کشف کالاهای قاچاق تاریخ مصرف گذشته در پایتخت

کشف کالاهای قاچاق تاریخ مصرف گذشته در پایتخت
معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران اعلام کرد: بیش از 41 هزار و 400 کالای قاچاق و تاریخ مصرف گذشته کشف شد که متهم با تغییر تاریخ، این کالاها را در بازار مصرف توزیع می کرد.
کشف کالاهای قاچاق تاریخ مصرف گذشته در پایتخت

به گزارش «تابناک» به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ نادر مرادی اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر دپو مقادیر زیادی بسته های قهوه و شکلات خارجی تاریخ مصرف گذشته در یک واحد صنفی در حوالی خیابان وصال شیرازی بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی تهران قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد که متصدی واحد صنفی، با جعل تاریخ کالاهای قاچاق آن ها را در بازار مصرف توزیع می کرد و در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.

معاون نظارت بر اماکن عمومی تهران با اشاره به اینکه نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس شد و روز گذشته ماموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی به همراه کارشناسان غذا دارو و دانشگاه علوم از این واحد صنفی بازدید کردند، ادامه داد: در بررسی های از این واحد صنفی 41 هزار بسته شکلات و قهوه خارجی، 324 عدد بیسکوئیت خارجی و 79 عدد ادکلن همگی تاریخ مصرف گذشته و قاچاق کشف شد.

این مقام انتظامی افزود: در بررسی های بیشتر از این مکان، تجهیزات چاپی برای درج و ثبت تاریخ جعلی کشف و در این رابطه متصدی واحد صنفی دستگیر شد.

وی با بیان اینکه متهم پس از تحقیقات تکمیلی در اختیار مراجع قضائی قرار گرفت، خاطرنشان کرد: با دستور قضائی این واحد صنفی تا اطلاع ثانوی پلمب شد.

کشف مواد غذایی قاچاق در پایتخت رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف 300 میلیون تومان مواد غذایی قاچاق توسط معاونت مبارزه با قاچاق کالا وارز این پلیس خبر داد.

سرهنگ علی ولی پور گودرزی بیان داشت: ماموران معاونت مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی در رصد های اطلاعاتی به دست آوردند مالک انباری در خیابان خیام مقداری کالاهای قاچاق با استفاده از خودروهای شوتی و اتوبوس ها به داخل انبار کالا انتقال داده و دپو کرده است.

وی افزود: با شناسایی هویت مالک انبار کالا، روز گذشته تیمی از کارآگاهان به نشانی اعلامی اعزام و در بررسی های اولیه مقدار فراوانی مواد غذایی قاچاق کشف کردند.

این مقام انتظامی گفت: مالک انبار کالا به قاچاق بودن مواد غذایی مکشوفه معترف شد و کالاهای کشف شده فاقد بارنامه و مجوزهای قانونی است.

وی اعلام کرد: در بررسی های بیشتر 2 هزار و 587 بسته آدامس، پنج هزار و 495 عدد کمپوت، هشت هزار و 460 بسته پودر خوراکی، هفت هزار و 704 عدد پشمک خوراکی و 117 لیتر روغن ذرت قاچاق کشف شد.

گودرزی خاطرنشان کرد: کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را 300 میلیون تومان اعلام کردند و در این رابطه مالک انبار کالا دستگیر شد و برای تحقیقات تکمیلی به پایگاه جنوب این پلیس انتقال یافت.

وی همچنین به کشف محموله خشکبار خارجی مغز گردو قاچاق به ارزش 215 میلیون تومان در کهریزک اشاره کرد و گفت: کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران حین گشت زنی و کنترل خودروهای عبوری در جاده قدیم تهران - قم در محدوده کهریزک، به یک دستگاه نیسان به ظن حمل کالای قاچاق مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی افزود: ماموران در بازرسی از نیسان مذکور یک تن و 650 کیلوگرم محموله خشکبار خارجی شامل "مغز گردو" قاچاق کشف کردند و در این رابطه یک نفر دستگیر شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ اضافه کرد: برابر اعلام کارشناسان ارزش تقریبی این محموله 2 میلیارد و 150 میلیون ریال برآورد شده است.

