بیت امام (ره) میان پاسداری از راه خمینی و اشرافیت کدام را انتخاب کرد؟

بیت امام (ره) میان پاسداری از راه خمینی و اشرافیت کدام را انتخاب کرد؟
یادداشتی بی نام ونشان که دست خط جالبی دارد، در وب سایت جماران مدعی شده سید حسن خمینی زندگی ساده ای دارد و از اشرافیت به دور است!
بیت امام (ره) میان پاسداری از راه خمینی و اشرافیت کدام را انتخاب کرد؟

سرویس سیاست مشرق- «باید قواعد و علل سقوط و ثبوت انسان ها در زندگی را رعایت کنیم در غیر این صورت هیچ تضمینی وجود ندارد که ما بمانیم و دیگران بروند، نشستن فروع بجای اصول در جامعه و ظاهرگرایی از عواملی است که می تواند دولت ها را بداقبالی مواجه سازد» این جملات را سید حسن خمینی در سالگرد درگذشت آیت الله جمی در حسینیه جماران بر زبان آورد. قاعدتاً ایشان یادشان مانده که این اظهارنظر آن روزها در رسانه های معاند چه بازتابی پیدا کرد، اما چرخش روزگار و احوالات نشان داد چقدر مخاطب این سخنان به شرح و حال این روزهای وارث امام (ره) نزدیک است.

بعد از رحلت پیر و راهنمای انقلاب؛ فرزند ایشان در همان خانه محقر و ساده در جماران هرروز میزبان عاشقان خط خمینی بود؛ اما گذر زمان نشان داد وارث بعدی، با این راه الهی فاصله های هزاران کیلومتری دارد.

سید حسن خمینی با ادعای آنکه صاحب راه امام خمینی است، حرم ساده و پاک آن راهنمای راستین و مرکز مقاومت ملت های مظلوم را به کاخی اشرافی تبدیل کرده است.

اعضای بیت امام (ره) چنان کردند که امروز با شنیدن نام سید حسن واژهایی چون: دلار، میلیارد، لاکچری، تاج گذاری، اسب سواری و... در اذهانمان تداعی می شود. عجیب آن که روابط عمومی و وب سایت اختصاصی مرکز نشر آثار حضرت امام، این روزها در تلاش است او را بی تقصیر در ساخت وساز اشرافی حرم امام (ره) نشان دهد! آن ها به گونه ای وانمود می کنند که انگار به صورت خلق الساعه با حرم لاکچری جدید روبرو شده اند!

بیت امام (ره) میان پاسداری از راه خمینی و اشرافیت کدام را انتخاب کرد؟

بیت امام (ره) میان پاسداری از راه خمینی و اشرافیت کدام را انتخاب کرد؟

تبدیل رگه های اشرافیت به ریشه های دنیاطلبی

قاعدتا سید حسن خمینی یادش مانده که امام (ره) در خرداد سال 58 در نفی اشرافی گری از چه الفاظی استفاده کرده اند.

ایشان در آن روز تاریخی می فرمایند: شما خون دادید. شماها به میدان رفتید؛ شماها مبارزه کردید؛ ماها هیچ حقی نداریم. ما باید برای شما خدمت کنیم. خودمان نباید استفاده کنیم. نه استفاده عنوانی. خاک برسر من که بخواهم استفاده عنوانی از شما بکنم! خاک برسر من که بخواهم خون شما ریخته بشود و من استفاده اش را ببرم!

حالا سوال آن است که فاصله بیت امام (ره) تا اندیشه امام در نفی فرصت طلبی؛ کاسبی، دنیاخواهی و سیاست بازی و سوءاستفاده از بیت المال چقدر است؟

روشن است که تربیت خانوادگی سید حسن از این اشرافیت به دور بوده است، و ریشه های این گرایشات امروزی را در جای دیگری باید جستجو کرد.

وقتی حسن خمینی به عنوان یک کودک 12 یا 13 ساله با کاروان دیپلماتیک ایران به سفر خارجی رفت، از همان روز در دیوار خط امام ترک افتاد. هاشمی در میان خاطرات روزانه اش می نویسد: چهارشنبه 12 تیر 1364: درس تر به چین و ژاپن مهدی را بیدار کردم که صبحانه بخورد و با بچه ها دنبال کارش برود. حسن فرزند احمد آقا هم مثل بچه های من یعنی یاسر و مهدی همراه ما بود. مشخص نیست

یک کودک 12 ساله با کدام عنوان دیپلماتیک راهی این سفر شده است. طبیعتاً ایشان در آن روزگار نه شأن سیاسی داشته و نه ذهن خلاق! مگر جز این بوده که جناب حسن خمینی با رانت خانواده هاشمی راهی این سفر تفریحی شده است.

