10 برنامه محبوب اندروید که باید فوراً آن ها را حذف کنید!

10 برنامه محبوب اندروید که باید فوراً آن ها را حذف کنید!
برخی از برنامه های Android وانمود می کنند دوست شما هستند، نوید کمک یا سرگرمی را می دهند، اما فقط به شما آسیب می رسانند.
10 برنامه محبوب اندروید که باید فوراً آن ها را حذف کنید!

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، فروشگاه Play گوگل انتقادات زیادی را به دلیل رویکرد کاملاً ناکارآمد خود در نگهداری محتوای ناامن از کاربران دریافت کرده و اگر مراقب نباشید، تلفن شما قابل ردیابی، هک یا خراب شدن است. با توجه به این موضوع، در ادامه لیستی از بدترین برنامه های قابل استفاده در Android وجود دارد. این برنامه ها توسط میلیون ها نفر در سراسر جهان بارگیری شده اند، اما باید مراقب باشید که شما یکی از آن ها نباشید.

بیشتر بخوانید

10 برنامه محبوب اندروید که کارشناسان توصیه می کنند فوراً آن ها را حذف کنید

1. گالری QuickPic این برنامه نمونه ای برای استفاده آسان از تصاویر بود که ارتباط شفاف با کاربران و به روزرسانی های سریع باعث رشد این برنامه شد.

چرا بد است؟ از آنجا که شرکت معروف چینی Cheetah Mobile آن را در سال 2015 خریداری کرد، این برنامه بلافاصله برای سیستم عامل Android مضر شد و طبق گفته یکی از کاربران گوگل پلاس که درخواست های جدید DNS زیادی از این برنامه پیدا کرد و گفت این شرکت بارگذاری اطلاعات کاربران را بر روی سرور های خود آغاز کرده است.

این برنامه در اواخر سال 2018 به طور کامل از فروشگاه Play برداشته شد، اما در سال 2019 دوباره ظاهر شد. امروز ده ها برنامه وجود دارد که از QuickPic تقلید می کنند و دشوار است که بفهمید نسخه اصلی کدام نسخه است. اما می توانید یک قانون ساده را رعایت کنید که امنیت شما را حفظ کند: هرگز هیچ یک از آن ها را روی تلفن خود بارگیری نکنید!

گزینه های ایمن: بسیاری از برنامه های محافظ تصویر برای Android وجود دارد. یکی از بهترین گزینه های QuickPic گالری ساده است، زیرا می توانید یک ویرایشگر تصویر، مدیر فایل و موضوعات مختلف را در آن پیدا کنید.

10 برنامه محبوب اندروید که کارشناسان توصیه می کنند فوراً آن ها را حذف کنید

2. ES File Explorer احتمالاً محبوب ترین نرم افزار مرورگر فایل است به این دلیل است که پنج سال پیش واقعاً خیلی خوب بود.

چرا بد است؟ نسخه رایگان پر از برنامه ها و تبلیغات ناخواسته است و این برنامه بار ها و بار ها از شما می خواهد با ارسال اعلانی که نمی توانید غیرفعال کنید، برنامه های اضافی را بارگیری کنید. اما در آوریل 2019 وقتی Google Play Store برنامه را به دلیل داشتن مالکیت متقلبانه برای افزایش نرخ کلیک و درآمد آگهی کرد، این برنامه بدتر شد. کلاهبرداری شامل استفاده از کد برای کلیک خودکار روی تبلیغات در پس زمینه دستگاه های کاربران و بدون اطلاع آن ها است.

امروز می توانید یک فایل APK بارگیری کنید تا برنامه را بر روی دستگاه خود نصب کنید، یا می توانید یکی از ده ها برنامه با همین نام را بارگیری کنید. شما باید از همه این نسخه ها خودداری کنید.

گزینه های ایمن: ده ها مرورگر پرونده در Android برای انتخاب شما وجود دارد. اگر می خواهید سهولت استفاده داشته باشید، Files from Google را امتحان کنید و اگر شخصی سازی برنامه مورد علاقه شما است، Total Commander را امتحان کنید.