گودرزی با تاکید بر برخورد قاطع پلیس با قاچاق کالا و ارز از شهروندان، درخواست کرد: در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را در اسرع وقت به مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع دهند. 

کلاهبرداری با رسید جعلی رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی اعلام کرد: کلاهبردار حرفه ای که با رسید جعلی از مال باخته کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.

سرهنگ کارآگاه سید علی شریفی بیان داشت: پانزدهم دی ماه سال گذشته پرونده ای از کلانتری 164 قائم با موضوع کلاهبرداری به دادخواهی شخصی به اسم "نادر" برای رسیدگی تخصصی و کشف جرم به پایگاه یکم پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی افزود: شاکی در تحقیقات به عمل آمده اظهار داشت پانزدهم مهر ماه سه کارتن دستکش لاتکس برای فروش در فضای مجازی آگهی کردم که شخصی ناشناس طی تماس تلفنی مدعی خرید دستکش ها را داشت. من هم از طریق تاکسی کالای مربوطه را برای وی ارسال و از طریق واتساپ رسیدی برای من ارسال و اعلام کرد مبلغ حدود 30 میلیون تومان ثمن معامله را واریز کرده است که پس از بررسی متوجه شدم رسید ارسالی جعلی و وجهی به حسابم واریز نشده است.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی ابراز داشت: به محض وصول پرونده به این یگان اقدامات پلیسی و اطلاعاتی در راستای شناسایی مجرم کلاهبردار انجام و با تلاش کارآگاهان دایره مبارزه با کلاهبرداری پس از بدست آمدن سر نخ های لازم هویت فرد کلاهبردار که امیر نام داشت شناسایی شد.

این مقام انتظامی اضافه کرد: با شناسایی هویت امیر و کشف رد پای وی در بزه کلاهبرداری، کارآگاهان در گام بعدی مخفیگاه او را در صادقیه کشف کردند و در یک عملیات پلیسی ضمن دستگیری، وی را به پلیس آگاهی انتقال دادند.

شریفی ادامه داد: امیر در بررسی های پلیسی به بزه انتسابی اعتراف و در استعلام های لازم، مشخص شد متهم سابقه دار بوده و یکی از محکومیت هایش هفت سال حبس و 60 میلیون تومان جزای نقدی از مراجع قضائی استان کردستان است.

این مقام انتظامی افزود: با کشف جرم و اعتراف صریح مجرم به بزه انتسابی پرونده به دادسرای مربوط ارسال و متهم با صدور قرار مجرمیت روانه زندان شد.

ادعای سرقت برای تسویه حساب مالی رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران از کشف پرونده ای خبر داد که شاکی به بهانه اختلاف حساب اموالی با متهم، اموالش را مخفی و ادعای سرقت کرده بود.

سرهنگ کارآگاه علی کنجوریان بیان داشت: نهم اسفند ماه سال گذشته پرونده ای با موضوع سرقت از کارگاه تولیدی پوشاک به دادخواهی یکی از شهروندان در کلانتری 128 تهران نو تشکیل و با دستور قضائی پرونده به پایگاه ششم پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی افزود: پیرامون موضوع از شاکی پرونده تحقیق و وی اظهار کرد، دارای کارگاه تولید پوشاک هستم و 2 نفر به نام های امیر و نسرین به عنوان خیاط و کارگر چرخ کار در کارگاه و مجموعه مشغول به کار و فعالیت هستند.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران ابراز داشت: شاکی ادامه داد، در طول مدت حضور نسرین، پدرش به اسم کامران چندین مرتبه به کارگاه تردد داشته که علت را از دخترش جویا شدم لیکن وی عنوان کرد پدرش برای سرکشی به وی به محل کارگاه مراجعه کرده است تا اینکه در تاریخ دهم دی ماه بدلیل اثاث کشی منزلم در محل کار خود حضور نداشتم و فردای آن روز با مراجعه به کارگاه متوجه شدم مقادیر زیادی پوشاک و پارچه به ارزش تقریبی 160 میلیون تومان کسر و به سرقت رفته است. از این رو موضوع را با کارگران خود در میان گذاشتم ولی در باب موضوع و خروج اموال اظهار بی اطلاعی کردند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه کارگران تولیدی پوشاک اظهار بی اطلاعی از سرقت اموال تولیدی می کردند، اضافه کرد: در ادامه از پدر نسرین به نام کامران تحقیق شد که وی نیز اظهار بی اطلاعی از سرقت کارگاه کرد.

