آیا سیستم یا موبایل من به آنتی ویروس نیاز دارد؟

آیا سیستم یا موبایل من به آنتی ویروس نیاز دارد؟
ویروس های رایانه ای از طریق اضافه کردن کد برنامه نویسی خاصی به سیستم عامل یا برنامه های در حال اجرا به سرعت خود را تکثیر می کنند و باعث از بین رفتن اطلاعات و ایجاد هزینه برای کاربران می شوند.
آیا سیستم یا موبایل من به آنتی ویروس نیاز دارد؟

ویروس های رایانه ای از طریق اضافه کردن کد برنامه نویسی خاصی به سیستم عامل یا برنامه های در حال اجرا به سرعت خود را تکثیر می کنند و باعث از بین رفتن اطلاعات و ایجاد هزینه برای کاربران می شوند. جالب است بدانید که آنتی ویروس ها برخلاف اسم آنها از شما تنها در برابر ویروس ها محافظت نمی کنند و واقعیت این است که یک آنتی ویروس قوی از شما در برابر مواردی دیگر که لیست آنها در ادامه می آید نیز محافظت می کند.

  • محافظت در برابر روت کیتها: روت کیت ها از طریق آسیب پذیری هایی که در سیستم عامل یا برنامه های کاربردی وجود دارند به سیستم شما رخنه می کنند و به مجرمان اجازه می دهند که دستگاه شما را از راه دور کنترل کنند آنهم بدون اینکه شما متوجه شوید!.
  • محافظت در برابر کرم ها: کرم ها بیشتر از طریق شبکه ها تکثیر می شوند و بیشتر تاثیرشان نیز بر روی شبکه هاست و می توانند از طریق اشغال پهنای باند آسیب پذیری ایجاد کنند.
  • محافظت در برابر تروجانها: داستان اسب تروا را حتماً شنیده اید و نیاز به توضیح نیست. وقتی یک تروجان وارد سیستم شما شود به سرعت بدافزار مورد نظر خود را نصب می کند و بدون اینکه شما متوجه باشید به مجرمان راه دسترسی و کنترل دستگاه را نشان می دهد.
  • محافظت در برابر باج افزارها: باج افزارها همانطور که از نامشان مشخص است بدافزارهایی هستند که به واسطه آنها مجرمان از شما درخواست وجه نقد، واریز به حساب بانکی یا واریز به کیف پول رمزارزشان را می کنند. باج افزارها به محض ورود به دستگاه شما شروع به رمزنگاری فایلهای شما می کنند. عملاً شما دیگر قادر نیستید اسناد، فایلها، تصاویر و داده های مهم خود را استفاده کنید. مگر اینکه به طریقی بتوانید دوباره آنها را از حالت رمزنگاری شده خارج کنید که معمولاً بعید است. حتی پرداخت وجه نیز به سازنده آن باج افزار در بیشتر مواقع موجب از دست رفتن هزینه می شود. متاسفانه باج افزارها به سرعت در حال گسترش هستند.
  • محافظت در برابر جاسوس افزارها: جاسوس افزارها گونه ای دیگر از بدافزارها هستند که شروع به جمع آوری داده ها و اطلاعات مهم شما می کنند و آن ها را برای شخص ثالثی ارسال می کنند. جاسوس افزارها به شدت حریم خصوصی افراد را تهدید می کنند.

آیا سیستم یا موبایل من به آنتی ویروس نیاز دارد؟

مواردی که تا اینجا عنوان شد تنها بخشی از تهدیدهایی است که در کمین شما و دستگاهتان نشسته اند. شاید باور نکنید اما امروزه حتی اگر شما خواسته یا ناخواسته وارد صفحه وب آلوده نیز شوید، دستگاه شما آلوده می شود. با این همه تهدید و اینکه زندگی روزمره ما با دنیای پهناور دیجیتال گره خورده است چه باید کرد؟

ممکن است با خود فکر کنید زمانیکه آنلاین هستید شما دقت کافی را برای جلوگیری از آلودگی ها دارید. اما واقعیت این است که هرچقدر هم که شما با چشم باز و دقت تمام به فعالیتهای آنلاین بپردازید احتمال آلودگی دستگاه شما بالاست و نیاز به یک راه کار امنیتی قدرتمند دارید.

