وقتی مدل ها و آرتیست های اینستاگرام تبدیل به نظریه پرداز در کلاب هاوس می شوند!

وقتی مدل ها و آرتیست های اینستاگرام تبدیل به نظریه پرداز در کلاب هاوس می شوند!
هرچند وقت یکبار اسم یکی از شبکه های اجتماعی بر سر زبان ها می افتد و جنجال زیادی ایجاد می کند. یک روز فیس بوک، یک روز اینستاگرام، یک روز تیک تاک، یک روز لایکی، یک روز تلگرام و حالا هم کلاب هاوس که بدون هیچگونه عکس، ویدئو و نوشته ای و فقط متکی بر شنیدار، تبدیل به یک شبکه اجتماعی محبوب در ایران شده ...
وقتی مدل ها و آرتیست های اینستاگرام تبدیل به نظریه پرداز در کلاب هاوس می شوند!

به گزارش برنا؛ «تحصیلات شعور می آورد یا خیر؟»، «توانمندسازی حاکمیت و جامعه»، «خلاقیت در رابطه عاطفی برای جلوگیری از یکنواختی رابطه»، «نتورتینگ در سکوت»، «تحلیل بازار بورس ایران»، «هُفتی بازی صبحگاهی»، «خندوانه» و... اینها اسم اتاق هایی (room) است که یک عده کاربر در آن دور هم جمع می شوند و درمورد مسائلی مربوط به این موضوع ها صحبت می کنند، نظریه می دهند و به عنوان صاحب نظر و کارشناس بحث و گفتگو می کنند. حضور افراد مشهور دنیای تکنولوژی و سرگرمی از جمله ایلان ماسک، بنیا نگذار شرکت تسلا موتورز، مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیس بوک، اپرا وینفری، مجری مشهور و… باعث شده این استارتاپ تازه نفس آنقدر در جهان مشهور شود که براساس ادعای روزنامه فایننشال تایمز، سرمایه گذاران خطرپذیر همین حالا کلاب هاوس را بیش از یک میلیارد دلار ارزش گذاری کرده اند. همانگونه که سرعت محبوبیت این برنامه در دنیا روز به روز در حال افزایش است، در ایران هم طرفداران زیادی پیدا کرده و هر روز و هر ساعت کاربران دور هم جمع می شوند و حتی از روز قبل موضوع گفتگوی اتاق خود را اعلام می کنند تا افراد زیادی در اتاق شرکت کنند و با حضور افراد بیشتری جلسات گفتگو برگزار شود. تا به امروز از سیاستمداران گرفته تا بازیگران و خواننده های اینور آبی و آنور آبی تا بلاگرها و بیوتی ها در این اتاق ها حضور پیدا کردند و باعث شدند مردم برای عضو شدن در آنها ترغیب شوند و همین باعث شده این برنامه بیشتر تبلیغ شود و تعداد کاربران آن افزایش پیدا کند اما کلاب هاوس چیست و چرا به یکباره همه گیر شد؟

شنیداری بودن کلاب هاوس باعث محبوبیت آن شده است/کسی که ریپورت شود برای همیشه از برنامه بیرون انداخته می شود/ حضور سخنران ها و کاربران با قصد شوم از معایب این برنامه است

محمد مسعودی، کارشناس فضای مجازی در گفتگو با خبرنگار برنا با اشاره به علت محبوب شدن کلاب هاوس گفت: این اپلیکیشن در واقع یک پیام رسان است که فقط بر اساس صوت فعالیت می کند و کاربران در آن فقط می توانند صحبت یا پادکست ارسال و دریافت کنند. این برنامه در همان ابتدا سعی کرد با سرمایه گذاری بر روی افراد شناخته شده در دنیا، مهر تایید و معروفیت برنامه خود را بگیرد برای مثال وقتی ایلان ماسک وارد این برنامه شد و در موضوعات مختلفی در آن صحبت کرد، سیل عظیمی از کاربران وارد این نرم افزار شدند و در دنیا با محبوبیت روبه رو شد در واقع شنیداری بودن آن باعث شده مورد توجه قرار گیرد.

