شناسایی 10 روش کلاهبرداری از طریق تلفن، قبل از اینکه قربانی آن شوید

شناسایی 10 روش کلاهبرداری از طریق تلفن، قبل از اینکه قربانی آن شوید
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: فقط در سال 2020 گزارش شده است که آمریکایی ها 19.7 میلیارد دلار به دلیل تماس های کلاهبرداران از دست داده اند.
شناسایی 10 روش کلاهبرداری از طریق تلفن، قبل از اینکه قربانی آن شوید

فقط در سال 2020 گزارش شد که آمریکایی ها 19.7 میلیارد دلار به دلیل تماس های کلاهبرداران از دست داده اند. از 50 میلیون تماس برقرار شده، 40 ٪ از پاسخ دهندگان گفتند که پول از آن ها سرقت شده است. بیشتر مردم بیش از سایر اشکال ارتباطی به شیوه تماس صوتی اعتماد دارند و به همین دلیل است که کلاهبرداران برای برقراری ارتباط از آن استفاده می کنند. با توجه به این نکته، بسیار مهم است که ما بدانیم چگونه می توان کلاهبردار پشت تلفن را شناسایی کرد. این گزارش می خواهد در مورد 10 تاکتیک متداول کلاهبردارها که هدف آن ها سرقت پول شما است را به شما هشدار دهد.

آن ها مدام از شما می پرسند که آیا صدای آن ها را می شنوید؟

کلاهبرداری: در یکی از بدنام ترین کلاهبرداری ها، تماس گیرنده سوالی را از شما می پرسد که تمایل دارید با "بله" به آن پاسخ دهید. در بیشتر موارد، آن ها می پرسند که آیا می توانید صدای آن ها را بشنوید یا اینکه شما مرد یا خانم خانه هستید. اگر با "بله" پاسخ دهید، آن ها صدای شما را ضبط می کنند و از آن استفاده می کنند تا هزینه های بدهی یا کارت اعتباری شما را تأیید کنند.

چه کاری باید انجام دهید: اگر شماره ای که با شما تماس می گیرد ناشناخته به نظر می رسد، قبل از پاسخ دادن، آن را به صورت آنلاین جستجو کنید. ممکن است شماره فرد محلی به نظر برسد، اما به احتمال زیاد این طور نیست. همچنین می توانید پاسخی متفاوت از "بله" بدهید. اگر فرد مقابل همچنان تلاش می کند این کلمه خاص را از شما بگیرد، فقط تلفن را قطع کنید.

اگر مبلغ هنگفتی را که شما بدهکار هستید را پرداخت نکنید، برای دستگیری شما اقدام می شود.

کلاهبرداری: 2 مورد از کلاهبرداری های رایج، انواع امور مالیاتی و هیئت منصفه است. وجه مشترک آن ها این است که در هر دو مورد، تماس گیرنده شما را با دستگیری قریب الوقوع یا شکل دیگری از اقدام قانونی تهدید می کند. با این حال، آن ها راه حلی به صورت جریمه سنگین ارائه می دهند. تمام آنچه از شما می خواهند، شماره ملی یا شماره کارت اعتباری شماست (و دقیقاً به همین ترتیب، هویت شما به سرقت می رود).

چه کاری باید انجام دهید: به سادگی تلفن را قطع کنید. دلیل را نپرسید و وارد مکالمه نشوید. اکنون که آن ها می دانند هنگام تماس با تلفن شما جواب می دهید، احتمالا دیگر آن ها را اذیت نخواهید کرد. در مرحله بعدی، ممکن است بخواهید شکایتی را به پلیس فتا مطرح کنید.

آن ها به شما می گویند که رایانه شما ویروس دارد.

کلاهبرداری: همانطور که مایکروسافت به ما اطلاع می دهد، تماس گیرندگان کلاهبردار از شما می خواهند که به خانه خود بروید و خطایی را در رایانه خود برطرف کنید. آن ها ممکن است بدافزارهایی را نصب کنند که به آن ها کمک کند داده های شخصی شما را بدزدند. آن ها همچنین می توانند پنجره های خطای جعلی ایجاد کرده و راه حل به شما ارائه دهند، اما تنها راه حل آن ها، پرداخت یک بار هزینه به آن ها می باشد.

