همه کشورهای دخیل در ترور سپهبد شهید سلیمانی باید پاسخگو باشند/ ارتش رژیم بعثی 263 مرتبه شهرهای ایران را مورد حملات موشکی قرار داد

همه کشورهای دخیل در ترور سپهبد شهید سلیمانی باید پاسخگو باشند/ ارتش رژیم بعثی 263 مرتبه شهرهای ایران را مورد حملات موشکی قرار داد
رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: ارتش رژیم بعثی 263 مرتبه شهرهای ایران را مورد حملات موشکی قرار داد و در این مدت 433 فروند موشک را که هر کدام 1000 کیلو گرم تی ان تی حمل می کردند به 129 شهر ما شلیک کرد؛ ملت ایران 17 هزار و 717 نفر از شهروندان خود را در جنگ شهری از دست داد و حدود 60 هزار نفر در شهرها ...
همه کشورهای دخیل در ترور سپهبد شهید سلیمانی باید پاسخگو باشند/ ارتش رژیم بعثی 263 مرتبه شهرهای ایران را مورد حملات موشکی قرار داد

به گزارش برنا، به نقل از سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح امروز (سه شنبه) در همایش بین المللی مطالبات حقوقی بین المللی دفاع مقدس در سالن خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با اشاره به سکوت دستگاه ها و سازمان های بین المللی در قبال جنایات رژیم بعثی عراق گفت: امروز ضرورت دارد مردم جهان بدانند که ملت ایران در دوران دفاع مقدس تحت چه ظلم و ستمی از سوی متجاوزان قرار گرفتند و باید بدانند که چگونه افرادی که آن زمان مسئول و مدعی حقوق بین الملل بودند در خصوص جنایات رژیم بعث عراق سکوت پیشه کردند و با حمایت های خود از متجاوزان، دشمن را در اجرای جنایت هایش توانمندتر کردند.

وی ادامه داد: موضوع مطالبات حقوقی دفاع مقدس حقیقتاً موضوع فوق العاده مهمی است که در دستور کار پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس قرار گرفته است.

سرلشکر باقری اظهار کرد: دفاع مقدس یک دفاع مشروع و بدون شبهه و ابهام و عنوان صحیحی برای یک جنگ تحمیلی است که دشمنان نظام و انقلاب اسلامی بر ملت ایران تحمیل کردند؛ یک طرف این جنگ، ملت ایران بودند که بعد از تحمل قرون متمادی ظلم و ستم پادشاهان، انقلاب اسلامی را رقم زدند و شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» را سر دادند و با حوادثی در اوایل انقلاب مواجه شدند. ایران که بیش از 200 سال هیچ گونه تهاجمی در کارنامه خود نداشت در آن دوران از سوی عراق که مجری و مباشر یک نبرد تجاوزکارانه ذیل حکومت صدام و حزب ظالم بعث بود، مورد تهاجم قرار گفت و رژیم بعثی با حمایت 35 کشور، قدرت های بزرگ و اعضای شورای امنیت که حامی او بودند با ملت ایران وارد جنگ شد.

وی با اشاره به سکوت مرگبار شورای امنیت در برابر تجاوزهای رژیم بعث عراق علیه ایران گفت: سازمان بین الملل صلیب سرخ بارها تصدیق کرد و گزارش رسمی داد که رژیم بعث عراق بسیاری از اسیران جنگی ایرانی را ثبت نام نمی کند و اجازه نامه نگاری در خصوص آن ها را نمی دهد؛ همچنین تعدادی از اسیران جنگی ایرانی را در میدان تیرباران و تعدادی از مجروحان ایرانی را هم در میدان جنگ رها کرده اند. آن ها اسیران ایرانی را از سقف آویزان و از خدمات بهداشتی و درمانی نیز محروم کرده اند.

سرلشکر باقری با بیان اینکه طبق کنوانسیون های بین المللی، نگه داری و استفاده از سلاح های شیمیایی ممنوع است، اظهار کرد: با اتمام تجاوزگری رژیم بعث عراق در طول جنگ تحمیلی علیه ایران، نقض تمامیت ارضی و استقلال جمهوری اسلامی مورد سکوت و از طرف دیگر مورد حمایت سازمان ملل و قدرت های جهانی قرار گرفت.

