صفر تا صد خرید مطمئن اینترنتی با تضمین چی

صفر تا صد خرید مطمئن اینترنتی با تضمین چی
نشست خبری حسین مرادی طراح و بنیان گذار این سامانه صبح شنبه مورخ 4 اردیبهشت 1400 در ساختمان تضمین چی برگزار شد. در این نشست خبری که نزدیک به 90 دقیقه طول کشید تعدادی از نمایندگان رسانه های نوشتاری و آنلاین به صورت حضوری و یا از طریق بستر اینترنتی شرکت داشتند و سوالات خود را مطرح کردند.
صفر تا صد خرید مطمئن اینترنتی با تضمین چی

تضمین چی نرم افزاری باهوش برای خریدوفروش های اینترنتی

تضمین چی مدتی است به بازار اپلیکیشن های داخلی وارد شده، شیوه امن خریدوفروش های اینترنتی است. این اپلیکیشن امکاناتی را به کاربران خود ارائه می دهد تا در روند معامله احساس خطر نکنند و در نهایت معامله ای امن را تجربه کنند. این بستر شاید موقعیتی را فراهم کند تا بعد از این شاهد رشد بیشتر کسب وکارهای کوچک به واسطه اعتمادسازی برای آنها بین خریداران باشیم.

استفاده 1600 فروشگاه از تضمین چی

حسین مرادی، بنیان گذار تضمین چی درباره میزان جذب اعتماد خریدار و فروشنده از شروع فعالیت خود تا امروز گفت: «تا امروز در حدود 1600 فروشگاه جذب اپلیکیشن تضمینچی شده اند. خریداران و فروشندگانی که از این بستر استفاده می کنند تا امروز از همه مراحل عملکرد تضمین چی رضایت کامل داشتند و ما برای رضایت بیشتر ایشان، در نسخه جدید تضمین چی کارمزد را نیز کاهش داده ایم.»

او همچنین در ادامه افزود: «تمام تلاش ما در تضمین چی این است که محصولی به کاربران ارائه دهیم بدون نیاز به دفترچه راهنما. ایجاد چنین فضایی تا جایی برای تضمین چی اهمیت دارد که برای پدربزرگ ها و مادربزرگ هایی که با فضای اپلیکیشن ها آشنا نیستند، امکانی را فراهم کرده ایم تا با ارسال پیامک به راحتی امکان استفاده از خدمات تضمین چی را داشته باشند.»

مرادی با اشاره به اینکه امکان دارد استفاده از مراحل پرداخت اینترنتی برای برخی افراد سخت باشد ادامه داد: «روند پیگیری دستی با عنوان فلو 100014 ایجاد شده است. در این روش افراد با ارسال پیامک به سرشماره 100014 از پشتیبانی تضمین چی برای مدیریت دادوستد استفاده می کنند.»

بنیان گذار تضمین چی همچنین درباره امکان پوشش استفاده از رمزارز در مبادلات به راه پرداخت گفت: « طبیعتاً اگر قوانین کشور و بانک مرکزی این اجازه را بدهند به سرعت قابلیت استفاده از رمزارزها در بستر خود را خواهیم داشت. اما تا زمانی که شفاف سازی نشود فعلاً این ویژگی وجود ندارد.»

تضمین چی راهی برای خریدوفروش امن

مرادی در مورد پیشینه و دلیل ایجاد این اپلیکیشن گفت: «تضمین چی به وجود آمد تا مشکلات خرید آنلاین را برطرف کند. فعالیت های تجاری به شکل کلی در حوزه کسب وکارهای خانگی و خرده فروشی ها و همچنین تجارت هایی که آن قدر بزرگ نبودند که بتوانند وب سایت داشته باشند یا فضایی برای جذب مشتری به شکل کلان و گسترده نداشتند. این سبک از تجارت و کسب وکار با خلأ عدم اطمینان روبرو می شدند.»

به گفته او در این روند شکل گیری اعتماد متقابل بین خریدار و فروشنده خیلی سخت شکل می گرفت. خریدار برای واریز وجه اطمینان کامل به فروشنده نداشت و در مقابل هم فروشنده اعتماد کافی برای ارسال کالا و دریافت وجه بعد از ارسال کالا نداشت. همچنین تضمین کیفیت کالا هم بسیار مهم است. علاوه بر این دسترسی سخت نقاط دور از مرکز به بازارهای اصلی نیز یکی دیگر از چالش هایی بود که در روند شکل گیری تضمین چی مورد توجه و بررسی قرار گرفت.

