10 برنامه محبوب اندروید که باید فوراً آن ها را حذف کنید!

10 برنامه محبوب اندروید که باید فوراً آن ها را حذف کنید!
برخی از برنامه های Android وانمود می کنند دوست شما هستند، نوید کمک یا سرگرمی را می دهند، اما فقط به شما آسیب می رسانند.
10 برنامه محبوب اندروید که باید فوراً آن ها را حذف کنید!

برخی از برنامه های Android وانمود می کنند دوست شما هستند، نوید کمک یا سرگرمی را می دهند، اما فقط به شما آسیب می رسانند.

فروشگاه Play گوگل انتقادات زیادی را به دلیل رویکرد کاملاً ناکارآمد خود در نگهداری محتوای ناامن از کاربران دریافت کرده و اگر مراقب نباشید، تلفن شما قابل ردیابی، هک یا خراب شدن است. با توجه به این موضوع، در ادامه لیستی از بدترین برنامه های قابل استفاده در Android وجود دارد. این برنامه ها توسط میلیون ها نفر در سراسر جهان بارگیری شده اند، اما باید مراقب باشید که شما یکی از آن ها نباشید.

1. گالری QuickPic

این برنامه نمونه ای برای استفاده آسان از تصاویر بود که ارتباط شفاف با کاربران و به روزرسانی های سریع باعث رشد این برنامه شد.

چرا بد است؟ از آنجا که شرکت معروف چینی Cheetah Mobile آن را در سال 2015 خریداری کرد، این برنامه بلافاصله برای سیستم عامل Android مضر شد و طبق گفته یکی از کاربران گوگل پلاس که درخواست های جدید DNS زیادی از این برنامه پیدا کرد و گفت این شرکت بارگذاری اطلاعات کاربران را بر روی سرور های خود آغاز کرده است.

این برنامه در اواخر سال 2018 به طور کامل از فروشگاه Play برداشته شد، اما در سال 2019 دوباره ظاهر شد. امروز ده ها برنامه وجود دارد که از QuickPic تقلید می کنند و دشوار است که بفهمید نسخه اصلی کدام نسخه است. اما می توانید یک قانون ساده را رعایت کنید که امنیت شما را حفظ کند: هرگز هیچ یک از آن ها را روی تلفن خود بارگیری نکنید!

زینه های ایمن: بسیاری از برنامه های محافظ تصویر برای Android وجود دارد. یکی از بهترین گزینه های QuickPic گالری ساده است، زیرا می توانید یک ویرایشگر تصویر، مدیر فایل و موضوعات مختلف را در آن پیدا کنید.

2. ES File Explorer

احتمالاً محبوب ترین نرم افزار مرورگر فایل است به این دلیل است که پنج سال پیش واقعاً خیلی خوب بود.

چرا بد است؟ نسخه رایگان پر از برنامه ها و تبلیغات ناخواسته است و این برنامه بار ها و بار ها از شما می خواهد با ارسال اعلانی که نمی توانید غیرفعال کنید، برنامه های اضافی را بارگیری کنید. اما در آوریل 2019 وقتی Google Play Store برنامه را به دلیل داشتن مالکیت متقلبانه برای افزایش نرخ کلیک و درآمد آگهی کرد، این برنامه بدتر شد. کلاهبرداری شامل استفاده از کد برای کلیک خودکار روی تبلیغات در پس زمینه دستگاه های کاربران و بدون اطلاع آن ها است.

امروز می توانید یک فایل APK بارگیری کنید تا برنامه را بر روی دستگاه خود نصب کنید، یا می توانید یکی از ده ها برنامه با همین نام را بارگیری کنید. شما باید از همه این نسخه ها خودداری کنید.

گزینه های ایمن: ده ها مرورگر پرونده در Android برای انتخاب شما وجود دارد. اگر می خواهید سهولت استفاده داشته باشید، Files from Google را امتحان کنید و اگر شخصی سازی برنامه مورد علاقه شما است، Total Commander را امتحان کنید.

