بیشتر بیماران اخیر به کرونای انگلیسی مبتلا شدند

بیشتر بیماران اخیر به کرونای انگلیسی مبتلا شدند
فوق تخصص بیماری های عفونی و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: بیشتر مواردی که طی یک تا دو هفته گذشته گزارش شده ویروس جهش یافته انگلیسی است.
بیشتر بیماران اخیر به کرونای انگلیسی مبتلا شدند

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محمدرضا صالحی در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه دو سیما، افزود: ویروس کرونای انگلیسی این قابلیت را دارد که جهش های جدیدی پیدا کند که در جمعیت های با حجم بالاتر و بیمارانی که با نقص ایمنی هستند گسترش پیدا می کند.

وی ادامه داد: ویروس جهش یافته انگلیسی، واگیری بسیار بالایی دارد یعنی تقریباً 70 درصد بیشتر از نوع ووهان قدرت سرایت دارد البته این ویروس رفتار بالینی متفاوتی ندارد و این نگرانی وجود دارد که به سمت جهش های خطرناک با رفتار های بد بالینی برویم.

صالحی گفت: در حال حاضر وضع خیلی وخیم است و این ویروس جهش یافته با بالا بودن تعداد مبتلایان به صورت ناگهانی و حجم بالای بیمارانی که به سیستم بهداشتی و درمانی تحمیل می کند می تواند نظم سیستم بهداشت و درمان را بر هم بزند که این بی نظمی می تواند موجب افزایش مرگ و میر باشد.

این فوق تخصص بیماری های عفونی و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: در روز های گذشته تعداد تست مثبت، بستری و فوتی افزایش پیدا کرده است که این شرایط به قدرت بالای چسبندگی ویروس جهش یافته به سلول های انسان بستگی دارد.
وی گفت: مردم باید شیوه نامه ها را رعایت کنند و مسئولین باید محدودیت ها را عملیاتی کنند.

حسین قاسمی دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا در ادامه این برنامه گفت: ویروس جهش یافته انگلیسی در بیشتر استان ها در گردش است و وضع شهر ها از زرد و آبی به نارنجی و قرمز تغییر کرده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر 257 شهر قرمز، 129 شهر نارنجی، 51 شهر زرد و 11 شهر آبی در کشور وجود دارد.

قاسمی گفت: با توجه به پیک بیماری کرونا در آبان 99 طرح مدیریت هوشمند عملیاتی شد و در آن زمان وضع شهر ها به 4 قسمت قرمز، نارنجی، زرد و آبی تقسیم بندی شد و برای هر کدام از این وضعیت ها یک جدول الزامات و محدودیت ها در پنج بخش و فعالیت طراحی کردیم.

وی افزود: با تدوین این جداول دیگر نیازی به مصوبه و تصمیم گیری جدید برای اجرای محدودیت ها نیست.

قاسمی ادامه داد: بر اساس این طرح مشاغلی که با ضروریت زندگی مردم ارتباط مستقیم دارند فعال خواهند بود.
دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: ادارات در شهر های قرمز با یک دوم کارکنان فعال هستند.

وی افزود: در گذشته وضع شهر ها به صورت هفتگی اعلام می شد و 18 هفته روند کشور ثابت بود و نتیجه آن شرایط خوب اسفند 99 بوده است.

آزمون کانون وکلا برگزار خواهد شد دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت : با نظر وزارت بهداشت و رعایت دستورالعمل های بهداشتی آزمون کانون وکلا برگزار خواهد شد.

قاسمی دبیر کمیته امنیتی ، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: از تاریخ اول آذر تا پایان اسفند که طرح جامع مدیریت هوشمند را اجرا کردیم بالغ بر یک میلیون و هفتصد هزار نظارت توسط کمیته نظارت استان ها انجام شده است و حدود 42 هزار واحد صنفی مختلف به دلیل عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی پلمپ شده اند.