اعتمادسازی با یک اپلیکیشن

او با تاکید بر اینکه تضمین چی ایجاد شده تا فضای اعتماد بین خریدار و فروشنده را تقویت کند گفت: «کسب وکارهایی که قصد دارند تجارت را به شکل سالم انجام دهند با دسترسی به این بستر می توانند روند خریدوفروش خود را هدایت کرده و به مقصد برسانند. روند استفاده از تضمین چی به این شکل است که معامله از طریق خریدار یا فروشنده در تضمین چی شکل می گیرد. در این پروسه وجه کالا نزد تضمین چی محفوظ می ماند و تا زمانی که خریدار تأییدیه تحویل کالا ثبت نکند، فروشنده امکان دسترسی به مبلغ را ندارد.»

به گفته او تضمین چی، تضمین پرداخت، دریافت، تحویل کالا و کیفیت کالا بر اساس ادعای فروشنده را برعهده گرفته است. راه حل این موضوع در دنیا پیش از این هم پیدا شده بود. ما در تضمین چی مدعی اختراع دوباره چرخ نیستیم و همان راه حل های جهانی را بومی سازی کرده ایم. البته مشکلاتی مثل تحریم هم امکان استفاده از راه حل ها و ابزارهای بین المللی را کاهش داده است. در ادامه فعالیت و چشم انداز آینده تضمین چی قصد داریم این امکان و خدمت را برای کشورهای همسایه مثل افغانستان و عراق نیز فراهم کنیم.

مرادی درباره رونمایی و حضور تضمین چی در نقاط مختلف کشور نیز گفت: «تضمین چی در تمام نقاط کشور به شکل یکپارچه رونمایی شده و فروشندگان و خریدارانی که به تضمین چی جذب شده اند از سراسر کشور هستند و می توان گفت تضمین چی یک راه حل کشوری است.»

همچنین او درباره تیم تضمین چی گفت: «حدود یک سال قبل، تضمین چی کار خود را با یک تیم 20 نفره شروع کرد امروز حدود صد و 10 نفر در این مجموعه به صورت مستقیم مشغول به کار هستند.»

تضمین چی فروشگاه اینترنتی نیست و از همین رو هیچ جانب داری از فروشنده و حتی خریدار ندارد. مرادی با بیان این موضوع افزود: «یکی از محصولات ما ویترین تضمین چی است که به زودی از آن رونمایی خواهد شد. این محصول امکانی برای فروشندگان فراهم می کند تا محصولات خود را ثبت کرده و مشتریان خود را داشته باشند.»

کارمزد 300 هزارتومانی، بیشترین مبلغ دریافتی تضمین چی

او درباره جریان درآمدی تضمین چی با تأکید بر شفافیت این جریان گفت: «کارمزد تضمین چی با توافق خریدار و فروشنده مبلغ 2 درصد از هر معامله تا سقف 300 هزارتومان است. هرقدر هم که حجم تجار افزایش پیدا کند، رقم کارمزد تضمین چی بیشتر از 300 هزارتومان نخواهد شد. ازآنجایی که تا امروز هیچ گروهی به طور جدی وارد این حوزه نشده؛ می توان با اطمینان گفت، تنها وجه تمایز تضمین چی عدم جانب داری آن است. اگر تضمین چی فروشگاهی را هدایت می کرد یا تولیدکننده محصولی بود، ناگزیر به حمایت از محصولات خود می شد.»

بنیان گذار تضمین چی با تأکید بر اینکه خریدار و فروشنده توافقات خود را مستقیم با هم انجام می دهند ادامه داد: «تضمین چی فقط و فقط حکم داور را دارد. زمان و شرایط تحویل کالا توسط خریدار و فروشنده مشخص خواهد شد و تضمین چی فقط ضامن پرداخت، تحویل و کیفیت کالا بر اساس ادعای فروشنده است. فاز بعدی فعالیت تضمین چی ایجاد امکان آزمایش و بررسی محصول است. فروشندگان و خریداران در صورت نیاز می توانند در خواست آزمایش و بررسی های تخصصی را نیز از طرف تضمین چی دریافت کنند.»