وی یادآور شد: سازمان ملل از اول مهر 1359 تا زمان صدور «قطعنامه 598» جمعاً هشت قطعنامه و 13 بیانیه صادر کرد که در تمامی این ها بدون ذکر اینکه یک طرف متجاوز است، بدون اینکه او را متعهد به پاسخ گویی کنند و بدون اینکه به تمامیت ارضی و استقلال ایران احترام بگذارند، با کلمات کلی و مبهم حرف از خاتمه درگیری و بازگشت به مرزهای بین المللی می زند.

سردار با اشاره به قطعنامه های متعددی که از زمان آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران صادر شد، افزود: در بعضی از موارد نیز در مقابله با شناورهای نظامی توصیه هایی داشتند و در نهایت به قطعنامه 598 رسیدند که تا حدودی نسبت به قطعنامه های قبلی رجحان و برتری داشت. مهم تر اینکه همه این قطعنامه ها درست در مقطعی اتفاق افتاده است که رزمندگان اسلام در جبهه های حق علیه باطل، پیروزی چشمگیری به دست می آوردند.

سرلشکر باقری درباره علل تهاجم و برتری طلبی صدام و آغاز یک جنگ تمام عیار علیه ملت ایران گفت: ایران اسلامی پس از پیروزی انقلاب مشغول رسیدگی به محرومان و تثبیت انقلاب نوپای خود و سر و سامان دادن به اوضاع بود و هیچ گونه ادعای ارضی و مرزی را نسبت به عراق و یا دیگر همسایگانش نداشت و اکنون نیز ندارد.در این برهه صدام که از معاهده حُسن همجواری 1975 احساس حقارت می کرد، هنگامی که اندکی بی ثباتی در ایران مشاهده و احساس کرد که ارتش و نیروهای مسلح ایران قدرت مقابله با او را ندارند، در مقابل رسانه های جهانی یک معاهده بین المللی را پاره کرد و با یک یادداشت دو خطی به سفارت ما، از این معاهده اعلام خروج کرد در حالی که این اقدام، با روند قواعد خروج از یک معاهده بین المللی مغایرت داشت.

وی ادامه داد: صدام ارتش خود را طی دو سال شکل گیری انقلاب اسلامی در حد 30 درصد توسعه داده بود و با چراغ سبزهای متعددی از سوی آمریکایی ها، شوروی سابق و اروپایی ها جهت حمله به ایران مواجه شده بود؛ او احساس می کرد آن چنان قدرتمند است که می تواند ظرف یک هفته نبردِ نه چندان سخت، نظام اسلامی را سرنگون و یا خوزستان را تصرف کند و یا اینکه اروندرود را به خاک خود ضمیمه کند.صدام با تجهیز ارتش خود احساس برتری کرده بود و فکر می کرد که می تواند در چند روز بخشی از سرزمین ما را اشغال می کند، اما وقتی دید توان آن را ندارد، دست به انواع جنایات زد.

سردار باقری خروج صدام از معاهدات بین المللی را یکی از اقدامات خلاف قانون رژیم بعثی عراق عنوان کرد و گفت: صدامیان برخلاف قوانین و مقررات بین المللی، تمامیت ارضی کشور ما را نقض کرده و وارد کشور ما شدند، مسئولیت جنگ و استفاده از زور و سلاح های نامتعارف برعهده صدام است، اما سازمان ملل در برابر این نقض حقوق سکوت کرد.

وی با اشاره به جنایات وحشیانه رژیم بعثی عراق در مواجهه با ملت ایران بیان کرد: صدام 4762 بار به غیرنظامیان ایران حمله کرد و با موشک های دوربرد، مردم ایران را در شهرها مورد حمله قرار داد. 582 حمله شیمیایی به مناطق مسکونی از دیگر اقدامات جنایتکارانه صدامیان در دوران دفاع مقدس بود که بیش از 100 هزار مصدوم شیمیایی را به ملت ایران تحمیل کرد. همه می دانند که بنابر معاهدات بین المللی، بکارگیری این سلاح ها ممنون است، اما چه کسانی این سلاح را در اختیار صدام گذاشتند؟ همان کشورهای اروپایی که مشوق صدام بودند، این سلاح های نامتعارف را به او دادند.