آیا ویندوز دیفندری که در ویندوز 10 و توسط مایکروسافت پیش بینی شده است کفایت نمی کند؟ با قاطعیت جواب این سوال منفی است. بعضی از مردم فکر می کنند چون ویندوز توسط مایکروسافت منتشر شده است بنابراین ویندوز دیفندر آن بهترین گزینه است، ولی نیست چون:

  • نرخ کشف بدافزار آن بسیار پایین تر از آنتی ویروس های قدرتمند نظیر بیت دیفندر است. (البته همین یک مورد کافیست)
  • رابط کاربری نامناسبی دارد و به راحتی نمی توان از آن استفاده کرد.
  • گزارشهایی که درباره سلامت دستگاه می دهد خیلی ابتدایی هستند.
  • ابزارهای جانبی کاربردی و لازم مثل مدیریت پسورد، ضد سرقت، ضد رهگیری، ضد ابزارهای تبلیغاتی، کنترل میکروفن، کنترل وب کم و ... را در اختیار کاربر قرار نمی دهد.
پس چگونه یک آنتی ویروس خوب را انتخاب کنم؟ برای انتخاب یک آنتی ویروس خوب لازم است سه فاکتور کلیدی را در نظر بگیرید:

اول: کیفیت موتور آنتی ویروس

مطمئناً اولین فاکتور تاثیرگذاری که در مورد آنتی ویروس باید درنظر گرفته شود، کیفیت موتور و هسته مرکزی آن است. بخش اصلی هر راهکار امنیتی موتور آن است و هرچه موتور آن از کیفیت بالاتری برخوردار باشد بهتر می تواند از شما دربرابر بدافزارها محافظت کند.

اما از کجا می توانیم بفهیم موتور کدام آنتی ویروس خوب است؟ بهترین راه، مشاهده نتایج تستهای آزمایشگاه های مستقل دنیا ست که به بررسی آنتی ویروس ها می پردازند. اگر سری به وبگاه آزمایشگاه های AV-Comparative یاAV-Test بزنید، این موضوع برای شما روشن تر می شود که کیفیت موتور آنتی ویروس بیت دیفندر در دنیا در جایگاه اول قرار دارد.

آیا سیستم یا موبایل من به آنتی ویروس نیاز دارد؟

دوم: آنتی ویروس رایگان یا پولی

یکی از نکات مهمی که باید در نظر بگیرید این است که آیا می خواهید برای امنیت سیستم خود هزینه کنید یا نه؟ جواب به این سوال البته زمانی که تصور کنید که دیتاهای شما به سرقت رفته، پاک شده و یا توسط باج افزارها رمزنگاری شده است ساده تراست.

تعداد زیادی آنتی ویروس رایگان در دنیا موجود است که بدون پرداخت هزینه می توانند از شما در برابر بعضی از بدافزارها محافظت کنند. ممکن است بپرسید با این اوصاف چرا باید هزینه کنم؟ واضح است، با حضور آنتی ویروس های رایگان و دارای موتور ضعیف همچنان شما در معرض آسیب قرار دارید. وقتی هزینه می کنید، از تمام قابلیتهای یک راهکار امنیتی بهره مند خواهید شد. راهکارهای امنیتی بیت دیفندر ضمن دارا بودن یک نماینده رسمی معتبر در ایران، پشتیبانی رایگان از محصول را نیز در اختیار می گذارد.

البته همین الان آنتی ویروس های پولی نیز وجود دارند که به بهایی اندک ادعا می کنند دستگاه شما ایمن می شود. اگر حفظ اطلاعات دستگاهتان برای شما مهم است توصیه جدی می کنیم که دور آنها را خط بکشید و همانطور که در مورد قبل گفتیم حتماً از آنتی ویروسی استفاده کنید که کیفیت موتور آن برتر باشد. همیشه امنیت دستگاهتان را جدی بگیرید و به سراغ آنتی ویروس هایی نروید که با بهایی اندک در ذهن شما آرامش خیال کاذب ایجاد می کنند، چون پشیمانی سودی ندارد.

بنابراین با هزینه ای معقول، شما به عمق ایمنی و حفاظت دسترسی پیدا خواهید کرد. اگر می خواهید حفاظت بیسیک را برای دستگاه دارای سیستم عامل ویندوز خود فراهم کنید، پیشنهاد ما محصول بیت دیفندر آنتی ویروس پلاس است و اگر از اینترنت زیاد استفاده می کنید بهتر است آنتی ویروس شما دارای فایروال باشد، در این صورت محصول بیت دیفندر اینترنت سکیوریتی مناسب شما خواهد بود.

