کلاب هاوس چیست؟ / از مراحل نصب تا ماجرای لینک دعوت

کلاب هاوس چیست؟ / از مراحل نصب تا ماجرای لینک دعوت
رکنا: اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که هنوز با کلاب هاوس آشنا نیستید و دوست دارید اطلاعات بیشتری به دست بیاورید خواندن این گزارش را از دست ندهید.
کلاب هاوس چیست؟ / از مراحل نصب تا ماجرای لینک دعوت

به گزارش رکنا، «کلاب هاوس» این روزها محبوبیت فراوانی کسب کرده است. با این که این شبکه اجتماعی صوتی هنوز نیاز به دعوت نامه دارد و برای اندروید هم رسما عرضه نشده اما نسخه غیر رسمی اندروید آن عرضه شده و کاربران بسیاری دارد. نباید از این واقعیت چشم پوشی کرد که هم اکنون کلاب هاوس فضای خوبی برای گفت و گو مهیا کرده که پیش از این نبودش بسیار محسوس بود. بعد از توجه کاربران به این نرم افزار جدید، تلگرام هم قابلیت گفت وگوی صوتی گروهی را برای رقابت با «کلاب هاوس» معرفی کرد. توئیتر هم ویژگی جدید Spaces را با همین هدف ارائه کرد و حالا هم که نوبت به لایو صوتی اینستاگرام رسیده تا از کلاب هاوس «الهام» بگیرد. با این حال امروز می خواهیم چند نکته کلیدی برای کار با کلاب هاوس را برای تان بنویسیم که شما هم بتوانید بهتر از این شبکه اجتماعی استفاده کنید.

کلاب هاوس (Clubhouse) چیست؟ کلاب هاوس یک شبکه اجتماعی جدید است که امکان مکالمه صوتی را برای کاربران فراهم کرده است که این افراد می توانند دوستان، افراد سلبریتی یا افراد غریبه باشند. شما می توانید با وارد شدن در مکالمه ای صوتی از نظرات و دیدگاه های دیگر افراد بهره ببرید و در این گفت وگوها به عنوان میزبان یا فقط به عنوان شنونده حضور پیدا کنید. در شبکه اجتماعی کلاب هاوس می توانید از گفت وگوهای عمومی یا خصوصی استفاده کنید و یکی از مهم ترین ویژگی های برنامه کلاب هاوس این است که مکالمات کاربران ذخیره نمی شود و در نتیجه کاربران گفت وگو را ترک نمی کنند. هم اکنون کلاب هاوس فقط نسخه IOS دارد اما نسخه غیر رسمی اندروید آن هم در استورهای اندروید وجود دارد.

کلاب هاوس

کلاب هاوس چگونه کار می کند؟ اکنون عضویت در برنامه کلاب هاوس فقط با دعوت نامه کلاب هاوس کاربران دیگر امکان پذیر است و دو راه برای دعوت شدن به کلاب هاوس وجود دارد: زمانی که یک فرد عضو کلاب هاوس می شود به آن کاربر تعداد محدودی دعوت نامه هدیه داده می شود که می تواند با شماره تلفن خودش دعوت نامه اش را برای دوستانش ارسال کند. البته اگر IOS دارید و از طریق App Store کلاب هاوس را دانلود و نام کاربری خود را رزرو کنید می توانید بدون دعوت نامه هم وارد کلاب هاوس شوید.

آیا گفت و گوها در کلاب هاوس ذخیره می شود؟ در این نرم افزار گفت وگوها به شکل زنده پخش می شود و پس از اتمام، مدیر با بستن صفحه به گفت وگو پایان می دهد و به این ترتیب هیچ چیزی توسط کلاب هاوس ضبط نمی شود و مدیران این نرم افزار اعلام کرده اند که با کسانی که این قانون را رعایت نکنند به شدت برخورد می کنند تا جایی که از حضور آن ها در کلاب هاوس جلوگیری شود.