3. مرورگر UC

این برنامه محبوب ترین برنامه برای گشت و گذار در اینترنت در چین و هند است و ادعا می کند که یک حالت سریع را ارائه می دهد که به لطف فایل های فشرده، مصرف داده را کم می کند.

چرا بد است؟ زیرا فعالیت های شما را ردیابی می کند. این برنامه کلمات جستجوی وارد شده توسط کاربران را بدون رمزگذاری به Yahoo Hindi و Google ارسال می کند. شماره IMSI، IMEI، شماره شناسه Android و آدرس MAC اتصال Wi-Fi بدون رمزگذاری به ابزار تجزیه و تحلیل خرید آنلاین Alibaba Umeng ارسال می شود. داده های موقعیت جغرافیایی، که شامل طول، عرض جغرافیایی و نام خیابان است، بدون رمزگذاری به ابزار نقشه برداری AMAP Alibaba ارسال می شود.

گزینه های ایمن: از کجا شروع کنیم؟ اگر سرعت می خواهید، Chrome و Firefox دو گزینه مناسب هستند. اما برخی از نگرانی های مربوط به حریم خصوصی در این دو مورد نیز وجود دارد، بنابراین می توانید به مرورگر حریم خصوصی DuckDuckGo مراجعه کنید.

4. CLEANit

یک برنامه پاک کننده ناخواسته است، این برنامه 10 میلیون بار نصب شده و 85 درصد از کاربرانی که به آن امتیاز می دهند، چهار یا پنج ستاره به آن داده اند.

چرا بد است؟ زیرا آنچه بیشتر به شما ارائه می دهد می تواند به تلفن شما آسیب برساند. به عنوان مثال، تمیز کردن پرونده های ذخیره شده می تواند باعث کند شدن سرعت تلفن شما در هنگام اجبار به بازسازی این پرونده ها شود، تمیز کردن RAM می تواند منجر به افزایش مصرف باتری شود و متوقف کردن برنامه ها باعث کاهش مصرف باتری نمی شود.

گزینه های ایمن: Greenify گزینه بسیار بهتری برای کاهش مصرف باتری است و SD Maid گزینه ای بهتر برای تمیز کردن تلفن شما از پرونده های تبلیغاتی، گزارش ها و ... است.

5. Hago

هاگو یک برنامه جامع برای گپ زدن با دوستانتان، بازی با هم و تبادل پیام در زمان واقعی است.

چرا بد است؟ آیا هاگو به معنای سنتی یک برنامه ایمن است؟ بله، ما چنین فکر می کنیم، هیچ مدرکی در مورد اقدامات مخرب آشکار وجود ندارد. اما این برنامه به شما امکان می دهد از طریق انجام برخی بازی ها و شرکت در گروه ها درآمد کسب کنید و این زنگ هشدار واضحی را به صدا در می آورد و اگر برنامه را از خارج از فروشگاه برنامه بارگیری کنید، پول بیشتری دریافت خواهید کرد. این احتمالاً به این معنی است که مشکلی در پنهان شدن در زیر سطح وجود دارد و در یک زمان منفجر خواهد شد.

گزینه های ایمن: اندروید از کمبود بازی های رایگانی که می توانید با غریبه ها در اینترنت به اشتراک بگذارید رنج نمی برد و اگر می خواهید صحبت کنید، WhatsApp وجود دارد که با دوستانتان صحبت می کند و Kik برای گفتگو با افراد تصادفی هم وجود دارد.

6. DU Battery Saver & Fast Charge

این برنامه یک برنامه صرفه جویی در مصرف باتری است، با تعداد بارگیری های دیوانه کننده، چیزی حدود 7.6 میلیون دانلود و 5 ستاره، که باورنکردنی است.

چرا بد است؟ چگونه می توان برنامه ای را برای شارژ سریع تلفن خود تهیه کرد؟ هیچ برنامه ای توانایی کنترل سرعت شارژ دستگاه شما را ندارد. این برنامه تقریباً از همه تبلیغاتی که در هر برنامه دیگری مشاهده می کنید پشتیبانی می کند و تبلیغات خاص خود را در صفحه قفل و نوار اعلانات نشان می دهد. همچنین نمودار های سرعت و همه این موارد کاملا جعلی هستند.