چه کاری باید انجام دهید: مایکروسافت هرگز با شما تماس نخواهد گرفت یا به شما ایمیل نخواهد زد. این کاری است که شما باید ابتدا بدانید. همچنین، اگر خطایی در صفحه شما ظاهر شد، با یک تکنسین خصوصی تماس بگیرید. به خاطر داشته باشید که وقتی خطاهای واقعی ظاهر می شوند، هرگز شماره تلفنی در بالای آن ها ذکر نخواهد شد.

آن ها به شما جایزه پول را پیشنهاد می دهند.

کلاهبرداری: تماس گیرنده معمولا به عنوان یک مقام دولتی ظاهر می شود، به شما می گوید که شما یک جایزه ویژه دریافت کرده اید. آن ها جزئیات حساب بانکی شما و همچنین "هزینه پردازش یکبار مصرف" را از شما خواهند خواست. توضیح آن ها در مورد درخواست این جزئیات این است که آن ها برای واریز پول به آن ها نیاز دارند.

چه کاری باید انجام دهید: اول از همه، باید بدانید که کمک هزینه های دولتی هرگز به افراد اختصاص نمی یابد بلکه به محله ها و دانشگاه ها تعلق می گیرد. همچنین می توانید از آن ها نام خود را بخواهید و آن را به صورت آنلاین جستجو کنید. به احتمال زیاد آژانسی که آن ها از آن تماس می گیرند جعلی است. اگر شماره تلفن به نظر محلی می رسد، فریب نخورید، زیرا ممکن است مکان را نیز به صورت جعلی قرار داده باشد.

پیام کوتاه شما را به تأیید اطلاعات شخصی راهنمایی می کند.

کلاهبرداری: درست در زیر یک پیام قبلی از طرف بانک شما، ممکن است پیام جدیدی دریافت کنید که واقعی به نظر برسد. با این حال، تفاوت اصلی این است که پیامک فیشینگ از شما می خواهد که به برخی از وب سایت ها بروید و مشخصات خود را ارائه دهید. فقط با کلیک بر روی لینک، می توانید تلفن و خود را در معرض خطر جدی قرار دهید. علاوه براین، بیشتر کلاهبرداری ها باعث می شود شما در انجام کار در اسرع وقت ترغیب شوید.

چه کاری باید انجام دهید: اولین قدم شما این است که با بانک خود تماس بگیرید و از آن ها بخواهید که آیا آن ها پیامی برای شما ارسال کرده اند یا به اطلاعاتی نیاز دارند. آن ها می توانند به شما بگویند که چگونه پیامک های جعلی را برای آن ها ارسال کنید تا بتوانند اقدامی انجام دهند. سرانجام، روی هیچ لینکی کلیک نکنید، زیرا ممکن است حاوی بدافزارهای مخرب برای دستگاه شما باشد.

آن ها سعی می کنند از طریق پیام های خودکار، وسایل شما را بفروشند.

کلاهبرداری: طعمه اولیه این است که آن ها یک سفر دریایی رایگان یا بیمه درمانی ارزان به شما ارائه می دهند. سپس آن ها به شما خواهند گفت که یک عدد را فشار دهید تا یک انسان واقعی با شما صحبت کند. انتظار داشته باشید که آن ها بسیار پایدار باشند تا شما را مجبور به خرید کنند. آن ها اکنون می دانند که شماره شما در حال فعالیت است و هر روز هفته با شما تماس خواهند گرفت.

چه کاری باید انجام شود: ساده ترین کار این است که تلفن را بلافاصله روی تماس های گویا قطع کنید. با این حال، اگر می خواهید وارد مکالمه شوید، از آن ها بپرسید از کجا تماس می گیرند. سپس می توانید شماره تلفن را قطع کرده و جستجو کنید. بسیار محتمل است که این شماره متعلق به هیچ آژانس معتبری نباشد.

آن ها شما را مجبور می کنند که به یک موسسه خیریه ناشناخته پول دهید.

کلاهبرداری: شخصی که ادعا می کند از یک موسسه خیریه یا جمع آوری کمک مالی است از شما می خواهد که برای طرح کمک به بلایا کمک مالی کنید. در برخی موارد، آن ها همچنین یک وب سایت جعلی ایجاد می کنند که نشان می دهد واقعی هستند. آن ها همچنین ممکن است ذکر کنند که فقط برای بدست آوردن اعتبار با یک موسسه خیریه معروف کار می کنند.