قوانین و مقررات اپلیکیشن کلاب هاوس چیست؟ یکی از قوانین کلاب هاوس این است که اگر فردی خرابکار شناخته شود، تمام امکانات و حساب کاربری از او گرفته و فردی که او را دعوت کرده است هم جریمه می شود. از نظر امنیت هم نباید نگران بود زیرا کلاب هاوس از شما فقط دسترسی به میکروفون را می خواهد و هیچ دسترسی به اطلاعات گوشی شما ندارد.

کلاب هاوس چقدر اینترنت مصرف می کند؟ مقدار مصرف اینترنت در کلاب هاوس بر اساس سرعت شبکه مشخص می شود ولی به طور میانگین مقدار مصرفی آن در هر ساعت حدود 100 تا 120 مگابایت است که به نظر می رسد این مقدار بسیار منصفانه باشد.

روش ساخت اکانت کلاب هاوس پس از دریافت کد دعوت کلاب هاوس و نصب اپلیکیشن روی گوشی خود، شما باید مراحل نصب را به ترتیب انجام دهید. بعد از وارد کردن شماره ای که از دوستان تان خواسته اید برایش دعوت نامه ارسال کنند، کد ورود شما برای تان ارسال می شود و بعد شما باید نام کاربری و بیوگرافی خود را انتخاب کنید و بنویسید. این نکته را بدانید که فقط یک بار می توانید بیوگرافی خود را تغییر دهید بعد از آن برای تغییر باید به مدیران کلاب هاوس ایمیل بفرستید. اکنون شما ثبت نام در کلاب هاوس را انجام داده اید. حالا صفحه ای برای شما باز می شود که شامل روم هاست. شما می توانید در این مرحله برای خود یک اتاق اختصاصی بسازید و دیگران را برای شنیدن صحبت هایتان درباره موضوعات مختلف دعوت کنید یا می توانید در دیگر اتاق ها شرکت کنید.

کلاب هاوس

فضای کلاب هاوس، امکانات و نحوه کار کلاب هاوس برای آشنایی با فضای کلاب هاوس باید به شما این نکته را بگوییم که فضای این شبکه اجتماعی در IOS و اندروید کمی با هم متفاوت است. به هر حال ما امروز به دلیل کمبود فضا خیلی مختصر درباره آن ها نوشته ایم. در هنگام ورود به کلاب هاوس نام اتاق های گفت و گو را می بینیم که این اتاق ها بر اساس افرادی که دنبال کرده ایم

برای ما نمایش داده می شود. در نوار وظیفه بالای صفحه هم امکاناتی از قبیل جست و جو، اسامی دوستان، رویدادهای

پیش رو ، اعلان ها، پروفایل و محلی برای ارسال دعوت نامه وجود دارد البته همان طور که گفتیم این بخش در اندروید و IOS باهم کمی متفاوت است. در بخش پایینی هم گزینه Start a Room که یک آیکن سبز رنگ است، قرار دارد.

چطور وارد اتاق های گفت و گو شویم؟ همان طور که گفتیم شما به محض این که وارد کلاب هاوس شوید می توانید اتاق ها را ببینید و اطلاعاتی مانند نام اتاق، تعداد اعضای گروه و ... را دریافت کنید و در صورت علاقه فقط کافی است روی نام اتاق کلیک کنید تا صحبت های داخل اتاق را بشنوید و در صورتی که خوشتان نیامد می توانید از آن خارج و وارد اتاق دیگری شوید.

چگونه در کلاب هاوس حرف بزنیم؟ زمانی که به یک اتاق گفت و گو وارد می شوید، دکمه هایی برای شما نمایش داده می شود که ارتباط شما با افراد از طریق آن ها صورت می گیرد. برای حرف زدن کافی است علامت دست را که در پایین صفحه قرار دارد ،لمس کنید تا درخواستی برای مدیر فرستاده شود. اگر مدیر اتاق درخواست شما را قبول کرده باشد، به جای آیکن دست، آیکن میکروفون برای شما ظاهر می شود که می توانید برای صحبت کردن از آن استفاده کنید. در غیر این صورت باید منتظر تایید مدیران اتاق باشید. بعد از این کار شما وارد بخشی می شود که کنار نام افراد یک میکروفون قرار دارد.

