10 ثروتمند حقیقی حاصل از فضای مجازی

10 ثروتمند حقیقی حاصل از فضای مجازی
پس از ظهور اینترنت و به دنبال آن گسترش تصاعدی فضای مجازی، جدای از کاربرد های اقتصادی، علمی، سیاسی، فرهنگی و ... آن، شبکه های اجتماعی یکی از پرطرفدارترین محیط های اینترنتی برای کاربران بوده است.
10 ثروتمند حقیقی حاصل از فضای مجازی

به گزارش «تابناک» به نقل از روزنامه خراسان، همین علاقه باعث شده شرکت های بزرگی که در این زمینه کار می کنند، روزبه روز عظیم تر شوند و در نتیجه صاحبان شان هم لحظه به لحظه پولدار. به تازگی خبری در سایت ها و شبکه های اجتماعی پربازدید شده با این مضمون که پاول دوروف، بنیان گذار پیام رسان تلگرام پس از انتقال و سکونت در امارات، به صدر جدول ثروتمندان این کشور صعود کرده است. به همین بهانه، تصمیم گرفتیم زندگی و ثروت صاحبان چند شرکت فعال در فضای مجازی با رویکرد شبکه اجتماعی را که بین 10 نفر اول از لحاظ سرمایه در این حوزه هستند، بررسی کنیم. آمار این پرونده از به روزترین فهرست های معتبر دنیا تهیه شده و فقط صاحبان شبکه های اجتماعی در آن آمده اند. همین ثروت زیاد یکی از نکات عجیب فضای مجازی است که برای فعالان در این حوزه وسوسه کننده و جذاب است.

1- جوان ترین ثروتمند دنیا

نام: مارک زاکربرگ

شرکت: فیس بوک، واتس اپ و اینستاگرام

ثروت: 97 میلیارد دلار

رتبه در فهرست ثروتمندان جهان: 5

معروفیت زاکربرگ خان به گوش همه رسیده است! با این همه بد نیست بدانیم مارک الیوت زاکربرگ (متولد 1984، 36 ساله) هنگامی که دانشجوی دانشگاه هاروارد بود، با کمک دانشجویان علوم رایانه، سایت فیس بوک را تاسیس کرد. در سال 2008 مجله فوربس او را جوان ترین میلیاردر دنیا که ثروتش را شخصاً به دست آورده، معرفی کرد. در سال 2010 او به عنوان شخصیت سال از سوی مجله تایم انتخاب شد. محل کار زاکربرگ در فیس بوک اتاق کاری با دیوار های شیشه ای است که همه کارکنان می توانند او را درحال کارکردن ببینند. فیس بوک اکنون بیش از 52 هزار کارمند در دنیا و دو میلیارد کاربر دارد. زاکربرگ در سال 2012 اینستاگرام را که بزرگ ترین برنامه اشتراک گذاری عکس های تلفن همراه است، با مبلغ یک میلیارد دلار خرید. در سال 2014 هم پروژه واتس اپ را به مبلغ 22 میلیارد دلار خریداری کرد که حدود یک چهارم مبلغ آن نقد و بقیه از سهام فیس بوک پرداخت شد. او چند سال قبل مدعی شد بخش زیادی از ثروتش را هم بخشیده است.

2- صاحب گوگل، خوره رایانه

نام: لری پیج

شرکت: گوگل و یوتیوب

ثروت: 92 میلیارد دلار

رتبه در فهرست ثروتمندان جهان: 8

لری پیج یکی از نمونه هایی است که می توان ادعا کرد با تحصیلاتش به این رتبه رسیده است، برعکس تعداد دیگری از افراد موفق دنیا که تحصیلات دانشگاهی ندارند. لارنس لری پیج (متولد 1973، 47 ساله) به همراه سرگئی برین، همکلاسی دانشگاهش در مقطع دکترا موتور جست وجوی اینترنتی گوگل و پس از آن شرکت گوگل را بنا کردند. ایده راه اندازی یک موتور جست وجو در خواب و در 23 سالگی به سراغ لری آمد! پدر، مادر و برادر بزرگ تر او هر سه خوره رایانه بودند و اسباب بازی اش در خانه قطعات رایانه بود. لری سبک مدیریتی خاص خود را دارد که می گوید: «کار خود را به دیگران محول نکنید. هر کاری که از دست تان برمی آید، خودتان انجام دهید تا کار ها سریع تر پیش بروند. ایده ها از سن خیلی مهم ترند. اگر کسی از شما جوان تر است، به این معنا نیست که سزاوار احترام و همکاری نیست.» پیج حامی بزرگ انرژی جایگزین است. وی اولین خودروی الکترونیکی دو نفره خود را از تسلا موتورز خرید و به شدت از طرفداران تولید و توزیع خودرو های هیبریدی است.

