تقدیر رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از همراه اول بخاطر نگاه ویژه به معارف دینی

تقدیر رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از همراه اول بخاطر نگاه ویژه به معارف دینی
در مراسم رونمایی از سایت 5G همراه اول در قم، رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از همراه اول بخاطر نگاه ویژه به معارف دینی تشکر کرد.
تقدیر رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از همراه اول بخاطر نگاه ویژه به معارف دینی

به گزارش وانانیوز، به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، آئین افتتاح سایت 5G استان قم صبح امروز سه شنبه 26 اسفند 1399 با حضور آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، بهرام سرمست استاندار قم، مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل همراه اول، محمد حاج عینی مدیر مخابرات منطقه قم، جمعی از مدیران همراه اول، شرکت مخابرات ایران و اصحاب رسانه در جوار حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد.


مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل همراه اول با بیان اینکه ظرف یکسال گذشته که درگیر ویروس کرونا بودیم بسیاری از کسب و کارها کم رنگ و بسیاری از فعالیت ها به فضای مجازی منتقل شد، اظهار کرد: امسال پرکارترین سال برای حوزه ارتباطی کشور و به ویژه اپراتورها بود. مصرف اینترنت در همراه اول تقریبا دو برابر سال قبل شده است.

وی افزود: این موضوع توسعه پایدار می طلبد؛ زیرا مردم انتظار دریافت سرویسی باکیفیت سابق را دارند؛ به عبارتی دیگر نیاز به اقدامی جهادی در این زمینه داشتیم.

مدیرعامل همراه اول ابراز کرد: به عنوان مثال در حوزه دانش آموزی به محض شیوع کرونا توانستیم ظرف یک ماه، «شبکه دانش آموزی شاد» را صفر تا صد در همراه اول بالا بیاوریم و اکنون نزدیک به 12 میلیون دانش آموز در حال استفاده از این بستر هستند.

وی تصریح کرد: ناگزیر هستیم بخاطر افزایش تقاضا در بازار به سمت تکنولوژی های جدیدتر حرکت کنیم؛ شاید تا چند سال قبل داشتن سرویس 3G برای عده ای خوشحال کننده بود؛ اما الان اگر 4G نباشد، در حوزه ارتباطی یک نقص تلقی می شود.

اخوان بهابادی با بیان اینکه بعد از چند سال طرح مباحث مطالعاتی 5G در همراه اول، اکنون به صورت تجاری وارد مرحله بهره برداری از این نسل ارتباطی در شبکه شده ایم، بیان کرد: اکنون در حال کار مطالعاتی برای نسل بعدی فناوری یا همان 6G هستیم.

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران اشاره ای به راه اندازی سایت های 5G ابتدا در مشهد مقدس و سپس تهران داشت و گفت: سومین استان هم با توجه به هدف و دیدگاه مان قم در نظر گرفته شد. می توانستیم سایتمان را در جایی توریستی روشن کنیم، اما معتقدیم اپراتوری که در چارچوب نظام جمهوری اسلامی کار می کند، باید اعتقاداتش را هم بروز کند.

وی با تأکید بر اینکه معتقد هستیم حفظ آرمانها در شعار هم باید دیده شود، خاطر نشان کرد: موضوع «محتوا» از این به بعد مهم خواهد بود؛ هر چند در تکنولوژی های قبلی هم مهم بوده، اما نسبت به آن غفلت شده است.

اخوان بهابادی یکی از نقص های بزرگ را در حوزه محتوا دانست و یادآور شد: با استفاده از تکنولوژی 5G می توانیم یک فیلم دو ساعته را ظرف یکی دو دقیقه دانلود کنیم؛ لذا اگر از این فضا با تولیدات ایرانی-اسلامی و با حجم انبوه استفاده کنیم، جولانگاه بیگانگان نخواهد شد.
آیت الله حسینی بوشهری رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هم با بیان اینکه این تکنولوژی جدید (5G) برای رفع نیازهای مردم در حوزه های مختلف نظیر تجارت، نشر معارف نورانی قرآن بکار گرفته می شود، اظهار کرد: این یک نیاز اساسی در بعد زندگی مادی و معنوی مردم است.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خطاب به مدیران ارشد همراه اول بیان کرد: احساس خستگی نکنید و به فرمایش امام حسین(ع) هر جا نیازهای مردم به سمت شما آمد، این نعمت خداست و شکر این نعمت در مسئولیت پذیری شما و به استقبال رفتن شما برای رفع نیازهای مردم است.

