مشکل جامعه بشری بی تقوایی است / استکبار می خواهد مردم جهان سرگردان باشند تا آنها را شکار کند

مشکل جامعه بشری بی تقوایی است / استکبار می خواهد مردم جهان سرگردان باشند تا آنها را شکار کند
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: استکبار می خواهد مردم سرگردان مسائل دنیا، مادیات و شبهات دینی شوند و بعد آنها را شکار کند.
مشکل جامعه بشری بی تقوایی است / استکبار می خواهد مردم جهان سرگردان باشند تا آنها را شکار کند

به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقيه در خراسان جنوبی امروز در نشست با استادیاران حلقه های صالحین استان که در حسینیه جماران بیرجند برگزار شد، گفت: مخاطب مربیان صالحین انسان است، لذا اول صحبتی که با آن ها باید داشت از نوع اولیّات باید باشد، چون استدلال های منطقی پایه ش روی اولیّات است، لذا مبدا سخن اینجا است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: بخاطر دارم 60 سال قبل عالم بزرگواری در مشهد که بسیار انسان پرتلاشی بود در پایان جلسه به طلبه ها گفت، شما خیلی زحمت می کشید که این مسائل رساله علمیه را از این شهر به آن شهر منتقل می کنید، اما اگر می خواهید زحمت شما کم شود، اما نتیجه زیاد، باید موضوع جلب نفع و دفع ضرر احتمالی را به مخاطب خود درست تفهیم کنید، خود مخاطب این بار را از دوش شما بر می دارد.
آیت الله عبادی عبادی گفت: این را فراموش نکنیم که ما بعضی عناوین یا واژه ها داریم که طرفین متقابل از آن استفاده می کنند، اما به طور قطع یک استفاده باطل است، یکی از آن موارد، جلب نفع و دفع ضرر است، چرا که ستمگران و استعمارگران نیز این حرف را می زنند، که ما به دنبال منافع خود و دفع ضرر هستیم، اما به هر قیمتی که شد.
وی تصریح کرد:، اما باید دید کدام حرف درست است، کدام یک اشتباه، رمز موفقیت این است که انسان خودش را بشناسد، چرا که انسان موجود عجیبی است، ترکیبات بدن انسان از جماد است، اما جماد نیست، رشد بدن انسان نبات است، اما جزو نباتات نیست، حرکت با شعور که شاخصه حیوان است، در انسان نیز هست، ممکن است حیات حیوانی داشته باشیم، اما حیوان نیستیم، حدود 30 یا 40 مورد تفاوت بین انسان و سایر موجوادت وجود دارد.
امام جمعه بیرجند افزود: کشور های غربی انسان را به یک حیوان اقتصادی تشبیه می کنند و تنازع بقایی که همانند حیوانات در جنگل هستند، این مطلب غیر از نفع و ضرر انسانی است، البته در اشتراک داشتن کلمات منحصر به نفع و ضرر با کشور های غربی نیستیم، آن ها هم دم از آزادی می زنند، ما هم آزادی می گوییم، اما آزادی که آن ها می گویند، در شهوات، شرب خمر و اعتیاد آزاد باشد، اما این موارد از دیدگاه یک انسان شناس که آزادی نیست، این عین اسارت است، چرا که اراده او در اختیار غریزه او قرار می گیرد.
وی با اشاره به اینکه آزادی یعنی انسان آزاد، نه حیوان آزاد، که هر درندگی و گزندگی و فسادی را انجام دهد است، گفت: در مسئله واقع گرایی و رئالیسم، آن ها هم دقیق همین کلمه را می گویند، اسلام نیز این کلمه را می گوید، اما کدام درست است و کدام نادرست، منظور غرب از واقع گرایی این است که اگر چنانچه در جامعه بشری یک سیستم ظالمانه ای وجود پیدا کرد، شرق کومونیسم باشد یا غرب لیبرال، فرقی ندارد، این یک واقعیتی است که نمی شود آن را انکار کرد و باید آن را پذیرفت، اما آن واقعیتی که نظام هستی مبتنی بر آن است، که خداوند نیز در قرآن می فرماید «فِطْرَتَ اللَّهِ الَّتِی فَطَرَ النَّاسَ عَلَیْهَا»، واقعیت این است، یک سری جریانت به عنوان فتنة الناس در جامعه بشری پیش می آید که واقعیت نیست.