رونمایی از تازه ترین نسخه تضمین چی

امیرمحمد اسلامی، مدیر محصول تضمین چی نیز در بخش دیگری از این کنفرانس به معرفی اپلیکیشن تضمین چی پرداخت و با ارائه توضیحاتی درباره جزئیات آن گفت: «در تب اول صفحه خرید و یکی از تب های اصلی اپ تضمین چی کاربر می تواند کیف پول خود را ببیند. کاربران تحت عنوان فروشنده یا خریدار می توانند کیف پول خود را ببینند که تحت شرایطی قابلیت شارژ و دشارژ کردن را دارد. این کیف پول ها فقط برای خرید قابل استفاده هستند و برای تسویه کردن قابلیت دشارژ کردن را ندارند.»

اسلامی در ادامه توضیحات خود افزود: «تراکنش هایی که شفاف نیستند از طریق تضمین چی امکان اجرا ندارند. همچنین تمامی سفارش هایی که در تضمین چی ثبت نشوند نیز به علت یک خرید یا پرداخت صورت حساب شکل می گیرند. از همین رو در روند ثبت سفارش ما سعی کرده ایم دید حمایتی برای فروشندگان داشته باشیم. همچنین تبلیغاتی که در اپلیکیشن تضمین چی مشاهده می شود نیز هیچ بار مالی برای فروشندگان ندارد.»

مدیر محصول تضمین چی همچنین درباره روند ثبت خریدوفروش در این اپلیکیشن گفت: «جزئیات در تمام مراحل خریدوفروش ثبت می شوند. نوع کالا، توضیحات، قیمت، آدرس خریدار و فروشنده و هر جزئیاتی که برای تضمین یک معامله موردنیاز است. اما مهم ترین دغدغه خریداران، عدم اعتماد کافی به فروشندگانی است که در شبکه های اجتماعی و بازارهای دسته دوم فعال هستند؛ بنابراین ما آماده ایم تا همه جزئیات را مستند کنیم تا خریدوفروش شفاف باشد. تمام موارد ثبت شده توسط تیم تضمین چی بررسی می شود؛ بنابراین هیچ امکانی برای ثبت کالای نامربوط و ... وجود ندارد.»

درگاهی امن برای فروش

او همچنین با اشاره به اینکه بسیاری از کاربرانی که تضمین چی را مورد استفاده قرار می دهند، لزوماً خریدار نیستند و برای فروش محصول خود احتیاج به درگاهی امن دارند گفت: «در تب دوم، موردی که در ساید فروشنده به اصطلاح تب فروشنده داریم به فروشندگان اختصاص دارد. در این بخش ما مجدداً حساب کاربری داریم. اطلاعات فروشگاه ثبت می شود و تمامی معاملات قابلیت رتبه بندی دارند. در همین بخش کیف پول فروش وجود دارد. کیف پول فروش با کیف پول خرید تفاوت دارد و امکان و قابلیت دشارژ را نیز دارد. در این روند تضمین چی شماره حساب و شبا رو تطبیق داده و تسویه نهایی را انجام می دهد.»

اسلامی همچنین با اشاره به اینکه تمام فروشندگان می توانند پیشنهاددهنده خرید باشند و ثبت سفارش نیز کنند گفت: «یکی از مواردی که آن را مورد بررسی قرار می دهیم، بحث گزارش هایی است که در حال حاضر فروشگاه ها دسترسی به آن ندارند. تضمین چی سعی کرده این موارد را در اختیار داشته باشد. این اطلاعات در واقع برگ برنده ای نسبت به دیگر رقبا است. ما در تضمین چی تمام احتمالات یک معامله را ثبت می کنیم. بر همین اساس از بدو شروع مشخصات فردی خریدار و فروشنده، آدرس محل گیرنده، ارسال از کجا به کجا و حتی جزئیاتی مثل وزن کالا را نیز کاربر می تواند ثبت کند. همچنین نوع و زمان سرویس پستی یا لجستیکی نیز از مواردی است که کاربر پیشنهاد می کند.»

او در ادامه با اشاره به اینکه تمام این موارد ثبت می شود تا اگر ادعایی از طرف خریدار و فروشنده مبنی بر هر مشکلی شکل گرفت، قابل پیگیری باشد، ادامه داد: «در نهایت در تب حساب کاربری یا همان تب سوم، شما تنظیمات آدرس ها، تراکنش ها و کیف پول ها را مشاهده می کنید. در این قسمت می توانید مجموع کیف پول خرید یا فروش خود را ببینید. تیم تضمین چی مخصوصاً تیم محصول طی این چند ماه از آذر 99 تا امروز سعی کرده بهترین اطلاعات و تجربه کاربری را از مشتریان خود دریافت کند و امروز نسخه جدیدی برای اندروید و نسخه تحت وب به نمایش بگذارد.»