وی با بیان اینکه بهترین مردم کسانی هستند که بیشترین خدمت را به مردم می کنند، تصریح کرد: از تعبیرات دکتر اخوان بخاطر دغدغه های دینی که دارند تشکر می کنم؛ همانطور که ایشان گفتند در کشور مشکل سخت افزاری نداریم و به تعبیری، جاده را تأمین می کنیم، اما تأمین امنیت بعضا برای این جاده وجود ندارد.

آیت الله حسینی بوشهری تأمین امنیت برای جاده محتوا را مهم قلمداد کرد و گفت: شاید جاده ای درست کنیم که داعش در آن تردد داشته باشد؛ اما در مقابل شاید هم بتوانیم جاده ای توسعه دهیم که اردوهای اربعینی به سمت کربلا روانه شود.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بار دیگر اقدام همراه اول برای توسعه 5G با رویکرد گسترش معارف دین را بسیار زیبا عنوان کرد و گفت: در متن دعوتنامه من نوشته اند که توسعه این تکنولوژی را با بهره گیری از توان متخصصان جوان و متعهد داخلی انجام داده اید که این موضوع بسیار ارزنده است؛ با این قبیل اقدامات مخصوصا در دوران شیوع کرونا، دنیا بهت زده شد و دیدند هر چه تحریم می کنند اما ایرانی ها ایستادند و اقدام های به موقع هم انجام می دهند.

آیت الله حسینی بوشهری اشاره ای به اهمیت حوزه «محتوا» داشت و اظهار کرد: با توجه به اینکه اگر محتوای درست و غنی در اختیار جوانان قرار گیرد، به سمت داخل گرایش پیدا خواهند کرد؛ اما اگر صحنه را خالی کنیم، دیگران می آیند این صحنه را اشغال می کنند.

وی خطاب به مدیریت ارشد همراه اول گفت: امیدوارم با نگاه ارزشی شما، «حوزه علمیه» نیز بتواند در امر محتوا پا به پای شما و مطابق نظر رهبری اقدام کند.
آیت الله حسینی بوشهری ضمن تبریک به مردم انقلابی و خوب استان قم بخاطر میلاد امام حسین(ع) و همچنین این توسعه، بار دیگر از محققان و پژوهشگران دینی برای استفاده از ظرفیت فراهم شده جهت اشاعه امور دینی و فرهنگی درخواست مشارکت کرد.

بهرام سرمست استاندار قم هم در این مراسم با بیان اینکه اقدام همراه اول در توسعه 5G همراهی با انقلاب های عظیمی نظیر کشاورزی، صنعتی و... است که جامعه بشری به خود دیده است، اظهار کرد: امروز جامعه بشری به واسطه تکنولوژی های ارتباطی به هم متصل شده است و مرزبندی های جغرافیایی و سیاسی سابق از بین رفته است.
وی خاطر نشان کرد: اکنون اساس تقسیم بندی ها، تولید، مصرف و گردش اطلاعات است.
استاندار قم انتخاب این استان برای پیاده سازی 5G را هوشمندانه و هدفمند دانست و تصریح کرد: قم نه تنها یک کلانشهر بلکه یک جهانشهر است؛ زیرا در حوزه نشر معارف اسلامی رتبه یک را دارد و از حضور جامعه المصطفی، حوزه های علمیه و دانشگاه های بسیاری بهره مند است. علاوه بر اینها حضور 20 میلیون زائر را در مناسبت های مختلف این استان شاهد هستیم.

در ادامه این مراسم سایت 5G همراه اول مستقر در مجتمع تجاری زمزم، مشرف به حرم مطهر حضرت معصومه(س) با اذن آیت الله حسینی بوشهری بهره برداری شد و مرتضی طاهری بخش معاون فنی و توسعه شبکه همراه اول که در محل سایت نصب شده مستقر بود تست سرعت گرفت.