آیت الله عبادی در ادامه گفت: از این گونه کلمات مشترک بین حق و باطل زیاد است، اما وقتی در مفهوم بین حق و باطل نگاه بیاندازید، خاصیت حق این است که باطل را شکست می دهد، اما در این اصول دین خدا بر پایه فطرت، واقعیات، عقل و وحی استوار است، می توان از محکمات قرآن که خیلی کارساز است برای راهنمایی مخاطب استفاده کرد.
وی افزود:، اما گوش ما به این راهنمایی ها بدهکار نیست و اسیر نفس هستیم، آنچه را که خدای متعال برای راهنمایی داده است، کافی است، نفع واقعی ما هم درآن ها است، حل مشکلات ما در قرآن و مکتب اسلام است، خیلی هم بحث و جدل ندارد، فقط قرآن تذکر می دهد اگر بخواهی حرفی بزنی، سکوتی بکنی و تفکری داشته باشی، تقوا را رعایت کن و جلوی هوای نفس را بگیر.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به آیه «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَکُونُوا مَعَ الصَّادِقِینَ؛ ای کسانی که ایمان آورده اید! از (مخالفت فرمان) خدا بپرهیزید، و با صادقان باشید»، گفت: من فکر می کنم همین یک آیه برای رفع مشکلات همه مسلمانان کافی است، اما برای چک کردن خود باید انصاف را رعایت کرد و ببیند سر خود چه کلک هایی در می آورد، امروز شیطنت های جامعه بشری به جایی رسیده که وقت آن است، ابلیس استعفا دهد.
آیت الله عبادی در ادامه یادآور شد: اگر شیطنت های انسان کنار گذاشته شود و واقعا بر اساس صدق مطلبی را بپذیرد و قضاوت کند، دیگر موضع قابل ابهامی وجود نخواهد داشت که این همه حزب، گروه و روزنامه نیاز باشد، در تاریخ نگاه کنید، پیامبر اسلام (ص) درست می گوید یا ابوجهل! معاویه درست می گوید یا حضرت علی (ع)! در زمان امروز، امام خمینی (ره) درست می گفت: یا صدام، رهبرمعظم انقلاب اسلامی درست می گوید یا ترامپ؟
وی با بیان اینکه هنوز افرادی در کشور هستند که با وجود اینکه بعد از 42 سال در این کشور همه امتیازات انقلاب اسلامی را گرفتند، اما هنوز شب ها رو به آمریکا می خوابند، گفت: اینگونه شک ها از عدم تقوا بوجود می آید، با این حال خود استکبار از همه بهتر می دانند، که چه کسی دروغ و چه کسی راست می گوید، همان گونه که در قرآن کریم داریم «لَقَدْ حَقَّ الْقَوْلُ عَلَىٰ أَکْثَرِهِمْ فَهُمْ لَا یُؤْمِنُونَ؛ فرمان (الهی) درباره بیشتر آن ها تحقق یافته، به همین جهت ایمان نمی آورند!»
نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی در ادامه تاکید کرد: مشکل بشر بی تقوایی است نه جهل، اگر جهل باشد با یک جمله حل می شود، اما چرا حل نمی شود، اگر مشکلات نفسانی نداشته باشیم یک آیه قرآن بس است که همه مشکلات ما حل شود، که چه کسانی راستگو هستند چه کسانی دروغگو، باید پیرو انسان های راستگو باشیم.
آیت الله عبادی در پایان خاطر نشان کرد: برای راهنمایی و هدایت باید از اصول اولیه انسانی شروع کرد و لذت انسان بودن به جامعه بشری تبیین شود، آنگاه دیگر افراد راه درست را رها نمی کنند، استکبار می خواهد مردم سرگردان مسائل دنیا، مادیات و شبهات دینی شوند و بعد آن ها را شکار کند، انسانی که در راه درست باشد، شکار نمی شود.
