته کامل را برای نصب کامل دانلود کند. پس از دانلود کامل، توسط یک رابط ماوس مورد استقبال قرار می گیرید که می توانید برنامه ها یا بازی های خاصی را مانند هر نسخه دیگر از Linux دانلود و نصب کنید.

امکان کنترل ضربان قلب بدون استفاده از هر ردیاب تناسب اندام یا دستگاه هایی برای اندازه گیری ضربان قلب وجود دارد. برنامه های زیادی وجود دارد که به شما امکان می دهد میزان نبض خود را ردیابی کنید. شما باید انگشتتان راروی فلش LED قرار دهید و پس از آن برنامه با استفاده از دوربین تغییرات رنگ زیر پوست شما را کنترل می کند تا میزان خون عبور داده شده را کنترل کند. با توجه به اینکه این مورد به نرم افزار وابسته است، انتظار دقت زیادی نداشته باشید و مطمئن شوید که فلاش LED تلفن شما فاصله زیادی با لنز دوربین ندارد.

در صورت خسته شدن از نوار وضعیت فعلی یا برنامه افزودن و حذف برخی گزینه ها، دیگر نیازی به اعتماد به برنامه های شخص ثالث نخواهید داشت. شما فقط باید منوی تنظیمات مخفی موسوم به System UI Tuner را فعال کنید که با نگه داشتن چرخ دنده تنظیمات موجود در منوی اعلان انجام می شود. با انجام این کار، نماد چرخ دنده شروع به چرخش می کند و به دنبال آن یک پیام toast تأیید می کند که تیونر System UI فعال شده است.

اکنون، می توانید منوی تنظیم کننده سیستم UI را در برنامه تنظیمات مشاهده کنید، جایی که می توانید مشخص کنید چه نوع آیکونی را می خواهید در نوار وضعیت نشان داده شود مانند نشانه ای برای جهت گیری، شبکه ها، هدفون و ... می توانید تنظیمات اضافی را برای حالت Do Not Disturb، اعلان ها و Always On Display (در صورت پشتیبانی) تغییر دهید.

در صورت گم کردن تلفن همراه، راهی غیر از استفاده از برنامه «یافتن تلفن من» Google برای پیدا کردن آن وجود ندارد. بهترین قسمت اندروید این است که اگر حساب گوگل را به دستگاه اندروید خود اضافه کرده اید، Find My Device به طور خودکار روشن می شود؛ بنابراین، هر زمان که دستگاه خود را گم کردید، فقط به android.com/find در هر مرورگری بروید و با همان حساب گوگل شوید. اکنون، می توانید موقعیت دستگاه خود را ببینید و می توانید تمام داده ها را از راه دور پاک کنید، با یک پیام تلفن را قفل کنید یا صدای آن را بلند کنید (حتی اگر در حالت بی صدا باشد)، به شرط اینکه اینترنت و موقعیت مکانی گوشی شما روشن باشد.

آیا تا به حال همه اعلان های خود را بدون عجله و بدون خواندن صحیح پاک کرده اید؟ بله، من می دانم که این اتفاق اغلب می افتد و بعداً متوجه می شوید که ممکن است چیز مهمی را از دست داده باشید، راهی برای دیدن پیام ها هست.

برای نشان دادن حالت تنظیم صفحه، کافی است طولانی صفحه اصلی خود را فشار داده و نگه دارید. اکنون، روی ابزارک ها ضربه بزنید و به دنبال ویجت میانبر تنظیمات باشید که باید مانند یک چرخ دنده تنظیمات اصلی باشد. بعد، آن را به جایی از صفحه اصلی خود بکشید که یک فهرست بازشو دنبال خواهد شد و به شما امکان می دهد میانبر های اساسی مانند قابلیت دسترسی، اطلاعات برنامه، باتری، دستگاه ها، باتری، حافظه و ... را انتخاب کنید. فقط گزینه گزارش اعلان را جستجو و آن را انتخاب کنید. پس از آن می توانید با استفاده از میانبر، تمام اعلان های قبلی خود را از همه برنامه ها با زمان نمایش مشاهده کنید.