بیت امام (ره) میان پاسداری از راه خمینی و اشرافیت کدام را انتخاب کرد؟

البته سید حسن خمینی پس از مدتی یادش می افتد که برای سفر به کشورهای خارجی باید زبان انگلیسی نیز بداند، ایشان به جای آنکه به سراغ یک معلم زبان یا یک موسسه در داخل شهر تهران برود، در اقدامی عجیب و اشرافی پانسیون سفارت ایران در آفریقای جنوبی را انتخاب کرده و آن کشور را برای آموزش انتخاب می کند!

محمود دعایی عضو مجمع روحانیون مبارز، در بخشی از گفت وگو خود پیرامون شخصیت سید حسن خمینی در مورد چگونگی یادگیری زبان انگلیسی ایشان می گوید: یکی از آرزوهای من این بود که یادگار ارجمند و عزیز امام حتماً یکی - دو زبان خارجی را بیاموزد. من اصرار داشتم که شما زبان بخوانید. خوشبختانه ایشان پذیرفت و زبان انگلیسی را هم در هم نشینی با همسر ارجمندش که او هم لیسانس زبان انگلیسی دارد، با ایشان خواند و هم در شرایط خوب دیگری که ایجاد شد؛ با استقبال سفیر ما که به امام علاقه مند و ارادتمند بود، برای ایشان در آفریقای جنوبی شرایط خیلی خوبی فراهم شد و ایشان توانست به مدت شش ماه در پانسیونی در سفارت، اقامت کند و کاملاً به زبان مسلط شود[1]

جالب آنکه سفیر وقت در پاسخ به خاطره دعایی این گونه واکنش نشان می دهد: اعلام موضوعِ حضور ایشان در آفریقای جنوبی و به کاربرده واژه «پانسیون» به مصلحت نبود[2]سفیر وقت در قسمت دیگری از توضیحاتش درباره سفر سید حسن خمینی به آفریقا می نویسد: حضور ایشان در آفریقای جنوبی در دو مقطع بود، دوره اول در زمان سفارت این جانب بود که سه ماه طول کشید ... در این مقطع سه ماهه ایشان هرروز (به جز روز شنبه و یکشنبه) به مدت قریب به شش ساعت در کالجی در ژوهانسبورگ در کلاس درس انگلیسی حاضر می شدند. از سه ماه مذکور دو ماه (اول و آخر) بدون حضور خانواده و با دو همراه بودند، ماه دوم، خانواده به ایشان ملحق شدند و یک ماه در آفریقای جنوبی اقامت داشتند. تنها امکاناتی که سفارت در اختیار ایشان گذاشته بودند ساختمان بازمانده از دوران رژیم سابق در شهر ژوهانسبورگ بود، به همراه یک دستگاه اتومبیل با راننده!

بیت امام (ره) میان پاسداری از راه خمینی و اشرافیت کدام را انتخاب کرد؟

حسن خمینی با عبور از زندگی محقرانه و توصیه های حضرت امام (ره) در داشتن زهد و ساده زیستی، نه تنها آن مرام و مسلک را به کنار گذاشت، بلکه زمینه اشراف گرایی را نسل به نسل در خانواده خود پرورش داد.

شاید لازم است یک بار برای همیشه سید حسن خمینی برای مردم شرح دهد که فرزند او جز آن که نوه مرحوم حاج احمد خمینی است، چه فضل و برتری نسبت به سایر هم نسلانش دارد؟ بستن ساعت گران قیمت، اسب سواری؛ زندگی اشرافی، استفاده از موبایل آمریکایی در اذهان عمومی، داشتن خدم وحشم، اسکورت و تبدیل آستان حضرت امام به ملک شخصی بخشی از روایت قابل مشاهده از حسن خمینی، فرزند و خانواده اش در همین شبکه های مجازی است که با یک سرچ ساده هر شخصی به آرشیو آن دسترسی خواهد داشت.

بیت امام (ره) میان پاسداری از راه خمینی و اشرافیت کدام را انتخاب کرد؟

بیت امام (ره) میان پاسداری از راه خمینی و اشرافیت کدام را انتخاب کرد؟

بیت امام (ره) میان پاسداری از راه خمینی و اشرافیت کدام را انتخاب کرد؟

بیت امام (ره) میان پاسداری از راه خمینی و اشرافیت کدام را انتخاب کرد؟

حتی کار فرزند این خانواده به جایی رسیده که احمد خمینی با چند فرد معلوم الحال لایو مشترک اینستاگرامی می گذارد تا بساط عیش و نوش این گروه شیاد را گرم کند؛ و کار به جایی رسیده که عده ای می گویند، امام (ره) بساط عشرتکده های محمود قربانی را جمع کرد و احمد خمینی آن را برای وارثان او بازکرده است!