وی افزود: در تمام تصمیم گیری ها تلاش شده که اجماع سازی انجام شود و اولویت با سلامت قرار گیرد و همچنین تعادلی بین بخش های مختلف و سلامت برقرار شود.

قاسمی درباره تعطیلی اصناف گفت: در طرح جامع مدیریت هوشمند مقرر شده هر زمان که شهرها به وضع قرمز تغییر وضع دادند این طرح عملیاتی شود.

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: در حال حاضر وضع شهرها به صورت دو تا سه روز یکبار اعلام می شود.

وی افزود: در تمامی مرزها، پایگاه مراقبت بهداشت مرزی مستقر است و در شرایط کرونا یکسری الزامات و محدودیت هایی برای ورود به کشور در نظر گرفته شد از جمله اینکه اگر اتباع ایرانی یا خارجی که سفر می کنند با رعایت محدودیت ها انجام شود.

قاسمی گفت: اخیرا به دلیل افزایش نظارت ها در مرزها، جمعیت هلال احمر در کنار پرسنل وزارت بهداشت در مرزها مستقر شدند و در حال حاضر در 16 استان مرزی و حدود 36 مرز زمینی، دریایی و هوایی پرسنل هلال احمر مستقر هستند.

وی درباره محدودیت ها در مرزها هم افزود: الان در مرز عراق بعد از وضع شهر خوزستان به جز موارد ضروری در سایر موارد، تردد متوقف شده است که تا دو هفته آینده این محدودیت ها در مرز عراق عملیاتی می شود.

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: در موضوع گردشگری سلامت یکی از کشورهایی که مورد استفاده همسایگان ما قرار می گیرد کشور ترکیه است.

قاسمی افزود: در حال حاضر سفرهای غیر ضروری به ترکیه متوقف شده است و مقرر شد افرادی که قصد ورود از ترکیه به ایران را دارند با گواهی آزمایشگاهی مورد تایید ایران وارد شوند.

وی درباره اخذ مجوز از فرمانداری برای تردد در شهرهای قرمز گفت: در حال حاضر این موضوع را بسیار محدود کردیم و در چهار تا پنج بخش واقعاً ضروری مجوزها بر اساس مستنداتی که متقاضی ارائه می دهد و راستی آزمایی انجام و مجوز صادر می شود.

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: این مجوزها بیشتر برای موضوع اداری، غذایی، درمان و یا فوت بستگان است و این مجوز ها باید از فرمانداری شهر مبدا دریافت شود البته برخی از فرمانداری ها زیر ساخت های لازم را برای دریافت مجوز از سامانه انجام دادند و برخی دیگر به صورت حضوری صدور مجوز را انجام می دهند.

در ادامه قاسمی درباره برگزاری آزمون ها گفت: قبل از سال 1400 موضوع برگزاری آزمون ها بررسی شد و مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا را هم دریافت کرد ولی در حال حاضر با تغییر شرایط قطعاً یکسری محدودیت هایی پیش بینی شده است.

مصطفی قانعی رئیس کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا در ارتباط تلفنی با این برنامه درباره تاخیر در خرید واکسن خارجی گفت: این کوتاهی و بدقولی تامین کنندگان واکسن خارجی نه فقط برای ایران بلکه برای کشورهای دیگر البته به جز حدود هشت کشور وجود داشت که موجب شد تا زمینه ای ایجاد شود که واکسن های داخلی بیشتر مورد توجه قرار بگیرند.

وی افزود: برای خرید واکسن تمام تمهیدات انجام شد و همچنین سهمیه کوواکس خریداری و پول آن پرداخت شد ولی تامین واکسن مطابق با نظر تولید کنندگان صورت نمی گیرد که البته این شرایط مختص ایران نیست.

قانعی ادامه داد: با میزان واکسیناسیون ما و تعداد واکسنی که داریم نسبت به برخی از کشورها عقب هستیم اما تعداد واکسنی که در داخل ایران تولید می شود نسبت به بقیه کشورها، بسیار قابل توجه است که امیدواریم تا مهرماه پاسخگوی نیاز کشور باشیم.