وی اظهار کرد: دولت صدام با اسرا نیز رفتاری غیرقابل تحمل و برخلاف قوانین و مقررات بین المللی داشت و حتی به مردم عراق هم رحم نکرده است. صدام با حملات شیمیایی به حلبچه و دیگر مناطق عراق ده ها هزار نفر را به شهادت رساند؛ او 780 روستا در عراق و 40 هزار خانه را در کرکوک تخریب کرد.

سردار باقری با اشاره به مأموریت های اطلاعاتی خود در خاک عراق گفت: من در عراق روستاها و خانه هایی را دیده بودم که با خاک یکسان شده بود؛ همچنین مطلع شدم که صدام تعداد زیادی از مردم را اعدام کرده است. در کنار این موارد، صدام به هواپیماها، نفتکش ها و کشتی های غیرنظامی نیز حمله می کرد و این جنایات در برابر چشم سازمان ملل و دولت های به ظاهر مدافع حقوق بشر انجام شده است.در تمامی قطعنامه های سازمان ملل که در حین جنگ تحمیلی صادر شد، هیچ گاه از صدام به عنوان متجاوز یاد نشد.

وی ادامه داد: تجاوز به ایران نقض تمامیت ارضی و استقلال یک کشور بر خلاف منشور ملل متحد بود که لازم است یادآوری کنم پس از گذشت 11 سال در آذر 1370 دبیرکل سازمان ملل در یک اقدام فوق العاده دیرهنگام بعد از اتمام چندین ساله جنگ بالاخره عراق را به عنوان کشور متجاوز اعلام کرد در حالی که این اتفاق باید در یک هفته نخست آغاز جنگ محقق می شد، اما در همان سال نسبت به تنبیه متجاوز در سازمان ملل و مجامع بین المللی سکوت شد که این نشان از نقض تمامیت ارضی و استقلال جمهوری اسلامی توسط رژیم بعثی دارد که مورد سکوت و حتی در مقاطعی مورد حمایت سازمان ملل قرار گرفت.

وی افزود: ارتش رژیم بعثی 263 مرتبه شهرهای ایران را مورد حملات موشکی قرار داد و در این مدت 433 فروند موشک را که هر کدام 1000 کیلو گرم تی ان تی حمل می کردند به 129 شهر ما شلیک کرد؛ ملت ایران 17 هزار و 717 نفر از شهروندان خود را در جنگ شهری از دست داد و حدود 60 هزار نفر در شهرها زخمی شدند در حالی که در منشور ملل متحد تهاجم به غیرنظامیان را ممنوع اعلام کرده است.

سرلشکر باقری گفت: مرحوم هاشمی رفسنجانی در اوایل دهه 70 به پادشاه وقت عربستان اعتراض کرد که شما 25 میلیارد دلار به صدام کمک کردید و انها با وقاحت پاسخ دادند شما اشتباه می کنید ما 35 میلیارد دلار به صدام کمک کرده ایم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهم ترین خباثت های مجامع بین المللی در قبال ترور ناجوانمردانه شهید سلیمانی و شهید ابو مهدی المهندس در سال گذشته است؛ سردار سلیمانی که به عنوان یک مهمان خارجی و به دعوت نخست وزیر عراق با هواپیمای غیر نظامی در کشور عراق حضور یافته است را با هیئت همراهش با موشکی که تجهیزات زرهی را با آن مورد اصابت قرار می دهند به شهادت رساندند؛ این بمب تا 30 سانتی متر در فولاد نفوذ می کند و دشمن با چنین جنایتی عزیزان ما را تکه تکه کرد؛ این اقدام جنایتکارانه نقض احترام به تمامیت ارضی کشور عراق است و با حقوق دیپلماتیک مغایرت دارد این اقدام مطابق با کنوانسیون پیشگیری و مجازات جرایم ارتکابی علیه اشخاص حمایت شده بین المللی مصوب 1973 قطعاً یک جنایت و تروریسم دولتی محسوب می شود.