انتهای پیام/

کلیدواژه های این خبر
حیوان   ائمه جمعه   خراسان جنوبی   مشهد مقدس   کومونیسم   بدن انسان   استکبار   حق و باطل   لیبرال   قرآن کریم   واقع گرایی   شرب خمر   نماینده ولی فقیه   رمز موفقیت   رئالیسم   واژه ها   آیت الله عبادی   حسینیه جماران  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «خبرگزاری بسیج» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
آزادگان فرزندان امام امت هستند/ خاطرات آزادگان در کلاس های درسی بازگو شود
خبرگزاری بسیج
ریشه مفاسد اجتماعی، برتری جویی است
مهر نیوز
امام جمعه بیرجند: دشمن به دنبال تعطیلی مجالس عزاداری سالار شهیدان است
تسنیم
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: دشمن اگر اقتصاد را هدف می گیرد به دنبال ? آسیب زدن ? است
تسنیم
چهره واقعی غرب با پژوهش و مستند برای مردم نمایان شود
خبرگزاری بسیج
در برنامه های تبلیغاتی نوآوری و شناخت مسائل روز جامعه مدنظر قرار گیرد
خبرگزاری بسیج
امام جمعه خرم آباد: امروز دشمن به دنبال رقابت کینه توزانه د ر انتخابات کشور است
تسنیم
امام جمعه ساری: مجامع بین المللی نسبت به کشتار کودکان و جوانان در کابل و غزه مسئولیت پذیر باشند
تسنیم
اقامه نماز عید فطر در استان ها، جلوه تطهیر و بندگی
ایرنا
حضور حداکثری ملاک اصلی انتخابات 1400 است
ایرنا
حفظ اسلام از تحریف در سایه وحدت محقق می شود
ایرنا
هدف استکبار تحمیل تفکرات خود بر تمام جهان است
مهر نیوز
باید با انتخاب فردی اصلح برای ریاست جمهوری نقشه های دشمنان را خنثی کرد
تسنیم
امام جمعه شهرکرد: قدس نماد حق و اسرائیل نماد باطل است
ایرنا
برگزاری پویش مجازی «آزادی قدس نزدیک است» در روز قدس/ مقابله با استکبار را باید در نسل جوان تقویت کنیم
راه دانا
اندیشه شهیدان رجایی و سلیمانی ملاک انتخابات پیش رو است
صدا و سیما
امام جمعه بیرجند: هر نوع کوتاهی در فرایند تعلیم و تربیت خطرناک است
ایرنا
رمز ورود به گام دوم انقلاب اسلامی انتخاب درست است
تسنیم
عده ای آمریکا پرست در داخل به دنبال تطهیر چهره خون خوار استبکار هستند
خبرگزاری بسیج
سردار حق بین بی امان در برابر دشمنان قداره کش در عراق و وسوریه ایستاد / نام سردار به عنوان مجاهد فی سبیل الله در تاریخ ثبت شد
تسنیم
امام جمعه بیرجند: نیروهای مسلح کشور دارای عقیده و آرمان هستند
ایرنا
امام جمعه بیرجند: هنر بر مخاطب تاثیر ویژه و سریع دارد
ایرنا
جمع آوری آثار و نشر دستاوردهای دفاع مقدس امری ضروری است
تسنیم
بصیرت مهمترین مسئله برای انسان است
خبرگزاری بسیج
مراسم گرامی داشت سرداران شهید نوبخت برگزار شد + تصاویر
تسنیم
مهم ترین مساله برای انسان بصیرت و دشمن شناسی است
ایسنا
تامین امنیت فضای مجازی امروز بالاترین اولویت را دارد
خبرگزاری بسیج
امام جمعه بیرجند: برای هدایت باید از اصول اولیه انسانی شروع کرد
ایرنا
توصیه های انتخاباتی امام جمعه بیرجند به مردم
تسنیم
پیام نوروزی نماینده ولی فقیه در فارس
صدا و سیما
امام جمعه بیرجند: جنبش دانشجویی باید برای شرایط کنونی جامعه طرح داشته باشد
تسنیم
دشمن با نظام مقدس جمهوری اسلامی کنار نمی آید و دائما در حال توطئه و نفوذ است
تسنیم
امام جمعه بیرجند: نظام جمهوری اسلامی هوشیار و دشمن شناس است
ایرنا
پاپ در سفر به عراق یک ماموریت آمریکایی داشت
راه امروز
ضرورت داشتن نگاه پژوهشی به مساله بعثت پیامبر(ص)
ایسنا
امام جمعه بیرجند: مساله بعثت نیازمند کار پژوهشی است
ایرنا
وزیر اطلاعات با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی دیدار کرد
تسنیم
شکل گیری دولت جوان انقلابی نشدنی ها را محقق می کند/ جمهوری اسلامی ایران شکل گرفت تا دین در جامعه روی کار آید
جهانبین نیوز
دانشگاه ها و حوزه ها برای پیروزی بر جنگ اراده ها تلاش کنند
مهر نیوز