بیت امام (ره) میان پاسداری از راه خمینی و اشرافیت کدام را انتخاب کرد؟

بیت امام (ره) میان پاسداری از راه خمینی و اشرافیت کدام را انتخاب کرد؟

ترویج خط سیاست زده اشراف گرایان

درحالی که امثال سعید حجاریان از شورش خیابانی و فائزه هاشمی از فروپاشی محتوایی نظام می گویند، سید حسن خمینی، بیت امام (ره) را در اختیار این گروه سیاسی قرار می دهد و ادعا می کند، در این خانه به روی همه باز است! متولیان امر بیت امام و چنان به ورطه اشراف گرایی و سیاست بازی افتاده اند که برای توجیه رفتار غلط و اشتباه خود تلاش می کنند تا از وجود بابرکت امام (ره) سوءاستفاده کنند؛ اما به تعبیر اسمانی آن امام بزرگوار: بترسید از آن روزی که مردم بفهمند در باطن ذات شما چیست و یک انفجار حاصل بشود.

بیت امام (ره) میان پاسداری از راه خمینی و اشرافیت کدام را انتخاب کرد؟

بیت امام (ره) میان پاسداری از راه خمینی و اشرافیت کدام را انتخاب کرد؟

اوضاع این روزهای بیت امام(ره) انقدر نابسامان است که حتی گروهی که علنا مخالف ولایت فقیه هستند(نهضت آزادی) در خانه امام رفت و آمد دارند. سید حسن این روزها به صورت اشکار، در حال پاسکاری های عرضی با دشمنان ولایت فقیه است پس بهتر است او را به جمله قابل تأمل پدر بزرگوارشان رجوع داده که می گویند: اطاعت از خامنه ای، اطاعت از امام است هر کس منکر این معنا شود، مطمئن باشید در خط امام نیست و هر کس بگوید که اطاعت از امام غیر از اطاعت از حضرت آیت الله خامنه ای است، در خط آمریکاست، امروز، مهیا هستیم که با یک اشاره رهبری به خیابان ها و جبهه ها سرازیر شویم

حالا امروز این سؤال وجود دارد که در بزنگاه ها و خطراتی که در سه دهه گذشته انقلاب اسلامی را تهدید کرده و در آینده نیز تهدید خواهد کرد، آیا سید حسن خمینی همچنان در مرزبندی خود و بیت امام ره با فتنه گران و قرار گرفتن در جبهه انقلابیون با استراتژی «یکی به نعل یکی به میخ» حرکت خواهد کرد یا آنکه؛ قرار است با فرزندان مهدی بازرگان و شورش ها و داعشی صفتان و اشراف زادگان سیاست باز وارد یک جبهه جدید گردد.