3-زندگی مخفیانه سازنده وی چت

نام: ما هوآتنگ

شرکت: سازنده وی چت و سهامدار تیک تاک

ثروت: 66 میلیارد دلار

رتبه در فهرست ثروتمندان جهان: 15

ما هوآتنگ، دومین فرد ثروتمند چین (متولد 1971، 49 ساله) تاجر، مهندس، سرمایه گذار و کارآفرینی است که به عنوان یکی از بنیان گذاران و مدیرعامل شرکت Tencent شناخته می شود. تنسنت یکی از بزرگ ترین شرکت های فناوری در جهان و همچنین بزرگ ترین شرکت خوشه ای گیمینگ و سرگرمی است. هوآتنگ سه بار به عنوان یکی از تأثیرگذارترین افراد جهان توسط مجلهء تایمز شناخته شده است. در سال 1999 هوآتنگ از سرویس OICQ پیام رسان فوری که بعد نامش به QQ تغییر یافت، رونمایی کرد. این محصول رایگان به شدت مورد توجه مردم چین قرار گرفت و تا سال 2004 به بزرگ ترین ارائه دهندهء خدمات پیام رسانی فوری تبدیل شد. پیام رسان وی چت هم از سال 2011 یکی از محصولات معروف این شرکت است. ما هوآتنگ نام مستعاری به نام «پونی» دارد که ترجمه انگلیسی اش (ما) به معنای اسب است. او سعی می کند اطلاعات کمی از زندگی شخصی اش به بیرون درز کند و به داشتن زندگی پنهانی شهرت دارد. هوآ تنگ جمله معروفی دارد که به آن معتقد است: «در چین ایده ها اهمیتی ندارد، آن چه مهم است اجرا و عمل است.»

4- ثروت به وقت تیک تاک

نام: ژانگ ییمینگ

شرکت: تیک تاک

ثروت: 36 میلیارد دلار

رتبه در فهرست ثروتمندان جهان: 39

ژانگ ییمینگ (متولد 1983، 37 ساله) کارآفرین حوزه اینترنت است. او پلتفرم اینترنتی بایت دنس (ByteDance) را در سال 2012 و سرویس محتوای خبری توتیائو (Toutiao) و پلتفرم اشتراک گذاری فیلم تیک تاک را بنیان گذاری کرده است. بایت دنس تا سال 2019 بیش از یک میلیارد کاربر ماهانه داشت و ارزش آن به 75 میلیارد دلار رسید. در سال 2008 او به استخدام مایکروسافت درآمد، اما نتوانست با قوانین شرکتی آن جا کنار بیاید. سپس به یک استارت آپ پیوست که با شکست مواجه شد. در سال 2012 ژانگ متوجه مهاجرت کاربران از رایانه به گوشی هوشمند شد و شرکت تازه ای به نام بایت دنس را تاسیس و سپس اپلیکیشن خبری توتیائو را راه اندازی کرد که طی دو سال بیش از 13 میلیون کاربر روزانه جذب کرد. او با همسرش در دانشگاه آشنا شد و فرزندی ندارد.