فروشگاه گوگل در آوریل 2019 این برنامه را به عنوان رسوایی کلیک کردن بر روی تبلیغات حذف کرد. اما همچنان می توانید این برنامه را از طریق سایت های بارگیری فایل APK بارگیری کنید و میلیون ها نفر هنوز این برنامه را روی دستگاه های قدیمی خود اجرا می کنند.

گزینه های ایمن: اگر به آماری درباره باتری تلفن خود علاقه دارید، باید از یک مانیتور باتری GSM استفاده کنید. برای صرفه جویی در مصرف باتری، Greenify را امتحان کنید.

7. Dolphin Web Browser

این یک مرورگر اینترنتی بدون تبلیغات است که از Flash پشتیبانی می کند و می تواند از طریق HTML 5 فیلم پخش کند که تا به حال 50 میلیون بار بارگیری شده و این تعداد در حال افزایش است.

چرا بد است؟ مانند UC Browser از نظر ردیابی یک کابوس است و بدتر اینکه سایت هایی را که در حالت ناشناس وارد کرده اید در پرونده ای روی تلفن شما ذخیره می کند و می توانید این مورد را بررسی کنید. برخی از کاربران حتی کشف کردند که هنگام استفاده از VPN، مرورگر آدرس شما را با ارائه دهنده خدمات اینترنت مرتبط نشان می دهد. محبوبیت گسترده این برنامه را باور نکنید، باید فوراً آن را حذف کنید.

گزینه های ایمن: همانطور که قبلاً ذکر شد، Chrome، Firefox و DuckDuckGo سه برنامه برتر برای مرور اینترنت هستند.

8. Fildo

این یک برنامه بارگیری غیرقانونی موسیقی است که به عنوان پخش کننده صوتی مبدل شده است.

چرا بد است؟ مدت ها پیش، Fildo به شرکت سرگرمی آنلاین چینی Netease وابسته بود. این برنامه با استفاده از ترفندی در رابط کاربری به شما امکان می دهد هر آهنگی را که می خواهید از سرور های Netease بارگیری کنید.

امروز امن است؟ شاید. Netease این آسیب پذیری را بست، بنابراین اکثر کاربران آن را رها کردند. Fildo اکنون خود را به عنوان یک برنامه سازمان دهنده موسیقی معرفی می کند. اما این برنامه پیش زمینه مشکوکی دارد و نباید به آن اعتماد کرد، زیرا احتمالاً داده هایی را از شما جمع آوری می کند و شیوه هایی را که به حریم خصوصی شما آسیب می زند پنهان می کند.

گزینه های ایمن: اگر می خواهید به موسیقی گوش دهید، بهترین گزینه سرویسی مانند Spotify است و اگر می خواهید فایل های موسیقی خود را مدیریت کنید، Cloud Player را بررسی کنید.

9. Clean Master

این برنامه محبوب دیگری است که در سال 2019 از فروشگاه گوگل برداشته شده، این برنامه برای افزایش سرعت، صرفه جویی در شارژ باتری و بهبود عملکرد تلفن که توسط 600 میلیون کاربر استفاده شده و 26 میلیون بررسی پنج ستاره داشته است. فایل APK هنوز از طریق تعدادی سایت موجود است.

چرا بد است؟ در مرحله اول، این برنامه توسط Cheetah Mobile ساخته شده که تبلیغات زیادی را نمایش می دهد.

دوم، این برنامه کار مفیدی انجام نمی دهد، برنامه های صرفه جویی در مصرف باتری در یک مرحله مهم بودند، اما دیگر نیازی به آن ها ندارید. سیستم اندروید برای اختصاص مصرف RAM و اطمینان از استفاده بهینه از آن، نرم افزار مخصوص خود را توسعه داده است. در بسیاری از موارد، تلفن عمداً RAM را توسط برنامه ها اشغال می کند تا عملکرد را بهبود بخشد.