لینک کوتاه لینک کپی شد

کلیدواژه های این خبر
نسخه جدید   تجاری   خرید آنلاین   مادربزرگ   مبادلات   کسب وکار   وب سایت   طراح   اپلکیشن   کیفیت کالا   خریدار خارجی   کارمزد   پدر بزرگ   پرداخت آنلاین   بانک مرکزی   آنلاین   خرده فروشی   کاربران  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «خبرگزاری ایلنا» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
چه مواردی کاربران یک سایت را به خرید کردن و وفادار شدن ترغیب می کند؟
انتخاب
نماد اعتماد الکترونیکی برای 2719 کسب و کار آنلاین در آذربایجان شرقی صادر شد
ایسنا
برند خود را با عکاسی حرفه ای از محصولات تبلیغاتی و صنعتی ارتقا دهید
آفتاب
مالیات بر ارزش افزوده چیست؟
جام جم آنلاین
مالیات بر ارزش افزوده چیست ؟
صدا و سیما
دیجی کالا در سالی که گذشت؛ نگاهی به آمار و ارقام دیجی کالا در سال 1399
خبرآنلاین
نوین پرداخت ارائه دهنده ی خدمات خرید و فروش پی پال
ساعت 24
نشانه های خرید اینترنتی که ممکن است کلاهبرداری باشد
صبح تهران
طرح بزرگ خرید اعتباری و اقساطی از هایپرفامیلی با ایزی پی
دنیای اقتصاد
کمپین بزرگ فروش اقساطی دیجی کالا
مشرق نیوز
طراحی سایت در 4 مرحله
تابناک
قیمت گوشی موبایل در بازار/ یکشنبه 24 مردادماه 1400
رکنا نت
ایرانی ها پول وام های خرد را برای خرید چه کالاهایی خرج می کنند؟
مشرق نیوز
چند دلیل برای لزوم قانونمندسازی شبکه های اجتماعی
پایداری ملی
اجرای پویش مردمی خرید امن در استان مازندران
آریا
دریافت بیعانه شگردی که کهنه نمی شود!
ایسنا
نگاهی به کارمزد و مالیات شبکه توکن بیبی کیک!
آی تی رسان
آماری از تبلیغات آنلاین در وبسایت های ایرانی
آنا نیوز
افزایش34درصدی حملات فیشینگ
آی سی تی پرس
قیمت روز گوشی موبایل در 18 اردیبهشت
جام جم آنلاین
کلمه عبور کیف پول رمزارز خود را فقط خودتان داشته باشید
بورس نیوز
پسورد کیف پول رمزارزتان را به کسی ندهید
سیتنا
1600 فروشگاه در تضمین چی فعالیت دارند/تضمین چی، فضایی امن برای خریدوفروش اینترنتی
برنا نیوز
Gamification یا بازی وارسازی، راهکاری برای جذاب تر شدن محصول شما
دنیای اقتصاد
بنیانگذار یک شرکت رمز ارز در ترکیه با 2 میلیارد دلار سرمایه کاربران از کشور فرار کرد
انتخاب
حذف قیمت خودرو از آگهی ها مغایر با حقوق فروشنده و خریدار است
پدال نیوز
ویپاد؛ بانکی تمام دیجیتال
پارسینه
چرا باید از درگاه پرداخت واسط استفاده کنیم؟
مهر نیوز
چگونه شاپیفای ظهور کرد؟
فرارو
سیم کارت خود را آنلاین بفروشید!
مشرق نیوز
چرا استفاده از کیف پول دیجیتال به زودی به یک ضرورت گریزناپذیر تبدیل خواهد شد؟
دنیای اقتصاد
اصول طراحی سایت در شرکت نونگار پردازش
تسنیم
قیمت روز گوشی موبایل در 24 فروردین
جام جم آنلاین
قفل روابط تهران-سئول چگونه گشوده می شود؟
مثلث
صرافی های ارز دیجیتال چگونه کار می کنند؟
ایران اکونومیست
سرمایه گذاران در ارزهای دیجیتال حتما بخوانند
تیتر20
چرا به دوبی شهر طلا می گویند؟
سیمرغ
چرا ثبت آگهی در بخش املاک دیوار مقرون به صرفه است؟
تابناک
ابروانت برقی جنرال موتورز؛ غول پیکر زیبا
الف