او درباره نحوه کارکرد این پیام رسان افزود: این نرم افزار فقط بر اساس ارسال صوت کار می کند و کاربر برای ارسال و دریافت، باید وارد اتاق ها و روم های که توسط کاربران مختلف در این برنامه ساخته می شود، به بحث و گفت گو بپردازد درواقع از این جهت هر فردی که درباره موضوع خاصی تخصص دارد و یا می تواند به دیگران کمک کند یک اتاق می سازد و هر وقت که قصد دارد با دیگر دنبال کنندگان خود به بحث و گفتگو بپردازد البته این برنامه ابتدا فقط برای سیستم عامل ios عرضه شد و فقط کاربران آیفون می توانستند از این نرم افزار استفاده کنند اما شرکت سازنده نسخه کامل این اپلیکیشن را برای اندروید نیز عرضه کرد و اکنون تمام کاربران با هر نوع سیستم عامل گوشی می توانند این پیام رسان را نصب کنند.

مسعودی تصریح کرد: هر فردی نمی تواند به صورت عادی این نرم افزار را دانلود و نصب کند درواقع بعد از دانلود و نصب این برنامه باید یک فرم ثبت نام را با دقت پُر کرد و منتظر ماند تا توسط مسئولین این برنامه تایید شود اما این ثبت نام تنها راه وارد شدن به این برنامه نیست، پس از این که برنامه هویت کاربر را تایید کرد و صلاح دانست که او لیاقت وارد شدن به این برنامه را دارد، باید منتظر ماند تا یکی از دوستان کاربر او را تایید کند.

این کارشناس فضای مجازی در پاسخ به این سوال که چه اطلاعاتی در زمان ثبت نام کلاب هوس از ما گرفته می شود؟ گفت: مانند هر برنامه پیام رسان، برای ثبت نام فقط کافی است شماره تلفن و یک نام وارد کرد اما شاید این سوال پیش آید که چرا سیاست ورود برای اپلیکیشن کلاب هاوس شبیه پیام رسان های قرار داده نشده است، گفته شده که علت آن، این است افرادی که واقعا قصد دارند از این فضا استفاده کنند بتوانند وارد این محیط شوند به همین دلیل هر کاربر فقط می تواند دو نفر از دوستان خود را در این برنامه تایید کند و پس از آن دیگر این امکان برای او وجود ندارد همچنین جالب است بدانید اگر فردی توسط کاربران دیگری ریپورت شود نه تنها دیگر نمی تواند از محیط کلاب هاوس استفاده کند بلکه فردی که آن را تایید کرده هم به عنوان جریمه از این برنامه به بیرون انداخته می شود.

او افزود: درست است که هنوز عمر طولانی از این اپلیکیشن نَگُذشته است، اما بسیاری از کاربران در آن اتاق های مرتبط به بحث و گفتگو ایجاد کرده و کاربر می تواند از مواردی مرتبط به نجوم، آشپزی، ورزش، روانشناسی تا سیاست، موضوعات دینی و... پیدا کند و وارد آن ها شده و به صحبت حضار گوش دهد و در صورت نیاز صحبت کند البته گفته می شود که «موضوع مکالمه» در کلاب هوس انعطاف پذیر است، یک اتاق ممکن است یک نفره با دوستان خود در حال شوخی و خنده باشد، در حالی که اتاق دیگر یک مصاحبه رسمی بین چند شرکت در حال انجام است.

این کارشناس فضای مجازی درباره قوانین و مقررات درون اپلیکشن گفت: قوانین بخش اصلی این نرم افزار را تشکیل می دهند همان طور که در بالا به آن اشاره کردم اگر کاربری به عنوان خرابکار در این برنامه شناخته شود نه تنها دیگر تا آخر عمر نمی تواند با آن شماره تلفن فرم ثبت نام پر کند بلکه کاربری که آن را هم تایید کرده هم جریمه می شود. یکی دیگر از قوانینی که در اپلیکیشن وجود دارد این است که اگر قصد داشته باشید صدای فردی را در گوشی خود ضبط کنید برنامه به صورت اتوماتیک دستور می دهد که از انجام این کار پرهیز کنید.

او درباره نحوه ذخیره موضوعات ذخیره شده در اتاق بیان کرد: هیچ گونه داده ای درون اتاق ها ذخیره نمی شود و گفتگو به صورت زنده (live) برگزار می شود همچنین محدودیت فعلی 5000 نفر در هر اتاق اپلیکیشن است و هر کاربر می تواند در بی نهایت اتاق عضو شود اما فقط در یک زمان در یکی از آن ها شرکت و حضور داشته باشد البته جالب است بدانید که این محدودیت قرار است برداشته شود، زیرا ایلان ماسک در اولین سخنرانی خود رکورد بیشترین حضار را شکست.