کنجوریان توضیح داد: کامران در ادامه تحقیقات پلیسی اظهار داشت، چندی قبل مبلغ 90 میلیون تومان وجه نقد را بابت شراکت در اختیار وحید (شاکی پرونده) قرار داده و به دلیل اعتمادی که مابین طرفین وجود داشت قراردادی تنظیم نشد و تنها یک فقره چک بابت ضمانت از او دریافت و مقرر شد که از وجه پرداختی مذکور پارچه خریداری و پس از تبدیل به البسه، سود حاصل از فروش پوشاک بین آنان تقسیم شود. ولی پس از مدتی متوجه شدم بخشی از وجه بابت خرید پارچه مورد استفاده قرار گرفته و مابقی وجه را خود شاکی مورد استفاده شخصی خود قرار داده است.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی اعلام کرد: شواهد و قرائن بدست آمده نیز موئید این بود بین شاکی و پدر نسرین اختلاف مالی بروز کرده و کامران نسبت به چک شاکی را برگشت زده است و اموال با اطلاع خود شاکی از کارگاه خارج و به محل امنی واقع در منزل خود برای فروش انتقال داده شد که اظهارات شهود نیز موید همین موضوع است.

وی افزود: کارآگاهان با بررسی، پیگیری و جمع بندی دلایل و مدارک موجود متوجه می شوند شکایت شاکی کذب و مقرون به صحت نیست. در ادامه ماموران به محل دپوی اموال مسروقه عزیمت، تمامی اموال مورد ادعای شاکی شامل تعداد 9 طاقه انواع پارچه و 10 کیسه انواع لباس های مردانه کشف، ضبط و به پایگاه منتقل و برابر صورتجلسه تنظیمی عیناً به شاکی مسترد شد.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران در پایان گفت: با توجه به موضوع مطروحه و اینکه موضوع صرفا اختلاف حساب بوده در مهایت طرفین با یکدیگر مصالحه و نسبت به جلب رضایت همدیگر اقدام کردند در نهایت نتایج اقدامات و تحقیقات صورت گرفته به دادسرا گزارش و ارسال شد.


