بهترین فیلم هایی که براساس داستان های واقعی ساخته شده اند/تصاویر

بهترین فیلم هایی که براساس داستان های واقعی ساخته شده اند/تصاویر
بسیاری از فیلم نامه هایی که به فیلم های سینمایی تبدیل می شوند از یک داستان واقعی اقتباس شده اند و تعدادی از آن ها از آثار ارزشمند تاریخ سینما هستند.
بهترین فیلم هایی که براساس داستان های واقعی ساخته شده اند/تصاویر

به گزارش ملیت به نقل از ایرنا، اگرچه بخش عظیمی از پیشرفت و عظمت هنر سینما زمانی به دست آمد که موفق شد تخیل دور از واقعیت انسان را به تصویر بکشد، اما واقعیت آن است که هنر هفتم همیشه به روایت واقعیت هم وفادار بوده است.

به همین دلیل تعداد فیلم هایی که براساس داستان هایی واقعی ساخته شده اند، چندان هم کم نیست و در میان آن ها آثار ارزشمندی وجود دارند که فرصت تبدیل شدن به بهترین فیلم های تاریخ سینما را هم پیدا کرده اند. واقعیت آن است که نوشتن یک فیلم نامه جذاب و بی بدیل براساس یک داستان واقعی بسیار دشوارتر از نگارش یک داستان کاملا منحصربه فرد به نظر می رسد.

فیلم هایی که براساس داستان های واقعی ساخته می شوند، لزومی به پای بندی به اصل داستان نمی بینند و در بسیاری از موارد برای سینمایی ترشدن، نزدیکی بیشتر به تماشاگر و روایت همزمان چند داستان تحت تاثیر تغییرات متعددی قرار می گیرند. حوادث باورنکردنی، شخصیت های تاریخی، جنگ های خونین و اتفاقات حماسی از جمله سوژه هایی هستند که در فیلم هایی که براساس داستان های واقعی ساخته شده اند به تصویر کشیده می شوند.

در ادامه می توانید با بهترین فیلم هایی که براساس داستان های واقعی ساخته شده اند، آشنا شوید.

Catch Me If You Can | اگه می تونی منو بگیر

بهترین فیلم هایی که براساس داستان های واقعی ساخته شده اند + تصاویر

نمره منتقدان: 96 از 100

فرانک ویلیام ابگنیل جونیور یکی از مشاوران امنیتی آمریکا بود، اما بیشتر شهرت او از جعل چک، کلاهبرداری و فرار از دست ماموران به دست آمده است. او در دهه شصت میلادی موفق شد با چک های جعلی به ارزش 4 میلیون دلار آمریکا در 26 کشور جهان فعالیت های تجاری داشته باشد. ابگنیل جونیور این جرایم را از 16 سالگی آغاز کرد و تا 18 سالگی بیش از 250 پرواز انجام داد. فیلم «اگر می تونی منو بگیر» براساس زندگی واقعی او ساخته شده و بازیگران مشهوری مانند تام هنکس و لئوناردوی دی کاپریو در آن هنرنمایی می کنند. شاید جالب باشد بدانید که فرانک ویلیام ابگنیل جونیور در این فیلم حضور کوتاهی دارد.

خلاصه داستان: کارل هنراتی، مامور اف بی آی، همواره به دنبال دستگیری فرانک ویلیام ابگنیل جونیور است، اما همیشه از او عقب می ماند. فرانک ویلیام از همیشه از هنراتی جلوتر است.

The King | پادشاه

بهترین فیلم هایی که براساس داستان های واقعی ساخته شده اند + تصاویر

نمره منتقدان: 84 از 100

نتفلیکس در ساخت فیلم های تاریخی هم به دنبال گزینه هایی بوده تا تماشاگر را سرگرم کند. فیلم «پادشاه» بهترین فیلم تاریخی نتفلیکس است که با هنرنمایی بازیگر محبوب این روز های سینما یعنی تیموتی شالامه ساخته شده است. با این حال منتقدان درباره این فیلم دیدگاه های گوناگونی دارند؛ عده ای تصور می کنند این فیلم تلاش زیادی برای یک روایت حماسی نمی کند و گروهی هم اعتقاد دارند با یکی از متفاوت ترین فیلم های تاریخی چند سال اخیر سینما روبرو هستیم. داستان این فیلم براساس وقایع واقعی زندگی شاه هنری پنجم ساخته شده است؛ یکی از مهم ترین پادشاه های تاریخ بریتانیا.

خلاصه داستان: شاه هنری پنجم جوان بعد از رسیدن به مقام پادشاهی انگلستان در قرن پانزدهم با یک بحران بزرگ روبرو می شود. گروهی در تلاش هستند تا او را فریب، خیانت و جنگ روبرو کنند.