رئیس کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره زمان واکسیناسیون عمومی گفت: واکسیناسیون عمومی از مهر 1400 به بعد انجام می شود ولی قبل از آن گروه های پرخطر دریافت خواهند کرد.

وی افزود: در حال حاضر در تولید مشترک دو تا سه واکسن ، ایران با کشورهای دیگر قرار داد دارد که احتمالاً واکسن پاستور، اسپوتنیک و واکسنی که با شرکت ژاپنی تولید مشترک است زودتر از مهر ماه به دست مردم می رسد.

قانعی تصریح کرد: چهار واکسن دیگر که دو واکسن در مرحله یک و دو واکسن در مرحله سه هستند امیدواریم قبل از مهر ماه شروع به توزیع واکسن کنند و همچنین سه شرکت دیگر هم تا پایان سال اضافه می شوند که در این صورت شرایط بحرانی از شهریور ماه نخواهیم داشت.

وی گفت: امیدواریم با قولی که شرکت های تولید کننده واکسن های خارجی داده اند اولویت های یک و دو قبل از مهر ماه به خصوص از اواخر خرداد با تولیدات داخلی پوشش داده شود.

صالحی درباره علائم جدید بیماران کرونایی گفت: تاکنون تفاوت عمده ای از جهت نشانه های بالینی مشاهده نشده است و همچنان تب، سرفه، سردرد و بی حالی است ولی تفاوتی که اکنون شاهد هستیم با توجه به بالا رفتن حجم ابتلا افزایش تعداد بیماران بدحال است.
وی افزود: اگر این پیک بیماری کرونا با شیب تند افزایش پیدا کند احتمالاً با کمبود تخت بیمارستانی مواجه می شویم.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: حدود یک ماه و نیم است که واکسیناسیون عمومی در کشور با واکسن اسپوتنیک وی شروع شده است که در فاز اول برای پرسنل بیمارستان های کشور که در جهت ارائه خدمات به بیماران کرونایی هستند تجویز شده است و البته واکسن سینوفارم از چین و کواکسین بهارات هند به این سبد اضافه شده است.

صالحی گفت: واکسیناسیون در کشور در حال انجام است.

وی ادامه داد: فاز یک واکسن کوویران برکت بسیار خوب بوده است و در حال حاضر مراحل پایانی دز اول به داوطلبان فاز دو هستیم که در هفته های ابتدایی اردیبهشت وارد فاز سه می شویم.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره تفاوت های کرونا با حساسیت های فصلی گفت: در شرایط فعلی بهتر است تمام این موارد کرونا در نظر گرفته شوند و در موارد مشکوک تست بدهیم چون امکان شباهت در علائم وجود دارد اما تب بالا، اسهال، ضعف و بی حالی شدیدو سردردهای قابل توجه معمولاً در حساسیت ها کمتر دیده می شود

جلیل کوهپایه زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در ارتباط تصویری با این برنامه گفت: افزایش مبتلایان به کرونا در روزهای اخیر خیلی بیشتر شده است و در تهران حدود 18 هزار تخت بستری در بخش های دولتی ، خصوصی و عمومی غیر دولتی داریم که در حال حاضر حدود 5 هزار و 200 تخت توسط بیماران کرونایی اشغال است و از این تعداد 1400 نفر در بخش های ویژه بستری هستند.

وی افزود: بر اساس آمار در تهران امروز چهارشنبه حدود 6 هزار نفر به مراکز جامع سلامت و بهداشت و حدود 6 هزار و 600 نفر به بیمارستان ها مراجعه کرده بودند البته باید مراجعات مردم به بخش خصوصی و مطب ها را به این اعداد اضافه کنیم که نشان دهنده این است که حدود 12 هزار نفر مراجعه ثبت شده و حدود 20 هزار نفر هم مجموع مراجعات به مراکز خصوصی ، دولتی و مطب ها را داشته ایم.