5-نفر پنجم، یک ایرانی الاصل

نام: پی یر امیدیار

شرکت: ای بی و پی پال

ثروت: 21.5 میلیارد دلار

رتبه در فهرست ثروتمندان جهان: 83

پی یِر مراد امیدیار (متولد 1967، 53 ساله) بنیان گذار و رئیس ایرانی سایت حراج e-bay است. او در سال 1998 میلادی و در 31 سالگی به عنوان یک میلیاردر شناخته شده است. مادرش الهه میرجلالی امیدیار یک زبان شناس مشهور و از استادان دانشگاه سوربن و پدرش کوروش امیدیار جراح اورولوژی بود. سال 1994 امیدیار در یک شرکت نرم افزاری مشغول به کار بود و در کنار شغل اصلی خود، با طراحی و برنامه نویسی وب سایت هم کسب درآمد می کرد که با پاملا وسلی آشنا شد. پی یر عاشق دختری شده بود که به جمع آوری جعبه های آب نبات علاقه زیادی داشت. پاملا که می خواست مجموعه خود را کامل کند، از پی یر کمک خواست. پی یر هم برای این که نظر پاملا را جلب کند، یک بخش خریدوفروش و حراج آنلاین به وب سایت شخصی خود اضافه کرد تا پاملا بتواند برای تکمیل مجموعه خود با سایر کلکسیونر ها وارد معامله شود. اتفاقی که جهان را خیره کرد. در کمال تعجب این صفحه با چنان استقبالی مواجه شد که پی یر مجبور شد برای حراجی اش یک وبگاه مستقل درست کند.

6- میلیاردر سیاه پوش تلگرام

نام: پاول دوروف

شرکت: تلگرام

ثروت: 17 میلیارد دلار

رتبه در فهرست ثروتمندان جهان: 112

پاوِل والِریویچ دوروف (متولد 1984، 36 ساله) مهندس رایانه اهل روسیه است که برای تأسیس شبکه اجتماعی VK و پیام رسان تلگرام شهرت دارد. او پیش از تلگرام، شبکه اجتماعی VKontakte را (که بعد نامش را به VK تغییر داد) تاسیس کرد. پاول دوروف سال 2013 استعفای خود را به هیئت مدیره VK اعلام کرد و تصمیم گرفت از کشورش خارج شود، زیرا حاضر نشد اطلاعات کاربران اوکراینی اپلیکیشن را به دولت روسیه تحویل دهد. دوروف یک برنامه پشتیبان داشت. او و برادرش مخفیانه یک شرکت در نیویورک تاسیس کردند و برخی از کارکنان VK هم به آن جا رفتند. این پروژه مخفی تلگرام بود. طراحی، ساخت و پشتیبانی کامل از پیام رسان تلگرام رقمی حدود 260 میلیون دلار روی دست پاول دوروف هزینه گذاشت که به گفته او اکنون هیچ گونه درآمدی برایش ندارد. پاول دوروف گیاه خوار است و فقط لباس سیاه می پوشد. همچنین به مناسبت بیست و هفتمین سال تولدش یک میلیون دلار به بنیاد ویکی مدیا (میزبان دانشنامه اینترنتی ویکی پدیا) اهدا کرد.

7- جیک جیک های یک سخت کوش

نام: جک دورسی

شرکت: توییتر، اسکوئر

ثروت: 12.5 میلیارد دلار

رتبه در فهرست ثروتمندان جهان: 173

جک پاتریک دورسی (متولد 1976، 44 ساله) بنیان گذار و مدیر عامل توییتر و همچنین اسکوئر (شرکت پرداخت همراه) به عنوان یک نوآور برجسته شناخته می شود. اولین چیزی که مردم از کودکی او به یاد دارند این است که «چه پسر ساکتی بود»، چون لکنت زبان داشت و همین مسئله باعث نداشتن اعتمادبه نفس و گوشه گیری اش شده بود. با این حال پس از پایان درسش در شرکت Odeo که در زمینه کمک به استارت آپ های اینترنتی فعالیت داشت، کار گرفت. کمی بعد، یک روز که دورسی و همکاران مشغول غذاخوردن بودند، او ایده سرویسی را که امکان هم رسانی (Share) فوری نظرات را می داد مطرح کرد. دورسی و دوستش دو هفته بعد برنامه اصلی را نوشتند و نام توییتر (جیک جیک کردن) را برای آن انتخاب کردند که این روز ها طرفداران زیادی دارد.