A Beautiful Mind | یک ذهن زیبا

بهترین فیلم هایی که براساس داستان های واقعی ساخته شده اند + تصاویر

نمره منتقدان: 72 از 100

روانشناسی زندگی دانشمندان یک ایده بی نظیر است. ایده ای که ران هاوارد با بهره گیری از بازی بی نظیر راسل کرو به زیبایی توانسته آن را به پرده نقره ای منتقل کند و «یک ذهن زیبا» را به یکی از بهترین فیلم های قرن بیست و یکم تبدیل کرده و باید بدانید داستان فیلم براساس یک شخصیت واقعی توسعه پیدا کرده است. جان فوربز نش ریاضیدان نابغه و برجسته آمریکایی بود که در جوانی به اسکیزوفرنی مبتلا شد. اسکیزوفرنی یک بیماری روانی با منشا نامشخص و علایم متغیر است. عدم درک، عدم بیان واقعیت، اختلال در رفتار و گفتار، انزوا و توهم از جمله مهم ترین علام این بیماری است.

خلاصه داستان: جان نش ریاضی دانی است که در هر چیز روابط ریاضی را جستجو می کند؛ از تابش نور تا تیتر های گوناگون روزنامه ها. تاکید او بر تفکر ریاضیاتی باعث می شود در علم و دانشگاه پیشرفت کند، اما در مسیر ارتباط با دیگران دچار مشکل شود.

Downfall | سقوط

بهترین فیلم هایی که براساس داستان های واقعی ساخته شده اند + تصاویر

نمره منتقدان: 77 از 100

با عنوانی تحسین برانگیز و تاثیرگذار مواجه هستیم که نشان می دهد بسیاری از مردم آلمان از گفتن حقیقت درباره پیشوای پیشین کشورشان امتناع نمی کنند. این فیلم در سال 2004 در آلمان اکران شد و شاید مشهورترین ساخته سینمای آلمان درباره تاریخ آلمان نازی باشد که حتی نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان هم شد. بسیاری از رسانه های مشهور دنیا فیلم «سقوط» را یکی از بهترین فیلم های تاریخی سینما می دانند. وقایع این فیلم براساس ساعات پایانی سقوط حکومت آلمان نازی شکل گرفته است و قابل استناد به نظر می رسد.

خلاصه داستان: روز های آخر حکومت نازی ها از زبان منشی شخصی هیتلر، تراودل یونگه، روایت می شود؛ بنابراین آخرین ساعات حکومت آلمان نازی آهسته آهسته شکل می گیرد.

American Sniper | تک تیرانداز آمریکایی

بهترین فیلم هایی که براساس داستان های واقعی ساخته شده اند + تصاویر

نمره منتقدان: 72 از 100

کلینت ایستوود یکی از بهترین بازیگران و کارگردان های حال حاضر هالیوود است که از دهه 1950 در سینمای آمریکا فعالیت می کند. او که فردی جمهوری خواه و وطن پرست به نظر می رسد با ساخت فیلم «تک تیرانداز آمریکایی» تلاش کرده تا ادای دینی به وطن خویش داشته باشد و در عین حال از سیاست های جنگ طلبانه ایالات متحده آمریکا انتقاد کند.

داستان این فیلم براساس کتاب خاطرات کریس کایل، کهنه سرباز آمریکایی حاضر در عراق، شکل گرفته است؛ بنابراین وقایعی که در فیلم «تک تیرانداز آمریکایی» به تصویر کشیده می شود، واقعی هستند. با این حال بسیاری از منتقدان اعتقاد دارند بخش قابل توجهی از اتفاقاتی که در فیلم کلینت ایستوود به تصویر کشیده شده، اغراق شده به نظر می رسند و می توانند تحریف تاریخ هم باشند.

این فیلم در هشتاد و هفتمین دوره از جشنواره اسکار برای شش جایزه بهترین فیلم، بهترین تدوین فیلم، بهترین تدوین صدا، بهترین میکس صدا، بهترین فیلم نامه اقتباسی و بهترین بازیگر نقش اول مرد نامزد جایزه شد، اما تنها موفق به دریافت جایزه بهترین تدوین صدا شد. «تک تیرانداز آمریکایی» با بودجه ای 59 میلیون دلاری ساخته شد، اما به فروش قابل توجه 547 میلیون دلار دست پیدا کرد. عمده تماشاگران این فیلم آمریکایی های وطن پرست و کهنه سربازان آمریکایی و خانواده هایشان بودند.

خلاصه داستان: کریس کایل، بهترین تک تیرانداز تاریخ ارتش ایالات متحده آمریکا، زندگی سختی دارد. او در حالی که عاشقانه همسرش را دوست دارد باید در ماموریت های جنگی هم حضور داشته باشد و همین حضور بی وقفه و طولانی در میان آتش اعصاب و روان او را تحت تاثیر قرار داده است.