کلیدواژه های این خبر
خوراکی   خشکبار   اماکن عمومی   کارآگاهان   واحد صنفی   انبار کالا   ولی پور   مرکز فوریت های پلیسی   قاچاق کالا و ارز   کالاها   کهریزک   کمپوت   بارنامه   کالای قاچاق   مجوزهای قانونی   کالاهای قاچاق   شوتی   مغز گردو   کشف محموله   ادکلن   روغن ذرت   بازار   قاچاق   دانشگاه   دارو   مواد غذایی   استان قم   پلیس آگاهی تهران  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «تابناک» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
کشف 18میلیاردی کالای قاچاق در تهران
شفا آنلاین
کشف 18 میلیارد کالای قاچاق در شور آباد
ایران آنلاین
کشف بیش از 25 میلیارد ریال خشکبار قاچاق
خبرگزاری دانشجو
کشف کالای قاچاق در چالوس
صدا و سیما
مشاغل تعطیل شده در وضعیت قرمز کرونایی جزیره کیش
صدا و سیما
کامیون حامل کالاهای قاچاق به ارزش چهار میلیارد ریال در استان توقیف شد
مرآت نیوز
4میلیارد ریال کالای قاچاق در استان سمنان کشف شد
مهر نیوز
فعالیت صنوف گروه های شغلی 2، 3 و 4 به مدت دو هفته تعطیل می شود/ فعالیت صنوف گروه شغلی 1 در تهران ادامه می یابد
آریا
شنبه؛ آغاز تعطیلی 2 هفته ای بازار و اصناف تهران
ایران آنلاین
تعطیلی 2 هفته ای بازار و اصناف تهران از شنبه
تسنیم
نوده فراهانی خبر داد: شنبه؛ آغاز تعطیلی 2 هفته ای بازار و اصناف تهران /مشاغل مجاز به فعالیت کدامند؟
ساعت 24
فعالیت این مشاغل از شنبه ممنوع است / اسامی مشاغل مجاز
رکنا نت
فهرست مشاغلی که در 10 روز تعطیلی، باز هستند
مشرق نیوز
رئیس اتاق اصناف تهران: تعطیلی صنوف گروه های شغلی 2، 3 و 4 در تهران/ صنوف گروه شغلی 1 مجاز به فعالیت هستن
میزان
تعطیلی بازار و اصناف تهران از شنبه
خبرگزاری بسیج
بازار بزرگ تهران تعطیل شد
رکنا نت
فهرست مشاغل مجاز به فعالیت در شرایط قرمز کرونایی
پارسینه
آغاز تعطیلی اصناف از شنبه 21 فروردین/ بازار تهران تعطیل شد
پارسینه
آغاز تعطیلی اصناف از شنبه/ بازار تهران تعطیل شد
میزان
کشف 3 میلیاردی کالای قاچاق
باشگاه خبرنگاران
تعطیلی صنوف گروه های شغلی 2، 3 و 4 در تهران + جزئیات
صبح تهران
تعطیلی دو هفته ای صنوف سه گروه شغلی در تهران
پانا
بازار بزرگ تهران به مدت 2 هفته تعطیل شد
خبرآنلاین
تعطیلی صنوف گروه های شغلی 2، 3 و 4 در تهران
شبکه خبر
کشف کالاهای قاچاق تاریخ مصرف گذشته در پایتخت
تیتر شهر
بازار بزرگ تهران 2 هفته تعطیل شد
مهر نیوز
از دستگیری قاچاقچیان پایتخت تا ادعای سرقت برای تسویه حساب مالی
ایرنا
کشف 41 هزار بسته? شکلات و قهوه خارجی قاچاق و فاسد
تسنیم
کشف 3 میلیارد ریال کالای قاچاق در تهران
برنا
کشف 41 هزار کالای قاچاق و تاریخ مصرف گذشته در تهران
میزان
کشف بیش از 41 هزار کالای قاچاق و تاریخ مصرف گذشته در تهران
باشگاه خبرنگاران
کشف 41 هزار بسته شکلات تاریخ مصرف گذشته در پایتخت
مرور نیوز
کشف 41 هزار بسته شکلات و قهوه تاریخ مصرف گذشته در پایتخت
خبرگزاری موج
کشف 41 هزار بسته شکلات و قهوه تاریخ مصرف گذشته در تهران
فارس
لو رفتن محموله خشکبار قاچاق در تهران
ایران آنلاین
واکاوی علت افزایش قیمت لوازم خانگی در قم
قم نیوز
کشف کالای قاچاق در کهریزک
صدا و سیما
تخلفات صنفی در خلخال افزایش یافت
ایرنا
