/ در سینما و تئاتر چه خبر است؟ /

/ در سینما و تئاتر چه خبر است؟ /
کاشت نهالی به نام "مبارک" پیش از اختتامیه جشنواره تئاتر عروسکی و رونمایی از پوستر جشنواره تئاتر مهر کاشان و... از جمله خبرهای سینما و تئاتر است.
/ در سینما و تئاتر چه خبر است؟ /

ساعاتی پیش از اختتامیه هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک، اعضای ستاد برگزاری این جشنواره با همراهی مدیران هنری نهالی به نام«مبارک» کاشتند و کتاب های این دوره از جشنواره را رونمایی کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از ستاد خبری این جشنواره، در این برنامه دوستانه که ظهر امروز یکشنبه، 17 اسفند ماه در حیاط تالار وحدت برگزار شد، نهال زیتونی به نشان صلح و دوستی به یاد گلزار محمدی، دبیر فقید این جشنواره و به نام «مبارک» عروسک سنتی ایران کاشته شد.

همچنین با حضور سید محمد مجتبی حسینی، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، قادر آشنا، مدیر کل هنرهای نمایشی و مهدی افضلی، مدیر عامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی و مهدی حاجیان، دبیر اجرایی جشنواره، کتاب های این دوره از جشنواره رونمایی شد.

این کتاب ها شامل کتاب نمایشنامه های برگزیده مسابقه نمایشنامه نویسی هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی و کتاب «اندیشه های فلسفی یورکفسکی» درباره تئاتر عروسکی است که با ترجمه زهره بهروزی نیا از سوی انتشارات «نمایش» منتشر شده است.

لازم به ذکر است دو کتاب دیگر جشنواره پس از تکمیل مراحل فنی منتشر خواهند شد.

پوستر جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان رونمایی شد

پوستر شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان با حضور رئیس شورای اسلامی شهر، شهردار کاشان، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رونمایی شد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان، آئین رونمایی از پوستر شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان روز گذشته 16 اسفندماه با حضور رئیس و عضو شورای اسلامی شهر، شهردار کاشان، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و جمعی از هنرمندان در سالن اجتماعات شهرداری کاشان برگزار شد.

سعید ابریشمی راد شهردار کاشان و رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره تئاتر مهر کاشان در مراسم رونمایی از پوستر این رویداد با بیان اینکه ذات هنر زیبا است و همه فارغ از هر دسته بندی، زیبایی را دوست دارند و از آن لذت می برند چرا که ایجاد حس تعلق می کند، گفت: این باور که تئاتر در انحصار گروهی از جامعه است، درست نیست چرا که تزریق روحیه نشاط و شادی یکی از بزرگترین رسالت های اجتماعی شهرداری است که توانسته ایم آن را با اجرای جشنواره سراسری تئاتر مهر زنده نگه داریم.

ابریشمی راد شرایط کنونی جامعه در وضعیت کرونا و برگزاری جشنواره های مختلف فرهنگی و هنری در کاشان، شهر رویدادها را در سخنان خود مورد توجه قرار داد و بیان کرد: در سال جاری با وجود کرونا برای اینکه بتوانیم نشانه های پویایی را در شهر شاهد باشیم، رویدادهای مختلفی به ثمر نشست که ما به آن افتخار می کنیم.

در ادامه مراسم رونمایی از پوستر جشنواره، محمدحسین واحدیان رئیس ستاد برگزاری و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان از شهردار کاشان به جهت حمایت از برنامه های سازمان قدردانی کرد و گفت: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری با اهتمام در اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و هنری توانسته است گام موثری در مسیر نشاط اجتماعی شهروندان بر دارد.

واحدیان با اشاره به اجرای جشنواره امسال در شرایط خاص و اینکه سبک جشنواره در این دوره متفاوت است، بیان کرد: کرونا محدودیت های زیادی را ایجاد کرده به گونه ای که این محدودیت ها باعث شکوفایی نگاه ها و تقویت برگزاری جشنواره شده و سعی ما در برگزاری هر چه بهتر این حرکت فرهنگی و هنری است.