[1] هفته نامه خبری-تحلیلی صدا، شماره 38، شنبه 16 خرداد 1394، صفحه 72

[2] https://www.mashreghnews.ir/news/431759


کلیدواژه های این خبر
ژاپن   بیت المال   خرداد   آفریقای جنوبی   کاسبی   جست و جو   دیپلمات   کشور خارجی   یادگیری زبان   یاسر   تاج گذاری   وب سایت   دست خط   سید حسن   خط امام   اشرافی گری   مجمع روحانیون مبارز   دنیاطلبی   اشرافیت   پانسیون   معلمین   زبان انگلیسی   قواعد   گذر زمان   چین   امام خمینی (ره)   آیت الله سید حسن خمینی   حسینیه جماران  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «مشرق نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
نویسنده مغربی؛ تلاش محرمانه اما با اکراه ریاض برای نزدیک شدن به ایران
روز پلاس
راوی «مهاجر سرزمین آفتاب»، سرپرست معنوی کاروان پارالمپیک شد
صدا و سیما
راوی «مهاجر سرزمین آفتاب» سرپرست معنوی کاروان پارالمپیک شد
مهر نیوز
دیجی کالا در سالی که گذشت؛ نگاهی به آمار و ارقام دیجی کالا در سال 1399
خبرآنلاین
فروش نسخه حاشیه نویسی شده پرسلی در کتابفروشی پیتر هرینگتون | الویس «پیامبر» را از بر بود
همشهری آنلاین
مراسم تنفیذ کدام رئیس جمهور ایران در بیمارستان قلب تهران برگزار شد؟ /جزئیاتی از محل تنفیذ روسای جمهور ایران
ساعت 24
انتقاد نشریه آستان امام خمینی از یک خبرگزاری حوزوی
دنیای اقتصاد
انتقاد نشریه آستان امام خمینی از یک خبرگزاری حوزوی: به نام حوزه، بیت امام و سید حسن را تخریب می کنند
سایت جماران
به نام حوزه، بیت امام و سید حسن را تخریب می کنند
تابناک
پایان رویاهای جهانی با مدیریت شرم آور در هند
خرداد نیوز
سیاست ایران راستی آزمایی وعده ها در برجام است
خبرگزاری بسیج
به مناسبت پنجم اردیبهشت ماه، سالروز شکست مفتضحانه حمله آمریکا به ایران/طبس ایستگاه پایانی آمریکایی ها در تقابل با استقلال طلبی ملت ایران
آرا نیوز
طبس، ایستگاه پایانی آمریکایی ها در تقابل با استقلال طلبی ملت ایران
تسنیم
طبس ایستگاه پایانی آمریکایی ها در تقابل با استقلال طلبی ملت ایران
مهر نیوز
آخرین دستورالعمل برای ورود مسافران به ایران ابلاغ شد
ساعت 24
کتابی در مورد حقایق نماز از امام خمینی (س)
سایت جماران
انصراف سید حسن خمینی از نامزدی در انتخابات 1400 با توصیه رهبر
اعتدال
انصراف خمینی جوان/ نامه نگاری اصولگرایان
ایسنا
هشدار چین به آمریکا و ژاپن؛ در امور داخلی ما دخالت نکنید
فارس
روایت گروسی از تاثیر مذاکرات وین بر بازرسی های آژانس در ایران
ساعت 24
تسلیت سیدمحمد خاتمی به سیدحسن خمینی و برادرانش
ساعت 24
سید حسن خمینی شرایط حداقلی ریاست جمهوری را دارد؟
رسانیوز
تناقض غربگرایان در «دلواپسی»
خبرگزاری بسیج
عصبانیت ضدانقلاب از توصیه پدرانه رهبر انقلاب
خبرگزاری بسیج
عصبانیت ضدانقلاب از توصیه پدرانه رهبرانقلاب
شهدای ایران
چند نکته درباره توصیه رهبر انقلاب به حسن خمینی
اتاق خبر
علی مطهری: رئیسی به دلیل مردمی بودن در قوه قضاییه بماند/ عصبانیت ضدانقلاب از توصیه پدرانه رهبرانقلاب به سید حسن خمینی
مشرق نیوز
چند نکته درباره توصیه پدرانه رهبر انقلاب به سید حسن خمینی
فارس
سیدحسن خمینی:بگذاریم مردم رئیس جمهور را تعیین کنند/ روزنامه حامی دولت: رئیسی به پاستور نزدیک می شود
مشرق نیوز
آموزش زبان فرانسوی را از کجا شروع کنیم؟
برنا
تخریب یا تملق شخصیت ها به معنی دوری از الگوی رفتاری پیامبر است
ایرنا
چرایی اهمیت هشیاری ناتو در قبال چین
مردم نیوز
اروپا می خواهد حداکثر ظرف دو ماه، خواسته های ایران و آمریکا را به هم نزدیک کند
خبر داغ
پیکر آزاده نامداری در خانه ابدی آرام گرفت
رکنا نت
ترافیک کشتی ها در انتظار بازگشایی کانال سوئز
رکنا نت
وزیر خارجه چین به روحانی: دولت جدید آمریکا می خواهد در سیاست شان تجدید نظر کرده و به برجام برگردد؛ چین هم از این اقدام آنان استقبال می کند
خرداد نیوز
فیلم| فهرست واکسن های کشف شده کرونا در جهان
میزان
هشدار پکن به اروپا: انتظار همکاری با ما را نداشته باشید