سوم: امنیت کامل در کنار حفظ کارایی سیستم

ممکن است با خود بگویید که چه ارتباطی بین امنیت سیستم و کارایی آن وجود دارد؟ آیا وجود آنتی ویروس به تنهایی کفایت نمی کند؟ جالب است بدانید که همیشه امکان بیشترین محافظت سیستم به راحتی به دست نمی آید. حتماً شنیدید که نصب آنتی ویروس خاصی موجب کند شدن سیستم شده است. آنتی ویروس های پیشرفته برای جلوگیری از این مشکل تلاش زیادی کرده اند و بر اساس همان تست های آزمایشگاه های مستقل که پیشتر به آن اشاره شد یکی از پارامترهایی که در رتبه بندی آنتی ویروس ها موثر است، حفظ کارایی سیستم در کنار محافظت کامل است.

تکنولوژی های خلاقانه بیت دیفندر با بهره گیری از هوش مصنوعی به سرعت با پیکربندی نرم افزاری و سخت افزاری سیستم شما تطبیق پیدا می کنند تا از منابع سیستم استفاده بهینه گردد و سرعت سیستم بهبود پیدا کند. بیت دیفندر نام این تکنولوژی را «فوتون» گذاشته است و پیوسته درحال بروزرسانی است. به همین دلیل بیت دیفندر به همراه محافظت کامل، بالاترین رتبه را در حفظ کارایی دستگاه به دست آورده است.

آیا سیستم یا موبایل من به آنتی ویروس نیاز دارد؟

در ادامه به تعدادی از ویژگی های مهم آنتی ویروس قدرتمند بیت دیفندر اشاره می کنیم. مطمئناً در کنار امنیت روتین دستگاه های شما، فاکتورهای کلیدی دیگری وجود دارد که می تواند به صورت مستقیم بر روی امنیت نهایی دستگاه، کارایی یا حریم خصوصی شما تاثیر بگذارد. ما تعدادی از قابلیتهای مهم آنتی ویروس بیت دیفندر را در این مورد برای شما لیست کردیم:

مرتبط با امنیت

مرتبط با کارایی

مرتبط با حفظ حریم خصوصی

· حفاظت کامل و در لحظه

· محافظ رفتاری پیشرفته

· حفاظت چندلایه در برابر باج افزارها

· محافظ وب

· ضد فیشینگ

· ضد کلاهبرداری

· حالت نجات

· خلبان خودکار

· بیت دیفندر فوتون (هوش مصنوعی)

· شبکه محافظ جهانی

· نمایه های بازی، کار و تماشای فیلم

· حالت باتری

· ضد رهگیری

· محافظ میکروفن

· محافظ وب کم

· عملیات بانکی ایمن

· کنترل فرزندان

· فایروال حریم خصوصی

· مدیریت گذرواژه ها

همه این ویژگی ها ممکن است در برخی از محصولات بیت دیفندر وجود نداشته باشند و لازم است متناسب با نیاز خود ابتدا مقایسه ای در این رابطه داشته باشید. محصول بیت دیفندر توتال سکیوریتی از همه لحاظ کامل است و برای تمام سیستم های عامل ویندوز، مک، اندروید و iOS نیز قابل استفاده است.

شرکت افروغ نگار منطقه آزاد چابهار به عنوان نماینده رسمی آنتی ویروس بیت دیفندر در ایران دارای بیش از 6 سال تجربه موفق در عرضه این محصول جهت استفاده های خانگی، شرکتی و سازمانی است و تا کنون میزبان هزاران کاربر ایرانی بوده است.

لایسنسی که این شرکت در اختیار کاربران قرار می دهد بدون تاثیرپذیری از تحریم هاست و توسط خود کاربر در سایت اصلی بیت دیفندر و به نام وی ثبت می گردد و محدودیتی در استفاده از نرم افزار یا بروزرسانی مستقیم از طریق سرورهای بیت دیفندر وجود ندارد.

لایسنس دارای قابلیت فعالسازی متعدد دستگاه یا انتقال به دستگاه دیگر است. کلیه محصولات دارای پشتیبانی تلفنی و از راه دور (ریموت دسکتاپ یا AnyDesk) و پشتیبانی 24 ساعته از طریق تیکت پشتیبانی است تا امنیت خاطر کاربر از هر لحاظ تامین گردد.