10 برنامه محبوب اندروید که کارشناسان توصیه می کنند فوراً آن ها را حذف کنید

3. مرورگر UC این برنامه محبوب ترین برنامه برای گشت و گذار در اینترنت در چین و هند است و ادعا می کند که یک حالت سریع را ارائه می دهد که به لطف فایل های فشرده، مصرف داده را کم می کند.

چرا بد است؟ زیرا فعالیت های شما را ردیابی می کند. این برنامه کلمات جستجوی وارد شده توسط کاربران را بدون رمزگذاری به Yahoo Hindi و Google ارسال می کند. شماره IMSI، IMEI، شماره شناسه Android و آدرس MAC اتصال Wi-Fi بدون رمزگذاری به ابزار تجزیه و تحلیل خرید آنلاین Alibaba Umeng ارسال می شود. داده های موقعیت جغرافیایی، که شامل طول، عرض جغرافیایی و نام خیابان است، بدون رمزگذاری به ابزار نقشه برداری AMAP Alibaba ارسال می شود.

گزینه های ایمن: از کجا شروع کنیم؟ اگر سرعت می خواهید، Chrome و Firefox دو گزینه مناسب هستند. اما برخی از نگرانی های مربوط به حریم خصوصی در این دو مورد نیز وجود دارد، بنابراین می توانید به مرورگر حریم خصوصی DuckDuckGo مراجعه کنید.

10 برنامه محبوب اندروید که کارشناسان توصیه می کنند فوراً آن ها را حذف کنید

4. CLEANit یک برنامه پاک کننده ناخواسته است، این برنامه 10 میلیون بار نصب شده و 85 درصد از کاربرانی که به آن امتیاز می دهند، چهار یا پنج ستاره به آن داده اند.

چرا بد است؟ زیرا آنچه بیشتر به شما ارائه می دهد می تواند به تلفن شما آسیب برساند. به عنوان مثال، تمیز کردن پرونده های ذخیره شده می تواند باعث کند شدن سرعت تلفن شما در هنگام اجبار به بازسازی این پرونده ها شود، تمیز کردن RAM می تواند منجر به افزایش مصرف باتری شود و متوقف کردن برنامه ها باعث کاهش مصرف باتری نمی شود.

گزینه های ایمن: Greenify گزینه بسیار بهتری برای کاهش مصرف باتری است و SD Maid گزینه ای بهتر برای تمیز کردن تلفن شما از پرونده های تبلیغاتی، گزارش ها و ... است.

10 برنامه محبوب اندروید که کارشناسان توصیه می کنند فوراً آن ها را حذف کنید

5. Hago هاگو یک برنامه جامع برای گپ زدن با دوستانتان، بازی با هم و تبادل پیام در زمان واقعی است.

چرا بد است؟ آیا هاگو به معنای سنتی یک برنامه ایمن است؟ بله، ما چنین فکر می کنیم، هیچ مدرکی در مورد اقدامات مخرب آشکار وجود ندارد. اما این برنامه به شما امکان می دهد از طریق انجام برخی بازی ها و شرکت در گروه ها درآمد کسب کنید و این زنگ هشدار واضحی را به صدا در می آورد و اگر برنامه را از خارج از فروشگاه برنامه بارگیری کنید، پول بیشتری دریافت خواهید کرد. این احتمالاً به این معنی است که مشکلی در پنهان شدن در زیر سطح وجود دارد و در یک زمان منفجر خواهد شد.

گزینه های ایمن: اندروید از کمبود بازی های رایگانی که می توانید با غریبه ها در اینترنت به اشتراک بگذارید رنج نمی برد و اگر می خواهید صحبت کنید، WhatsApp وجود دارد که با دوستانتان صحبت می کند و Kik برای گفتگو با افراد تصادفی هم وجود دارد.

10 برنامه محبوب اندروید که کارشناسان توصیه می کنند فوراً آن ها را حذف کنید

6. DU Battery Saver & Fast Charge این برنامه یک برنامه صرفه جویی در مصرف باتری است، با تعداد بارگیری های دیوانه کننده، چیزی حدود 7.6 میلیون دانلود و 5 ستاره، که باورنکردنی است.

