سافاری یا کروم؛ کدام مرورگر برای مک بهتر است؟

سافاری یا کروم؛ کدام مرورگر برای مک بهتر است؟
اگر بر سر دوراهی انتخاب بین مرورگرهای سافاری و کروم قرار گرفته اید و نمی دانید کدام یک انتخاب بهتری است، مطالعه ی این مقاله در زومیت را از دست ندهید.
سافاری یا کروم؛ کدام مرورگر برای مک بهتر است؟

کامپیوترهای مک اپل و مرورگر سافاری سال ها است که درکنار یکدیگر قرار گرفته اند. با اینکه سافاری به خوبی برای macOS تنظیم شده است، گاهی کاربران دوست دارند مرورگرهای مختلف را امتحان کنند تا براساس نیازها و سلایقشان به بهترین انتخاب برسند.کاربران گوشی های اندروید معمولا از تجربه ی کار با مرورگر کروم لذت می برند و دوست دارند از مرورگری یکسان در کامپیوتر و تلفن همراهشان بهره ببرند. در این مقاله، علاوه بر مقایسه ی دو مرورگر سافاری و کروم برای macOS و اشاره به ویژگی های مهم هر یک، مرورگرهای جایگزین دیگری معرفی خواهیم کرد که برحسب نیازهایتان یا برای تنوع می توانید آن ها را امتحان کنید. با زومیت همراه باشید.
آیا ظاهر مهم است؟

سافاری یا کرومبا اینکه قرار نیست برتری مرورگرها را از روی ظاهر آن ها قضاوت کنیم، طراحی دقیق می تواند تا حد زیادی تصمیم ما را تغییر دهد. از بسیاری جهات این مقایسه نبرد بین اپل و گوگل محسوب می شود. در تصمیمی سریع و بدون تجربه ی قبلی کار با این دو مرورگر، مطمئنا ظاهر حرف اول را می زند. برای مثال، به دسته بندی تب ها در سافاری توجه کنید. در سافاری یافتن و بازکردن تب به سرعت انجام شدنی است. با این حال، نسخه ی موبایل سافاری تب ها را به شکل فهرستی بلندبالا نمایش می دهد که برای پیداکردن هر تب خاص باید مدت زیادی صرف کنید. همچنین، اگر چندین تب از یک سایت باز باشد، ازآنجاکه تنها می توانید قسمت بالای هر تب را مشاهده کنید این احتمال وجود دارد که در پیداکردن تب مدنظر کمی گیج شوید.برخلاف سافاری، در مروگر کروم به راحتی می توانید به تب ها دسترسی پیدا کنید. این موضوع به خصوص زمانی اهمیت پیدا می کند که عجله داشته باشید. در نوار تب موجود در قسمت بالای مرورگر کروم، می توانید تب های نامحدودی باز کنید؛ چراکه اندازه ی تب ها برای تطبیق با پنجره ی جدید کوچک خواهد شد. تا وقتی تعداد تب های اضافه شده به نوار تب کروم به اندازه ای نشود که توضیحات تب حذف شود، این گزینه جالب به نظر می رسد؛ اما خوشبختانه حتی با حذف شدن توضیحات هر سربرگ، لوگو وب سایت ها و دکمه ی خروج مشاهده می شود.درباره ی اپ کروم برای گوشی ها این موضوع کمی متفاوت است و به نظر می رسد این مرورگر همچنان نتوانسته تصمیم ثابتی برای دسته بندی و مرتب سازی تب های بازشده بگیرد. در آخرین نسخه از کروم، تب ها می توانند گروهی مدیریت شوند؛ یعنی می توانید تمام تب های مرتبط به یک موضوع یا یک وب سایت را در گروهی خاص قرار دهید تا راحت تر مدیریتشان کنید. هرچند کار با این دسته بندی جدید در ابتدا کمی سخت به نظر می رسد، به مرور زمان از آن خوشتان خواهد آمد.مقایسه ی ویژگی ها