چه کاری باید انجام دهید: ابتدا می توانید از تماس گیرنده درخواست شناسایی و نام خیریه ای را که به آن کمک می کنند کنید. سپس از آن ها بپرسید که پول شما چگونه و از کجا توزیع می شود. آن ها موظفند در صورت درخواست، همه این موارد را به صورت کتبی برای شما توضیح دهند.

آن ها از شما شماره کارت شما می خواهند.

کلاهبرداری: یک تماس گیرنده به شما می گوید که آن ها با پلیس کار می کنند و متوجه فعالیت جعلی در حساب شما شده اند. آن ها برای حل این مشکل از شما می خواهند جزئیات حساب و شماره کارت خود را فاش کنید. آن ها همچنین ممکن است به شما دستور دهند که مبلغی از پول و کارت های خود را در یک پاکت بگذارید و به آن ها تحویل دهید. توجیه آن ها این خواهد بود که آن ها نیاز به بررسی آن ها دارند.

چه کاری باید انجام دهید: پلیس یا بانک هرگز از شما شماره کارت شما را نمی خواهند. اگر تماس مشکوک به نظر می رسد، بلافاصله تلفن را قطع کرده و آن را به پلیس گزارش دهید. اطمینان حاصل کنید که قبل از برقراری تماس 5 دقیقه صبر کرده اید، زیرا ممکن است کلاهبرداران دوباره به شما وصل شوند.

آن ها اجازه می دهند گوشی شما تماس ازدست رفته داشته باشد.

کلاهبرداری: از طریق شماره ای، تماس بی پاسخ دریافت می کنید که محلی به نظر می رسد. شما فکر می کنید کسی است که ممکن است بشناسید با این حال، این شماره بین المللی است و بابت آن از شما هزینه دریافت می شود. بگذارید ذکر شود که بیشتر این هزینه به کلاهبردار تعلق می گیرد.

چه کاری باید انجام شود: پلیس فتا توصیه می کند هرگز با شماره ای که به طور معمول باعث می شود تلفن یک بار زنگ بخورد تماس نگیرید و اگر پیام رباتیک وجود دارد، باید شماره را گزارش دهید. حتما صورتحساب خود را بررسی کنید و ببینید آیا اتهامات غیرمعمولی به شما وارد شده است یا خیر.

آن ها می گویند که یکی از اعضای خانواده در خطر است.

کلاهبرداری: شخصی که یکی از شخصیت های اقوام شما را جعل می کند و با شما تماس می گیرد و درخواست کمک می کند. آن ها شما را به رازداری سوگند می دهند و از شما می خواهند که پول را برای آن ها اارسال کنید. با ارسال پول، هیچ کس نمی تواند پول را ردیابی کند. آن ها همچنین احساس فوریت زیادی ایجاد می کنند. معمولا این پول وثیقه ای است که آن ها به آن ها احتیاج دارند یا پولی برای پرداخت هزینه بیمارستان به دلیل تصادف آن ها.

چه کاری باید انجام دهید: اولین کاری که باید انجام شود این است که تلفن را قطع کنید و مستقیما با اقوام خود تماس بگیرید. اگر پاسخ ندادند، با شخص دیگری تماس بگیرید که ممکن است بداند کجا هستند. اگر با آن ها صحبت کردید و حال آن ها خوب بود، به اداره پلیس محل خود بروید و شماره کلاهبردار را گزارش دهید.