خرداد نیوز
جیک سالیوان: تهدید ایران را جدی می گیریم
تابناک
بیت امام (ره) میان پاسداری از راه خمینی و اشرافیت کدام را انتخاب کرد؟
مشرق نیوز
اخبار مرتبط
bltروز پلاس : نویسنده مغربی؛ تلاش محرمانه اما با اکراه ریاض برای نزدیک شدن به ایران
bltصدا و سیما : راوی «مهاجر سرزمین آفتاب»، سرپرست معنوی کاروان پارالمپیک شد
bltمهر نیوز : راوی «مهاجر سرزمین آفتاب» سرپرست معنوی کاروان پارالمپیک شد
bltخبرآنلاین : دیجی کالا در سالی که گذشت؛ نگاهی به آمار و ارقام دیجی کالا در سال 1399
bltهمشهری آنلاین : فروش نسخه حاشیه نویسی شده پرسلی در کتابفروشی پیتر هرینگتون | الویس «پیامبر» را از بر بود
bltساعت 24 : مراسم تنفیذ کدام رئیس جمهور ایران در بیمارستان قلب تهران برگزار شد؟ /جزئیاتی از محل تنفیذ روسای جمهور ایران
bltدنیای اقتصاد : انتقاد نشریه آستان امام خمینی از یک خبرگزاری حوزوی
bltسایت جماران : انتقاد نشریه آستان امام خمینی از یک خبرگزاری حوزوی: به نام حوزه، بیت امام و سید حسن را تخریب می کنند
bltتابناک : به نام حوزه، بیت امام و سید حسن را تخریب می کنند
bltخرداد نیوز : پایان رویاهای جهانی با مدیریت شرم آور در هند
bltخبرگزاری بسیج : سیاست ایران راستی آزمایی وعده ها در برجام است
bltآرا نیوز : به مناسبت پنجم اردیبهشت ماه، سالروز شکست مفتضحانه حمله آمریکا به ایران/طبس ایستگاه پایانی آمریکایی ها در تقابل با استقلال طلبی ملت ایران
bltتسنیم : طبس، ایستگاه پایانی آمریکایی ها در تقابل با استقلال طلبی ملت ایران
bltمهر نیوز : طبس ایستگاه پایانی آمریکایی ها در تقابل با استقلال طلبی ملت ایران
bltساعت 24 : آخرین دستورالعمل برای ورود مسافران به ایران ابلاغ شد
bltسایت جماران : کتابی در مورد حقایق نماز از امام خمینی (س)
bltاعتدال : انصراف سید حسن خمینی از نامزدی در انتخابات 1400 با توصیه رهبر
bltایسنا : انصراف خمینی جوان/ نامه نگاری اصولگرایان
bltفارس : هشدار چین به آمریکا و ژاپن؛ در امور داخلی ما دخالت نکنید
bltساعت 24 : روایت گروسی از تاثیر مذاکرات وین بر بازرسی های آژانس در ایران
bltساعت 24 : تسلیت سیدمحمد خاتمی به سیدحسن خمینی و برادرانش
bltرسانیوز : سید حسن خمینی شرایط حداقلی ریاست جمهوری را دارد؟
bltخبرگزاری بسیج : تناقض غربگرایان در «دلواپسی»
bltخبرگزاری بسیج : عصبانیت ضدانقلاب از توصیه پدرانه رهبر انقلاب
bltشهدای ایران : عصبانیت ضدانقلاب از توصیه پدرانه رهبرانقلاب
bltاتاق خبر : چند نکته درباره توصیه رهبر انقلاب به حسن خمینی
bltمشرق نیوز : علی مطهری: رئیسی به دلیل مردمی بودن در قوه قضاییه بماند/ عصبانیت ضدانقلاب از توصیه پدرانه رهبرانقلاب به سید حسن خمینی
bltفارس : چند نکته درباره توصیه پدرانه رهبر انقلاب به سید حسن خمینی
bltمشرق نیوز : سیدحسن خمینی:بگذاریم مردم رئیس جمهور را تعیین کنند/ روزنامه حامی دولت: رئیسی به پاستور نزدیک می شود
bltبرنا : آموزش زبان فرانسوی را از کجا شروع کنیم؟
bltایرنا : تخریب یا تملق شخصیت ها به معنی دوری از الگوی رفتاری پیامبر است
bltمردم نیوز : چرایی اهمیت هشیاری ناتو در قبال چین
bltخبر داغ : اروپا می خواهد حداکثر ظرف دو ماه، خواسته های ایران و آمریکا را به هم نزدیک کند
bltرکنا نت : پیکر آزاده نامداری در خانه ابدی آرام گرفت
bltرکنا نت : ترافیک کشتی ها در انتظار بازگشایی کانال سوئز
bltخرداد نیوز : وزیر خارجه چین به روحانی: دولت جدید آمریکا می خواهد در سیاست شان تجدید نظر کرده و به برجام برگردد؛ چین هم از این اقدام آنان استقبال می کند
bltمیزان : فیلم| فهرست واکسن های کشف شده کرونا در جهان
bltخرداد نیوز : هشدار پکن به اروپا: انتظار همکاری با ما را نداشته باشید
bltتابناک : جیک سالیوان: تهدید ایران را جدی می گیریم
bltمشرق نیوز : بیت امام (ره) میان پاسداری از راه خمینی و اشرافیت کدام را انتخاب کرد؟
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.