8-ثروتمند صرفه جوی واتس اپ

نام: جان (یان) کوم

شرکت: بنیان گذار واتس اپ

ثروت: 10 میلیارد دلار

رتبه در فهرست ثروتمندان جهان: 230

یان کوم (متولد 1976، 44 ساله) مهندس رایانه و کارآفرین اینترنتی آمریکایی، اوکراینی است. او مدیرعامل اجرایی و یکی از مؤسسان (به همراه برایان اکتن) واتس اپ، پیام رسان تلفن همراه است. کوم در کی یف اوکراین زاده شد. مادرش به عنوان پرستار نوزاد و خودش به عنوان نظافتچی در یک خواربارفروشی کار می کردند تا این که در 18 سالگی به برنامه نویسی علاقه مند شد. ژانویه 2009 برای همیشه در ذهن یان و برایان، دوست و همکارش، باقی خواهد ماند. خرید یک دستگاه آیفون و بررسی App Store یک موضوع را به سادگی برای آن ها مشخص کرد: آینده دنیای فناوری در اختیار همین برنامه های کوچک خواهد بود. جان به سرعت نام Whatsapp را برای اپلیکیشن پیام رسانش انتخاب کرد. در سال 2014 واتس اپ به مبلغ 22 میلیارد دلار از سوی فیس بوک خریداری شد. جالب است بدانید کوم که حالا سرمایه میلیارد دلاری دارد، همچنان از روش های صرفه جویی و پس انداز که در زمان نوجوانی یاد گرفته، استفاده می کند.

9- پولدار شدن با کمک یک تخته

نام: بن سیلبرمن

شرکت: پینترست

ثروت: 3.9 میلیارد دلار

رتبه در فهرست ثروتمندان جهان: 752

بن سیلبرمن (متولد1982، 38 ساله) بنیان گذار و مدیر عامل پینترست، یک شبکه ارتباط اجتماعی و موتور جست وجوی تصویری است که به کاربران اجازه سازمان دهی عکس ها، لینک ها و ... را می دهد.

پیش از پینترست که در سال 2010 راه اندازی شد، سیلبرمن در تیم تبلیغات گوگل کار می کرد. اگرچه پس از مدت کوتاهی او از کار خود استعفا و به همراه همکلاسی دانشگاهش پاول سیارا شروع به ساخت اپلیکیشن های آیفون کرد.

بعد از شکست در جذب کاربر، با دوستش به ایده تولید یک تخته برای پین کردن (وصل کردن) عکس و متن که در نهایت به نام پینترست شناخته شد، رسیدند. سیلبرمن اعلام کرده که ایده به وجودآمدن پینترست از عشق دوران کودکی او به جمع آوری چیز ها آمده است.

او ادعا می کند: «جمع آوری، چیز های زیادی را درباره این که شما واقعاً چه کسی هستید بازگو می کند.»

10-پول درآوردن از جست وجو ها

نام: دیوید فیلو

شرکت: یاهو

ثروت: 3.5 میلیارد دلار

رتبه در فهرست ثروتمندان جهان: 859

دیوید فیلو (54 ساله) یک کارآفرین دیجیتالی موفق است که در باشگاه میلیاردر های فوربس قرار دارد. سایت یاهو اول با نام «موتور جست وجوگر جری و دیوید» در سال 1994 در اینترنت منتشر شد و در همان سال بازدید یاهو به یک میلیون رسید و بسیاری از شرکت های بزرگ مانند مایکروسافت پیشنهاد دادند با قیمت بالا این سایت را بخرند، ولی فیلو و یانگ پاسخ منفی دادند. دلیل آن ها هم این بود که تصمیم نداشتند از این کار پول دربیاورند و بیشتر جنبه کمک رسانی کار برایشان مهم بود. ولی پس از مدتی دانشگاه از آن ها شکایت کرد، چون ترافیک اینترنتی زیادی برای این کار مصرف می شد. بعد از این بود که جنبه مادی این کار برای دیوید و جری مهم شد و دنبال حامی مالی گشتند. اکنون یاهو، بخش جدایی ناپذیر زندگی روزانه صد ها میلیون نفر در دنیاست.