چرا بد است؟ چگونه می توان برنامه ای را برای شارژ سریع تلفن خود تهیه کرد؟ هیچ برنامه ای توانایی کنترل سرعت شارژ دستگاه شما را ندارد. این برنامه تقریباً از همه تبلیغاتی که در هر برنامه دیگری مشاهده می کنید پشتیبانی می کند و تبلیغات خاص خود را در صفحه قفل و نوار اعلانات نشان می دهد. همچنین نمودار های سرعت و همه این موارد کاملا جعلی هستند.

فروشگاه گوگل در آوریل 2019 این برنامه را به عنوان رسوایی کلیک کردن بر روی تبلیغات حذف کرد. اما همچنان می توانید این برنامه را از طریق سایت های بارگیری فایل APK بارگیری کنید و میلیون ها نفر هنوز این برنامه را روی دستگاه های قدیمی خود اجرا می کنند.

گزینه های ایمن: اگر به آماری درباره باتری تلفن خود علاقه دارید، باید از یک مانیتور باتری GSM استفاده کنید. برای صرفه جویی در مصرف باتری، Greenify را امتحان کنید.

10 برنامه محبوب اندروید که کارشناسان توصیه می کنند فوراً آن ها را حذف کنید

7. Dolphin Web Browser این یک مرورگر اینترنتی بدون تبلیغات است که از Flash پشتیبانی می کند و می تواند از طریق HTML 5 فیلم پخش کند که تا به حال 50 میلیون بار بارگیری شده و این تعداد در حال افزایش است.

چرا بد است؟ مانند UC Browser از نظر ردیابی یک کابوس است و بدتر اینکه سایت هایی را که در حالت ناشناس وارد کرده اید در پرونده ای روی تلفن شما ذخیره می کند و می توانید این مورد را بررسی کنید. برخی از کاربران حتی کشف کردند که هنگام استفاده از VPN، مرورگر آدرس شما را با ارائه دهنده خدمات اینترنت مرتبط نشان می دهد. محبوبیت گسترده این برنامه را باور نکنید، باید فوراً آن را حذف کنید.

گزینه های ایمن: همانطور که قبلاً ذکر شد، Chrome، Firefox و DuckDuckGo سه برنامه برتر برای مرور اینترنت هستند.

10 برنامه محبوب اندروید که کارشناسان توصیه می کنند فوراً آن ها را حذف کنید

8. Fildo این یک برنامه بارگیری غیرقانونی موسیقی است که به عنوان پخش کننده صوتی مبدل شده است.

چرا بد است؟ مدت ها پیش، Fildo به شرکت سرگرمی آنلاین چینی Netease وابسته بود. این برنامه با استفاده از ترفندی در رابط کاربری به شما امکان می دهد هر آهنگی را که می خواهید از سرور های Netease بارگیری کنید.

امروز امن است؟ شاید. Netease این آسیب پذیری را بست، بنابراین اکثر کاربران آن را رها کردند. Fildo اکنون خود را به عنوان یک برنامه سازمان دهنده موسیقی معرفی می کند. اما این برنامه پیش زمینه مشکوکی دارد و نباید به آن اعتماد کرد، زیرا احتمالاً داده هایی را از شما جمع آوری می کند و شیوه هایی را که به حریم خصوصی شما آسیب می زند پنهان می کند.

گزینه های ایمن: اگر می خواهید به موسیقی گوش دهید، بهترین گزینه سرویسی مانند Spotify است و اگر می خواهید فایل های موسیقی خود را مدیریت کنید، Cloud Player را بررسی کنید.

10 برنامه محبوب اندروید که کارشناسان توصیه می کنند فوراً آن ها را حذف کنید

9. Clean Master این برنامه محبوب دیگری است که در سال 2019 از فروشگاه گوگل برداشته شده، این برنامه برای افزایش سرعت، صرفه جویی در شارژ باتری و بهبود عملکرد تلفن که توسط 600 میلیون کاربر استفاده شده و 26 میلیون بررسی پنج ستاره داشته است. فایل APK هنوز از طریق تعدادی سایت موجود است.

چرا بد است؟ در مرحله اول، این برنامه توسط Cheetah Mobile ساخته شده که تبلیغات زیادی را نمایش می دهد.