انتقاد نماینده، ولی فقیه از عدم نظارت بر مناطق گردشگری
صدا و سیما
اخبار مرتبط
bltخبرگزاری بسیج : آزادگان فرزندان امام امت هستند/ خاطرات آزادگان در کلاس های درسی بازگو شود
bltمهر نیوز : ریشه مفاسد اجتماعی، برتری جویی است
bltتسنیم : امام جمعه بیرجند: دشمن به دنبال تعطیلی مجالس عزاداری سالار شهیدان است
bltتسنیم : نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: دشمن اگر اقتصاد را هدف می گیرد به دنبال ? آسیب زدن ? است
bltخبرگزاری بسیج : چهره واقعی غرب با پژوهش و مستند برای مردم نمایان شود
bltخبرگزاری بسیج : در برنامه های تبلیغاتی نوآوری و شناخت مسائل روز جامعه مدنظر قرار گیرد
bltتسنیم : امام جمعه خرم آباد: امروز دشمن به دنبال رقابت کینه توزانه د ر انتخابات کشور است
bltتسنیم : امام جمعه ساری: مجامع بین المللی نسبت به کشتار کودکان و جوانان در کابل و غزه مسئولیت پذیر باشند
bltایرنا : اقامه نماز عید فطر در استان ها، جلوه تطهیر و بندگی
bltایرنا : حضور حداکثری ملاک اصلی انتخابات 1400 است
bltایرنا : حفظ اسلام از تحریف در سایه وحدت محقق می شود
bltمهر نیوز : هدف استکبار تحمیل تفکرات خود بر تمام جهان است
bltتسنیم : باید با انتخاب فردی اصلح برای ریاست جمهوری نقشه های دشمنان را خنثی کرد
bltایرنا : امام جمعه شهرکرد: قدس نماد حق و اسرائیل نماد باطل است
bltراه دانا : برگزاری پویش مجازی «آزادی قدس نزدیک است» در روز قدس/ مقابله با استکبار را باید در نسل جوان تقویت کنیم
bltصدا و سیما : اندیشه شهیدان رجایی و سلیمانی ملاک انتخابات پیش رو است
bltایرنا : امام جمعه بیرجند: هر نوع کوتاهی در فرایند تعلیم و تربیت خطرناک است
bltتسنیم : رمز ورود به گام دوم انقلاب اسلامی انتخاب درست است
bltخبرگزاری بسیج : عده ای آمریکا پرست در داخل به دنبال تطهیر چهره خون خوار استبکار هستند
bltتسنیم : سردار حق بین بی امان در برابر دشمنان قداره کش در عراق و وسوریه ایستاد / نام سردار به عنوان مجاهد فی سبیل الله در تاریخ ثبت شد
bltایرنا : امام جمعه بیرجند: نیروهای مسلح کشور دارای عقیده و آرمان هستند
bltایرنا : امام جمعه بیرجند: هنر بر مخاطب تاثیر ویژه و سریع دارد
bltتسنیم : جمع آوری آثار و نشر دستاوردهای دفاع مقدس امری ضروری است
bltخبرگزاری بسیج : بصیرت مهمترین مسئله برای انسان است
bltتسنیم : مراسم گرامی داشت سرداران شهید نوبخت برگزار شد + تصاویر
bltایسنا : مهم ترین مساله برای انسان بصیرت و دشمن شناسی است
bltخبرگزاری بسیج : تامین امنیت فضای مجازی امروز بالاترین اولویت را دارد
bltایرنا : امام جمعه بیرجند: برای هدایت باید از اصول اولیه انسانی شروع کرد
bltتسنیم : توصیه های انتخاباتی امام جمعه بیرجند به مردم
bltصدا و سیما : پیام نوروزی نماینده ولی فقیه در فارس
bltتسنیم : امام جمعه بیرجند: جنبش دانشجویی باید برای شرایط کنونی جامعه طرح داشته باشد
bltتسنیم : دشمن با نظام مقدس جمهوری اسلامی کنار نمی آید و دائما در حال توطئه و نفوذ است
bltایرنا : امام جمعه بیرجند: نظام جمهوری اسلامی هوشیار و دشمن شناس است
bltراه امروز : پاپ در سفر به عراق یک ماموریت آمریکایی داشت
bltایسنا : ضرورت داشتن نگاه پژوهشی به مساله بعثت پیامبر(ص)
bltایرنا : امام جمعه بیرجند: مساله بعثت نیازمند کار پژوهشی است
bltتسنیم : وزیر اطلاعات با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی دیدار کرد
bltجهانبین نیوز : شکل گیری دولت جوان انقلابی نشدنی ها را محقق می کند/ جمهوری اسلامی ایران شکل گرفت تا دین در جامعه روی کار آید
bltمهر نیوز : دانشگاه ها و حوزه ها برای پیروزی بر جنگ اراده ها تلاش کنند
bltصدا و سیما : انتقاد نماینده، ولی فقیه از عدم نظارت بر مناطق گردشگری
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.