منابع این پرونده: forbes.com، success.com، دنیای اقتصاد، همشهری، برترین ها


کلیدواژه های این خبر
گوگل   زاکربرگ   واتس اپ   ثروتمند   رایانه   موتور   اینترنت   تسلا   انرژی   اسباب بازی   سکونت   تاجر   خرید آنلاین   شرکت گوگل   مخفیانه   دانشگاهیان   کارآفرینی   اینستاگرام   محل کار   پولدار   ترند   مجله تایم   کارمند   نفر اول   همکلاسی   وی چت   روزنامه   فرهنگی   تلگرام   سرمایه   فضای مجازی   شبکه های اجتماعی   امارات متحده عربی   سرمایه گذاران   دانشگاه هاروارد   ثروتمندان جهان   کاربران  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «تابناک» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
استعفای لاریجانی از مسئولیت قرارداد ایران و چین ترند شد/ جست و جوی کاربران در مورد نام و نشان مجید عشقی/ شکایت آذری جهرمی چیست؛ سوال کاربران از گوگل/ ماجرای غزاله و آرمان بحث داغ فضای مجازی شد
تابناک
توهین مجری به فرهاد مجیدی چه بود؛ سوالی که ترند شد/ دوباره طرح صیانت به بحث داغ فضای مجازی تبدیل شد/ درخشش یکتا جمالی مورد توجه کاربران فضای مجازی/ از عرش به فرش افتادن؛ توصیف کاربران برای محسن مسلمان
تابناک
برکناری دقیقه نودی مدیرعامل، شستا را ترند گوگل کرد/ پیگیری پیوستن دژاگه به استقلال توسط هواداران در فضای مجازی/ نگرانی شهروندان در مورد سویه لامبدا ویروس کرونا/ سئوال پرتکرار؛ آیا کسانی که واکسن زده اند ناقل هستند؟
تابناک
مرگ فرهنگ با طرح مجلس!
ایسنا
فناوری 4G چطور دنیای ما را دگرگون کرد؟
زومیت
کابینه پیشنهادی رئیسی در کانون توجه کاربران اینترنتی/ خبرهای تازه از واکسن نورا و کنجکاوی مردم در مورد آن/ تعجب کاربران از غیبت سعید محمد در کابینه پیشنهادی/ نگرانی شهروندان از ابتلای ناصر رفیعی به کرونا
تابناک
طرحی به نام حمایت و به کام محدودیت
روزنامه شرق
طرح صیانت و پاک کردن صورت مساله
نواندیش
اجرای طرح صیانت از کاربران در کسب و کارهای آنلاین اختلال ایجاد می کند/ درخواست 90 درصد نمایندگان برای رفع خلاهای قانونی در فضای مجازی
خبرگزاری ایلنا
ایران و محدودیت اینترنت
سادس نیوز
ایران پس از محدودیت اینترنت
سادس نیوز
سرمایه اجتماعی مجلس با طرح صیانت از فضای مجازی به شدت کاهش می یابد
خبرگزاری دانشجو
طرح حمایت از حقوق کاربران کشور را از رهاشدگی فضای مجازی نجات می دهد
هم اندیشی
اگر اینترنت محدود یا مسدود شود
ایسنا
اگر در برخورد با ماهواره و ویدئو موفق بودیم، در طرح صیانت نیز موفق خواهیم شد
ایسنا
تمرکز کاربران اینترنتی روی مسابقه حسن یزدانی و دیوید تیلور/ شوک فضای مجازی بخاطر درگذشت ارشا اقدسی/ سارا بهمنیار مدال نگرفت ولی ترند گوگل شد/ چرا کشور سن مارینو ترند گوگل شده است؟
تابناک
روزنامه نگار بلومبرگ در «بدون فیلتر» از ظهور اینستاگرام می گوید
ایرنا
از حقوق کاربران فضای مجازی حفاظت کنید
روزنامه شرق
فریب تبلیغات سایت های قمار و شرط بندی آنلاین را نخورید
برنا نیوز
میلیاردر های دنیا از چه شغل هایی شروع کردند؟ + تصاویر
صبح تهران
سئو سایت و 3 اشتباه جدی که باید از آنها دوری کنید
خبرآنلاین
