مراقب نصب بدافزار در زمان دانلود تقویم سال 1400 باشید

مراقب نصب بدافزار در زمان دانلود تقویم سال 1400 باشید
تهران - ایرنا - پلیس در اعلام مهم ترین حوادث انتظامی 24 ساعت گذشته، به هموطنان هشدار داد تا در دانلود تقویم سال 1400 مراقب بدافزارها باشند.
مراقب نصب بدافزار در زمان دانلود تقویم سال 1400 باشید

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ امین یادگارنژاد رییس پلیس فتا استان کرمان گفت: برای جلوگیری از آلوده شدن سیستم کاربران در زمان دانلود تقویم 1400 حتما به سایت ها و آپ استورهای معتبر و معروف مراجعه کنید.

وی افزود: با نزدیک شدن به سال جدید بسیاری از افراد اقدام به دریافت اینترنتی تقویم آن سال می کنند غافل از اینکه سودجویان سایبری با ارسال بدافزارهای مخرب در زمان دانلود تقویم در پی عملی کردن اهداف مجرمانه خود هستند.

یادگار نژاد ادامه داد: این در صورتی است که مجرمان سایبری بیشتر بدافزارهای مخرب و جاسوسی خود را با تبلیغات گسترده در فضای مجازی به خصوص از طریق شبکه های اجتماعی منتشر می کنند.

وی بیان کرد: مجرمان سایبری پس از ورود به سیستم کاربران اقدام به سرقت اطلاعات شخصی و محرمانه کاربران کرده و با این کار زمینه تهدید، اخاذی، هتک حرمت و حیثیت را فراهم می کنند.

یادگارنژاد برای جلوگیری از نصب هر گونه بدافزار در هنگام دانلود تقویم 1400به کاربران توصیه کرد، منبع دانلود فایل ها در فضای مجازی بسیار مهم است و لازم است کاربران فایل های مورد نیاز خود را از مراجع رسمی و سایت ها و آپ استورهای معتبر دریافت کنند.

وی ادامه داد: به روز رسانی سیستم ها پس از نصب آنتی ویروس و فایروال بسیار مهم است و امنیت آن سیستم را تا حدود زیادی تضمین کند.

رییس پلیس فتا استان کرمان یادآورد شد: پلیس فتا به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و آنان می توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری و همچنین استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، لینک ثبت گزارش های مردمی با ما در میان بگذارند.

سرقت اطلاعات با ترفند بروزرسانی اپلیکیشن عدالت همراه قوه قضاییه

سرهنگ اکبر نصرتی رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی تاکید کرد: پیام های جعلی که در فضای مجازی به شهروندان در راستای به روز رسانی اپلیکیشن عدالت همراه ارسال می شود، فریبی برای به سرقت رفتن اطلاعات گوشی شهروندان است.

وی ادامه داد: اخیرا شاهد ارسال پیامک هایی با عنوان «به روزرسانی اپلیکیشن عدالت همراه» از سوی هکرها به شهروندان هستیم، در این پیام ها از شهروندان خواسته شده تا اپلیکیشن عدالت همراه خود را به روز کنند در غیر این صورت اپلیکیشن عدالت همراه آنها غیر فعال شده و دیگر خدماتی به آنها ارائه نمی دهد.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی ادامه داد: پیام هایی که از سوی مجرمان سایبری برای شهروندان از طریق فضای مجازی ارسال می شوند هدف آنها چیزی جزء سرقت اطلاعات گوشی نیست.

نصرتی ادامه داد: شهروندان، اصلا به این پیام ها توجه نکرده و به لینک های ارائه شده در این پیام ها مراجعه نکنند، زیرا احتمال آلودگی سیستم آنها به بدافزارهای مخرب، جاسوسی و جعلی وجود دارد و تمام اطلاعات گوشی اعم از پیامک ها، مخاطبین، عکس ها به سرقت خواهد رفت.