دوم، این برنامه کار مفیدی انجام نمی دهد، برنامه های صرفه جویی در مصرف باتری در یک مرحله مهم بودند، اما دیگر نیازی به آن ها ندارید. سیستم اندروید برای اختصاص مصرف RAM و اطمینان از استفاده بهینه از آن، نرم افزار مخصوص خود را توسعه داده است. در بسیاری از موارد، تلفن عمداً RAM را توسط برنامه ها اشغال می کند تا عملکرد را بهبود بخشد.

گزینه های ایمن: راستش را بخواهید، شما مجبور نیستید از این نوع برنامه ها استفاده کنید؛ و اگر حتما می خواهید این برنامه ها را داشته باشید، SD Maid را بررسی کنید.

10. همه برنامه های ضد ویروس بسیاری از این برنامه ها برای انتخاب شما وجود دارد و بیشتر آن ها نسخه های تلفنی شرکت های معروف به توسعه نرم افزار آنتی ویروس برای رایانه های رومیزی و لپ تاپ هستند.

چرا بد است؟ این به معنای واقعی کلمه بد نیست، اما ضروری هم نیست و به همین دلیل است که بزرگترین شرکت های این بخش در حال حاضر برای خرید گوشی های هوشمند در یک بسته امنیتی گسترده تر که شامل سایر دستگاه ها است، هستند.

اما اگر نرم افزار را از اشخاص ثالث در دستگاه خود، از خارج از Google Store یا اگر از دستگاه روت شده استفاده می کنید، مزایایی کسب کنید. در هر دو حالت، دستگاه شما در برابر بدافزار آسیب پذیر خواهد شد بدون اینکه Google از شما دفاع کند.

گزینه های بهتر: در این حالت، شما یک برنامه را با یک برنامه جایگزین نمی کنید، بلکه باید مطمئن شوید که در یک بسته امنیتی کامل از یک شرکت معتبر مشترک شده اید و برنامه های شرکت هایی مانند Avast و Avira مزایای دیگری مانند قفل کردن برنامه ها با گذرواژه، حذف همه اطلاعات تلفن از راه دور و مسدود کردن تماس ها را برای شما فراهم می کنند.

از کاربرد های خطرناک خودداری کنید در واقع، برنامه های کاملاً ایمن زیادی در فروشگاه Google Play وجود ندارد. تقریباً تمام شرکت ها به نوعی در جمع آوری اطلاعات نقش دارند. در مورد برنامه هایی که از خارج از فروشگاه بارگیری می کنید، خطرات آن ها بیشتر و بیشتر است. اگر از برنامه ای استفاده می کنید و سپس Google آن را از فروشگاه خود خارج کرد، آن را از خارج از فروشگاه بارگیری نکنید، زیرا برای دستگاه شما خطرناک تر می شود.