وی با تاکید بر اینکه حرکت فرهنگی در کاشان هیچگاه متوقف نخواهد شد، هنر تئاتر را یکی از بهترین هنرها معرفی و تصریح کرد: با توجه به ارتباط مخاطب با این هنر، تئاتر موجب تعالی جامعه و پیشرفت فرهنگی است.

در پایان این جلسه از پوستر این رویداد هنری که با تکیه بر نمادهای تصویری نظیر بز سیلک به عنوان تندیس جشنواره و پرده تئاتر توسط حسین آقامیری طراحی و تایپوگرافی آن توسط حمیدرضا قاسمی فرد انجام شده است، رونمایی شد.

نکته قابل توجه دیگر در این پوستر آن است که شرایط کرونایی و فضای سرد این روزهای تئاتر در رنگ بندی و هویت پوستر تاثیر گذار بوده است و تمام فرم های لی آوت و تایتل بر مبنای فرم های صحنه آمده و از قالب خوشنویسی خارج شده تا فضای بهتری را نسبت به این دوره ایجاد کند.

شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان در4 بخش مسابقه صحنه ای، نمایش های کودک و نوجوان، مهمـــان و ویژه و بخش مسابقه نمایشنامه نویسی با موضوع آزاد به دبیری خیام وقارکاشانی، از نیمه اسفند ماه با بخش «اتوبوس تئاتر» به عنوان بخش جنبی جشنواره شروع شد که این برنامه تا پایان هفته جاری در نقاط مختلف شهر و چند شهر اطراف کاشان اجرا می شود.

انتهای پیام

فیلم مستند «خون صلح» به کارگردانی حمیدرضا مقصودی داغداری پس از طی مراحل تولید در نخستین حضور جشنواره ای خود، به جشن تصویر سال رسید.

به گزارش روابط عمومی گروه، مستند نیمه بلند «خون صلح» به کارگردانی حمیدرضا مقصودی و به تهیه کنندگی عطا پناهی،که مراحل ساخت و آماده سازی آن از سال 97 تا بهمن ماه 99 به طول انجامید، روایت گر زندگی حاج عباس عربی است که رنگ صلح را جایگزین خون و چوبه ی دار کرده است.

حاج عباس عربی در این مستند،که برای هدف والای بخشش و ترویج آن در جامعه به عنوان فرهنگی درست و انسانی تلاش می کند، از سختی های رضایت گرفتن برای محکومان به اعدام و زندگی شخصی خود سخن می گوید.

به گفته ی کارگردان اثر، در روند تولید این فیلم با صحنه هایی از زندگی انسان ها و خانواده هایی روبه رو هستیم که هر کدام به نحوی با موضوع بخشش و قتل درگیرند و طی پروسه ی تولید مستند در برخی صحنه ها،گاهاً خطرهای جانی از جانب خانواده های دو سوی پرونده، عوامل گروه تولید و فیلم برداری را تهدید می کرد.

عوامل تولید مستند «خون صلح» از این قرارند: فرزاد احمدی (مشاور کارگردان)، داریوش نستوه (مدیر فیلم برداری)،کیوان تقیه، حیدر حجت (دیگر فیلم برداران)، حسام مقصودی (دستیار فیلم بردار)، نیما شمسایی (دستیار کارگردان)، محمدعلی حق پرست (تدوین)، علیرضا عباس قلی (صدابردار)، مهدی اکبریان (صداگذار)، حسین صدقی (اصلاح رنگ و نور)، امیررضا جعفری (موسیقی)، امیرحسین جعفریان (طراح پوستر)، امید میرزایی (تیزر)، حسن شرف الدین (مترجم بخش بین الملل)، سعید اژدر (پشتیبانی فنی)، حسین مشکینی (مدیر تولید)، سارا صولتی (عکاس)، احمدرضا حجارزاده (روابط عمومی).