وی از هموطنان درخواست کرد، برای به روز رسانی اپلیکیشن عدالت همراه به وب سایت درگاه خدمات الکترونیک قضایی به آدرس اینترنتی https:‎//adliran.ir/‎ مراجعه کنند.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی به شهروندان توصیه کرد: در صورت ارسال هرگونه پیام در فضای مجازی با عنوان «به روز رسانی اپلیکیشن عدالت همراه» در راستای نصب و به روزرسانی از طریق لینک هایی که از شبکه های اجتماعی و سایت های نامعتبر برایتان ارسال می شود خودداری کنند.

نصرتی خاطر نشان کرد: هشدارهای پلیس فتا را جدی بگیرید و در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان های موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس https:‎//www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنید.

جلوگیری از برداشت غیرمجاز850 میلیون تومان

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی گفت: با اقدام به موقع و پیگیری های دقیق کارشناسان فتا کلاهبردارانی که قصد خالی نمودن حساب بانکی یکی از شهروندان را به مبلغ 850 میلیون تومان داشتند، ناکام ماندند.

سرهنگ محسن محمودی ادامه داد: در ساعت یک بامداد با مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا و برابر شکوائیه واصله از وی عنوان نمودند که از حساب بانکی شان مبلغ50 میلیون تومان برداشت غیر مجاز صورت گرفته است.

وی گفت: شاکی با بیان اینکه در حساب خود مبلغ 850 میلیون تومان موجودی دارد از پلیس فتا در خواست کمک می کند که از ادامه روند برداشت جلوگیری بعمل آورند.

محمودی با بیان اینکه پس از ثبت اظهارات شاکی پرونده اولیه تشکیل یافت گفت: تیم واکنش سریع پلیس فتا استان بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار دادند که با انجام تحقیقات و بررسی های فنی و دقیق ، عامل برداشت غیرمجاز مشخص شد.

وی افزود: در ادمه روند رسیدگی به پرونده دستورات قضایی لازم اخذ و حسابهای شناسایی شده بلافاصله در نیمه شب مسدود شد و خوشبختانه کلاهبرداران سایبری نتوانستند 800 میلیون تومان را از حساب شاکی برداشت کنند.

سرهنگ محسن محمودی گفت: پلیس فتا 24 ساعته در خدمت همشهریان عزیز بوده و در صورت وقوع جرایم در فضای مجازی به سرعت تحت پیگیری قرار گرفته و کسانی که سعی در مختل کردن امنیت کاربران فضای مجازی را داشته باشند به شدت با این گونه افراد در چهارچوب قانون برخورد خواهد شد و حتما مجرمان سایبری بدانند که خواب خوشی نخواهند داشت.

وی به عاملان برداشت های غیر مجاز هشدار داد و گفت: کسانی که با ایجاد صفحات جعلی و فیشینگ و یا سایر ترفندهای کلاهبرداری سعی کنند از همشهریان عزیز اقدام به کلاهبرداری نمایند پلیس فتا به سراغ آنان خواهد آمد و باید پاسخگوی اعمال خود باشند.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی به شهروندان و کاربران فضای مجازی توصیه کرد : حتما نکات امنیتی در خصوص رمزهای کارتهای بانکی را جدی گرفته و تحت هیچ شرایطی در اختیار دیگران نگذارند و در صورتی که با موارد مجرمانه و مشکوک مواجهه شدند مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir گزارش کنند.

جاساز 5 میلیارد ریال پارچه در جعبه کامیون

سرهنگ دوم سیدرحمان هاشمی جانشین فرمانده انتظامی شهرستان خرم بید استان فارس از توقیف یک دستگاه کامیون و کشف کالای قاچاق به ارزش پنج میلیارد ریال خبر داد.

وی افزود: ماموران انتظامی شهرستان خرم بید هنگام کنترل خودروهای عبوری در یکی از محورهای مواصلاتی، به یک دستگاه کامیون مشکوک و آن را متوقف کردند.