کلیدواژه های این خبر
بریتانیا   تجاری   آمریکا   دی کاپریو   فرانک   سینما   اف بی آی   هنری   راسل کرو   هنرنمایی   نتفلیکس   هنر هفتم   دهه شصت   ران هاوارد   مشاوران   تام هنکس   خونین   فوربز   اقتباس   هنر سینما   فیلم نامه   ریاضیدان   وفادار   تخیل   داستانی   حادثه   بحران   دانشمندان   انگلیس   ساخت فیلم   فیلم های سینمایی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «ملیت» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
تیم برتون؛ خالق سینمای فانتزی هالیوود
خبرگزاری دانشجو
دنی ویلنوو در پی خلق سه گانه سینمایی با «تل ماسه»
باشگاه خبرنگاران
یادداشت|«لورنس عربستان» یا جاسوس انگلستان؟!
رسانیوز
کارگردان های معروفی که از پروژه های سینمایی اخراج شدند
باشگاه خبرنگاران
حمایت برخی مسئولین از فیلمسازان انقلابی حکایت نوش دارو پس از مرگ سهراب است/ گفتند فیلمی ضد مدافعان حرم ساخته ای!
تسنیم
چرا سینمای ایران کمتر به واقعه کربلا پرداخته است؟ /تا نگاه خلاقانه نباشد، نمی توان فیلمی با موفقیت «روز واقعه» ساخت/ بلاتکلیفی «رستاخیز» دیگر کارگردانان را دلسرد کرد
خبرگزاری ایلنا
نگاه شاعرانه مستندساز شیرازی به زلزله سرپل ذهاب/ «شین و ژین» روایتی از جریان زندگی مردم زلزله زده است
تسنیم
حقایق جالب درباره سینمای هند
سیمرغ
فیلم هایی که اصحاب رسانه باید ببینند
پانا
از قحطی بزرگ اوکراین تا رسوایی رییس جمهور آمریکا
خبرآنلاین
ترسناک ترین فیلم های عصر صامت سینما
باشگاه خبرنگاران
ارشا اقدسی که بود؟
باشگاه خبرنگاران
از علی، پله و مارادونا تا دیگران...
ایرنا
ارشا اقدسی بدلکار کیست؟ +جزئیات تصادف
مثلث
حقایقی که باید از سینمای هند بدانید
باشگاه خبرنگاران
عاشقان در خون خود غلتیده اند
روزنامه شرق
ساخت سه گانه تازه ای از معروف ترین فیلم ترسناک سینما | جن گیر برمی گردد
همشهری آنلاین
روح کُش ها و ابدی ها می تازند!
ایران آنلاین
انتخاب های عجیب بازیگران در دنیای سینما که خبرساز شدند
نصف جهان
بازیگران مشهور و انتخاب های سینمایی عجیبشان
باشگاه خبرنگاران
سریال های ناامیدکننده در سیمای ملی / پدیده نادرست فرهنگی در سریال یاور
رویداد 24
بهترین فیلم هایی که براساس داستان های واقعی ساخته شده اند
نصف جهان
دختر ماجراجویی که در سینما صاحب ادعا شد
ایسنا
فیلم سینمایی مروارید عشق تولید می شود
پارسینه
2 فیلم در یک نما
روزنامه شرق
نسخه های تازه «ارتش مردگان» در راه است
میزان
فیلم به شهادت رسیدن شهید آوینی + برای اولین بار از لحظات آخر
رکنا نت
داستان اصلی شهادت شهید مرتضی آوینی + فیلم
رکنا نت
نواب صفوی به کرونا مبتلا شد
اعتدال
جمع بازیگران اکشن در «ارتش مردگان» جمع شد
میزان
پرفروش ترین فیلم های اجتماعی دهه 90 | از فروشنده و لاتاری تا متری شیش و نیم و محمد رسول الله
همشهری آنلاین
معرفی 30 سریال برتری که باید دید/ از دوستان و ساینفلد تا کاراگاه حقیقی +توضیح مختصر و عکس
سایت جماران
50 فیلمی که حتما باید ببینید +انیمه و انیمیشن های برتر برای بزرگسالان
سایت جماران
50 فیلمی که حتما باید ببینید +راهنمای ترتیب درست تماشای فیلم های ابرقهرمانی مارول
سایت جماران
واکاوی علل کم‎توجهی سینما به شخصیت رسول اکرم(ص)
ایکنا
پایان 12 میلیون دلاری برای فیلم تام هنکس
بولتن نیوز
نخستین تصاویر از فیلم ارتش مردگان منتشر شد
بولتن نیوز
نخستین تصاویر از فیلم «ارتش مردگان» منتشر شد
میزان