آیا تاکنون کلاهبرداران با شما تماس گرفته اند؟ چگونه با آن ها برخورد کردید؟

2323

کد خبر 1508062

کلیدواژه های این خبر
تماس صوتی   رایانه   آمریکا   پلیس فتا   جست و جو   پردازش   تکنسین   بدنام   ویروس   مقام دولتی   کارت اعتباری   پست الکترونیک   حساب بانکی   مایکروسافت  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «خبرآنلاین» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
خبر
روزنامه شرق
8 نشانه برای اینکه نشان دهد کامپیوتر شما هک شده است!
برنا نیوز
جذاب ترین برندهای لپ تاپ، مانیتور و ساعت هوشمند با بهترین قیمت در مقداد آی تی
زومیت
نشانه های هک شدن کامپیوتر چیست؟
رکنا نت
8 نشانه هک شدن کامپیوتر
آفتاب
امریکا به داده های ژنتیکی منشاء ویروس کرونا رسید/ نیاز ضروری به مختصصان قابل اعتماد و مسلط به زبان چینی
ایران آنلاین
آشنایی با 10 روش کلاهبرداری از طریق تلفن همراه
پارسینه
«کرونا» سواد دیجیتالی سالمندان را افزایش داد
ایران آنلاین
آیا سیستم یا موبایل من به آنتی ویروس نیاز دارد؟
تابناک
شناسایی 10 روش کلاهبرداری از طریق تلفن
تابناک
شناسایی 10 روش کلاهبرداری از طریق تلفن، قبل از اینکه قربانی آن شوید
آوای خزر
مغز متفکر گروه هکری fin7 به ده سال زندان محکوم شد
افتانا
واقعیت های رایانه ای که احتمالاً نمی دانید + عکس
باشگاه خبرنگاران
ترفندهای عجیب شرکت ها برای جمع آوری اطلاعات کاربران
سیتنا
10 روش عجیب جمع آوری اطلاعات از کاربران توسط شرکت ها
باشگاه خبرنگاران
کلاهبرداری با ترفند ثبت نام کارت اعتباری سهام عدالت
مهر نیوز
چین رتبه اول دنیا در ثبت اختراع هوش مصنوعی
سیتنا
با عجیب ترین هک های تاریخ آشنا شوید
سیتنا
عجیب ترین هک های تاریخ / از دست انداختن اخبار تا گروکشی برای استخدام
باشگاه خبرنگاران
استفاده بدون مجوز پلیس آمریکا از فناوری تشخیص چهره
سیتنا
ترامپ با الگو های تاریک به هواداران خودش هم رحم نکرد
باشگاه خبرنگاران
«دزدی» به سبک ترامپ!/ جریان خالی شدن کارتهای اعتباری آمریکایی ها چه بود؟
سایت جماران
دانشگاه کالیفرنیا قربانی حمله هک سراسری در آمریکا شد
باشگاه خبرنگاران
گیمرهای ایرانی چگونه تحریم های آمریکا را دور می زنند؟
الف
چگونه علاقه مندان بازی های آنلاین تحریم های آمریکا را دور می زنند؟
رسانیوز
چگونه علاقمندان بازی های آنلاین تحریم های آمریکا را دور می زنند؟
مهر نیوز
هشدار های پلیس فتا درباره استفاده از اینترنت
صدا و سیما
علم الهدی: جهش تولید، دنیا را به ما محتاج کرد
دنیای اقتصاد
بدافزاری با زبان برنامه نویسی غیرقابل کشف!
سیتنا
سرقت اطلاعات هزاران سرور در انگلیس / علت: نقص فنی در سامانه ایمیل مایکروسافت
انتخاب
سرقت اطلاعات هزاران سرور در انگلیس
ایرنا
بهره برداری 10 گروه هکری از حفره امنیتی مایکروسافت
ایسنا
نگرانی ها درباره هک مایکروسافت اکسچنج ادامه دارد
افتانا
بحران امنیت سایبری با هک اکسچنج مایکروسافت
ایران آنلاین
حمله سایبری گسترده به مایکروسافت با 60 هزار قربانی در سراسر جهان
میزان
بحران امنیت سایبری جهانی در پی هک اکسچنج مایکروسافت
ایسنا
حمله سایبری به 30 هزار نهاد و سازمان آمریکایی
میزان
هک ده ها هزار سازمان در آمریکا در یک کمپین جاسوسی سایبری
ایسنا
فریم ورک لپ تاپ، لپ تاپی ماژولار با ایده ای جاه طلبانه، رونمایی شد
بولتن نیوز