هاشمی ادامه داد: در بازرسی از این خودرو، 244 کیسه پارچه قاچاق و فاقد مدارک قانونی به وزن 17 تن که داخل جعبه کامیون جاسازی شده بود، کشف و در این خصوص یک متهم دستگیر شد.

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان خرم بید گفت: ارزش کالای قاچاق کشف شده برابر نظر کارشناسان، پنج میلیارد ریال برآورد شده است.

زمین خوار بندرعباس به مراجع قضائی معرفی شد

سردار غلامرضا جعفری فرمانده انتظامی استان هرمزگان از کشف یک هزار متر مربع زمین خواری به ارزش 10 میلیارد ریال در شهرستان بندر عباس خبر داد.

وی اظهار داشت: مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان در راستای طرح عملیاتی مبارزه با جرایم اقتصادی و در پی خبری مبنی بر اینکه فردی سود جو در روستای پاتل شهر تازیان این شهرستان اقدام به تصرف غیر قانونی اراضی ملی کرده است، موضوع در دستورکار مأموران این پلیس قرار گرفت.

جعفری افزود: با استعلام از منابع رسمی مشخص شد، یک هزار متر مربع اراضی ملی ازسوی متهم به صورت غیر قانونی تصرف شده است.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان با اشاره به اینکه با هماهنگی مراجع قضائی اراضی موصوف خلع ید شد، گفت :کارشناسان ارزش زمین های مورد نظر را 10میلیارد ریال برآورد کرده اند.

وی خاطر نشان کرد: مأموران با انجام اقدامات پلیسی یک متهم را در این رابطه دستگیر که پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

توقیف سوخت قاچاق در ایست بازرسی

رئیس پلیس امنیت اقتصادی سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان 31 هزار لیتر بنزین قاچاق خارج از چرخه قانونی توزیع کشف شد.

سرهنگ حسین علیزاده مقدم ادامه داد: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان حین کنترل خودروهای عبوری در ایست و بازرسی شهید صدوقی نصرت آباد به یک دستگاه کامیون کشنده مشکوک شدند.

وی افزود: مأموران پس از متوقف کردن خودرو در بازرسی از آن 31 هزار و 500 لیتر بنزین قاچاق و خارج از چرخه قانونی توزیع را کشف کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان سیستان وبلوچستان با بیان اینکه در این رابطه یک دستگاه خودرو توقیف و یک متخلف شناسایی و به مراجع قضائی معرفی شد، بر عزم پلیس استان در مقابله با قاچاق سوخت و فرآورده های نفتی تاکید کرد.