تا به حال به این فکر کرده اید که از نوار پیمایش برای مواردی غیر از رفتن به خانه، بستن برنامه ها و باز کردن برنامه های اخیر استفاده کنید؟ برنامه Button Mapper قابلیت استفاده از همان دکمه ها را برای ایجاد برنامه ها و وظایف مختلف ارائه می دهد.

می توانید با اختصاص دادن کلید های خود، برنامه ها را براساس عملکرد های خود مانند دوبار ضربه زدن روی دکمه خانه، اخیر و بازگشت، اختصاص دهید. جالب است که این برنامه امکان سفارشی سازی ویژگی Active Edge را در دستگاه های پشتیبانی شده مانند Pixel 2 و Pixel 2 XL نیز فراهم می کند.

در تلفن های خاص، تولیدکنندگان درگاه پایین شارژ و جک هدفون را در اختیار شما قرار می دهند که ممکن است هنگام کار این دو را باهم اشتباه بگیرید، اینجاست که برنامه Adaptive Rotation Lock برای نجات می آید.
این یک برنامه بسیار سبک وزن و بدون آگهی است که به شما امکان می دهد جهت محتوای نمایش داده شده روی صفحه را به صورت دستی تنظیم کنید. از ضامن اعلان می توانید بین گزینه های Reverse Portrait (وارونه)، Force Landscape، Reverse Landscape و Force Auto جابجا شوید، به شما این امکان را می دهد که از دستگاه خود به طور معمول استفاده کنید حتی اگر آن را وارونه نگه دارید.

کاهش وضوح صفحه نمایش یک راه حل عالی برای صرفه جویی در باتری است که توسط آن پیکسل های اضافی مصرف می شود. همچنین، وضوح بالاتر ممکن است هنگام انجام بازی هایی با شدت زیاد که معمولاً پردازنده را تحت فشار قرار می دهند، مشکلاتی را برای گوشی به وجود بیاورند؛ بنابراین، ممکن است وضوح پایین تری از آنچه دستگاه شما ارائه می دهد را بخواهید. برای این منظور، ما دو روش داریم: یکی نیاز به مجوز های ریشه دارد در حالی که روش دیگر این کار را نمی کند. اگر قبلاً گوشی را روت کرده اید، به راحتی برنامه Resolution Changer را از فروشگاه Play نصب کرده و وضوح و تراکم پیکسل را به خوبی تغییر دهید.

اما اگر در روت کردن دستگاه خود تردید دارید، روش دیگری نیز وجود دارد که به یک کامپیوتر (ویندوز، لینوکس یا مک) نیاز دارد و به شما امکان می دهد با استفاده از دستورات ADB (بدون روت) تراکم و وضوح پیکسل را تغییر دهید.

اگر دستگاهی کاملاً قدیمی و ارزان قیمت دارید، ممکن است هنگام استفاده از آن اغلب با مشکلات هنگ کردن روبرو شوید. حتی ممکن است هنگام انجام کار های اساسی مانند تماس یا استفاده از واتساپ تأخیر داشته باشد. در چنین شرایطی، ممکن است فکر کنید که این به دلیل قدیمی بودن دستگاه است، اما با استفاده از یک راه حل ساده قابل اصلاح است.

با استفاده از برنامه Seeder که فرایند تولید داده را انجام می دهد، این مسئله قابل حل است. این برنامه اطلاعات را به یک داده جدید تصادفی تغذیه می کند و مرتباً آن ها را تازه می کند و بیشتر از این داده ها برای زنده نگه داشتن سیستم استفاده می کند تا هرگز تمام نشود. این موضوع منجر به راه اندازی سریعتر برنامه ها و کاهش تاخیر می شود.