گفتنی است از فیلم «خون صلح» جدیدترین محصول خانه مستند، در اولین حضور جشنواره ای خود روز سه شنبه 19 اسفندماه، ساعت 16 در هجدمین جشن تصویر سال رونمایی خواهد شد.

انیمیشن «آیینه خیس» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی امیرهوشنگ معین که برداشتی آزاد از شعر شیخ صنعان «عطار» است، آماده نمایش شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، «آیینه خیس» داستان نگارگر پیری ست که عاشق دختر جوانی می شود؛ نگارگری که سال ها قصه ی عشق تصویر کرده ولی امروز خود در دام آن افتاده است.

امیرهوشنگ معین درباره ی این اثر توضیح داد: «آیینه خیس» برداشتی آزاد از شعر شیخ صنعان «عطار» است و دیالوگی ندارد. مخاطبان این فیلم، بزرگسالان خواهند بود. البته می توان مخاطبان کم سن تر را هم در جمع تماشاگران این انیمیشن محسوب کرد، اما قصد من تمرکز بر بزرگسالان است.

وی افزود: «آیینه خیس» در مدت زمان هفت دقیقه و با تکنیک کات اوت که تکنیکی دوبُعدی یست، تولید شده است.

عوامل تولید این انیمیشن عبارتند از: تهیه کننده، کارگردان و انیماتور: امیرهوشنگ معین، فیلمنامه: هاجر مرادی، امیرهوشنگ معین، موسیقی: مهدی نادری، صدا: رنو دنی، تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