انیمه معروف «شهر اشباح» به روی صحنه می رود
خبرگزاری دانشجو
شهر اشباح میازاکی روی صحنه می رود
همشهری آنلاین
اخبار مرتبط
bltخبرگزاری دانشجو : تیم برتون؛ خالق سینمای فانتزی هالیوود
bltباشگاه خبرنگاران : دنی ویلنوو در پی خلق سه گانه سینمایی با «تل ماسه»
bltرسانیوز : یادداشت|«لورنس عربستان» یا جاسوس انگلستان؟!
bltباشگاه خبرنگاران : کارگردان های معروفی که از پروژه های سینمایی اخراج شدند
bltتسنیم : حمایت برخی مسئولین از فیلمسازان انقلابی حکایت نوش دارو پس از مرگ سهراب است/ گفتند فیلمی ضد مدافعان حرم ساخته ای!
bltخبرگزاری ایلنا : چرا سینمای ایران کمتر به واقعه کربلا پرداخته است؟ /تا نگاه خلاقانه نباشد، نمی توان فیلمی با موفقیت «روز واقعه» ساخت/ بلاتکلیفی «رستاخیز» دیگر کارگردانان را دلسرد کرد
bltتسنیم : نگاه شاعرانه مستندساز شیرازی به زلزله سرپل ذهاب/ «شین و ژین» روایتی از جریان زندگی مردم زلزله زده است
bltسیمرغ : حقایق جالب درباره سینمای هند
bltپانا : فیلم هایی که اصحاب رسانه باید ببینند
bltخبرآنلاین : از قحطی بزرگ اوکراین تا رسوایی رییس جمهور آمریکا
bltباشگاه خبرنگاران : ترسناک ترین فیلم های عصر صامت سینما
bltباشگاه خبرنگاران : ارشا اقدسی که بود؟
bltایرنا : از علی، پله و مارادونا تا دیگران...
bltمثلث : ارشا اقدسی بدلکار کیست؟ +جزئیات تصادف
bltباشگاه خبرنگاران : حقایقی که باید از سینمای هند بدانید
bltروزنامه شرق : عاشقان در خون خود غلتیده اند
bltهمشهری آنلاین : ساخت سه گانه تازه ای از معروف ترین فیلم ترسناک سینما | جن گیر برمی گردد
bltایران آنلاین : روح کُش ها و ابدی ها می تازند!
bltنصف جهان : انتخاب های عجیب بازیگران در دنیای سینما که خبرساز شدند
bltباشگاه خبرنگاران : بازیگران مشهور و انتخاب های سینمایی عجیبشان
bltرویداد 24 : سریال های ناامیدکننده در سیمای ملی / پدیده نادرست فرهنگی در سریال یاور
bltنصف جهان : بهترین فیلم هایی که براساس داستان های واقعی ساخته شده اند
bltایسنا : دختر ماجراجویی که در سینما صاحب ادعا شد
bltپارسینه : فیلم سینمایی مروارید عشق تولید می شود
bltروزنامه شرق : 2 فیلم در یک نما
bltمیزان : نسخه های تازه «ارتش مردگان» در راه است
bltرکنا نت : فیلم به شهادت رسیدن شهید آوینی + برای اولین بار از لحظات آخر
bltرکنا نت : داستان اصلی شهادت شهید مرتضی آوینی + فیلم
bltاعتدال : نواب صفوی به کرونا مبتلا شد
bltمیزان : جمع بازیگران اکشن در «ارتش مردگان» جمع شد
bltهمشهری آنلاین : پرفروش ترین فیلم های اجتماعی دهه 90 | از فروشنده و لاتاری تا متری شیش و نیم و محمد رسول الله
bltسایت جماران : معرفی 30 سریال برتری که باید دید/ از دوستان و ساینفلد تا کاراگاه حقیقی +توضیح مختصر و عکس
bltسایت جماران : 50 فیلمی که حتما باید ببینید +انیمه و انیمیشن های برتر برای بزرگسالان
bltسایت جماران : 50 فیلمی که حتما باید ببینید +راهنمای ترتیب درست تماشای فیلم های ابرقهرمانی مارول
bltایکنا : واکاوی علل کم‎توجهی سینما به شخصیت رسول اکرم(ص)
bltبولتن نیوز : پایان 12 میلیون دلاری برای فیلم تام هنکس
bltبولتن نیوز : نخستین تصاویر از فیلم ارتش مردگان منتشر شد
bltمیزان : نخستین تصاویر از فیلم «ارتش مردگان» منتشر شد
bltخبرگزاری دانشجو : انیمه معروف «شهر اشباح» به روی صحنه می رود
bltهمشهری آنلاین : شهر اشباح میازاکی روی صحنه می رود
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.