مسعودی در پاسخ به این سوال که آیا می توان از کلاب هاوس درآمد کسب کرد؟ گفت: این موضوع بستگی به خود کاربر دارد برای مثال اگر کاربری یک مشاور و سخنران انگیزشی باشند، می تواند برای دوره ها و پکیج های آموزشی از کاربران پول بگیرد و در اتاق های مشخص و زمان معین، سخنرانی کند.

این کارشناس فضای مجازی درباره نکات منفی این برنامه گفت: سخنران ها و کاربرانی که قصد شوم دارند یکی از معایب این برنامه محسوب می شوند چرا که عده ای افراد با ساخت اتاق های مختلف و عضو گیری اقدام به صحبت درباره موضوعات (نژاد پرستانه، بی احترامی به ادیان مختلف و…) می کنند وچون صحبت های آن ها در جایی ذخیره نمی شود و هر فردی می تواند با اجازه گرفتن از ادمین اتاق صحبت های خود را ارائه دهد و امکان پیگیری کمتری وجود دارد اما در هرصورت دکمه report برای اتاق های بی خاصیت و افرادی که قوانین را رعایت نمی کنند وجود دارد.

محدود بودن رسانه های ایران باعث استقبال مردم از کلاب هاوس شده است/نباید با ظهور برنامه های جدید مخالفت کرد/مردم ایران جوگیر نیستند از آزادی انتخاب خود استفاده می کنند

اردشیر گراوند، جامعه شناس و آسیب شناس اجتماعی در گفتگو با خبرنگار برنا با اشاره به علت گرایش ایرانیان به اپلیکیشن کلاب هاوس گفت: تمایل به عضو شدن در شبکه های اجتماعی مختلف فقط مختص ایرانیان نیست و در تمام کشورهای دنیا مردم به دنبال تجربه یک محیط جدید در تکنولوژی هستند برای مثال فیسبوک میلیاردها نفر از سراسر جهان عضو دارد درواقع تسهیل ارتباطات به واسطه شبکه های اجتماعی باعث شده مردم به انواع و اقسام اپلیکیشن ها روی خوش نشان دهند و از آنها استقبال کنند.

او افزود: شبکه های اجتماعی محبوب در حال حاضر به چند دسته تقسیم می شوند؛ یک دسته برنامه هایی مانند اینستاگرام و فیسبوک است که فضای عمومی دارند مانند همین خیابانی که در آن راه می رویم یعنی هر قشر و دسته ای از افراد در آن هستند و می توان تمام مردم دنیا را در آن دید، دسته دیگر برنامه هایی مانند تلگرام و واتساپ است که فضای محدودتری دارند و در آن افراد با گروه ها و افراد مشخصی در ارتباط هستند اما دسته ای از برنامه ها مانند توئیتر و کلاب هاوس نیز هستند که برای گروه خاص ایجاد شدند و معمولا همه افراد آنها را نصب ندارند مخصوصا کلاب هاوس که جدیدا رواج یافته و حتی در ابتدا فقط برای آیفون دارها بود.

گراوند درمورد علت همه گیر شدن این اپلیکیشن در ایران بیان کرد: یکی از اصلی ترین دلایل گرایش ایرانیان به این برنامه شیوع کروناست درواقع باید گفت کرونا باعث خوش اقبالی اپلیکیشن ها شده چون مردم در خانه ها محبوس شدند و ارتباط اجتماعی شان کمتر شد بنابراین خودشان را با فضای مجازی سرگرم کردند و سعی کردند خلا کمبود ارتباط خود را در این فضاها جبران کنند به همین دلیل مقارن شدن عید نوروز و همچنین کرونا باعث شد مردم ایران بیشتر به سمت این اپلیکیشن بروند.

او ادامه داد: یکی دیگر از دلایل مهمی که باعث شده مردم به سمت این برنامه بروند، محدود بودن رسانه های ایران است برای مثال اگر همه خبرنگاران این فرصت را داشتند که با آقای ظریف، وزیر امور خارجه صحبت کنند؛ حضور ایشان در این برنامه این همه جنجال به پا نمی کرد البته این شرایط درمورد مردم عادی هم صدق می کند درواقع مردم این فضا را موقعیتی برای بیان خواسته ها و نظرات خود می دانند.