انتهای پیام


کلیدواژه های این خبر
نشاط اجتماعی   تئاتر   انتشارات   مجتبی حسینی   هنر تئاتر   شکوفایی   هنری   کاشان   ستاد خبری   نمایشنامه   اسفند   شورای اطلاع رسانی   نمایشنامه نویسی   تزریق   فلسفی   عروسکی   ویروس کرونا   مراسم رونمایی   محدودیت ها   نمایش عروسکی   مدیر کل هنرهای نمایشی   دبیر اجرایی   مهدی افضلی   نام مبارک   نشان صلح   نشاط و شادی   وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی   شهرداری   فرهنگی   شهردار   هنرمندان   تالار وحدت   فرهنگی و هنری   شوراهای اسلامی شهر   رئیس شورای اسلامی شهر   سینما و تئاتر  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «ایسنا» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
نمایشگاه انتشارات و کتاب های معاونت هنری در هفته دولت برگزار می شود
شبستان
تالار وحدت میزبان نمایشگاه کتاب های معاونت هنری وزارت فرهنگ
ایرنا
خانه های تخصصی هنر برای تحقق شعار«تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» راه اندازی می شوند
شبستان
از انتشار فراخوان نمایش آیینی و سنتی تا معرفی نامزدهای بازی نامه نویسی
ایرنا
زیباسازی شهر میراث جهانی با هنر فاخر یزد
شهر فردا
خبری خوش، برای روزهای ناخوش اوز
حافظ نیوز
اوز فارس، شهر خلاقی که حفظ سنت ها را در اندیشه دارد
ایرنا
شبکه شهرهای خلاق و هنر؛ دروازه ای بزرگ برای شکوفایی اقتصاد فرهنگ و هنر
ایرنا
گذر فرهنگی؛ هفته ای که گذشت
ایرنا
برگزاری مجازی معرفی نخستین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر
ایرنا
معاون امور هنری وزیر ارشاد: تعدد نهادهایی که سیاستگذاری و نظارت می کنند مانعی برای فعالیت های هنری است
سینما پرس
اولویت های سرپرست جدید هنر های نمایشی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران
رادیو گفتگو
گذرهای فرهنگی، فرصت شکوفایی هنرمندان است
ایرنا
پهنه ای برای تجلی فرهنگ و هنر
همشهری آنلاین
تجلیل از برگزیدگان جشنواره هنر قرن استان فارس
آنا نیوز
شیراز بدون حضور فرهنگ ورانش شهری مانند شهرهای دیگر است
خبرگزاری ایلنا
قادر آشنا: نمایشنامه های منطبق با هویت و جغرافیای ایران اولویت نظام باشد
ایران آنلاین
نمایشنامه های منطبق با هویت و جغرافیای ایران اولویت نظام باشد
ایرنا
چهارمین سمپوزیوم مجسمه سازی کرمان افتتاح شد
ایرنا
«یزد آرزوها» بن مایه‎ای قوی برای جشنواره فیلم ساباط است
ایسنا
24 کاروان نوروزی در منطقه 5 به استقبال بهار رفتند
شبستان
منتظری: صندوق حمایت از هنرمندان گره گشایی بخشی از مشکلات آنان می شود / نگاه ویژه برنامه هفتم توسعه به هنرهای نمایشی
خبرگزاری خانه ملت
ریه های تئاتر به شدت درگیر کرونا است!/ روزهای سخت هنرمندان البرزی/ غفلتِ مسئولین و خواب یک ساله هنر نمایش ایران کوچک
تیتر یک
پوئم سمفونی و ویدئومپینگ شب نوروز در میدان آزادی اجرا می شود
ایرنا
دومین مجموعه آثار «قلم روشن» رونمایی شد/معرفی طراحان نمایش «آمده بودیم اینجا بمیریم»
میزان
انتشار فراخوان دومین جشنواره ملی نمایش خانه بوشهر/آغاز جشنواره تئاتر «نهال» شهرستان میاندوآب
میزان
آمادگی بنیاد رودکی برای خلق آثار هنری در حوزه دفاع مقدس
خبرگزاری دفاع مقدس
رونمایی از 31 عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس در تالار وحدت
برنا
رونمایی از 31 کتاب دفاع مقدس
خبرگزاری بسیج
رونمایی از 31 عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس
ایرنا
31 عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس در تالار وحدت رونمایی شد
خبرگزاری ایلنا
رونمایی از 31 کتاب دفاع مقدس/ آمادگی بنیاد رودکی برای خلق آثار هنری در حوزه دفاع مقدس
فارس
نویسندگان در حوزه هنرهای نمایشی نقش اثرگذاری در ترویج فرهنگ دفاع مقدس دارند
خبرگزاری کتاب ایران
حضور آثار جشنواره تئاتر عروسکی مبارک در نرم افزار شاد/ جشنواره در غیبت وزیر ارشاد تمام شد
تسنیم
اختتامیه جشنواره «نمایش عروسکی تهران – مبارک» برگزار شد/ معرفی برگزیدگان
فرهنگ و هنر
برگزاری اختتامیه جشنواره نمایش عروسکی «تهران مبارک»
سینما پرس