سردار باقری افزود: آمریکا رسما اعلام کرده است که با کمک پایگاه هایش در قطر، عربستان، امارات، بحرین و کمک اطلاعاتی که این پایگاه ها در اختیارش قرار دادند این جنایت تروریستی را انجام داده و همچنین هواپیماهایی از پایگاه های نظامی کویت، اردن و عراق جهت انجام این اقدام تروریستی بلند شدند همه این کشورها باید پاسخگو باشند؛ ما به تک تک این کشورها اسناد ارائه کردیم تا نتوانند سهم شان را در این جنایت کتمان کنند.

سرلشکر باقری بیان کرد: آمریکا در مرحله اول اینگونه موضع گیری کرد که من دفاع پیش دستانه کردم چرا که سردار سلیمانی برنامه ریزی کرده بود تا حملات سنگینی را به قوای آمریکایی در عراق انجام دهد اما هنگامی که همه دنیا گفتند که باید سند ارائه کنید آنان نتوانستند برای این ادعای واهی سند ارائه دهند و بلافاصله یک هفته بعد حرف دیگری زدند و اعلام کردند که این جنایت در پاسخ به تهاجمات مداوم سردار سلیمانی و جمهوری اسلامی ایران به نیروهای آمریکایی بوده است که در این رابطه هم نیز نتوانستند سندی ارائه دهند و لذا این یک جنایت آشکار و تروریسم قطعی دولتی است که باید مورد مطالبه قرار گیرد و عوامل آن محاکمه و مجازات شوند. بنده از قوه قضاییه عراق که این کار را با جدیت آغاز کرده تشکر می کنم و از قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران که بود در هماهنگی با عراق این موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری می کند قدردانی می نمایم.

وی در پایان سخنانش گفت: امروز ملت عراق در کنار ملت ایران سوریه و لبنان و دیگر کشورهای محور مقاومت آزاد هستند و دست در دست یکدیگر با استکبار جهانی و تجاوزگری صهیونیست ها می جنگند و از خود دفاع می کنند.