انتهای رپرتاژ آگهی/


کلیدواژه های این خبر
گوشی های هوشمند   رایانه   باج افزار   بد افزار   ویندوز   تروجان   کمین   برنامه نویسی   پسورد   کیف پول   پهنای اینترنت   رمز گزاری   دریا   ویروس   دیجیتال   آنتی ویروس   وجه نقد   دیفندر   سیستم عامل   آنتی ویروس های   ویندوز 10   داستانی   آنلاین   جاسوس افزار   آلودگی   حساب بانکی   مایکروسافت   زندگی روزمره   کاربران  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «تابناک» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
نکاتی در باب لزوم استفاده از آنتی ویروس ها!
آی سی تی پرس
8 نشانه برای اینکه نشان دهد کامپیوتر شما هک شده است!
برنا نیوز
راهنمای خرید کیف پول سخت افزاری
جام جم آنلاین
چگونه بفهمیم گوشی ما به بدافزار آلوده شده است؟
صبحانه با خبر
افزایش 34 درصدی حملات فیشینگ در سال 2020
افتانا
نرم افزار بازیابی فایل های پاک شده (برای ویندوز) - Auslogics File Recovery Pro 10.0.0.4 Windows
سرزمین دانلود
افزایش 34درصدی حملات فیشینگ در سال2020
آی سی تی پرس
رشد 34 درصدی حملات فیشینگ در سال 2020
سیتنا
افزایش34درصدی حملات فیشینگ
آی سی تی پرس
افزایش 34 درصدی حملات فیشینگ
ایران آنلاین
نرم افزار بکاپ گیری از ویندوز - Acronis True Image 2021 v25.8.1.39216 Windows
سرزمین دانلود
به باج افزارها باج ندهیم
ایرنا
قابل اجرا بودن ویندوز 10 با بیش از 1.3 میلیارد دستگاه فعال
باشگاه خبرنگاران
معاون فنی پلیس فتا: مراقب حملات باج افزارها باشید
گفتار نو
آنتی ویروس و فایروال رایگان زون آلارم (برای ویندوز) - ZoneAlarm Free Firewall 15.8.163.18715 Windows
سرزمین دانلود
هشدار پلیس فتا درباره افزایش باج افزارها
پانا
هشدار پلیس فتا در مورد افزایش باج افزارها
خوزنا
باج افزار ها و روش های رمزگشایی اطلاعات
خبرگزاری دفاع مقدس
شیوه های نفوذ باج افزار ها به سیستم های قربانیان
میزان
روش های رخنه باج افزارها به سیستم های قربانیان
ایسنا
نرم افزار ساخت برنامه موبایل (برای ویندوز) - App Builder v2021.36 Windows
سرزمین دانلود
گزارش// ورود نسل "رم های DDR5" انقلابی در دنیای فناوری!
تسنیم
آنتی ویروس رایگان آویرا (برای ویندوز) - Avira Free Security 1.1.47.17436 Windows
سرزمین دانلود
نسخه رایگان آنتی ویروس بیت دیفندر (برای کامپیوتر) - Bitdefender Antivirus Free Edition 1.0.21.225 Windows
سرزمین دانلود
آنتی ویروس ای وی جی، نسخه رایگان (برای ویندوز) - AVG Antivirus Free 21.3.3174 Windows
سرزمین دانلود
آنتی ویروس اوست، نسخه رایگان (برای ویندوز) - Avast Free Antivirus 21.3.2459 Windows
سرزمین دانلود
اکثر بدافزارها تولیدکننده ی مجهول دارند
رادیو گفتگو
سازمان ها بیشترین آسیب را از حمله به میان افزارها می بینند
افتانا
صفر تا صد خرید آنتی ویروس نود 32 + معرفی نودسرو ، نمایندگی نود 32 ایران
تسنیم
سرمایه میلیاردی 11 مشهدی با یک کلیک به یغما رفت + جزئیات
رکنا نت
تنظیمات ویژه ای که پس از خرید لپ تاپ باید بدانید
نصف جهان
بدافزاری با زبان برنامه نویسی غیرقابل کشف!
سیتنا
شناسایی بدافزار BazarBackdoor
افتانا
مایکروسافت دیفندر چیست؟
ایسنا
راهنمای خرید نود 32 ( ESET )
برنا
دانلود Kaspersky Internet Security 11.60.4.5187 آنتی ویروس کسپرسکی اندروید
دانلود سافت ور
مایکروسافت در حال ایجاد گذرنامه دیجیتالی واکسیناسیون "کووید" است
سیتنا
آخرین بتای ویندوز 10 قابلیتی هیجان انگیز به تسکبار اضافه می کند
زومیت
محققان امنیت سایبری در خصوص وجود 3 برنامه ناشناس سرقت رمزارزها هشدار دادند