اپلیکیشن های بورسی پرچمدار اپلیکیشن های مالی در سالی که گذشت
رجانیوز
اخبار مرتبط
bltانتخاب : چه مواردی کاربران یک سایت را به خرید کردن و وفادار شدن ترغیب می کند؟
bltایسنا : نماد اعتماد الکترونیکی برای 2719 کسب و کار آنلاین در آذربایجان شرقی صادر شد
bltآفتاب : برند خود را با عکاسی حرفه ای از محصولات تبلیغاتی و صنعتی ارتقا دهید
bltجام جم آنلاین : مالیات بر ارزش افزوده چیست؟
bltصدا و سیما : مالیات بر ارزش افزوده چیست ؟
bltخبرآنلاین : دیجی کالا در سالی که گذشت؛ نگاهی به آمار و ارقام دیجی کالا در سال 1399
bltساعت 24 : نوین پرداخت ارائه دهنده ی خدمات خرید و فروش پی پال
bltصبح تهران : نشانه های خرید اینترنتی که ممکن است کلاهبرداری باشد
bltدنیای اقتصاد : طرح بزرگ خرید اعتباری و اقساطی از هایپرفامیلی با ایزی پی
bltمشرق نیوز : کمپین بزرگ فروش اقساطی دیجی کالا
bltتابناک : طراحی سایت در 4 مرحله
bltرکنا نت : قیمت گوشی موبایل در بازار/ یکشنبه 24 مردادماه 1400
bltمشرق نیوز : ایرانی ها پول وام های خرد را برای خرید چه کالاهایی خرج می کنند؟
bltپایداری ملی : چند دلیل برای لزوم قانونمندسازی شبکه های اجتماعی
bltآریا : اجرای پویش مردمی خرید امن در استان مازندران
bltایسنا : دریافت بیعانه شگردی که کهنه نمی شود!
bltآی تی رسان : نگاهی به کارمزد و مالیات شبکه توکن بیبی کیک!
bltآنا نیوز : آماری از تبلیغات آنلاین در وبسایت های ایرانی
bltآی سی تی پرس : افزایش34درصدی حملات فیشینگ
bltجام جم آنلاین : قیمت روز گوشی موبایل در 18 اردیبهشت
bltبورس نیوز : کلمه عبور کیف پول رمزارز خود را فقط خودتان داشته باشید
bltسیتنا : پسورد کیف پول رمزارزتان را به کسی ندهید
bltبرنا نیوز : 1600 فروشگاه در تضمین چی فعالیت دارند/تضمین چی، فضایی امن برای خریدوفروش اینترنتی
bltدنیای اقتصاد : Gamification یا بازی وارسازی، راهکاری برای جذاب تر شدن محصول شما
bltانتخاب : بنیانگذار یک شرکت رمز ارز در ترکیه با 2 میلیارد دلار سرمایه کاربران از کشور فرار کرد
bltپدال نیوز : حذف قیمت خودرو از آگهی ها مغایر با حقوق فروشنده و خریدار است
bltپارسینه : ویپاد؛ بانکی تمام دیجیتال
bltمهر نیوز : چرا باید از درگاه پرداخت واسط استفاده کنیم؟
bltفرارو : چگونه شاپیفای ظهور کرد؟
bltمشرق نیوز : سیم کارت خود را آنلاین بفروشید!
bltدنیای اقتصاد : چرا استفاده از کیف پول دیجیتال به زودی به یک ضرورت گریزناپذیر تبدیل خواهد شد؟
bltتسنیم : اصول طراحی سایت در شرکت نونگار پردازش
bltجام جم آنلاین : قیمت روز گوشی موبایل در 24 فروردین
bltمثلث : قفل روابط تهران-سئول چگونه گشوده می شود؟
bltایران اکونومیست : صرافی های ارز دیجیتال چگونه کار می کنند؟
bltتیتر20 : سرمایه گذاران در ارزهای دیجیتال حتما بخوانند
bltسیمرغ : چرا به دوبی شهر طلا می گویند؟
bltتابناک : چرا ثبت آگهی در بخش املاک دیوار مقرون به صرفه است؟
bltالف : ابروانت برقی جنرال موتورز؛ غول پیکر زیبا
bltرجانیوز : اپلیکیشن های بورسی پرچمدار اپلیکیشن های مالی در سالی که گذشت
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.