پلیس فتا: پیش از خرید، از امن بودن فروشگاه اینترنتی مطمئن شوید
ایرنا
اخبار مرتبط
bltروزنامه شرق : خبر
bltبرنا نیوز : 8 نشانه برای اینکه نشان دهد کامپیوتر شما هک شده است!
bltزومیت : جذاب ترین برندهای لپ تاپ، مانیتور و ساعت هوشمند با بهترین قیمت در مقداد آی تی
bltرکنا نت : نشانه های هک شدن کامپیوتر چیست؟
bltآفتاب : 8 نشانه هک شدن کامپیوتر
bltایران آنلاین : امریکا به داده های ژنتیکی منشاء ویروس کرونا رسید/ نیاز ضروری به مختصصان قابل اعتماد و مسلط به زبان چینی
bltپارسینه : آشنایی با 10 روش کلاهبرداری از طریق تلفن همراه
bltایران آنلاین : «کرونا» سواد دیجیتالی سالمندان را افزایش داد
bltتابناک : آیا سیستم یا موبایل من به آنتی ویروس نیاز دارد؟
bltتابناک : شناسایی 10 روش کلاهبرداری از طریق تلفن
bltآوای خزر : شناسایی 10 روش کلاهبرداری از طریق تلفن، قبل از اینکه قربانی آن شوید
bltافتانا : مغز متفکر گروه هکری fin7 به ده سال زندان محکوم شد
bltباشگاه خبرنگاران : واقعیت های رایانه ای که احتمالاً نمی دانید + عکس
bltسیتنا : ترفندهای عجیب شرکت ها برای جمع آوری اطلاعات کاربران
bltباشگاه خبرنگاران : 10 روش عجیب جمع آوری اطلاعات از کاربران توسط شرکت ها
bltمهر نیوز : کلاهبرداری با ترفند ثبت نام کارت اعتباری سهام عدالت
bltسیتنا : چین رتبه اول دنیا در ثبت اختراع هوش مصنوعی
bltسیتنا : با عجیب ترین هک های تاریخ آشنا شوید
bltباشگاه خبرنگاران : عجیب ترین هک های تاریخ / از دست انداختن اخبار تا گروکشی برای استخدام
bltسیتنا : استفاده بدون مجوز پلیس آمریکا از فناوری تشخیص چهره
bltباشگاه خبرنگاران : ترامپ با الگو های تاریک به هواداران خودش هم رحم نکرد
bltسایت جماران : «دزدی» به سبک ترامپ!/ جریان خالی شدن کارتهای اعتباری آمریکایی ها چه بود؟
bltباشگاه خبرنگاران : دانشگاه کالیفرنیا قربانی حمله هک سراسری در آمریکا شد
bltالف : گیمرهای ایرانی چگونه تحریم های آمریکا را دور می زنند؟
bltرسانیوز : چگونه علاقه مندان بازی های آنلاین تحریم های آمریکا را دور می زنند؟
bltمهر نیوز : چگونه علاقمندان بازی های آنلاین تحریم های آمریکا را دور می زنند؟
bltصدا و سیما : هشدار های پلیس فتا درباره استفاده از اینترنت
bltدنیای اقتصاد : علم الهدی: جهش تولید، دنیا را به ما محتاج کرد
bltسیتنا : بدافزاری با زبان برنامه نویسی غیرقابل کشف!
bltانتخاب : سرقت اطلاعات هزاران سرور در انگلیس / علت: نقص فنی در سامانه ایمیل مایکروسافت
bltایرنا : سرقت اطلاعات هزاران سرور در انگلیس
bltایسنا : بهره برداری 10 گروه هکری از حفره امنیتی مایکروسافت
bltافتانا : نگرانی ها درباره هک مایکروسافت اکسچنج ادامه دارد
bltایران آنلاین : بحران امنیت سایبری با هک اکسچنج مایکروسافت
bltمیزان : حمله سایبری گسترده به مایکروسافت با 60 هزار قربانی در سراسر جهان
bltایسنا : بحران امنیت سایبری جهانی در پی هک اکسچنج مایکروسافت
bltمیزان : حمله سایبری به 30 هزار نهاد و سازمان آمریکایی
bltایسنا : هک ده ها هزار سازمان در آمریکا در یک کمپین جاسوسی سایبری
bltبولتن نیوز : فریم ورک لپ تاپ، لپ تاپی ماژولار با ایده ای جاه طلبانه، رونمایی شد
bltایرنا : پلیس فتا: پیش از خرید، از امن بودن فروشگاه اینترنتی مطمئن شوید
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.