کلیدواژه های این خبر
دانلود   فناوری   بوشهر   حرم مطهر   تجاری   استانداران   نظام جمهوری اسلامی ایران   مشهد مقدس   مهدی اخوان   جامعه مدرسین حوزه علمیه قم   مصرف اینترنت   افزایش تقاضا   اسفند   نشر معارف   تکنولوژی   توسعه پایدار   قرآن کریم   مادی و معنوی   ویروس کرونا   معارف دینی   کسب و کارها   مراسم رونمایی   آیت الله حسینی بوشهری   انبوه   امام حسین علیه السلام   یکسال   بازار   فضای مجازی   دانش آموزان   استان قم   اصحاب رسانه   شرکت مخابرات ایران   منطقه قم   شرکت ارتباطات سیار ایران  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «وانا نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
دانش آموز روشندلی که سازنده بازی های رایانه ای است
پانا
برگزاری عزاداری دهه اول محرم در حرم های اهل بیت (ع) کشور+جزئیات
روز پلاس
فرماندار اردستان از نبود مدیران در آیین تجلیل خبرنگاران گلایه کرد
ایرنا
کاهش تدریجی تاثیر منفی کرونا بر تجارت خارجی
ایرنا
معلمان به رئیس جمهور چه گفتند؟
تسنیم
سه محصول صنعتی پرفروش اینترنتی که احتمالا اسم شان را هم نشنیده اید!
آی تی رسان
کرونا و اشتیاق زیارت عتبات عالیات 
ایرنا
ایام پیش رو، نامطلوب و خطرناک است
یافته نیوز
گوشی موبایل، دومین واردات بزرگ کشور
فرارو
حضور 28 شرکت ایرانی در نمایشگاه مجازی بین المللی گردشگری برلین
ایرنا
ماه مبارک رمضان فرصت بسیار مغتنم برای بندگی خالق است/ هوشمندانه بودن سند راهبردی ایران و چین
عصر هامون
هزار راه نرفته دولت در مدیریت فضای مجازی
پایداری ملی
طرح آرامش بهاری در 20 بقعه متبرکه استان اردبیل اجرا شد
ایرنا
یک سال پرکار برای تامین امنیت اقتصادی در فارس
ایرنا
آذری جهرمی: توسعه تکنولوژی باعث منسوخ شدن فیلترینگ خواهد شد
سیتنا
تهدید کرونا به فرصتی برای آموزش کودکان تبدیل شد
ایرنا
فرصت های صادراتی صنعت چاپ در 1400؛ بایدها و نبایدها
خبرگزاری کتاب ایران
فراغت بیشتر دانش آموزان برای فعالیت های قرآنی و معارفی مجازی/ کرونا و فرصت هایی که خلق شد
ایکنا
تجربه یک تحویل سال متفاوت در حرم حضرت معصومه(س)
قم نیوز
برگزاری دو اختتامیه، یک نشست خبری و یک رونمایی در آخرین هفته سال
مهر نیوز
توسعه شبکه 5G در مشهد
برنا
سیستم هوشمند مکانیزه، آغاز تحول تکنولوژیکی در عملیات پستی
سرمد نیوز
دفتر افتتاح سایت های 5G سال 99، در مشهد مقدس بسته شد
فرارو
پخش آنلاین ویدیوی 4K بر بستر شبکهء 5G ایرانسل در مشهد مقدس
سیتنا
آیت الله اعرافی: حوزه برای فضای مجازی گام های خوبی برداشته است
قم نیوز
مشهد مقدس میزبان هفتمین سایت تجاری 5G ایرانسل
مهر نیوز
نخستین سایت نسل پنجم تلفن همراه در قم افتتاح شد
تسنیم
آیت الله حسینی بوشهری: مسئولان در مسیر خدمت احساس خستگی نکنند
تسنیم
تشکر مدیر حوزه های علمیه از همراه اول بابت نگاه ویژه این اپراتور به توسعه فناوری
سیتنا
تشکر مدیر حوزه های علمیه از همراه اول بابت نگاه ویژه این اپراتور به امر توسعه فناوری
انتخاب
مدیر حوزه های علمیه از همراه اول تشکر کرد
مهر نیوز
مشهد مقدس؛ میزبان هفتمین سایت تجاری 5G ایرانسل
آی تی رسان
تقدیر رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از همراه اول بخاطر نگاه ویژه به معارف دینی
تسنیم
بهره برداری از شبکه 5G همراه اول در قم
صدا و سیما
رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از همراه اول تقدیر کرد
سیتنا
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از همراه اول تقدیر کرد
مهر نیوز
نسل پنجم تلفن همراه یک فناوری ارتباطی در جهت نشر معارف دین است
ایرنا