توجه داشته باشید که این برنامه به ROOT نیاز دارد و با نسخه های جدید اندروید سازگار نیست. در چنین حالتی، می توانید برنامه L Speed را نیز برای سرعت بخشیدن به تلفن اندروید خود امتحان کنید. برای افرادی که مایل نیستند تلفن های هوشمند خود را روت کنند، می توانند با ضربه زدن 7 بار بر روی شماره ساخت در بخش About دستگاه، گزینه های توسعه دهنده را فعال کنند و پس از آن می توانید سرعت انیمیشن ها را 0.5X کاهش داده و یا حتی آن ها را کاملا غیرفعال کنید.

آیا می خواهید حداکثر سرعت و عملکرد بازی را از دستگاه اندرویدی داشته باشید؟ پس باید یکبار برنامه GLTools (بهینه ساز گرافیک) را امتحان کنید. این برنامه برای کار کردن به مجوز های root احتیاج دارد و به شما امکان می دهد عملکرد بهتر را در دستگاه های سطح پایین داشته باشید. همچنین، می توانید گرافیک خود را برای تصاویر بهتر و دامنه پویای بهتر در بازی ها تنظیم کنید.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید:  Select ratingGive آشنایی با ترفندهای گوشی های اندرویدی 1/5Give آشنایی با ترفندهای گوشی های اندرویدی 2/5Give آشنایی با ترفندهای گوشی های اندرویدی 3/5Give آشنایی با ترفندهای گوشی های اندرویدی 4/5Give آشنایی با ترفندهای گوشی های اندرویدی 5/5Cancel ratingمیانگین: 5 (1 vote) Leave this field blank مطالب مرتبط