پایان کار عروسک ها
صدا و سیما
جشنواره «مبارک» به پایان راه رسید
خبرگزاری دانشجو
کاشت نهال «مبارک» در اختتامیه جشنواره نمایش عروسکی
پانا
تجلیل از محمدحسن ابویی معلم مهریز برای ترویج عروسک مبارک
پانا
اخبار مرتبط
bltشبستان : نمایشگاه انتشارات و کتاب های معاونت هنری در هفته دولت برگزار می شود
bltایرنا : تالار وحدت میزبان نمایشگاه کتاب های معاونت هنری وزارت فرهنگ
bltشبستان : خانه های تخصصی هنر برای تحقق شعار«تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» راه اندازی می شوند
bltایرنا : از انتشار فراخوان نمایش آیینی و سنتی تا معرفی نامزدهای بازی نامه نویسی
bltشهر فردا : زیباسازی شهر میراث جهانی با هنر فاخر یزد
bltحافظ نیوز : خبری خوش، برای روزهای ناخوش اوز
bltایرنا : اوز فارس، شهر خلاقی که حفظ سنت ها را در اندیشه دارد
bltایرنا : شبکه شهرهای خلاق و هنر؛ دروازه ای بزرگ برای شکوفایی اقتصاد فرهنگ و هنر
bltایرنا : گذر فرهنگی؛ هفته ای که گذشت
bltایرنا : برگزاری مجازی معرفی نخستین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر
bltسینما پرس : معاون امور هنری وزیر ارشاد: تعدد نهادهایی که سیاستگذاری و نظارت می کنند مانعی برای فعالیت های هنری است
bltرادیو گفتگو : اولویت های سرپرست جدید هنر های نمایشی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران
bltایرنا : گذرهای فرهنگی، فرصت شکوفایی هنرمندان است
bltهمشهری آنلاین : پهنه ای برای تجلی فرهنگ و هنر
bltآنا نیوز : تجلیل از برگزیدگان جشنواره هنر قرن استان فارس
bltخبرگزاری ایلنا : شیراز بدون حضور فرهنگ ورانش شهری مانند شهرهای دیگر است
bltایران آنلاین : قادر آشنا: نمایشنامه های منطبق با هویت و جغرافیای ایران اولویت نظام باشد
bltایرنا : نمایشنامه های منطبق با هویت و جغرافیای ایران اولویت نظام باشد
bltایرنا : چهارمین سمپوزیوم مجسمه سازی کرمان افتتاح شد
bltایسنا : «یزد آرزوها» بن مایه‎ای قوی برای جشنواره فیلم ساباط است
bltشبستان : 24 کاروان نوروزی در منطقه 5 به استقبال بهار رفتند
bltخبرگزاری خانه ملت : منتظری: صندوق حمایت از هنرمندان گره گشایی بخشی از مشکلات آنان می شود / نگاه ویژه برنامه هفتم توسعه به هنرهای نمایشی
bltتیتر یک : ریه های تئاتر به شدت درگیر کرونا است!/ روزهای سخت هنرمندان البرزی/ غفلتِ مسئولین و خواب یک ساله هنر نمایش ایران کوچک
bltایرنا : پوئم سمفونی و ویدئومپینگ شب نوروز در میدان آزادی اجرا می شود
bltمیزان : دومین مجموعه آثار «قلم روشن» رونمایی شد/معرفی طراحان نمایش «آمده بودیم اینجا بمیریم»
bltمیزان : انتشار فراخوان دومین جشنواره ملی نمایش خانه بوشهر/آغاز جشنواره تئاتر «نهال» شهرستان میاندوآب
bltخبرگزاری دفاع مقدس : آمادگی بنیاد رودکی برای خلق آثار هنری در حوزه دفاع مقدس
bltبرنا : رونمایی از 31 عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس در تالار وحدت
bltخبرگزاری بسیج : رونمایی از 31 کتاب دفاع مقدس
bltایرنا : رونمایی از 31 عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس
bltخبرگزاری ایلنا : 31 عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس در تالار وحدت رونمایی شد
bltفارس : رونمایی از 31 کتاب دفاع مقدس/ آمادگی بنیاد رودکی برای خلق آثار هنری در حوزه دفاع مقدس
bltخبرگزاری کتاب ایران : نویسندگان در حوزه هنرهای نمایشی نقش اثرگذاری در ترویج فرهنگ دفاع مقدس دارند
bltتسنیم : حضور آثار جشنواره تئاتر عروسکی مبارک در نرم افزار شاد/ جشنواره در غیبت وزیر ارشاد تمام شد
bltفرهنگ و هنر : اختتامیه جشنواره «نمایش عروسکی تهران – مبارک» برگزار شد/ معرفی برگزیدگان
bltسینما پرس : برگزاری اختتامیه جشنواره نمایش عروسکی «تهران مبارک»
bltصدا و سیما : پایان کار عروسک ها
bltخبرگزاری دانشجو : جشنواره «مبارک» به پایان راه رسید
bltپانا : کاشت نهال «مبارک» در اختتامیه جشنواره نمایش عروسکی
bltپانا : تجلیل از محمدحسن ابویی معلم مهریز برای ترویج عروسک مبارک
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.