تحقق دولت الکترونیک بدون توجه به الزامات فرهنگی و محتوایی ممکن نیست
ایرنا
مدیر حوزه های علمیه قم از همراه اول قدردانی کرد
ایرنا
افتتاح پنجمین سایت 5G همراه اول امروز در قم
تسنیم
اخبار مرتبط
bltپانا : دانش آموز روشندلی که سازنده بازی های رایانه ای است
bltروز پلاس : برگزاری عزاداری دهه اول محرم در حرم های اهل بیت (ع) کشور+جزئیات
bltایرنا : فرماندار اردستان از نبود مدیران در آیین تجلیل خبرنگاران گلایه کرد
bltایرنا : کاهش تدریجی تاثیر منفی کرونا بر تجارت خارجی
bltتسنیم : معلمان به رئیس جمهور چه گفتند؟
bltآی تی رسان : سه محصول صنعتی پرفروش اینترنتی که احتمالا اسم شان را هم نشنیده اید!
bltایرنا : کرونا و اشتیاق زیارت عتبات عالیات 
bltیافته نیوز : ایام پیش رو، نامطلوب و خطرناک است
bltفرارو : گوشی موبایل، دومین واردات بزرگ کشور
bltایرنا : حضور 28 شرکت ایرانی در نمایشگاه مجازی بین المللی گردشگری برلین
bltعصر هامون : ماه مبارک رمضان فرصت بسیار مغتنم برای بندگی خالق است/ هوشمندانه بودن سند راهبردی ایران و چین
bltپایداری ملی : هزار راه نرفته دولت در مدیریت فضای مجازی
bltایرنا : طرح آرامش بهاری در 20 بقعه متبرکه استان اردبیل اجرا شد
bltایرنا : یک سال پرکار برای تامین امنیت اقتصادی در فارس
bltسیتنا : آذری جهرمی: توسعه تکنولوژی باعث منسوخ شدن فیلترینگ خواهد شد
bltایرنا : تهدید کرونا به فرصتی برای آموزش کودکان تبدیل شد
bltخبرگزاری کتاب ایران : فرصت های صادراتی صنعت چاپ در 1400؛ بایدها و نبایدها
bltایکنا : فراغت بیشتر دانش آموزان برای فعالیت های قرآنی و معارفی مجازی/ کرونا و فرصت هایی که خلق شد
bltقم نیوز : تجربه یک تحویل سال متفاوت در حرم حضرت معصومه(س)
bltمهر نیوز : برگزاری دو اختتامیه، یک نشست خبری و یک رونمایی در آخرین هفته سال
bltبرنا : توسعه شبکه 5G در مشهد
bltسرمد نیوز : سیستم هوشمند مکانیزه، آغاز تحول تکنولوژیکی در عملیات پستی
bltفرارو : دفتر افتتاح سایت های 5G سال 99، در مشهد مقدس بسته شد
bltسیتنا : پخش آنلاین ویدیوی 4K بر بستر شبکهء 5G ایرانسل در مشهد مقدس
bltقم نیوز : آیت الله اعرافی: حوزه برای فضای مجازی گام های خوبی برداشته است
bltمهر نیوز : مشهد مقدس میزبان هفتمین سایت تجاری 5G ایرانسل
bltتسنیم : نخستین سایت نسل پنجم تلفن همراه در قم افتتاح شد
bltتسنیم : آیت الله حسینی بوشهری: مسئولان در مسیر خدمت احساس خستگی نکنند
bltسیتنا : تشکر مدیر حوزه های علمیه از همراه اول بابت نگاه ویژه این اپراتور به توسعه فناوری
bltانتخاب : تشکر مدیر حوزه های علمیه از همراه اول بابت نگاه ویژه این اپراتور به امر توسعه فناوری
bltمهر نیوز : مدیر حوزه های علمیه از همراه اول تشکر کرد
bltآی تی رسان : مشهد مقدس؛ میزبان هفتمین سایت تجاری 5G ایرانسل
bltتسنیم : تقدیر رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از همراه اول بخاطر نگاه ویژه به معارف دینی
bltصدا و سیما : بهره برداری از شبکه 5G همراه اول در قم
bltسیتنا : رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از همراه اول تقدیر کرد
bltمهر نیوز : رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از همراه اول تقدیر کرد
bltایرنا : نسل پنجم تلفن همراه یک فناوری ارتباطی در جهت نشر معارف دین است
bltایرنا : تحقق دولت الکترونیک بدون توجه به الزامات فرهنگی و محتوایی ممکن نیست
bltایرنا : مدیر حوزه های علمیه قم از همراه اول قدردانی کرد
bltتسنیم : افتتاح پنجمین سایت 5G همراه اول امروز در قم
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.