کوهپایه زاده ادامه داد: مردم در این شرایط برای هر بیماری جزئی به بیمارستان ها مراجعه نکنند و حتی الامکان به مراکز جامع سلامت و 16 ساعته و بخش های سرپایی و کلینیک های تنفسی مراجعه کنند چون این روزها بستری در صورت نیاز از طریق کلینیک های تنفسی انجام و حتی می توانند داروی رمدسیور را در این کلینیک ها به صورت سرپایی و غیر حضوری دریافت کنند.


کلیدواژه های این خبر
بیمار   وخیم   مرگ و میر   بالینی   اجماع   کانون وکلا   اسفند   واحد صنفی   جهش ژن   ویروس   ویروس کرونا   محدودیت ها   محمدرضا صالحی   مبتلایان   نقص ایمنی   بهداشت و درمان   وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی   بهداشتی و درمانی   شبکه دو سیما   دانشگاه علوم پزشکی تهران   بیماری های عفونی   انگلیسی   ووهان   ستاد ملی مقابله با کرونا   دستورالعمل های بهداشتی   کرونای انگلیسی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «تابناک» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
آخرین اخبار کرونا در ایران| 60 درصد تست ها مثبت است/ رکورد ثبت روزانه ابتلا شکسته شد/ شهرستان های گردشگر پذیر وارد فاز تازه ای از ابتلا می شوند + نقشه و نمودار
آرا نیوز
آخرین اخبار کرونا در ایران| 60 درصد تست ها مثبت است
عصر امروز
آخرین اخبار کرونا| 60 درصد تست ها مثبت است / رکورد ثبت روزانه ابتلا شکسته شد/ شهرستان های گردشگر پذیر وارد فاز تازه ای از ابتلا می شوند+ نقشه و نمودار
تسنیم
آخرین آمار کرونا در ایران 24 فروردین 1400
روز نو
اسامی استان ها و شهرستان های در وضعیت قرمز و نارنجی / سه شنبه 24 فروردین 1400
سایت جماران
آخرین آمار کرونا در ایران، 24 فروردین 1400: فوت 291 نفر در شبانه روز گذشته
انتخاب
کرونا جان 291 نفر دیگر را در ایران گرفت/شناسایی بیمار جدید رکورد زد
سلامت نیوز
کرونا جان 274 نفر دیگر را در ایران گرفت
شبکه الکوثر
آمار کرونا در ایران، 23 فروردین 1400/ شناسایی 274 بیمار و 23 فوتی جدید
آفتاب
اردیبهشت «سیاه» درپیش است
سلامت نیوز
قربانی شدن 274 نفر دیگر بر اثر کرونا در 24 ساعت گذشته/شناسایی 23 هزار بیمار جدید
دنیای اقتصاد
کرونا جان 274 نفر دیگر را در ایران گرفت/شناسایی 23 هزار بیمار جدید
ایرنا
استاندارخوزستان ادعای کرونایی روحانی رادروغ نامید
خیبر انلاین
کرونا رکورد شکست : فوت 258 نفر دیگر
شبکه الکوثر
آقای رئیس جمهور! چرا آدرس غلط می دهید؟! آیا شما مقصر بروز پیک چهارم کرونا نیستید؟!
تسنیم
آمار کرونا در ایران، 22 فروردین 1400/ شناسایی 21 هزار بیمار و 258 فوتی جدید
آفتاب
کرونا جان 258 نفر دیگر را در ایران گرفت/شناسایی 21 هزار بیمار جدید
ایرنا
نمیتوانیم بگوییم غافلگیر شدیم / وضعیت خطرناک کرونا در کشور / افزایش بیماران بدحال
ایران آنلاین