گراوند تصریح کرد: گستردگی انتخاب آدم ها هم باعث شده مردم از هر طیف متفاوت، در این برنامه حاضر شوند و با انتخاب اتاق های مرتبط با سلیقه خود بایکدیگر به گفتگو بپردازند حتی برخی معتقدند این فضای رسانه ای باعث شده اصولگرایان و اصلاح طلبان منطقی تر از همیشه بایکدیگر صحبت کنند و دیوار انحصار شکسته شود.

این آسیب شناس در ادامه گفت: اینکه می گویند مردم ایران جوگیر هستند و به محض ایجاد یک اپلیکیشن به آن هجوم می برند اصلا درست نیست برای مثال شما یک پارکی را تصور کنید که افراد اجازه دارند هرجایی دلشان می خواهد بنشینند، راه بروند حتی توسط دوستانشان دعوت به گردش شوند، طبیعی است که تمایل برای رفتن به این پارک نسبت به یک پارک محدود و بسته بیشتر است، فضای مجازی هم اینگونه است وقتی گستردگی انتخاب وجود دارد و افراد می توانند آزادانه براساس خواسته و علاقه خود فعالیت کنند بنابراین نباید با بروز و ظهور اپلیکیشن های مختلف مخالفت کرد و از همان ابتدا خط قرمز بر آن کشید.

گراوند با اشاره به گروه سنی که بیشتر درگیر این برنامه هستند، گفت: این اپلیکیشن سن و سال نمی شناسد و از هر قشری در آن حضور دارند و به تناسب علاقه خود در اتاق های مختلف عضو می شوند.

او با اشاره به معایب این اپلیکیشن و سایر شبکه های مجازی که سیل عظیمی از اطلاعات را در اختیار مردم قرار می دهند، بیان کرد: وقتی مردم تصاویر، فیلم ها، نوشته ها و... در شبکه های مجازی منتشر می کنند این اطلاعات را به صاحبان این برنامه ها می دهند تا بتوانند روی مردم کشور ما تحلیل رفتاری کنند درواقع الان دیگر لازم نیست هزاران میلیارد خرج سنجش مردم کرد، کشورهایی مانند آمریکا که قدرت زیادی دارند به راحتی می توانند اطلاعات مردم را به دست بیاورند و با تحلیل آنها، برای زندگی اجتماعی شان برنامه ریزی کنند.

این جامعه شناس در پایان گفت: بنابراین نحوه استفاده از شبکه های مجازی از این جهت یک تهدید برای نظام و مردم است اما از این جهت که انحصار در گفتگو از بین رفته و همه مردم می توانند هر آنچه خواسته شان است را بگویند، یک فرصت محسوب می شود و برای مردم موقعیت بسیار خوبی است اما در هرصورت به اعتقاد من دارایی برای کسی است که فرصت فراهم می کند، درواقع تمام این شرایط و فضاها فرصت است فقط باید از آن استفاده کرد.

مراقب خوراک ذهنی که کلاب هاوس به شما می دهد، باشید

هنگامی که وارد این برنامه می شوید، برنامه صفحه ای پُر از موضوعات گفتگو را برای دنبال کردن ارائه می دهد، از ورزش گرفته تا فناوری، سیاست، موسیقی، سرگرمی و... در هر اتاقی عده ای صحبت می کنند و عده ای گوش می دهند و حتی هستند افرادی که فقط برای تمرین و تقویت شنیدار و کمتر حرف زدن این برنامه را نصب کردند تا یاد بگیرند بیشتر گوش دهند تا اینکه بیشتر حرف بزنند اما نکته ای که لازم است یادآور شد هر شبکه اجتماعی علاوه بر مزایا معایبی هم دارد که نباید از آن چشم پوشید و در مرداب آن فرورفت بنابراین در عضو شدن اتاق ها، صحبت کردن و حتی شنیدن دقت کنید و حواستان باشد چه چیزی به خوردتان داده می شود.