آی تی رسان
یکی از مالکان بیت کوین هنگام انتقال پول به کیف خود مبلغ 100 هزار دلار را از دست داد
آی تی رسان
اخبار مرتبط
bltآی سی تی پرس : نکاتی در باب لزوم استفاده از آنتی ویروس ها!
bltبرنا نیوز : 8 نشانه برای اینکه نشان دهد کامپیوتر شما هک شده است!
bltجام جم آنلاین : راهنمای خرید کیف پول سخت افزاری
bltصبحانه با خبر : چگونه بفهمیم گوشی ما به بدافزار آلوده شده است؟
bltافتانا : افزایش 34 درصدی حملات فیشینگ در سال 2020
bltسرزمین دانلود : نرم افزار بازیابی فایل های پاک شده (برای ویندوز) - Auslogics File Recovery Pro 10.0.0.4 Windows
bltآی سی تی پرس : افزایش 34درصدی حملات فیشینگ در سال2020
bltسیتنا : رشد 34 درصدی حملات فیشینگ در سال 2020
bltآی سی تی پرس : افزایش34درصدی حملات فیشینگ
bltایران آنلاین : افزایش 34 درصدی حملات فیشینگ
bltسرزمین دانلود : نرم افزار بکاپ گیری از ویندوز - Acronis True Image 2021 v25.8.1.39216 Windows
bltایرنا : به باج افزارها باج ندهیم
bltباشگاه خبرنگاران : قابل اجرا بودن ویندوز 10 با بیش از 1.3 میلیارد دستگاه فعال
bltگفتار نو : معاون فنی پلیس فتا: مراقب حملات باج افزارها باشید
bltسرزمین دانلود : آنتی ویروس و فایروال رایگان زون آلارم (برای ویندوز) - ZoneAlarm Free Firewall 15.8.163.18715 Windows
bltپانا : هشدار پلیس فتا درباره افزایش باج افزارها
bltخوزنا : هشدار پلیس فتا در مورد افزایش باج افزارها
bltخبرگزاری دفاع مقدس : باج افزار ها و روش های رمزگشایی اطلاعات
bltمیزان : شیوه های نفوذ باج افزار ها به سیستم های قربانیان
bltایسنا : روش های رخنه باج افزارها به سیستم های قربانیان
bltسرزمین دانلود : نرم افزار ساخت برنامه موبایل (برای ویندوز) - App Builder v2021.36 Windows
bltتسنیم : گزارش// ورود نسل "رم های DDR5" انقلابی در دنیای فناوری!
bltسرزمین دانلود : آنتی ویروس رایگان آویرا (برای ویندوز) - Avira Free Security 1.1.47.17436 Windows
bltسرزمین دانلود : نسخه رایگان آنتی ویروس بیت دیفندر (برای کامپیوتر) - Bitdefender Antivirus Free Edition 1.0.21.225 Windows
bltسرزمین دانلود : آنتی ویروس ای وی جی، نسخه رایگان (برای ویندوز) - AVG Antivirus Free 21.3.3174 Windows
bltسرزمین دانلود : آنتی ویروس اوست، نسخه رایگان (برای ویندوز) - Avast Free Antivirus 21.3.2459 Windows
bltرادیو گفتگو : اکثر بدافزارها تولیدکننده ی مجهول دارند
bltافتانا : سازمان ها بیشترین آسیب را از حمله به میان افزارها می بینند
bltتسنیم : صفر تا صد خرید آنتی ویروس نود 32 + معرفی نودسرو ، نمایندگی نود 32 ایران
bltرکنا نت : سرمایه میلیاردی 11 مشهدی با یک کلیک به یغما رفت + جزئیات
bltنصف جهان : تنظیمات ویژه ای که پس از خرید لپ تاپ باید بدانید
bltسیتنا : بدافزاری با زبان برنامه نویسی غیرقابل کشف!
bltافتانا : شناسایی بدافزار BazarBackdoor
bltایسنا : مایکروسافت دیفندر چیست؟
bltبرنا : راهنمای خرید نود 32 ( ESET )
bltدانلود سافت ور : دانلود Kaspersky Internet Security 11.60.4.5187 آنتی ویروس کسپرسکی اندروید
bltسیتنا : مایکروسافت در حال ایجاد گذرنامه دیجیتالی واکسیناسیون "کووید" است
bltزومیت : آخرین بتای ویندوز 10 قابلیتی هیجان انگیز به تسکبار اضافه می کند
bltآی تی رسان : محققان امنیت سایبری در خصوص وجود 3 برنامه ناشناس سرقت رمزارزها هشدار دادند
bltآی تی رسان : یکی از مالکان بیت کوین هنگام انتقال پول به کیف خود مبلغ 100 هزار دلار را از دست داد
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.