کلیدواژه های این خبر
گوگل   دانلود   نرم افزار   خودکار   هدفون   تناسب اندام   اندروید   تنظیمات   لینوکس   ماوس   شخص ثالث   ردیاب   خستگی آدرنال   تیونر   بی نهایت   لنز دوربین   سیستم عامل   گوشی های اندرویدی   دانش و مهارت   بازار   کاربران   ضربان قلب  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «سیتنا» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
به گوشی های اندرویدی خود اعتماد نکنید
سیتنا
آی تی رسان بررسی می کند: مشکلات نابینایان جهت استفاده از اینترنت، تلفن هوشمند و رایانه شخصی چیست؟
آی تی رسان
اجرای اپلیکیشن های اندرویدی روی لپ تاپ های هواوی بدون نیاز به گوشی
دانا خبر
دانلود نسخه کسب و کار پیام رسان واتساپ WhatsApp Business Beta 2.21.17.14
باشگاه خبرنگاران
نمایش صفحه گوشی اندرویدی روی رایانه ویندوزی
صدا و سیما
ساعت های هوشمند «گلکسی واچ4»  و «واچ4 کلاسیک» رونمایی شدند+تصاویر
انتخاب
فایرفاکس 91 منتشر شد
بولتن نیوز
دانلود نسخه کسب و کار پیام رسان واتساپ WhatsApp Business Beta 2.21.15.20
باشگاه خبرنگاران
به هر شبکه Wi-Fi عمومی متصل نشوید
سیتنا
نرم افزار فضای ذخیره سازی آنلاین (برای اندروید) - Google Drive 2.21.141.04 Android
سرزمین دانلود
40 درصد موبایل های اندرویدی در معرض خطر نفوذپذیری و دسترسی غیرمجاز قرار دارند
بولتن نیوز
دانلود WhatsApp Messenger Beta 2.21.10.2 – جدیدترین و آخرین نسخه بتا از واتس اپ
باشگاه خبرنگاران
ترفندهایی درباره تلفن های اندرویدی که بهتر است بدانید!
باشگاه خبرنگاران
دانلود WhatsApp Messenger Beta 2.21.9.10 – جدیدترین و آخرین نسخه بتا از واتس اپ
باشگاه خبرنگاران
راهکاری برای تبدیل گوشی به دوربین لپ تاپ
میزان
شکایت آلمانی ها از شرکت اپل برای تنظیمات حریم خصوصی iOS 14
شفاف نیوز
دانلود WhatsApp Messenger Beta 2.21.9.1 – جدیدترین و آخرین نسخه بتا از واتس اپ
باشگاه خبرنگاران
اولین بتای عمومی iOS 14.6 و watchOS 7.5 در دست کاربران
باشگاه خبرنگاران
پارلر به اپ استور برگشت
باشگاه خبرنگاران
دانلود Google Sheets 1.21.142.01 – برنامه گوگل برای فایل های اکسل
باشگاه خبرنگاران
حل مشکل عدم دانلود برنامه توسط گوگل پلی
آی تی پورت
اکسپریا 5 مارک 3 معرفی شد
بولتن نیوز
رونمایی مایکروسافت از اسپیکر، وبکم و دو هدست جدید
سایت جماران
متفاوت ترین اپلیکیشن های اندروید که باید روی تلفن داشته باشید
شیعه نیوز
10 برنامه محبوب اندروید که باید فوراً از موبایلتان حذف کنید! + تصاویر
سایت جماران
10 برنامه محبوب اندروید که باید فوراً آن ها را حذف کنید!
باشگاه خبرنگاران
نکاتی جالب درباره وسایل نقلیه/ خانه گران قیمتی که صاحبانش از آن فراری هستند
باشگاه خبرنگاران
اپل: نسخه اندروید iMessage بیش از اینکه کمک کننده باشد، به ما ضربه می زند
زومیت
ترفند افزایش امنیت در گوشی های اندروید
صدا و سیما
ترفندی برای افزایش امنیت در گوشی های اندروید
آنا نیوز
راهکار های افزایش امنیت در گوشی های اندروید
صبحانه با خبر
راهکارهای افزایش امنیت در گوشی های اندروید
ایرنا
چرا باید مرورگر مایکروسافت اج را جایگزین گوگل کروم کنید؟
بولتن نیوز
الزام نصب نرم افزار روسی در تمام گوشی های روسیه
شعار سال
آموزش کامل نحوه پیدا کردن گوشی گم یا دزدیده شده
آی تی رسان
اندروید 20 برابر بیشتر از iOS داده جمع آوری می کند
بولتن نیوز
دانلود لانچر زیبای آلفا هیبرید مخصوص اندروید Alpha Hybrid Launcher Prime 11.7 / به روز رسانی ویندوز 10 مشکل چاپگر ها را حل می کند
باشگاه خبرنگاران
راه اندازی Firefox 87 همراه با ویژگی SmartBlock
باشگاه خبرنگاران
تنظیمات ویژه ای که پس از خرید لپ تاپ باید بدانید
نصف جهان