محدودیت فضای مجازی و چالش اقتصادی بزرگ در کشور
شعار سال
مردم نگران آینده اینترنت در کشور هستند
شوشان
وقتی سرعت اینترنت را کم می کنیم چرا نباید جوانان به مهاجرت فکر کنند؟
قلم نیوز
تکاپوی صدا و سیما برای توجیه طرح صیانت
اعتدال
پاسخ به 5 پرسش شایع درباره طرح محدودیت اینترنت/ همه باید احراز هویت شوند؟
آفتاب
اشتغالزایی یکی از مزیت های طرح صیانت از حقوق کاربران/ استفاده از فضای مجازی در چهارچوب قوانین صورت گیرد‏
راه دانا
جنجال «صیانت» / درس عبرت / بی مدال ها
شیرازه
پس لرزه های طرح «صیانت»؛ بحث مهاجرت داغ شد
نصف جهان
غوغای طرح صیانت از فضای مجازی در گوگل و سوال هایی که ترند می شوند؛ اینترنت چین و روسیه چگونه است؟ / اینترنت iot چیست؟ / اگر اینترنت ملی شد چه کنیم؟
تابناک
500 هزار نفر خواستار توقف محدودیت بیشتر برای اینترنت شدند
اعتدال
جزئیات جدید از طرح جنجالی اینترنت/ 5 جایگزین داخلی برای اینستاگرام
آفتاب
کاربران ایرانی در جست و جوی نام سعید ملایی / پناهندگی کیمیا علیزاده، ترند داغ فضای مجازی/ درخشش نازنین ملایی در المپیک او را ترند گوگل کرد/ ایرانیان در جست و جوی چیستی و چرایی تیم پناهندگان المپیک
تابناک
پاسخ به 5 شبهه درباره طرح حمایت از حقوق کاربران
جوان آنلاین
ارز های دیجیتالی که نباید بخرید
قلم نیوز
زندگی و ثروت صاحبان چند شرکت فعال در فضای مجازی + تصاویر
پارسینه
فضای مجازی، تهدید یا فرصت؟|حجاب و عفاف؛ پرکاربردترین موضوع کاربران زنان مسلمان جهان عرب در شبکه های اجتماعی
تسنیم
چه اما و اگرهایی برای قابل استناد بودن «اسکرین شات» وجود دارد؟
تابناک
جبهه انقلاب دچار لکنت رسانه ای شده است
رادیو گفتگو
«اسکرین شات» پیام های شبکه های اجتماعی چه زمانی در دادگاه سند محسوب می شود؟!
میگنا
اخبار مرتبط
bltتابناک : استعفای لاریجانی از مسئولیت قرارداد ایران و چین ترند شد/ جست و جوی کاربران در مورد نام و نشان مجید عشقی/ شکایت آذری جهرمی چیست؛ سوال کاربران از گوگل/ ماجرای غزاله و آرمان بحث داغ فضای مجازی شد
bltتابناک : توهین مجری به فرهاد مجیدی چه بود؛ سوالی که ترند شد/ دوباره طرح صیانت به بحث داغ فضای مجازی تبدیل شد/ درخشش یکتا جمالی مورد توجه کاربران فضای مجازی/ از عرش به فرش افتادن؛ توصیف کاربران برای محسن مسلمان
bltتابناک : برکناری دقیقه نودی مدیرعامل، شستا را ترند گوگل کرد/ پیگیری پیوستن دژاگه به استقلال توسط هواداران در فضای مجازی/ نگرانی شهروندان در مورد سویه لامبدا ویروس کرونا/ سئوال پرتکرار؛ آیا کسانی که واکسن زده اند ناقل هستند؟
bltایسنا : مرگ فرهنگ با طرح مجلس!
bltزومیت : فناوری 4G چطور دنیای ما را دگرگون کرد؟
bltتابناک : کابینه پیشنهادی رئیسی در کانون توجه کاربران اینترنتی/ خبرهای تازه از واکسن نورا و کنجکاوی مردم در مورد آن/ تعجب کاربران از غیبت سعید محمد در کابینه پیشنهادی/ نگرانی شهروندان از ابتلای ناصر رفیعی به کرونا
bltروزنامه شرق : طرحی به نام حمایت و به کام محدودیت
bltنواندیش : طرح صیانت و پاک کردن صورت مساله
bltخبرگزاری ایلنا : اجرای طرح صیانت از کاربران در کسب و کارهای آنلاین اختلال ایجاد می کند/ درخواست 90 درصد نمایندگان برای رفع خلاهای قانونی در فضای مجازی