گزینه های ایمن: راستش را بخواهید، شما مجبور نیستید از این نوع برنامه ها استفاده کنید؛ و اگر حتما می خواهید این برنامه ها را داشته باشید، SD Maid را بررسی کنید.

10. همه برنامه های ضد ویروس

بسیاری از این برنامه ها برای انتخاب شما وجود دارد و بیشتر آن ها نسخه های تلفنی شرکت های معروف به توسعه نرم افزار آنتی ویروس برای رایانه های رومیزی و لپ تاپ هستند.

چرا بد است؟ این به معنای واقعی کلمه بد نیست، اما ضروری هم نیست و به همین دلیل است که بزرگترین شرکت های این بخش در حال حاضر برای خرید گوشی های هوشمند در یک بسته امنیتی گسترده تر که شامل سایر دستگاه ها است، هستند.

اما اگر نرم افزار را از اشخاص ثالث در دستگاه خود، از خارج از Google Store یا اگر از دستگاه روت شده استفاده می کنید، مزایایی کسب کنید. در هر دو حالت، دستگاه شما در برابر بدافزار آسیب پذیر خواهد شد بدون اینکه Google از شما دفاع کند.

گزینه های بهتر: در این حالت، شما یک برنامه را با یک برنامه جایگزین نمی کنید، بلکه باید مطمئن شوید که در یک بسته امنیتی کامل از یک شرکت معتبر مشترک شده اید و برنامه های شرکت هایی مانند Avast و Avira مزایای دیگری مانند قفل کردن برنامه ها با گذرواژه، حذف همه اطلاعات تلفن از راه دور و مسدود کردن تماس ها را برای شما فراهم می کنند.

از کاربرد های خطرناک خودداری کنید

در واقع، برنامه های کاملاً ایمن زیادی در فروشگاه Google Play وجود ندارد. تقریباً تمام شرکت ها به نوعی در جمع آوری اطلاعات نقش دارند. در مورد برنامه هایی که از خارج از فروشگاه بارگیری می کنید، خطرات آن ها بیشتر و بیشتر است. اگر از برنامه ای استفاده می کنید و سپس Google آن را از فروشگاه خود خارج کرد، آن را از خارج از فروشگاه بارگیری نکنید، زیرا برای دستگاه شما خطرناک تر می شود.