//انتهای پیام: 7


کلیدواژه های این خبر
گوشی های هوشمند   دانلود   نرم افزار   تسلا   استارت آپ   فایننشال تایمز   اندروید   اینستاگرام   مارک زاکربرگ   ریپورت   اپرا وینفری   ایلان ماسک   گفتگوی   تکنولوژی   اپلکیشن   نظریه پرداز   یکنواختی   هاوس   کارشناس فضای مجازی   سیستم عامل   تلگرام   سرمایه گذاری   شبکه های اجتماعی   بازار بورس   وبا   کاربران   پادکست  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «برنا نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
دانلود کلاب هاوس اندروید برای همه گوشی ها
خوزنا
دانلود نسخه جدید اپلیکیشن اینستاگرام Instagram 200.0.0.0.86
باشگاه خبرنگاران
بازی ها و اپلیکیشن های برگزیده گوگل پلی در سال 2021
آفتاب
گوشی ایرانی، اینترنت ایرانی، اندروید ایرانی
ایران اکونومیست
چگونه کلاب هاوس نصب و در آن ثبت نام کنیم؟
پارسینه
ورود کلاب هاوس به جهان اندروید
افتانا
تست Live Audio Rooms فیس بوک آغاز شد
سیتنا
آغاز تست رقیب کلاب هاوس در فیس بوک
عصر ایران
نرم افزار چت صوتی کلاب هاوس (برای اندروید) - Club House 1.0.1 Android
سرزمین دانلود
تست رقیب کلاب هاوس در فیس بوک آغاز شد
ایسنا
عرضه کلاب هاوس رسمی اندروید در کافه بازار + لینک دانلود
فرارو
اپلیکیشن های قرآنی در حوزه کودک و نوجوان را بشناسید
مهر نیوز
نسخه بتای کلاب هاوس برای اندروید منتشر شد
پارسینه
راه اندازی آزمایشی «کلاب هاوس» برای اندروید
صبحانه با خبر
استقبال کاربران از کلاب هاوس کاهش یافت
سیتنا
نرم افزار های قرآنی در حوزه آموزش قرائت قرآن را بشناسید
آریا
از دانلود اپ ویکی پدیا آنلاین تا نرم افزار گوگل پلی سرویس
باشگاه خبرنگاران
تعداد دانلود های کلاب هاوس 66 درصد کاهش یافته است
بولتن نیوز
بومی سازی کلاب هاوس بعد از اختلال در اینترنت
روز نو
کاهش 72 درصدی دانلود کلاب هاوس در ماه مارس
سیتنا
شروع عملیات فاز بتا اپلیکیشن کلاب هاوس برای اندروید
باشگاه خبرنگاران
کلاب هاوس از رونق افتاد؟ کاهش 72 درصد دانلود در ماه مارس
تسنیم
کلاب هاوس چیست؟ / از مراحل نصب تا ماجرای لینک دعوت
رکنا نت
دانلود Adobe Photoshop Lightroom CC Full 6.2.1 – برنامه ویرایش تصویر “ادوبی فتوشاپ لایتروم”
باشگاه خبرنگاران
رشد چشمگیر "کلاب هاوس" در جهان
سیتنا
"کلاب هاوس" رادیویی برای چت صوتی زنده
ایران آنلاین
"کلاب هاوس" رادیویی برای چت صوتی زنده!
ایسنا
نرم افزار رینگ آیدی (برای اندروید) - RingID 5.5.9 Android
سرزمین دانلود
پازل عملکرد ضعیف سیاسیون در "کلاب هاوس" تکمیل می شود/ گفتگو در کلاب هاوس فرصت سوزی است
راه دانا
پازل عملکرد ضعیف سیاسیون در "کلاب هاوس" تکمیل می شود/گفتگو در کلاب هاوس فرصت سوزی است
مرآت نیوز
اپلیکیشن گوگل ترنسلیت رکورد بیش از 1 میلیارد بار دانلود در سراسر جهان را شکست
آی تی رسان
«کلاب هاوس» چرا محبوب شد؟
راه امروز
کلاب هاوس چیست؟
شیعه نیوز
رونمایی زاکربرگ از امکانات صوتی فیس بوک
سرمد نیوز
آموزش دانلود استوری اینستاگرام
عصر ایران
نسخه اندروید کلاب هاوس تا اردیبهشت منتشر می شود
فرارو
چرا دعوا بر سر کلاب هاوس بالا گرفت؟!
تسنیم
معرفی کلاب هاوس/ ثبت نام کلاب هاوس و نصب آن