مواد غذایی بیشترین کالای قاچاق در خراسان رضوی است
ایرنا
197 طاقه پارچه قاچاق در زنجان کشف و ضبط شد
ایرنا
اخبار مرتبط
bltشفا آنلاین : کشف 18میلیاردی کالای قاچاق در تهران
bltایران آنلاین : کشف 18 میلیارد کالای قاچاق در شور آباد
bltخبرگزاری دانشجو : کشف بیش از 25 میلیارد ریال خشکبار قاچاق
bltصدا و سیما : کشف کالای قاچاق در چالوس
bltصدا و سیما : مشاغل تعطیل شده در وضعیت قرمز کرونایی جزیره کیش
bltمرآت نیوز : کامیون حامل کالاهای قاچاق به ارزش چهار میلیارد ریال در استان توقیف شد
bltمهر نیوز : 4میلیارد ریال کالای قاچاق در استان سمنان کشف شد
bltآریا : فعالیت صنوف گروه های شغلی 2، 3 و 4 به مدت دو هفته تعطیل می شود/ فعالیت صنوف گروه شغلی 1 در تهران ادامه می یابد
bltایران آنلاین : شنبه؛ آغاز تعطیلی 2 هفته ای بازار و اصناف تهران
bltتسنیم : تعطیلی 2 هفته ای بازار و اصناف تهران از شنبه
bltساعت 24 : نوده فراهانی خبر داد: شنبه؛ آغاز تعطیلی 2 هفته ای بازار و اصناف تهران /مشاغل مجاز به فعالیت کدامند؟
bltرکنا نت : فعالیت این مشاغل از شنبه ممنوع است / اسامی مشاغل مجاز
bltمشرق نیوز : فهرست مشاغلی که در 10 روز تعطیلی، باز هستند
bltمیزان : رئیس اتاق اصناف تهران: تعطیلی صنوف گروه های شغلی 2، 3 و 4 در تهران/ صنوف گروه شغلی 1 مجاز به فعالیت هستن
bltخبرگزاری بسیج : تعطیلی بازار و اصناف تهران از شنبه
bltرکنا نت : بازار بزرگ تهران تعطیل شد
bltپارسینه : فهرست مشاغل مجاز به فعالیت در شرایط قرمز کرونایی
bltپارسینه : آغاز تعطیلی اصناف از شنبه 21 فروردین/ بازار تهران تعطیل شد
bltمیزان : آغاز تعطیلی اصناف از شنبه/ بازار تهران تعطیل شد
bltباشگاه خبرنگاران : کشف 3 میلیاردی کالای قاچاق
bltصبح تهران : تعطیلی صنوف گروه های شغلی 2، 3 و 4 در تهران + جزئیات
bltپانا : تعطیلی دو هفته ای صنوف سه گروه شغلی در تهران
bltخبرآنلاین : بازار بزرگ تهران به مدت 2 هفته تعطیل شد
bltشبکه خبر : تعطیلی صنوف گروه های شغلی 2، 3 و 4 در تهران
bltتیتر شهر : کشف کالاهای قاچاق تاریخ مصرف گذشته در پایتخت
bltمهر نیوز : بازار بزرگ تهران 2 هفته تعطیل شد
bltایرنا : از دستگیری قاچاقچیان پایتخت تا ادعای سرقت برای تسویه حساب مالی
bltتسنیم : کشف 41 هزار بسته? شکلات و قهوه خارجی قاچاق و فاسد
bltبرنا : کشف 3 میلیارد ریال کالای قاچاق در تهران
bltمیزان : کشف 41 هزار کالای قاچاق و تاریخ مصرف گذشته در تهران
bltباشگاه خبرنگاران : کشف بیش از 41 هزار کالای قاچاق و تاریخ مصرف گذشته در تهران
bltمرور نیوز : کشف 41 هزار بسته شکلات تاریخ مصرف گذشته در پایتخت
bltخبرگزاری موج : کشف 41 هزار بسته شکلات و قهوه تاریخ مصرف گذشته در پایتخت
bltفارس : کشف 41 هزار بسته شکلات و قهوه تاریخ مصرف گذشته در تهران
bltایران آنلاین : لو رفتن محموله خشکبار قاچاق در تهران
bltقم نیوز : واکاوی علت افزایش قیمت لوازم خانگی در قم
bltصدا و سیما : کشف کالای قاچاق در کهریزک
bltایرنا : تخلفات صنفی در خلخال افزایش یافت
bltایرنا : مواد غذایی بیشترین کالای قاچاق در خراسان رضوی است
bltایرنا : 197 طاقه پارچه قاچاق در زنجان کشف و ضبط شد
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.