سافاری یا کرومهمان طورکه انتظار داشتید بشنوید، اگر بیشتر کارهایتان را با گوگل و محصولات مرتبط به آن انجام می دهید، انتخاب مرورگر کروم عاقلانه تر است؛ زیرا استفاده از ویژگی های اپ ها و دستگاه های گوگل را برایتان آسان تر می کند. اگر دستگاه کروم کست دارید، تقریبا می توانید روی هر قسمت از کروم راست کلیک کنید و با انتخاب گزینه ی cast، کامپیوترتان را به تلویزیون متصل و محتوای مدنظر را در آن مشاهده کنید.به کمک گوگل ترنسلیت در کروم می توانید متن های صفحات خارجی زبان را در چند ثانیه به زبان فارسی یا زبان دلخواهتان ترجمه کنید. صدها افزونه ی جالب و کاربردی برای کروم وجود دارد که می توانید آن ها را به کروم اضافه کنید تا کارایی مرورگرتان را افزایش دهید. شاید بسیاری از کاربران ندانند که کروم هم تسک منیجر (Task manager) دارد. تسک منیجر ابزاری برای نظارت بر منابع است که امکان می دهد بر تمام برنامه ها و فرایندهای در حال اجرای سیستمتان نظارت کنید. در گوگل کروم نیز می توانید با استفاده از تسک منیجر، تمام تب ها و افزونه های فعال در مرورگر را مشاهده و درصورت نیاز متوقف کنید.درمقابل، سافاری ارتباطی قوی بین دستگاه های متصل به یک حساب برقرار می کند. برای مثال، به راحتی می توانید به کمک ویژگی Handoff تب ها و صفحات را بین آیفون و آیپد و مک خود تبادل کنید. این موضوع به خصوص زمانی اهمیت دارد که می خواهید ادامه ی مقاله ای را در گوشی تان مطالعه کنید. علاوه بر این، می توانید از سایر اقدامات امنیتی اپل برای تأیید خریدهایتان استفاده کنید؛ زیرا پس از مراجعه به سافاری، برای محافظت از خرید از شما درخواست می شود که Touch ID یا Face ID خود را تأیید کنید.مقاله ی مرتبط:

 • اطلاعاتی که گوگل در مورد ما جمع آوری می کند و راه های حذف آن هامتأسفانه تا سافاری 14، اپل امکان افزودن افزونه ها را به سافاری اضافه نکرده بود؛ اما اکنون کاربران می توانند افزونه ی Grammarly را به مرورگر سافاری اضافه و از ابزار مدیریت رمزعبور استفاده کنند. بااین حال، اپل با اضافه کردن ویژگی درخورتوجهی که کروم از مدت ها پیش از آن استفاده می کرد، سافاری را با گوگل کروم در یک سطح قرار داد.سافاری خارج از دنیای اپل، کاربردی ندارد. اگر تمام دستگاه هایتان iOS و macOS هستند، احتمالا مرورگر سافاری بهترین مرورگر برایتان است؛ اما اگر سیستم عامل کامپیوترتان ویندوز است یا تلفن همراه اندرویدی دارید، برای دسترسی به تمام دستگاه هایتان باید به کروم یا فایرفاکس مراجعه کنید. حالا که فقط می توانید سافاری را در محصولات اپل استفاده کنید و نیمی دیگر از دستگاه هایتان با برندهای دیگر امکان دانلود سافاری را ندارند، نبرد بین سافاری و کروم خنده دار به نظر می رسد.اقدامات امنیتی و حریم شخصی