گزارش از مائده زمان فشمی

انتهای پیام/


کلیدواژه های این خبر
گوگل   نرم افزار   خودکار   مرورگر   هندوستان   اینترنت   محافظ   اندروید   گالری   بارگیری   ردیاب   گوگل پلاس   اطلاعات شخصی   شخصی سازی   گشت و گذار   سیستم عامل   سهولت   چین   آنلاین   درآمد   افزایش قیمت   تبلیغات   کاربران   دریچه فناوری  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «باشگاه خبرنگاران» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
با این 7 شیوه تلفن اندرویدی خود را ایمن کنید
مشرق نیوز
تطمیع تولید کنندگان موبایل توسط گوگل
سیتنا
انبوه سازی تراشه در آمریکا با ساخت شرکت جدید TSMC/ معرفی هسته های تانسور و بررسی کاربرد های آن ها/ اپل یکی از نقص های سیستم عامل iOS 15 را برطرف می کند
باشگاه خبرنگاران
از دانلود مسیریاب فارسی بلد تا پیام رسان محبوب گوگل
باشگاه خبرنگاران
فایرفاکس 91 منتشر شد
بولتن نیوز
دعوت وزارت کار از سازندگان فروشگاههای اینترنتی
شهر فردا
نرم افزار جاسوسی پگاسوس چیست و چه کسانی را هدف قرار می دهد
زومیت
چند دلیل برای لزوم قانونمندسازی شبکه های اجتماعی
پایداری ملی
لزوم قانونمندسازی در شبکه های اجتماعی
ایران آنلاین
اختلاف واتساپ و اپل برسر قانون نظارت بر تصاویر بالا گرفت
باشگاه خبرنگاران
هشدار رئیس پلیس فتا درخصوص دانلود همراه بانک از منابع نامعتبر
صدا و سیما
کشف کلاهبرداری حرفه ای با سوءاستفاده از یک مرورگر
باشگاه خبرنگاران
مشخصات RedmiBook 15 قبل از عرضه در 3 آگوست به بیرون درز کرد
باشگاه خبرنگاران
اطلاعات برجسته و مهم از آخرین به روزرسانی iOS 14.5
باشگاه خبرنگاران
امنیت کاربران اندروید افزایش می یابد
تابناک
از دانلود اپ ویکی پدیا آنلاین تا نرم افزار گوگل پلی سرویس
باشگاه خبرنگاران
دانلود WhatsApp Messenger Beta 2.21.10.2 – جدیدترین و آخرین نسخه بتا از واتس اپ
باشگاه خبرنگاران
10 برنامه برتر گوگل پلی در یک سال گذشته را بشناسید
باشگاه خبرنگاران
آشنایی با ترفندهای گوشی های اندرویدی
سیتنا
پس انداز یک میلیارد دلاری گوگل به لطف دورکاری در کرونا
باشگاه خبرنگاران
دانلود WhatsApp Messenger Beta 2.21.9.10 – جدیدترین و آخرین نسخه بتا از واتس اپ
باشگاه خبرنگاران
عصبانیت فیس بوک از بروزرسانی جدید شرکت اپل
باشگاه خبرنگاران
تلاش فیس بوک برای سرقت مجدد اطلاعات کاربران آیفون
ایران آنلاین
حفر تونل به نقاط مختلف جهان با نرم افزار گوگل فلوم
فرارو
رشد چشمگیر "کلاب هاوس" در جهان
سیتنا
"کلاب هاوس" رادیویی برای چت صوتی زنده
ایران آنلاین
"کلاب هاوس" رادیویی برای چت صوتی زنده!
ایسنا
انتشار iOS 14.5 با قابلیت جدید Face ID mask و شفافیت ردیابی برنامه Apple's
باشگاه خبرنگاران
تبیلغات کلاهبرداری در فیسبوک و گوگل ماندگار هستند
باشگاه خبرنگاران
عواقب جبران ناپذیر استفاده نادرست از اینترنت!
سیتنا
امکان ترجمه متن داخل عکس در گوشی های شرکت گوگل
باشگاه خبرنگاران
کارهای خطرناکی که هنگام استفاده از اینترنت نباید آن ها را انجام داد
باشگاه خبرنگاران
آتش سوزی خودروهای برقی هیوندا دردسر ساز شد
شفا آنلاین
آتش سوزی خودروهای برقی هیوندا دردسر ساز شد/ گوشی Samsung Galaxy F52 5G به زودی عرضه می شود /طرح حمایت از تولید گوشی تلفن هوشمند داخلی
باشگاه خبرنگاران
مهلت گوگل به کاربران Google Sites برای انتقال به پلتفرم جدید
باشگاه خبرنگاران
از جویشگرهای ایرانی چه خبر؟
ایران آنلاین
آسیب پذیری جدید واتس آپ / همه کاربران قابل ردیابی شدند!
سایت جماران
یک سایت ساز خوب باید چطور باشد؟
آی تی رسان
سهم 86 درصدی گوگل از جستجو در فضای مجازی/ درآمد 180 میلیارد دلاری گوگل