تنظیماتی که باید بعد از خرید لپ تاپ به آن توجه کنید
سیتنا
اخبار مرتبط
bltسیتنا : به گوشی های اندرویدی خود اعتماد نکنید
bltآی تی رسان : آی تی رسان بررسی می کند: مشکلات نابینایان جهت استفاده از اینترنت، تلفن هوشمند و رایانه شخصی چیست؟
bltدانا خبر : اجرای اپلیکیشن های اندرویدی روی لپ تاپ های هواوی بدون نیاز به گوشی
bltباشگاه خبرنگاران : دانلود نسخه کسب و کار پیام رسان واتساپ WhatsApp Business Beta 2.21.17.14
bltصدا و سیما : نمایش صفحه گوشی اندرویدی روی رایانه ویندوزی
bltانتخاب : ساعت های هوشمند «گلکسی واچ4»  و «واچ4 کلاسیک» رونمایی شدند+تصاویر
bltبولتن نیوز : فایرفاکس 91 منتشر شد
bltباشگاه خبرنگاران : دانلود نسخه کسب و کار پیام رسان واتساپ WhatsApp Business Beta 2.21.15.20
bltسیتنا : به هر شبکه Wi-Fi عمومی متصل نشوید
bltسرزمین دانلود : نرم افزار فضای ذخیره سازی آنلاین (برای اندروید) - Google Drive 2.21.141.04 Android
bltبولتن نیوز : 40 درصد موبایل های اندرویدی در معرض خطر نفوذپذیری و دسترسی غیرمجاز قرار دارند
bltباشگاه خبرنگاران : دانلود WhatsApp Messenger Beta 2.21.10.2 – جدیدترین و آخرین نسخه بتا از واتس اپ
bltباشگاه خبرنگاران : ترفندهایی درباره تلفن های اندرویدی که بهتر است بدانید!
bltباشگاه خبرنگاران : دانلود WhatsApp Messenger Beta 2.21.9.10 – جدیدترین و آخرین نسخه بتا از واتس اپ
bltمیزان : راهکاری برای تبدیل گوشی به دوربین لپ تاپ
bltشفاف نیوز : شکایت آلمانی ها از شرکت اپل برای تنظیمات حریم خصوصی iOS 14
bltباشگاه خبرنگاران : دانلود WhatsApp Messenger Beta 2.21.9.1 – جدیدترین و آخرین نسخه بتا از واتس اپ
bltباشگاه خبرنگاران : اولین بتای عمومی iOS 14.6 و watchOS 7.5 در دست کاربران
bltباشگاه خبرنگاران : پارلر به اپ استور برگشت
bltباشگاه خبرنگاران : دانلود Google Sheets 1.21.142.01 – برنامه گوگل برای فایل های اکسل
bltآی تی پورت : حل مشکل عدم دانلود برنامه توسط گوگل پلی
bltبولتن نیوز : اکسپریا 5 مارک 3 معرفی شد
bltسایت جماران : رونمایی مایکروسافت از اسپیکر، وبکم و دو هدست جدید
bltشیعه نیوز : متفاوت ترین اپلیکیشن های اندروید که باید روی تلفن داشته باشید
bltسایت جماران : 10 برنامه محبوب اندروید که باید فوراً از موبایلتان حذف کنید! + تصاویر
bltباشگاه خبرنگاران : 10 برنامه محبوب اندروید که باید فوراً آن ها را حذف کنید!
bltباشگاه خبرنگاران : نکاتی جالب درباره وسایل نقلیه/ خانه گران قیمتی که صاحبانش از آن فراری هستند
bltزومیت : اپل: نسخه اندروید iMessage بیش از اینکه کمک کننده باشد، به ما ضربه می زند
bltصدا و سیما : ترفند افزایش امنیت در گوشی های اندروید
bltآنا نیوز : ترفندی برای افزایش امنیت در گوشی های اندروید
bltصبحانه با خبر : راهکار های افزایش امنیت در گوشی های اندروید
bltایرنا : راهکارهای افزایش امنیت در گوشی های اندروید
bltبولتن نیوز : چرا باید مرورگر مایکروسافت اج را جایگزین گوگل کروم کنید؟
bltشعار سال : الزام نصب نرم افزار روسی در تمام گوشی های روسیه
bltآی تی رسان : آموزش کامل نحوه پیدا کردن گوشی گم یا دزدیده شده
bltبولتن نیوز : اندروید 20 برابر بیشتر از iOS داده جمع آوری می کند
bltباشگاه خبرنگاران : دانلود لانچر زیبای آلفا هیبرید مخصوص اندروید Alpha Hybrid Launcher Prime 11.7 / به روز رسانی ویندوز 10 مشکل چاپگر ها را حل می کند
bltباشگاه خبرنگاران : راه اندازی Firefox 87 همراه با ویژگی SmartBlock
bltنصف جهان : تنظیمات ویژه ای که پس از خرید لپ تاپ باید بدانید
bltسیتنا : تنظیماتی که باید بعد از خرید لپ تاپ به آن توجه کنید
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.