  سافاری یا کرومیکی از نکات مهم در انتخاب مرورگر اطمینان از امنیت آن است. هر دو مرورگر کروم و سافاری برای جلوگیری از فیشینگ و سایر بدافزارها، از پایگاه داده ی مرور ایمن گوگل استفاده می کنند. با این روش، حتی اگر درنهایت داده های زیادی را به سرورهای گوگل ارسال کنید، بازهم خیالتان راحت خواهد بود. با این حال، بیشترین تفاوت بین مرورگرها در تناوب به روزرسانی است. به روزرسانی ها راهی مهم برای جلوزدن از مجرمان اینترنتی هستند که گوگل کروم به خوبی از این مزیت برخوردار است. به روزرسانی های سافاری اغلب به تغییرات macOS وابسته است؛ اما کروم هر زمان که نیاز باشد، آپدیت جدیدی در اختیار کاربران قرار می دهد. درواقع، کروم تقریبا هر دو هفته پچ آپدیت برای مرورگرش عرضه می کند.هر دو مرورگر به طور پیش فرض پنجره های پاپ آپ را مسدود می کنند؛ اما کروم یک قدم جلوتر می رود تا از ورودتان به سایت های ناامن جلوگیری کند. در این مواقع، کروم علاوه بر نمایش هشدار ناامن بودن سایت، پنجره ی پاپ آپ کوچکی به کاربران نشان می دهد. درمقابل، سافاری ایمن بودن سایت ها را با نماد قفل کوچک سبزرنگ نشان می دهد. همان طورکه دیدید، هر دو مرورگر از گزینه های امنیتی قدرتمندی برخوردار هستند؛ اما حفظ حریم شخصی، مسئله ی دیگری است.گوگل از جمع آوری هر نوع اطلاعاتی که بتواند بعدا از آن ها استفاده کند، امتناع نمی کند؛ گرچه همیشه این موضوع را با بهبود رضایت کاربران توجیه می کند. بنابراین، الان می دانید ویژگی های معمول کروم مثل سایت های پیشنهادی و پیش بینی جست وجو ها از کجا می آیند! اپل هم انواع اطلاعات مختلف ازجمله نام و مکان و آدرس آی پی را از سافاری جمع آوری می کند. این برنامه می تواند تمام این اطلاعات را در صورت لزوم به اشتراک بگذارد؛ حتی اگر ادعا کند دستگاه های رمزگذاری شده را با مقام ها به اشتراک نمی گذارد!برنده ی نهایی

  سافاری یا کروممقاله ی مرتبط:

 • محبوب ترین مرورگر وب در سال 2021 کدام است؟موضوع سادگی در استفاده از مرورگرها از شخصی به شخص دیگر متفاوت است و معمولا به باقی دستگاه هایتان بستگی دارد. اگر آیفون دارید، احتمالا به سافاری عادت کرده اید؛ در حالی که کاربران اندروید احتمالا با گوگل کروم راحت تر هستند. برای تصمیم درباره ی این موضوع باید بدانید کدام تنظیمات تب برای استفاده ی شخصی تان آسان تر است.یکی از اشکالات بزرگ سافاری این است که نمی توانید تنظیمات برنامه را عوض کنید و هر زمان که بخواهید تنظیماتی را تغییر دهید، باید به برنامه ی تنظیمات اختصاصی اپل مراجعه کنید. تنظیمات کروم برخلاف سافاری مانند اکثر مرورگرهای دیگر ازطریق خود برنامه تغییرپذیر هستند.در پاراگراف های قبلی، به ویژگی های اصلی هریک از مرورگرهای کروم و سافاری اشاره و در هر قسمت ضعف ها و قوت های هریک را بیان کردیم؛ اما انتخاب برنده ی این نبرد، تنها به عهده ی شما و نیازهایتان است. اگر داخل دنیای اپل زندگی می کنید، احتمالا انتخاب مرورگر سافاری گزینه ی مناسب تری خواهد بود. ویژگی Handoff ویژگی مهمی در سافاری است و داشتن امنیت اضافی هنگام خرید نیز ویژگی مهمی محسوب می شود. اگر سیستم عامل دستگاه هایتان اندروید است و کامپیوتر ویندوزی نیز دارید، استفاده از مرورگر کروم، تنها راهی است که همچنان می توانید تب ها و اطلاعات ثبت نامی تان را بین دستگاه هایتان به اشتراک بگذارید.مرورگرهای جایگزیناگرچه در بالا کروم و سافاری را مقایسه کردیم؛ اما این دو مرورگر، تنها گزینه های موجود نیستند. اگر دوست دارید برای تنوع مرورگرتان را تغییر دهید یا استفاده از مرورگرهای مختلف را تجربه کنید، در ادامه، چند مرورگر کارآمد و مفید معرفی خواهیم کرد.مرورگر Brave

  سافاری یا کروممرورگر بریو مرورگری تقریبا جدید محسوب می شود که سال 2016 با ویژگی های فراوانی ازجمله مسدودکننده ی تبلیغات به بازار معرفی شد. این مرورگر رایگان و متن باز از سرعت چشمگیری برخوردار است و بهترین ویژکی آن را احترام به حریم شخصی کاربران می دانند.