هشدار در خصوص موج کرونا
شفا آنلاین
هشدار؛ این موج کرونا از قبل خطرناک تر است/ باید تعطیل کنیم وگرنه دو هفته...
خبرآنلاین
ایران در وضعیت خطرناکی از نظر شیوع کرونا قرار دارد
ایرنا
بیشتر بیماران اخیر به ویروس کرونای انگلیسی مبتلا شدند/ ویروس جهش یافته انگلیسی 70 درصد بیشتر از نوع ووهان قدرت سرایت دارد
آریا
زالی: تهران از خط «قرمز» کرونا عبور کرد
خبر خودرو
تهران از خط «قرمز» کرونا عبور کرد/ پایتخت باید تعطیل شود
تیتر یک
تهران از خط «قرمز» کرونا عبور کرد
مشرق نیوز
وجود 257 شهر قرمز، 129 شهر نارنجی، 51 شهر زرد و 11 شهر آبی در کشور
میزان
بیشترین بیماران اخیر به ویروس کرونای انگلیسی مبتلا شدند
روز نو
صالحی: اغلب کرونایی ها درگیر ویروس انگلیسی شده اند/ افزایش بیماران بدحال
پارسینه
 اغلب کرونایی ها درگیر ویروس انگلیسی شده اند/ افزایش بیماران بدحال
بازار نیوز
اغلب کرونایی ها درگیر ویروس انگلیسی هستند
شفا آنلاین
اغلب کرونایی ها درگیر ویروس انگلیسی شده اند
ایران آنلاین
بیشترین بیماران اخیر به ویروس کرونای انگلیسی مبتلا شدند/ واکسیناسیون عمومی چه زمانی انجام می شود؟
پارسینه
چراغ سبز وزارت بهداشت برای برگزاری آزمون وکالت
خبرآنلاین
موافقت وزارت بهداشت با برگزاری آزمون وکالت
مهر نیوز
بیشتر بیماران اخیر به کرونای انگلیسی مبتلا شدند
تیتر شهر
وضعیت وخیم کرونایی در کشور/جهش ویروس بریتانیایی
برنا نیوز
اغلب کرونایی ها درگیر ویروس انگلیسی شده‎اند
مشرق نیوز
اغلب کرونایی ها درگیر ویروس انگلیسی شده اند/ افزایش بیماران بدحال
مهر نیوز
محدودیت های کرونایی در شهرهای قرمز و نارنجی تشدید خواهد شد
پایگگاه اطلاع رسانی دولت
گسترش ویروس کرونای انگلیسی با جهش های جدیدتر
صدا و سیما
اخبار مرتبط
bltآرا نیوز : آخرین اخبار کرونا در ایران| 60 درصد تست ها مثبت است/ رکورد ثبت روزانه ابتلا شکسته شد/ شهرستان های گردشگر پذیر وارد فاز تازه ای از ابتلا می شوند + نقشه و نمودار
bltعصر امروز : آخرین اخبار کرونا در ایران| 60 درصد تست ها مثبت است
bltتسنیم : آخرین اخبار کرونا| 60 درصد تست ها مثبت است / رکورد ثبت روزانه ابتلا شکسته شد/ شهرستان های گردشگر پذیر وارد فاز تازه ای از ابتلا می شوند+ نقشه و نمودار
bltروز نو : آخرین آمار کرونا در ایران 24 فروردین 1400
bltسایت جماران : اسامی استان ها و شهرستان های در وضعیت قرمز و نارنجی / سه شنبه 24 فروردین 1400
bltانتخاب : آخرین آمار کرونا در ایران، 24 فروردین 1400: فوت 291 نفر در شبانه روز گذشته
bltسلامت نیوز : کرونا جان 291 نفر دیگر را در ایران گرفت/شناسایی بیمار جدید رکورد زد
bltشبکه الکوثر : کرونا جان 274 نفر دیگر را در ایران گرفت
bltآفتاب : آمار کرونا در ایران، 23 فروردین 1400/ شناسایی 274 بیمار و 23 فوتی جدید