کلیدواژه های این خبر
عراق   نظامی   متجاوز   پژوهشگاه   قطعنامه   نیروهای مسلح   نامه نگاری   متجاوزان   کنوانسیون   مبهم   خلیج   هشت سال دفاع مقدس   تمامیت ارضی   تیرباران   رزمندگان اسلام   اسیران جنگی   میدان جنگ   جنایت   انقلاب اسلامی   بین الملل   سازمان ملل متحد   اعضای شورا   بهداشتی و درمانی   استقلال ایران   موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس   سازمان های بین المللی   سلاح های شیمیایی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «برنا نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
هیروشیمای یمن؛ گزارش مستند از جنایات ائتلاف سعودی - آمریکایی
بولتن نیوز
گزارش مستند از جنایات ائتلاف سعودی-آمریکایی
مشرق نیوز
به دنبال ریاست جمهوری نیستیم
راه امروز
سخنگوی سپاه: سپاه و نیرو های مسلح به دنبال ریاست جمهوری نیستند
عصر ایران
سردار رمضان شریف: سپاه به دنبال ریاست جمهوری نیست
الف
سپاه و نیرو های مسلح به دنبال ریاست جمهوری نیستند
شبستان
اعلام موضع سخنگوی سپاه در مورد ورود نظامیان به انتخابات: نیرو های مسلح به دنبال ریاست جمهوری نیستند
سایت جماران
رزمندگان دفاع مقدس با بصیرت شهادت را انتخاب کردند
خبرگزاری دفاع مقدس
رزمندگان اسلام آگاهانه شهادت را انتخاب کردند
خبرگزاری بسیج
نقش زنان در شکست فشار حداکثری امریکا
نامه نیوز
جهانگیری: زنان در شکست سیاست فشار حداکثری آمریکا نقش اساسی داشتند
انتخاب
اگر به آینده کشور فکر می کنیم راهی جز زنده نگه داشتن یاد شهدا نداریم
مرور نیوز
آمریکا زندگی اقشار آسیب پذیر ایران را هدف گرفته است
خبرگزاری موج
همه در جنگی که صدام حسین علیه کشورمان برپا کرد دارای نفع بودند
برنا نیوز
فرهنگ ایثار و شهادت موجب سربلندی ایران و حفظ و استمرار نظام جمهوری اسلامی شده است
پایگگاه اطلاع رسانی دولت
شهید سلیمانی با بمب زرهی ترور شد
مثلث
ظریف: دست دوستی ما برای همسایگان دراز است
ایران آنلاین
روایت حقانیت یک ملت در جنگ 8 ساله
جوان آنلاین
سرلشکر باقری: همه کشورهای دخیل در ترور شهیدسلیمانی باید پاسخگو باشند
پانا
سرلشکر باقری : آمریکا و اروپا شریک جنایات صدام هستند
شبکه الکوثر
برخلاف فشار های بین المللی، ایران قدرتمند شده است
رسانیوز
همه کشور های دخیل در ترور شهید سلیمانی باید پاسخگو باشند
صدا و سیما
آمریکایی ها با سرشکستی از منطقه خارج خواهند شد/ایران حافظ صلح در غرب آسیا خواهد بود
راه دانا
در حمله صدام به ایران قواعد و قوانین آمره حقوق بین الملل مورد نقض قرار گرفت/ اقدامات عراق در همه مقررات بین المللی محکوم است
خبر داغ
ماموریت قالیباف برای پیگیری حل اختلاف دولت و مجلس/تاکید بر مطالبه حقوقی و بین المللی از عاملان ترور شهید سلیمانی
شبستان
ظریف: در حال بررسی پیشنهاد برگزاری نشست غیررسمی با حضور آمریکا هستیم
پانا
ظریف: صدام سوگلی غربی ها بود
مثلث
سرلشکر صفوی: با خروج نیروهای تروریستی آمریکا از منطقه، ایران حافظ صلح در غرب آسیا خواهد بود
تسنیم
واکنش مشاور عالی رهبری به خروج آمریکا از منطقه
مثلث
آمریکایی های باید درخصوص ترور حاج قاسم پاسخگو باشند
صدا و سیما
سرلشکر باقری: سازمان ملل هیچ گاه صدام را متجاوز اعلام نکرد
فرارو
آمریکایی های باید در خصوص شهادت شهید حاج قاسم و ابومهدی المهندس پاسخگو باشند
خبرگزاری دفاع مقدس
سردار سلیمانی با کدام بمب به شهادت رسید؟
خبر خودرو
مسئولیت جنگ و استفاده از زور و سلاح شیمیایی برعهده صدام است
شبستان
سرلشکر باقری: سردار سلیمانی را با بمبی ترور کردند که برای تجهیزات زرهی به کار می رفت/ این بمب تا 30 سانتی متر در فولاد فرو می رفت
نواندیش
قطعنامه 598 نسبت به قطعنامه های قبلی برتری داشت
شهدای ایران
مشاور عالی رهبر انقلاب به آمریکایی ها: با با سرشکستگی از منطقه خارج خواهید شد
دنیای اقتصاد
سرلشکر باقری: سردار سلیمانی حامل پیام ایران به عربستان بود
آفتاب