  • مرورگر بریو را از اینجا دریافت کنید.
  مرورگر اپرا

  سافاری یا کروماپرا تا پیش از روی کار آمدن کروم یکی از مرورگرهای محبوب بین کاربران بود. از ویژگی های جالب اپرا ویژگی پیام رسانی آن است که با وجود آن مجبور نیستید بین پنجره ی اپ های مختلف جابه جا شوید؛ بلکه می توانید در یک پنجره ی کوچک چت، پیام هایتان را ردوبدل کنید. اپرا نیز قابلیت مسدودکردن تبلیغات را دارد و درصورت نیاز هم می توانید به وی پی ان داخل مرورگر متصل شوید.

  • مرورگر اپرا را از اینجا دریافت کنید.
  مرورگر DuckDuckGo

  سافاری یا کروماگر نگران حریم شخصی تان هستید، مرورگر داک داک گو گزینه ی مناسبی است. این مرورگر نیز مانند مرورگر بریو وابستگی زیادی به HTTPS دارد و حالت جست وجوی خصوصی دراختیار کاربران قرار می دهد. پس از بازدید از هر صفحه ی وب، داک داک گو میزان امن بودن آن صفحه را با دادن امتیازی بین A تا F مشخص می کند. در این مرورگر، نمی توانید تمامی رمزهای عبورتان را همگام سازی کنید؛ اما با کلیک روی دکمه ی خروج تاریخچه ی وبگردی تان کاملا پاک خواهد شد.

  • مرورگر داک داک گو را از اینجا دریافت کنید.

 • کلیدواژه های این خبر
  گوگل   گوشی های هوشمند   مرورگر   کروم   مرورگر کروم   سافاری   اندروید   کارایی   وب سایت   زومیت   دکمه   افزونه   زبان فارسی   لوگوها   مقاله   مرورگر سافاری   کروم کست   اپل   کاربران  
  محتوای این خبر به صورت خودکار از «زومیت» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
  با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