bltسلامت نیوز : اردیبهشت «سیاه» درپیش است
bltدنیای اقتصاد : قربانی شدن 274 نفر دیگر بر اثر کرونا در 24 ساعت گذشته/شناسایی 23 هزار بیمار جدید
bltایرنا : کرونا جان 274 نفر دیگر را در ایران گرفت/شناسایی 23 هزار بیمار جدید
bltخیبر انلاین : استاندارخوزستان ادعای کرونایی روحانی رادروغ نامید
bltشبکه الکوثر : کرونا رکورد شکست : فوت 258 نفر دیگر
bltتسنیم : آقای رئیس جمهور! چرا آدرس غلط می دهید؟! آیا شما مقصر بروز پیک چهارم کرونا نیستید؟!
bltآفتاب : آمار کرونا در ایران، 22 فروردین 1400/ شناسایی 21 هزار بیمار و 258 فوتی جدید
bltایرنا : کرونا جان 258 نفر دیگر را در ایران گرفت/شناسایی 21 هزار بیمار جدید
bltایران آنلاین : نمیتوانیم بگوییم غافلگیر شدیم / وضعیت خطرناک کرونا در کشور / افزایش بیماران بدحال
bltشفا آنلاین : هشدار در خصوص موج کرونا
bltخبرآنلاین : هشدار؛ این موج کرونا از قبل خطرناک تر است/ باید تعطیل کنیم وگرنه دو هفته...
bltایرنا : ایران در وضعیت خطرناکی از نظر شیوع کرونا قرار دارد
bltآریا : بیشتر بیماران اخیر به ویروس کرونای انگلیسی مبتلا شدند/ ویروس جهش یافته انگلیسی 70 درصد بیشتر از نوع ووهان قدرت سرایت دارد
bltخبر خودرو : زالی: تهران از خط «قرمز» کرونا عبور کرد
bltتیتر یک : تهران از خط «قرمز» کرونا عبور کرد/ پایتخت باید تعطیل شود
bltمشرق نیوز : تهران از خط «قرمز» کرونا عبور کرد
bltمیزان : وجود 257 شهر قرمز، 129 شهر نارنجی، 51 شهر زرد و 11 شهر آبی در کشور
bltروز نو : بیشترین بیماران اخیر به ویروس کرونای انگلیسی مبتلا شدند
bltپارسینه : صالحی: اغلب کرونایی ها درگیر ویروس انگلیسی شده اند/ افزایش بیماران بدحال
bltبازار نیوز :  اغلب کرونایی ها درگیر ویروس انگلیسی شده اند/ افزایش بیماران بدحال
bltشفا آنلاین : اغلب کرونایی ها درگیر ویروس انگلیسی هستند
bltایران آنلاین : اغلب کرونایی ها درگیر ویروس انگلیسی شده اند
bltپارسینه : بیشترین بیماران اخیر به ویروس کرونای انگلیسی مبتلا شدند/ واکسیناسیون عمومی چه زمانی انجام می شود؟
bltخبرآنلاین : چراغ سبز وزارت بهداشت برای برگزاری آزمون وکالت
bltمهر نیوز : موافقت وزارت بهداشت با برگزاری آزمون وکالت
bltتیتر شهر : بیشتر بیماران اخیر به کرونای انگلیسی مبتلا شدند
bltبرنا نیوز : وضعیت وخیم کرونایی در کشور/جهش ویروس بریتانیایی
bltمشرق نیوز : اغلب کرونایی ها درگیر ویروس انگلیسی شده‎اند
bltمهر نیوز : اغلب کرونایی ها درگیر ویروس انگلیسی شده اند/ افزایش بیماران بدحال
bltپایگگاه اطلاع رسانی دولت : محدودیت های کرونایی در شهرهای قرمز و نارنجی تشدید خواهد شد
bltصدا و سیما : گسترش ویروس کرونای انگلیسی با جهش های جدیدتر
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.