رئیسی: جامعه تحریف نمی خواهد دانشجو و طلبه ما جایگاهی در حوزه دفاع مقدس پیدا کند
خبرگزاری دانشجو
تاکید بر مطالبه حقوقی و بین المللی از عاملان ترور شهید سلیمانی
شبستان
اخبار مرتبط
bltبولتن نیوز : هیروشیمای یمن؛ گزارش مستند از جنایات ائتلاف سعودی - آمریکایی
bltمشرق نیوز : گزارش مستند از جنایات ائتلاف سعودی-آمریکایی
bltراه امروز : به دنبال ریاست جمهوری نیستیم
bltعصر ایران : سخنگوی سپاه: سپاه و نیرو های مسلح به دنبال ریاست جمهوری نیستند
bltالف : سردار رمضان شریف: سپاه به دنبال ریاست جمهوری نیست
bltشبستان : سپاه و نیرو های مسلح به دنبال ریاست جمهوری نیستند
bltسایت جماران : اعلام موضع سخنگوی سپاه در مورد ورود نظامیان به انتخابات: نیرو های مسلح به دنبال ریاست جمهوری نیستند
bltخبرگزاری دفاع مقدس : رزمندگان دفاع مقدس با بصیرت شهادت را انتخاب کردند
bltخبرگزاری بسیج : رزمندگان اسلام آگاهانه شهادت را انتخاب کردند
bltنامه نیوز : نقش زنان در شکست فشار حداکثری امریکا
bltانتخاب : جهانگیری: زنان در شکست سیاست فشار حداکثری آمریکا نقش اساسی داشتند
bltمرور نیوز : اگر به آینده کشور فکر می کنیم راهی جز زنده نگه داشتن یاد شهدا نداریم
bltخبرگزاری موج : آمریکا زندگی اقشار آسیب پذیر ایران را هدف گرفته است
bltبرنا نیوز : همه در جنگی که صدام حسین علیه کشورمان برپا کرد دارای نفع بودند
bltپایگگاه اطلاع رسانی دولت : فرهنگ ایثار و شهادت موجب سربلندی ایران و حفظ و استمرار نظام جمهوری اسلامی شده است
bltمثلث : شهید سلیمانی با بمب زرهی ترور شد
bltایران آنلاین : ظریف: دست دوستی ما برای همسایگان دراز است
bltجوان آنلاین : روایت حقانیت یک ملت در جنگ 8 ساله
bltپانا : سرلشکر باقری: همه کشورهای دخیل در ترور شهیدسلیمانی باید پاسخگو باشند
bltشبکه الکوثر : سرلشکر باقری : آمریکا و اروپا شریک جنایات صدام هستند
bltرسانیوز : برخلاف فشار های بین المللی، ایران قدرتمند شده است
bltصدا و سیما : همه کشور های دخیل در ترور شهید سلیمانی باید پاسخگو باشند
bltراه دانا : آمریکایی ها با سرشکستی از منطقه خارج خواهند شد/ایران حافظ صلح در غرب آسیا خواهد بود
bltخبر داغ : در حمله صدام به ایران قواعد و قوانین آمره حقوق بین الملل مورد نقض قرار گرفت/ اقدامات عراق در همه مقررات بین المللی محکوم است
bltشبستان : ماموریت قالیباف برای پیگیری حل اختلاف دولت و مجلس/تاکید بر مطالبه حقوقی و بین المللی از عاملان ترور شهید سلیمانی
bltپانا : ظریف: در حال بررسی پیشنهاد برگزاری نشست غیررسمی با حضور آمریکا هستیم
bltمثلث : ظریف: صدام سوگلی غربی ها بود
bltتسنیم : سرلشکر صفوی: با خروج نیروهای تروریستی آمریکا از منطقه، ایران حافظ صلح در غرب آسیا خواهد بود
bltمثلث : واکنش مشاور عالی رهبری به خروج آمریکا از منطقه
bltصدا و سیما : آمریکایی های باید درخصوص ترور حاج قاسم پاسخگو باشند
bltفرارو : سرلشکر باقری: سازمان ملل هیچ گاه صدام را متجاوز اعلام نکرد
bltخبرگزاری دفاع مقدس : آمریکایی های باید در خصوص شهادت شهید حاج قاسم و ابومهدی المهندس پاسخگو باشند
bltخبر خودرو : سردار سلیمانی با کدام بمب به شهادت رسید؟
bltشبستان : مسئولیت جنگ و استفاده از زور و سلاح شیمیایی برعهده صدام است
bltنواندیش : سرلشکر باقری: سردار سلیمانی را با بمبی ترور کردند که برای تجهیزات زرهی به کار می رفت/ این بمب تا 30 سانتی متر در فولاد فرو می رفت
bltشهدای ایران : قطعنامه 598 نسبت به قطعنامه های قبلی برتری داشت
bltدنیای اقتصاد : مشاور عالی رهبر انقلاب به آمریکایی ها: با با سرشکستگی از منطقه خارج خواهید شد
bltآفتاب : سرلشکر باقری: سردار سلیمانی حامل پیام ایران به عربستان بود
bltخبرگزاری دانشجو : رئیسی: جامعه تحریف نمی خواهد دانشجو و طلبه ما جایگاهی در حوزه دفاع مقدس پیدا کند
bltشبستان : تاکید بر مطالبه حقوقی و بین المللی از عاملان ترور شهید سلیمانی
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.