چگونه اتاق گفت و گو ایجاد کنیم؟ برای ساخت اتاق باید روی گزینه Start a Room کلیک کنید. در نسخه های اندروید شما نمی توانید نوع اتاق را مشخص کنید ولی در نسخه IOS شما می توانید سه حالت عمومی، فقط برای دوستان و افرادی که شما دعوت می کنید انتخاب کنید. برای عوض کردن نام اتاق روی گزینه Add a Topic کلیک کنید و بعد از انتخاب اسم روی گزینه Set Topic بزنید. در آخر گزینه Let›s Go را انتخاب کنید تا روم شما ساخته شود. اگر شما گزینه closed را انتخاب کرده باشید، برای کسانی که دعوت کردید، نوتیفیکیشن ارسال می شود و متوجه دعوت شما خواهند شد. شما بعد از ساخت اتاق می توانید به افرادی که دوست داشته باشید اختیار مدیریت را بدهید و آن ها هم می توانند در خصوص اجازه دسترسی به دیگران برای گفت و گو به شما کمک کنند.

علامت فشفشه کنار پروفایل برخی چیست؟ حتما در مشاهده پروفایل افراد در اتاق های گفت و گو دیده اید که برخی تصویر یک فشفشه هم در کنار پروفایل شان قرار دارد دلیل آن هم این است که کلاب هاوس با این ایموجی نشان می دهد که فرد به عنوان تازه وارد است و در هفت روز ابتدایی عضو شدن در کلاب هاوس این ایموجی به همراه افراد است.

ریپورت و بلاک کردن

برای ریپورت و بلاک کردن باید روی نام فردی که می خواهید او را ریپورت یا بلاک کنید کلیک کنید بعد روی علامت سه نقطه ضربه بزنید و گزینه بلاک یا ریپورت را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید در صورتی که تعداد ریپورت های فردی زیاد شود نه تنها او که کسی هم که او را دعوت کرده از کلاب هاوس اخراج می شود.

آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 


کلیدواژه های این خبر
گوشی های هوشمند   دانلود   نرم افزار   لایو   اینترنت   مصرف اینترنت   اندروید   اینستاگرام   اپلکیشن   توئیتر   میکروفون   اکانت   مکالمات   مکالمه صوتی   هاوس   نسخه غیر رسمی   شبکه های اجتماعی   سلبریتی ها   کاربران  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «رکنا نت» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
رسانه به وقت اقتصاد!
جوان آنلاین
دانلود کلاب هاوس اندروید برای همه گوشی ها
خوزنا
اپلیکیشن روبیکا از گوگل پلی حذف شد
بولتن نیوز
مجوز صوت و تصویر «روبیکا» به علت تخلفات گسترده باطل شده است
نواندیش
ماجرای اکانت های بی صاحب در روبیکا چیست
زومیت
فناوری 4G چطور دنیای ما را دگرگون کرد؟
زومیت
صیانت از کاربران معنا ندارد، مگر با روش های هوشمند
برنا
نرم افزار جاسوسی پگاسوس چیست و چه کسانی را هدف قرار می دهد
زومیت
نرم افزار فایروال (برای اندروید) - NetGuard Pro 2.296 Android
سرزمین دانلود
بازی ها و اپلیکیشن های برگزیده گوگل پلی در سال 2021
آفتاب
روح الله مومن نسب، مشاور طرح صیانت از فضای مجازی کیست؟
روز نو
گوشی ایرانی، اینترنت ایرانی، اندروید ایرانی
ایران اکونومیست
ورود کلاب هاوس به جهان اندروید
افتانا
تست Live Audio Rooms فیس بوک آغاز شد
سیتنا
نرم افزار چت صوتی کلاب هاوس (برای اندروید) - Club House 1.0.1 Android
سرزمین دانلود
تست رقیب کلاب هاوس در فیس بوک آغاز شد
ایسنا
کلاب هاوس یکشنبه مهمان اندرویدیها میشود
مردم سالاری
عرضه کلاب هاوس رسمی اندروید در کافه بازار + لینک دانلود
فرارو
نسخه بتای کلاب هاوس برای اندروید منتشر شد
پارسینه
کلاب هاوس به روی کاربران اندروید گشوده شد
عصر ایران
راه اندازی آزمایشی «کلاب هاوس» برای سیستم عامل اندروید
انتخاب
راه اندازی آزمایشی «کلاب هاوس» برای اندروید
صبحانه با خبر
نسخه اندروید «کلاب هاوس» رسید
دنیای اقتصاد
استقبال کاربران از کلاب هاوس کاهش یافت
سیتنا
از دانلود اپ ویکی پدیا آنلاین تا نرم افزار گوگل پلی سرویس
باشگاه خبرنگاران
پول کثیف انتخاباتی به «کلاب هاوس» رسید؟/ افشاگری کاربران شبکه های اجتماعی از درآمدزایی 100 میلیونی روم های انتخاباتی + عکس
هم اندیشی
کلاب هاوس فرآیند تست نسخه آزمایشی اپلیکیشن اندرویدی خود را آغاز کرد
آی تی رسان
شروع عملیات فاز بتا اپلیکیشن کلاب هاوس برای اندروید
باشگاه خبرنگاران
پول کثیف انتخاباتی به «کلاب هاوس» رسید؟/ افشاگری کاربران شبکه های اجتماعی از درآمدزایی 100 میلیونی روم های انتخاباتی
598
قابلیت جدید اینستاگرام برای رقابت با کلاب هاوس
سرمد نیوز
از دانلود برنامه رسمی اینستاگرام تا نرم افزار نقشه کشی Floor Plan Creator Full
باشگاه خبرنگاران
دانلود Adobe Photoshop Lightroom CC Full 6.2.1 – برنامه ویرایش تصویر “ادوبی فتوشاپ لایتروم”
باشگاه خبرنگاران
"کلاب هاوس" رادیویی برای چت صوتی زنده!
آی سی تی پرس
رشد چشمگیر "کلاب هاوس" در جهان
سیتنا
آتش سوزی خودروهای برقی هیوندا دردسر ساز شد
شفا آنلاین
آتش سوزی خودروهای برقی هیوندا دردسر ساز شد/ گوشی Samsung Galaxy F52 5G به زودی عرضه می شود /طرح حمایت از تولید گوشی تلفن هوشمند داخلی
باشگاه خبرنگاران
توییتر در صفحه پشتیبانی خود روش فعال کردن آپلود تصاویر 4K را به اشتراک گذاشت
بولتن نیوز
«کلاب هاوس» چرا محبوب شد؟
راه امروز
چگونه می توان با کامپیوتر در اینستاگرام پست و استوری گذاشت؟