  اخبار مرتبط
  دانلود مرورگر در حال توسعه کروم زرد Chrome Canary 95.0.4617.2
  باشگاه خبرنگاران
  سری گلکسی واچ 4 سامسونگ از iOS پشتیبانی نمی کند
  زومیت
  دانلود مرورگر در حال توسعه کروم زرد Chrome Canary 94.0.4596.0
  باشگاه خبرنگاران
  صفحه ی جستجوی گوگل در مرورگرهای دسکتاپ، به دارک مود مجهز می شود
  زومیت
  6 مورد گوشی که بهترین جایگزین برای آیفون هستند
  پارسینه
  حفر تونل به نقاط مختلف جهان با نرم افزار گوگل فلوم
  فرارو
  ادی کیو در سال 2013 می خواسته آی مسیج برای اندروید منتشر شود
  زومیت
  6 مورد از گوشی های همراه که بهترین جایگزین برای آیفون هستند
  نصف جهان
  تکنولوژی جدید گوگل: حفر تونل به نقاط مختلف جهان با موبایلی که در دست دارید (+ آموزش تصویری)
  عصر ایران
  افزایش مدت شارژدهی باتری در اندروید و iOS با راهکارهای ساده
  زومیت
  گوگل احتمالا قابلیت Guacamole را به اندروید اضافه می کند
  بولتن نیوز
  گوگل قابلیت پایش قیمت را به نسخه اندروید کروم اضافه می کند
  بولتن نیوز
  گوگل چند آسیب پذیری مهم کروم 90 را برطرف کرد
  برنا نیوز
  مرورگر کروم 90 با ویژگی های جدید عرضه می شود
  افتانا
  میت بوک D14 هواوی؛ لپ تاپی زیبا با قدرت کافی برای کارهای روزمره
  زومیت
  امکان لینک دادن به متن های هایلایت شده به گوگل کروم 90 اضافه می شود
  زومیت
  لینک دادن به بخشی از متن در کروم 90 ممکن می شود
  مهر نیوز
  6 مدل گوشی جدید برای جایگزینی آیفون
  ایران جیب
  6 مدل گوشی که بهترین جایگزین برای آیفون هستند
  هفت صبح
  آموزش غیرفعال کردن نمای شبکه ای و دسته بندی تب ها در گوگل کروم اندروید
  آی تی رسان
  محبوب ترین مرورگر وب در سال 2021 کدام است؟
  زومیت
  گوگل اسیستنت ازاین پس به آیفون های سایلنت شده زنگ می زند
  بولتن نیوز
  آموزش دانلود استوری اینستاگرام
  عصر ایران
  طراحی اپلیکیشن موبایل در یک نگاه
  رجانیوز
  اپل: نسخه اندروید iMessage بیش از اینکه کمک کننده باشد، به ما ضربه می زند
  بولتن نیوز
  مرورگر گوگل کروم (برای ویندوز) - Google Chrome 89.0.4389.114 Windows
  سرزمین دانلود
  چرا باید مرورگر مایکروسافت اج را جایگزین گوگل کروم کنید؟
  بولتن نیوز
  نحوه استفاده از اپل موزیک، تی وی و آی کلاد در دستگاه های اندرویدی
  آی تی رسان
  اندروید 20 برابر بیشتر از iOS داده جمع آوری می کند
  بولتن نیوز
  دانلود Chrome Canary 91.0.4465.0 – مرورگر وب در حال توسعه کروم زرد
  باشگاه خبرنگاران
  گوگل اتحادی برای تبدیل گوشی های اندرویدی به کلید خودرو ایجاد کرد
  زومیت
  اضافه شدن چند قابلیت گوگل لنز به گوگل فوتوز
  زومیت
  گوگل کروم 64 بیت در اندروید به حداقل 8 گیگابایت رم نیاز دارد
  بولتن نیوز
  تجهیز مرورگر کروم به قابلیت زیرنویس خودکار فایل های ویدیویی و صوتی
  برنا
  ال جی احتمالا اندروید 11 را تا آخر سال 2021 منتشر نخواهد کرد
  بولتن نیوز
  ویژگی پیش نمایش لینک در نسخه اندروید مرورگر کروم فعال شد
  زومیت
  چگونه تصاویر موجود در iCloud را در حساب Google Photos خود کپی کنیم؟
  آی تی رسان
  قابلیت مشاهده صفحات وب بدون باز کردن لینک به کروم اندروید آمد
  بولتن نیوز
  گوگل تولد 10 سالگی سیستم عامل کروم را با انتشار یک بروزرسانی بزرگ جشن گرفت
  بولتن نیوز
  چگونه در گوگل کروم و فایرفاکس، چندین پروفایل کاربری گوناگون بسازیم؟
  آی تی رسان
  اخبار مرتبط
  bltباشگاه خبرنگاران : دانلود مرورگر در حال توسعه کروم زرد Chrome Canary 95.0.4617.2
  bltزومیت : سری گلکسی واچ 4 سامسونگ از iOS پشتیبانی نمی کند