کلیدواژه های این خبر
گوگل   نرم افزار   خودکار   مرورگر   هندوستان   اینترنت   محافظ   اندروید   گالری   بارگیری   ردیاب   گوگل پلاس   شخصی سازی   گشت و گذار   موقعیت جغرافیایی   سیستم عامل   سهولت   چین   آنلاین   درآمد   افزایش قیمت   تبلیغات   کاربران  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «نصف جهان» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
آیا ارتقاء سیستم به ویندوز 11 ضروری است؟
فرارو
با این 7 شیوه تلفن اندرویدی خود را ایمن کنید
جوان آنلاین
تطمیع تولید کنندگان موبایل توسط گوگل
سیتنا
اندروید سیستم عامل امن یا ناامنی؟
صدا و سیما
دانلود Google Duo 146.0.387384454 – نرم افزار تماس تصویری گوگل
باشگاه خبرنگاران
دارک وب (Dark web) خطری بزرگ در کمین نوجوانان و کودکان کنجکاو
امید نیوز
از دانلود مسیریاب فارسی بلد تا پیام رسان محبوب گوگل
باشگاه خبرنگاران
آیا اندروید سیستم عامل ناامنی است؟
روز پلاس
فایرفاکس 91 منتشر شد
بولتن نیوز
دعوت وزارت کار از سازندگان فروشگاههای اینترنتی
ایسنا
نرم افزار جاسوسی پگاسوس چیست و چه کسانی را هدف قرار می دهد
زومیت
لزوم قانونمندسازی در شبکه های اجتماعی
ایران آنلاین
چند دلیل برای لزوم قانونمندسازی شبکه های اجتماعی
مهر نیوز
معرفی پلتفرم برگزاری کلاس آنلاین، جلسه آنلاین و وبینار داناپلاس
زومیت
هشدار درباره دانلود همراه بانک از منابع نامعتبر
میزان
هشدار رئیس پلیس فتا نسبت به دانلود همراه بانک از منابع نامعتبر
دنیای اقتصاد
سودجویان در سایت جعلی دانلود اپیلیکیشن های بانکی کمین کرده اند
آنا نیوز
کلاهبرداری از شهروندان با درج اپلیکیشن های جعلی همراه بانک
ایرنا
مشخصات RedmiBook 15 قبل از عرضه در 3 آگوست به بیرون درز کرد
باشگاه خبرنگاران
اول خاموش کنید بعد روشن کنید، راههایی ساده برای خنثی سازی هک تلفن همراه
انتخاب
نرم افزار فضای ذخیره سازی آنلاین (برای اندروید) - Google Drive 2.21.141.04 Android
سرزمین دانلود
نرم افزار مترجم گوگل (برای اندروید) - Google Translate 6.17.1.04.359877260 Android
سرزمین دانلود
اطلاعات برجسته و مهم از آخرین به روزرسانی iOS 14.5
باشگاه خبرنگاران
امنیت کاربران اندروید افزایش می یابد
آی سی تی پرس
از دانلود اپ ویکی پدیا آنلاین تا نرم افزار گوگل پلی سرویس
باشگاه خبرنگاران
دانلود WhatsApp Messenger Beta 2.21.10.2 – جدیدترین و آخرین نسخه بتا از واتس اپ
باشگاه خبرنگاران
آشنایی با ترفندهای گوشی های اندرویدی
سیتنا
دانلود WhatsApp Messenger Beta 2.21.9.10 – جدیدترین و آخرین نسخه بتا از واتس اپ
باشگاه خبرنگاران
حفر تونل به نقاط مختلف جهان با نرم افزار گوگل فلوم
فرارو
رشد چشمگیر "کلاب هاوس" در جهان
سیتنا
"کلاب هاوس" رادیویی برای چت صوتی زنده
ایران آنلاین
"کلاب هاوس" رادیویی برای چت صوتی زنده!
ایسنا
دانلود WhatsApp Messenger Beta 2.21.9.1 – جدیدترین و آخرین نسخه بتا از واتس اپ
باشگاه خبرنگاران
هنگام استفاده از اینترنت نباید این کارهای خطرناک انجام داد
پانا
ترجمه متن داخل تصویر در گوشی های پیکسل
سیتنا
امکان ترجمه متن داخل عکس در گوشی های شرکت گوگل
باشگاه خبرنگاران
آتش سوزی خودروهای برقی هیوندا دردسر ساز شد
شفا آنلاین
آتش سوزی خودروهای برقی هیوندا دردسر ساز شد/ گوشی Samsung Galaxy F52 5G به زودی عرضه می شود /طرح حمایت از تولید گوشی تلفن هوشمند داخلی
باشگاه خبرنگاران
دانلود WhatsApp Messenger Beta 2.21.8.8 – جدیدترین و آخرین نسخه بتا از واتس اپ