مهر نیوز
رونمایی زاکربرگ از امکانات صوتی فیس بوک
سرمد نیوز
اخبار مرتبط
bltجوان آنلاین : رسانه به وقت اقتصاد!
bltخوزنا : دانلود کلاب هاوس اندروید برای همه گوشی ها
bltبولتن نیوز : اپلیکیشن روبیکا از گوگل پلی حذف شد
bltنواندیش : مجوز صوت و تصویر «روبیکا» به علت تخلفات گسترده باطل شده است
bltزومیت : ماجرای اکانت های بی صاحب در روبیکا چیست
bltزومیت : فناوری 4G چطور دنیای ما را دگرگون کرد؟
bltبرنا : صیانت از کاربران معنا ندارد، مگر با روش های هوشمند
bltزومیت : نرم افزار جاسوسی پگاسوس چیست و چه کسانی را هدف قرار می دهد
bltسرزمین دانلود : نرم افزار فایروال (برای اندروید) - NetGuard Pro 2.296 Android
bltآفتاب : بازی ها و اپلیکیشن های برگزیده گوگل پلی در سال 2021
bltروز نو : روح الله مومن نسب، مشاور طرح صیانت از فضای مجازی کیست؟
bltایران اکونومیست : گوشی ایرانی، اینترنت ایرانی، اندروید ایرانی
bltافتانا : ورود کلاب هاوس به جهان اندروید
bltسیتنا : تست Live Audio Rooms فیس بوک آغاز شد
bltسرزمین دانلود : نرم افزار چت صوتی کلاب هاوس (برای اندروید) - Club House 1.0.1 Android
bltایسنا : تست رقیب کلاب هاوس در فیس بوک آغاز شد
bltمردم سالاری : کلاب هاوس یکشنبه مهمان اندرویدیها میشود
bltفرارو : عرضه کلاب هاوس رسمی اندروید در کافه بازار + لینک دانلود
bltپارسینه : نسخه بتای کلاب هاوس برای اندروید منتشر شد
bltعصر ایران : کلاب هاوس به روی کاربران اندروید گشوده شد
bltانتخاب : راه اندازی آزمایشی «کلاب هاوس» برای سیستم عامل اندروید
bltصبحانه با خبر : راه اندازی آزمایشی «کلاب هاوس» برای اندروید
bltدنیای اقتصاد : نسخه اندروید «کلاب هاوس» رسید
bltسیتنا : استقبال کاربران از کلاب هاوس کاهش یافت
bltباشگاه خبرنگاران : از دانلود اپ ویکی پدیا آنلاین تا نرم افزار گوگل پلی سرویس
bltهم اندیشی : پول کثیف انتخاباتی به «کلاب هاوس» رسید؟/ افشاگری کاربران شبکه های اجتماعی از درآمدزایی 100 میلیونی روم های انتخاباتی + عکس
bltآی تی رسان : کلاب هاوس فرآیند تست نسخه آزمایشی اپلیکیشن اندرویدی خود را آغاز کرد
bltباشگاه خبرنگاران : شروع عملیات فاز بتا اپلیکیشن کلاب هاوس برای اندروید
blt598 : پول کثیف انتخاباتی به «کلاب هاوس» رسید؟/ افشاگری کاربران شبکه های اجتماعی از درآمدزایی 100 میلیونی روم های انتخاباتی
bltسرمد نیوز : قابلیت جدید اینستاگرام برای رقابت با کلاب هاوس
bltباشگاه خبرنگاران : از دانلود برنامه رسمی اینستاگرام تا نرم افزار نقشه کشی Floor Plan Creator Full
bltباشگاه خبرنگاران : دانلود Adobe Photoshop Lightroom CC Full 6.2.1 – برنامه ویرایش تصویر “ادوبی فتوشاپ لایتروم”
bltآی سی تی پرس : "کلاب هاوس" رادیویی برای چت صوتی زنده!
bltسیتنا : رشد چشمگیر "کلاب هاوس" در جهان
bltشفا آنلاین : آتش سوزی خودروهای برقی هیوندا دردسر ساز شد
bltباشگاه خبرنگاران : آتش سوزی خودروهای برقی هیوندا دردسر ساز شد/ گوشی Samsung Galaxy F52 5G به زودی عرضه می شود /طرح حمایت از تولید گوشی تلفن هوشمند داخلی
bltبولتن نیوز : توییتر در صفحه پشتیبانی خود روش فعال کردن آپلود تصاویر 4K را به اشتراک گذاشت
bltراه امروز : «کلاب هاوس» چرا محبوب شد؟
bltمهر نیوز : چگونه می توان با کامپیوتر در اینستاگرام پست و استوری گذاشت؟
bltسرمد نیوز : رونمایی زاکربرگ از امکانات صوتی فیس بوک
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.