عصر ایران
هکرها با کلاب هاوس های جعلی قربانی می گیرند
رویداد 24
هک کلاب هاوس تکذیب شد
افتانا
اخبار مرتبط
bltخوزنا : دانلود کلاب هاوس اندروید برای همه گوشی ها
bltباشگاه خبرنگاران : دانلود نسخه جدید اپلیکیشن اینستاگرام Instagram 200.0.0.0.86
bltآفتاب : بازی ها و اپلیکیشن های برگزیده گوگل پلی در سال 2021
bltایران اکونومیست : گوشی ایرانی، اینترنت ایرانی، اندروید ایرانی
bltپارسینه : چگونه کلاب هاوس نصب و در آن ثبت نام کنیم؟
bltافتانا : ورود کلاب هاوس به جهان اندروید
bltسیتنا : تست Live Audio Rooms فیس بوک آغاز شد
bltعصر ایران : آغاز تست رقیب کلاب هاوس در فیس بوک
bltسرزمین دانلود : نرم افزار چت صوتی کلاب هاوس (برای اندروید) - Club House 1.0.1 Android
bltایسنا : تست رقیب کلاب هاوس در فیس بوک آغاز شد
bltفرارو : عرضه کلاب هاوس رسمی اندروید در کافه بازار + لینک دانلود
bltمهر نیوز : اپلیکیشن های قرآنی در حوزه کودک و نوجوان را بشناسید
bltپارسینه : نسخه بتای کلاب هاوس برای اندروید منتشر شد
bltصبحانه با خبر : راه اندازی آزمایشی «کلاب هاوس» برای اندروید
bltسیتنا : استقبال کاربران از کلاب هاوس کاهش یافت
bltآریا : نرم افزار های قرآنی در حوزه آموزش قرائت قرآن را بشناسید
bltباشگاه خبرنگاران : از دانلود اپ ویکی پدیا آنلاین تا نرم افزار گوگل پلی سرویس
bltبولتن نیوز : تعداد دانلود های کلاب هاوس 66 درصد کاهش یافته است
bltروز نو : بومی سازی کلاب هاوس بعد از اختلال در اینترنت
bltسیتنا : کاهش 72 درصدی دانلود کلاب هاوس در ماه مارس
bltباشگاه خبرنگاران : شروع عملیات فاز بتا اپلیکیشن کلاب هاوس برای اندروید
bltتسنیم : کلاب هاوس از رونق افتاد؟ کاهش 72 درصد دانلود در ماه مارس
bltرکنا نت : کلاب هاوس چیست؟ / از مراحل نصب تا ماجرای لینک دعوت
bltباشگاه خبرنگاران : دانلود Adobe Photoshop Lightroom CC Full 6.2.1 – برنامه ویرایش تصویر “ادوبی فتوشاپ لایتروم”
bltسیتنا : رشد چشمگیر "کلاب هاوس" در جهان
bltایران آنلاین : "کلاب هاوس" رادیویی برای چت صوتی زنده
bltایسنا : "کلاب هاوس" رادیویی برای چت صوتی زنده!
bltسرزمین دانلود : نرم افزار رینگ آیدی (برای اندروید) - RingID 5.5.9 Android
bltراه دانا : پازل عملکرد ضعیف سیاسیون در "کلاب هاوس" تکمیل می شود/ گفتگو در کلاب هاوس فرصت سوزی است
bltمرآت نیوز : پازل عملکرد ضعیف سیاسیون در "کلاب هاوس" تکمیل می شود/گفتگو در کلاب هاوس فرصت سوزی است
bltآی تی رسان : اپلیکیشن گوگل ترنسلیت رکورد بیش از 1 میلیارد بار دانلود در سراسر جهان را شکست
bltراه امروز : «کلاب هاوس» چرا محبوب شد؟
bltشیعه نیوز : کلاب هاوس چیست؟
bltسرمد نیوز : رونمایی زاکربرگ از امکانات صوتی فیس بوک
bltعصر ایران : آموزش دانلود استوری اینستاگرام
bltفرارو : نسخه اندروید کلاب هاوس تا اردیبهشت منتشر می شود
bltتسنیم : چرا دعوا بر سر کلاب هاوس بالا گرفت؟!
bltعصر ایران : معرفی کلاب هاوس/ ثبت نام کلاب هاوس و نصب آن
bltرویداد 24 : هکرها با کلاب هاوس های جعلی قربانی می گیرند
bltافتانا : هک کلاب هاوس تکذیب شد
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.