تسنیم
10 برنامه محبوب اندروید که باید فوراً آن ها را حذف کنید!
ملیت
اخبار مرتبط
bltمشرق نیوز : با این 7 شیوه تلفن اندرویدی خود را ایمن کنید
bltسیتنا : تطمیع تولید کنندگان موبایل توسط گوگل
bltباشگاه خبرنگاران : انبوه سازی تراشه در آمریکا با ساخت شرکت جدید TSMC/ معرفی هسته های تانسور و بررسی کاربرد های آن ها/ اپل یکی از نقص های سیستم عامل iOS 15 را برطرف می کند
bltباشگاه خبرنگاران : از دانلود مسیریاب فارسی بلد تا پیام رسان محبوب گوگل
bltبولتن نیوز : فایرفاکس 91 منتشر شد
bltشهر فردا : دعوت وزارت کار از سازندگان فروشگاههای اینترنتی
bltزومیت : نرم افزار جاسوسی پگاسوس چیست و چه کسانی را هدف قرار می دهد
bltپایداری ملی : چند دلیل برای لزوم قانونمندسازی شبکه های اجتماعی
bltایران آنلاین : لزوم قانونمندسازی در شبکه های اجتماعی
bltباشگاه خبرنگاران : اختلاف واتساپ و اپل برسر قانون نظارت بر تصاویر بالا گرفت
bltصدا و سیما : هشدار رئیس پلیس فتا درخصوص دانلود همراه بانک از منابع نامعتبر
bltباشگاه خبرنگاران : کشف کلاهبرداری حرفه ای با سوءاستفاده از یک مرورگر
bltباشگاه خبرنگاران : مشخصات RedmiBook 15 قبل از عرضه در 3 آگوست به بیرون درز کرد
bltباشگاه خبرنگاران : اطلاعات برجسته و مهم از آخرین به روزرسانی iOS 14.5
bltتابناک : امنیت کاربران اندروید افزایش می یابد
bltباشگاه خبرنگاران : از دانلود اپ ویکی پدیا آنلاین تا نرم افزار گوگل پلی سرویس
bltباشگاه خبرنگاران : دانلود WhatsApp Messenger Beta 2.21.10.2 – جدیدترین و آخرین نسخه بتا از واتس اپ
bltباشگاه خبرنگاران : 10 برنامه برتر گوگل پلی در یک سال گذشته را بشناسید
bltسیتنا : آشنایی با ترفندهای گوشی های اندرویدی
bltباشگاه خبرنگاران : پس انداز یک میلیارد دلاری گوگل به لطف دورکاری در کرونا
bltباشگاه خبرنگاران : دانلود WhatsApp Messenger Beta 2.21.9.10 – جدیدترین و آخرین نسخه بتا از واتس اپ
bltباشگاه خبرنگاران : عصبانیت فیس بوک از بروزرسانی جدید شرکت اپل
bltایران آنلاین : تلاش فیس بوک برای سرقت مجدد اطلاعات کاربران آیفون
bltفرارو : حفر تونل به نقاط مختلف جهان با نرم افزار گوگل فلوم
bltسیتنا : رشد چشمگیر "کلاب هاوس" در جهان
bltایران آنلاین : "کلاب هاوس" رادیویی برای چت صوتی زنده
bltایسنا : "کلاب هاوس" رادیویی برای چت صوتی زنده!
bltباشگاه خبرنگاران : انتشار iOS 14.5 با قابلیت جدید Face ID mask و شفافیت ردیابی برنامه Apple's
bltباشگاه خبرنگاران : تبیلغات کلاهبرداری در فیسبوک و گوگل ماندگار هستند
bltسیتنا : عواقب جبران ناپذیر استفاده نادرست از اینترنت!
bltباشگاه خبرنگاران : امکان ترجمه متن داخل عکس در گوشی های شرکت گوگل
bltباشگاه خبرنگاران : کارهای خطرناکی که هنگام استفاده از اینترنت نباید آن ها را انجام داد
bltشفا آنلاین : آتش سوزی خودروهای برقی هیوندا دردسر ساز شد
bltباشگاه خبرنگاران : آتش سوزی خودروهای برقی هیوندا دردسر ساز شد/ گوشی Samsung Galaxy F52 5G به زودی عرضه می شود /طرح حمایت از تولید گوشی تلفن هوشمند داخلی
bltباشگاه خبرنگاران : مهلت گوگل به کاربران Google Sites برای انتقال به پلتفرم جدید
bltایران آنلاین : از جویشگرهای ایرانی چه خبر؟
bltسایت جماران : آسیب پذیری جدید واتس آپ / همه کاربران قابل ردیابی شدند!
bltآی تی رسان : یک سایت ساز خوب باید چطور باشد؟
bltتسنیم : سهم 86 درصدی گوگل از جستجو در فضای مجازی/ درآمد 180 میلیارد دلاری گوگل
bltملیت : 10 برنامه محبوب اندروید که باید فوراً آن ها را حذف کنید!
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.