bltسادس نیوز : ایران و محدودیت اینترنت
bltسادس نیوز : ایران پس از محدودیت اینترنت
bltخبرگزاری دانشجو : سرمایه اجتماعی مجلس با طرح صیانت از فضای مجازی به شدت کاهش می یابد
bltهم اندیشی : طرح حمایت از حقوق کاربران کشور را از رهاشدگی فضای مجازی نجات می دهد
bltایسنا : اگر اینترنت محدود یا مسدود شود
bltایسنا : اگر در برخورد با ماهواره و ویدئو موفق بودیم، در طرح صیانت نیز موفق خواهیم شد
bltتابناک : تمرکز کاربران اینترنتی روی مسابقه حسن یزدانی و دیوید تیلور/ شوک فضای مجازی بخاطر درگذشت ارشا اقدسی/ سارا بهمنیار مدال نگرفت ولی ترند گوگل شد/ چرا کشور سن مارینو ترند گوگل شده است؟
bltایرنا : روزنامه نگار بلومبرگ در «بدون فیلتر» از ظهور اینستاگرام می گوید
bltروزنامه شرق : از حقوق کاربران فضای مجازی حفاظت کنید
bltبرنا نیوز : فریب تبلیغات سایت های قمار و شرط بندی آنلاین را نخورید
bltصبح تهران : میلیاردر های دنیا از چه شغل هایی شروع کردند؟ + تصاویر
bltخبرآنلاین : سئو سایت و 3 اشتباه جدی که باید از آنها دوری کنید
bltشعار سال : محدودیت فضای مجازی و چالش اقتصادی بزرگ در کشور
bltشوشان : مردم نگران آینده اینترنت در کشور هستند
bltقلم نیوز : وقتی سرعت اینترنت را کم می کنیم چرا نباید جوانان به مهاجرت فکر کنند؟
bltاعتدال : تکاپوی صدا و سیما برای توجیه طرح صیانت
bltآفتاب : پاسخ به 5 پرسش شایع درباره طرح محدودیت اینترنت/ همه باید احراز هویت شوند؟
bltراه دانا : اشتغالزایی یکی از مزیت های طرح صیانت از حقوق کاربران/ استفاده از فضای مجازی در چهارچوب قوانین صورت گیرد‏
bltشیرازه : جنجال «صیانت» / درس عبرت / بی مدال ها
bltنصف جهان : پس لرزه های طرح «صیانت»؛ بحث مهاجرت داغ شد
bltتابناک : غوغای طرح صیانت از فضای مجازی در گوگل و سوال هایی که ترند می شوند؛ اینترنت چین و روسیه چگونه است؟ / اینترنت iot چیست؟ / اگر اینترنت ملی شد چه کنیم؟
bltاعتدال : 500 هزار نفر خواستار توقف محدودیت بیشتر برای اینترنت شدند
bltآفتاب : جزئیات جدید از طرح جنجالی اینترنت/ 5 جایگزین داخلی برای اینستاگرام
bltتابناک : کاربران ایرانی در جست و جوی نام سعید ملایی / پناهندگی کیمیا علیزاده، ترند داغ فضای مجازی/ درخشش نازنین ملایی در المپیک او را ترند گوگل کرد/ ایرانیان در جست و جوی چیستی و چرایی تیم پناهندگان المپیک
bltجوان آنلاین : پاسخ به 5 شبهه درباره طرح حمایت از حقوق کاربران
bltقلم نیوز : ارز های دیجیتالی که نباید بخرید
bltپارسینه : زندگی و ثروت صاحبان چند شرکت فعال در فضای مجازی + تصاویر
bltتسنیم : فضای مجازی، تهدید یا فرصت؟|حجاب و عفاف؛ پرکاربردترین موضوع کاربران زنان مسلمان جهان عرب در شبکه های اجتماعی
bltتابناک : چه اما و اگرهایی برای قابل استناد بودن «اسکرین شات» وجود دارد؟
bltرادیو گفتگو : جبهه انقلاب دچار لکنت رسانه ای شده است
bltمیگنا : «اسکرین شات» پیام های شبکه های اجتماعی چه زمانی در دادگاه سند محسوب می شود؟!
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.