  bltباشگاه خبرنگاران : دانلود مرورگر در حال توسعه کروم زرد Chrome Canary 94.0.4596.0
  bltزومیت : صفحه ی جستجوی گوگل در مرورگرهای دسکتاپ، به دارک مود مجهز می شود
  bltپارسینه : 6 مورد گوشی که بهترین جایگزین برای آیفون هستند
  bltفرارو : حفر تونل به نقاط مختلف جهان با نرم افزار گوگل فلوم
  bltزومیت : ادی کیو در سال 2013 می خواسته آی مسیج برای اندروید منتشر شود
  bltنصف جهان : 6 مورد از گوشی های همراه که بهترین جایگزین برای آیفون هستند
  bltعصر ایران : تکنولوژی جدید گوگل: حفر تونل به نقاط مختلف جهان با موبایلی که در دست دارید (+ آموزش تصویری)
  bltزومیت : افزایش مدت شارژدهی باتری در اندروید و iOS با راهکارهای ساده
  bltبولتن نیوز : گوگل احتمالا قابلیت Guacamole را به اندروید اضافه می کند
  bltبولتن نیوز : گوگل قابلیت پایش قیمت را به نسخه اندروید کروم اضافه می کند
  bltبرنا نیوز : گوگل چند آسیب پذیری مهم کروم 90 را برطرف کرد
  bltافتانا : مرورگر کروم 90 با ویژگی های جدید عرضه می شود
  bltزومیت : میت بوک D14 هواوی؛ لپ تاپی زیبا با قدرت کافی برای کارهای روزمره
  bltزومیت : امکان لینک دادن به متن های هایلایت شده به گوگل کروم 90 اضافه می شود
  bltمهر نیوز : لینک دادن به بخشی از متن در کروم 90 ممکن می شود
  bltایران جیب : 6 مدل گوشی جدید برای جایگزینی آیفون
  bltهفت صبح : 6 مدل گوشی که بهترین جایگزین برای آیفون هستند
  bltآی تی رسان : آموزش غیرفعال کردن نمای شبکه ای و دسته بندی تب ها در گوگل کروم اندروید
  bltزومیت : محبوب ترین مرورگر وب در سال 2021 کدام است؟
  bltبولتن نیوز : گوگل اسیستنت ازاین پس به آیفون های سایلنت شده زنگ می زند
  bltعصر ایران : آموزش دانلود استوری اینستاگرام
  bltرجانیوز : طراحی اپلیکیشن موبایل در یک نگاه
  bltبولتن نیوز : اپل: نسخه اندروید iMessage بیش از اینکه کمک کننده باشد، به ما ضربه می زند
  bltسرزمین دانلود : مرورگر گوگل کروم (برای ویندوز) - Google Chrome 89.0.4389.114 Windows
  bltبولتن نیوز : چرا باید مرورگر مایکروسافت اج را جایگزین گوگل کروم کنید؟
  bltآی تی رسان : نحوه استفاده از اپل موزیک، تی وی و آی کلاد در دستگاه های اندرویدی
  bltبولتن نیوز : اندروید 20 برابر بیشتر از iOS داده جمع آوری می کند
  bltباشگاه خبرنگاران : دانلود Chrome Canary 91.0.4465.0 – مرورگر وب در حال توسعه کروم زرد
  bltزومیت : گوگل اتحادی برای تبدیل گوشی های اندرویدی به کلید خودرو ایجاد کرد
  bltزومیت : اضافه شدن چند قابلیت گوگل لنز به گوگل فوتوز
  bltبولتن نیوز : گوگل کروم 64 بیت در اندروید به حداقل 8 گیگابایت رم نیاز دارد
  bltبرنا : تجهیز مرورگر کروم به قابلیت زیرنویس خودکار فایل های ویدیویی و صوتی
  bltبولتن نیوز : ال جی احتمالا اندروید 11 را تا آخر سال 2021 منتشر نخواهد کرد
  bltزومیت : ویژگی پیش نمایش لینک در نسخه اندروید مرورگر کروم فعال شد
  bltآی تی رسان : چگونه تصاویر موجود در iCloud را در حساب Google Photos خود کپی کنیم؟
  bltبولتن نیوز : قابلیت مشاهده صفحات وب بدون باز کردن لینک به کروم اندروید آمد
  bltبولتن نیوز : گوگل تولد 10 سالگی سیستم عامل کروم را با انتشار یک بروزرسانی بزرگ جشن گرفت
  bltآی تی رسان : چگونه در گوگل کروم و فایرفاکس، چندین پروفایل کاربری گوناگون بسازیم؟
   |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

  مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
  مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.