باشگاه خبرنگاران
اگر ویترین ندارید، بخوانید
زومیت
اخبار مرتبط
bltفرارو : آیا ارتقاء سیستم به ویندوز 11 ضروری است؟
bltجوان آنلاین : با این 7 شیوه تلفن اندرویدی خود را ایمن کنید
bltسیتنا : تطمیع تولید کنندگان موبایل توسط گوگل
bltصدا و سیما : اندروید سیستم عامل امن یا ناامنی؟
bltباشگاه خبرنگاران : دانلود Google Duo 146.0.387384454 – نرم افزار تماس تصویری گوگل
bltامید نیوز : دارک وب (Dark web) خطری بزرگ در کمین نوجوانان و کودکان کنجکاو
bltباشگاه خبرنگاران : از دانلود مسیریاب فارسی بلد تا پیام رسان محبوب گوگل
bltروز پلاس : آیا اندروید سیستم عامل ناامنی است؟
bltبولتن نیوز : فایرفاکس 91 منتشر شد
bltایسنا : دعوت وزارت کار از سازندگان فروشگاههای اینترنتی
bltزومیت : نرم افزار جاسوسی پگاسوس چیست و چه کسانی را هدف قرار می دهد
bltایران آنلاین : لزوم قانونمندسازی در شبکه های اجتماعی
bltمهر نیوز : چند دلیل برای لزوم قانونمندسازی شبکه های اجتماعی
bltزومیت : معرفی پلتفرم برگزاری کلاس آنلاین، جلسه آنلاین و وبینار داناپلاس
bltمیزان : هشدار درباره دانلود همراه بانک از منابع نامعتبر
bltدنیای اقتصاد : هشدار رئیس پلیس فتا نسبت به دانلود همراه بانک از منابع نامعتبر
bltآنا نیوز : سودجویان در سایت جعلی دانلود اپیلیکیشن های بانکی کمین کرده اند
bltایرنا : کلاهبرداری از شهروندان با درج اپلیکیشن های جعلی همراه بانک
bltباشگاه خبرنگاران : مشخصات RedmiBook 15 قبل از عرضه در 3 آگوست به بیرون درز کرد
bltانتخاب : اول خاموش کنید بعد روشن کنید، راههایی ساده برای خنثی سازی هک تلفن همراه
bltسرزمین دانلود : نرم افزار فضای ذخیره سازی آنلاین (برای اندروید) - Google Drive 2.21.141.04 Android
bltسرزمین دانلود : نرم افزار مترجم گوگل (برای اندروید) - Google Translate 6.17.1.04.359877260 Android
bltباشگاه خبرنگاران : اطلاعات برجسته و مهم از آخرین به روزرسانی iOS 14.5
bltآی سی تی پرس : امنیت کاربران اندروید افزایش می یابد
bltباشگاه خبرنگاران : از دانلود اپ ویکی پدیا آنلاین تا نرم افزار گوگل پلی سرویس
bltباشگاه خبرنگاران : دانلود WhatsApp Messenger Beta 2.21.10.2 – جدیدترین و آخرین نسخه بتا از واتس اپ
bltسیتنا : آشنایی با ترفندهای گوشی های اندرویدی
bltباشگاه خبرنگاران : دانلود WhatsApp Messenger Beta 2.21.9.10 – جدیدترین و آخرین نسخه بتا از واتس اپ
bltفرارو : حفر تونل به نقاط مختلف جهان با نرم افزار گوگل فلوم
bltسیتنا : رشد چشمگیر "کلاب هاوس" در جهان
bltایران آنلاین : "کلاب هاوس" رادیویی برای چت صوتی زنده
bltایسنا : "کلاب هاوس" رادیویی برای چت صوتی زنده!
bltباشگاه خبرنگاران : دانلود WhatsApp Messenger Beta 2.21.9.1 – جدیدترین و آخرین نسخه بتا از واتس اپ
bltپانا : هنگام استفاده از اینترنت نباید این کارهای خطرناک انجام داد
bltسیتنا : ترجمه متن داخل تصویر در گوشی های پیکسل
bltباشگاه خبرنگاران : امکان ترجمه متن داخل عکس در گوشی های شرکت گوگل
bltشفا آنلاین : آتش سوزی خودروهای برقی هیوندا دردسر ساز شد
bltباشگاه خبرنگاران : آتش سوزی خودروهای برقی هیوندا دردسر ساز شد/ گوشی Samsung Galaxy F52 5G به زودی عرضه می شود /طرح حمایت از تولید گوشی تلفن هوشمند داخلی
bltباشگاه خبرنگاران : دانلود WhatsApp Messenger Beta 2.21.8.8 – جدیدترین و آخرین نسخه بتا از واتس اپ
bltزومیت : اگر ویترین ندارید، بخوانید




 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.