کلیدواژه های این خبر
گوشی های هوشمند   بروزرسانی   دانلود   تقویم   کرمان   آذربایجان غربی   پلیس فتا   بد افزار   هکرها   رئیس پلیس   سایبری   به روز رسانی   وب سایت   غیر فعال   سودجویان   اپلکیشن   هتک حرمت   اطلاعات شخصی   مخاطبین   آنتی ویروس   مجرمانه   رییس پلیس   هشدارهای پلیس   فایروال   حادثه   فضای مجازی   شبکه های اجتماعی   تبلیغات   آلودگی   کاربران   خدمات الکترونیک  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «ایرنا» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
کلاهبرداری با عنوان بروزرسانی اپلیکیشن شاد
دانا خبر
افتتاح پلیس 110 سایبری
آفتاب
کلاهبرداری با پیامک برنده شدن در قرعه کشی
گفتار نو
مراقب کلاه برداری با پیامک برنده شدن در قرعه کشی باشید
ایرنا
هنگام دانلود فایل ھای ویژه ماه محرم مراقب بدافزارها باشید
گفتار نو
هشدار؛ مراقب نرم افزارهای نذری یاب در ایام محرم باشید
خبرآنلاین
شکایت از داماد به اتهام قتل شوهر
تابناک
هشدار در خصوص دانلود همراه بانک از منابع نامعتبر
شعار سال
هشدار پلیس فتا پایتخت درباره کلاهبرداری با همراه بانک
ایران جیب
اجرای پویش مردمی خرید امن در استان مازندران
آریا
هشدار درباره دانلود همراه بانک از منابع نامعتبر
میزان
پلیس فتا کرمان نسبت به ارسال لینک های جعلی ویژه ماه محرم هشدار داد
ایرنا
هشدار رئیس پلیس فتا نسبت به دانلود همراه بانک از منابع نامعتبر
دنیای اقتصاد
هشدار رئیس پلیس فتا پایتخت در خصوص دانلود همراه بانک از منابع نامعتبر
خبرآنلاین
سودجویان در سایت جعلی دانلود اپیلیکیشن های بانکی کمین کرده اند
آنا نیوز
هشدار پلیس؛ مراقب دانلود همراه بانک ها باشید
برنا نیوز
کلاهبرداری از شهروندان با درج اپلیکیشن های جعلی همراه بانک
ایرنا
فریب تبلیغات سایت های قمار و شرط بندی آنلاین را نخورید
برنا نیوز
پیامک جعلی سامانه ثنا در کمین خالی کردن جیب مردم / پلیس هشدار داد
رکنا نت
اعترافات قاتل زنان تنها در صحنه جنایت
تابناک
هشدارها و توصیه های انتخاباتی پلیس فتا به مردم و نامزدها
انتخاب
پلیس فتا پیرامون کلاهبرداری های انتخاباتی در فضای سایبری هشدار داد
سیتنا
هشدار پلیس فتا نسبت به کلاهبرداری های انتخاباتی در فضای مجازی
ایران آنلاین
آب گل آلود بدافزار ها برای مجرمان سایبری
میزان
مخاطرات سرمایه گذاران ایرانی در بازار ارزهای دیجیتال چیست؟
ایران جیب
شکنندگی بازار رمزارز در بحبوحه کاهش نرخ ارز
اتاق خبر
مخاطرات سرمایه گذاران ایرانی در بازار ارزهای دیجیتال
پایداری ملی
چه خطراتی سرمایه گذاران ارز های دیجیتال را تهدید می کند؟
میزان
شکنندگی بازار رمزارز در بحبوحه کاهش نرخ ارز/ مخاطرات سرمایه گذاران ایرانی در بازار ارزهای دیجیتال چیست؟
حزب الله نیوز
دام کلاهبرداران در زمان ثبت نام اینترنتی مدارس
عصر ایران
بدافزارها، عاملی برای اخاذی از کاربران سایبری
ایرنا
بدافزار ها عاملی برای کلاهبرداری از کاربران سایبری
میزان
هشدار پلیس فتا؛ تقویم سال 1400 را از سایت های معتبر دانلود کنید
پانا
باج افزار ها و روش های رمزگشایی اطلاعات
خبرگزاری دفاع مقدس
عقد اینترنتی شگرد این مردان صیغه ای
رکنا نت
کلاهبرداری با پیام رسان واتساپ/ جولان مجرمان درفضای سایبری
ایران آنلاین
کلاهبرداری این بار با پیام رسان واتس آپ
ایرنا
جنایت سیاه مرد تعمیرکار در خانه زن تنها
تابناک
دام کلاهبرداران سایبری برای سرمایه گذاران در ارزهای دیجیتال
شفا آنلاین
کرونا میزان جرائم مجازی را افزایش داد/ آشنایی با شگردهای کلاهبرداری در فضای مجازی
تسنیم
اخبار مرتبط
bltدانا خبر : کلاهبرداری با عنوان بروزرسانی اپلیکیشن شاد
bltآفتاب : افتتاح پلیس 110 سایبری
bltگفتار نو : کلاهبرداری با پیامک برنده شدن در قرعه کشی
bltایرنا : مراقب کلاه برداری با پیامک برنده شدن در قرعه کشی باشید
bltگفتار نو : هنگام دانلود فایل ھای ویژه ماه محرم مراقب بدافزارها باشید
bltخبرآنلاین : هشدار؛ مراقب نرم افزارهای نذری یاب در ایام محرم باشید
bltتابناک : شکایت از داماد به اتهام قتل شوهر
bltشعار سال : هشدار در خصوص دانلود همراه بانک از منابع نامعتبر
bltایران جیب : هشدار پلیس فتا پایتخت درباره کلاهبرداری با همراه بانک
bltآریا : اجرای پویش مردمی خرید امن در استان مازندران
bltمیزان : هشدار درباره دانلود همراه بانک از منابع نامعتبر
bltایرنا : پلیس فتا کرمان نسبت به ارسال لینک های جعلی ویژه ماه محرم هشدار داد
bltدنیای اقتصاد : هشدار رئیس پلیس فتا نسبت به دانلود همراه بانک از منابع نامعتبر
bltخبرآنلاین : هشدار رئیس پلیس فتا پایتخت در خصوص دانلود همراه بانک از منابع نامعتبر
bltآنا نیوز : سودجویان در سایت جعلی دانلود اپیلیکیشن های بانکی کمین کرده اند
bltبرنا نیوز : هشدار پلیس؛ مراقب دانلود همراه بانک ها باشید
bltایرنا : کلاهبرداری از شهروندان با درج اپلیکیشن های جعلی همراه بانک
bltبرنا نیوز : فریب تبلیغات سایت های قمار و شرط بندی آنلاین را نخورید
bltرکنا نت : پیامک جعلی سامانه ثنا در کمین خالی کردن جیب مردم / پلیس هشدار داد
bltتابناک : اعترافات قاتل زنان تنها در صحنه جنایت
bltانتخاب : هشدارها و توصیه های انتخاباتی پلیس فتا به مردم و نامزدها
bltسیتنا : پلیس فتا پیرامون کلاهبرداری های انتخاباتی در فضای سایبری هشدار داد
bltایران آنلاین : هشدار پلیس فتا نسبت به کلاهبرداری های انتخاباتی در فضای مجازی
bltمیزان : آب گل آلود بدافزار ها برای مجرمان سایبری
bltایران جیب : مخاطرات سرمایه گذاران ایرانی در بازار ارزهای دیجیتال چیست؟
bltاتاق خبر : شکنندگی بازار رمزارز در بحبوحه کاهش نرخ ارز
bltپایداری ملی : مخاطرات سرمایه گذاران ایرانی در بازار ارزهای دیجیتال
bltمیزان : چه خطراتی سرمایه گذاران ارز های دیجیتال را تهدید می کند؟
bltحزب الله نیوز : شکنندگی بازار رمزارز در بحبوحه کاهش نرخ ارز/ مخاطرات سرمایه گذاران ایرانی در بازار ارزهای دیجیتال چیست؟
bltعصر ایران : دام کلاهبرداران در زمان ثبت نام اینترنتی مدارس
bltایرنا : بدافزارها، عاملی برای اخاذی از کاربران سایبری
bltمیزان : بدافزار ها عاملی برای کلاهبرداری از کاربران سایبری
bltپانا : هشدار پلیس فتا؛ تقویم سال 1400 را از سایت های معتبر دانلود کنید
bltخبرگزاری دفاع مقدس : باج افزار ها و روش های رمزگشایی اطلاعات
bltرکنا نت : عقد اینترنتی شگرد این مردان صیغه ای
bltایران آنلاین : کلاهبرداری با پیام رسان واتساپ/ جولان مجرمان درفضای سایبری
bltایرنا : کلاهبرداری این بار با پیام رسان واتس آپ
bltتابناک : جنایت سیاه مرد تعمیرکار در خانه زن تنها
bltشفا آنلاین : دام کلاهبرداران سایبری برای سرمایه گذاران در ارزهای دیجیتال
bltتسنیم : کرونا میزان جرائم مجازی را افزایش داد/ آشنایی با شگردهای کلاهبرداری در فضای مجازی
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.