مخبر - 1397/12/24 - آیا خاک هرمز صادر می شود؟

آیا خاک هرمز صادر می شود؟
بخشدار هرمز گفت:حتی یک گرم از خاک سرخ معدن هرمز، صادر نمی شود و هیچ برداشتی برای فروش انجام نمی شود.
آیا خاک هرمز صادر می شود؟

آیا خاک هرمز صادر می شود؟ به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، سید مجدالدین حسینی درباره محدودیت هایی که در تعطیلات نوروز 98 برای برپا کردن چادر های مسافرتی در جزیره هرمز، همانند قشم و کیش اعمال خواهد شد، توضیح داد: بعضی از نقاط جزیره هرمز صعب العبور و راه دسترسی به آن فقط از طریق دریا امکان پذیر است، با این وجود گروه هایی از مسافران در این مناطق اسکان می کنند، این در حالی است که در تعطیلات بهمن ماه، بارندگی و طوفان باعث گرفتاری آن ها در این بخش کوهستانی جزیره شد و ما با کمک نیرو های دریابانی و کلوپ غواصی موفق شدیم 57 مسافر گرفتار در این منطقه را نجات دهیم، برای همین شب مانی در این بخش از جزیره ممنوع شده است.

او اضافه کرد: ما به همه مسافران هرمز که قصد برپا کردن کمپ دارند، توصیه می کنیم فقط در چهار محدوده تعیین شده ی این جزیره اقامت کنند، چون چادر زدن در بخش های دیگر جزیره ممنوع است و در صورت مشاهده ناچاریم چادر های مسافرتی را که در خارج از این مناطق برپا شده است جمع کنیم. این اقدام فقط برای حفظ امنیت و سامان دهی مسافران و همچنین خدمات رسانی بهتر به آن ها انجام می شود. بیشتر مناطق کوهستانی هرمز دسترسی به آنتن تلفن همراه ندارد و در صورت بروز مشکل یقیناً دریافت کمک و کمک رسانی دشوار می شود.

سفر گردشگران به هرمز 180 درصد بیشتر شده بخشدار هرمز با بیان این که سفر گردشگران و مسافران به این جزیره در مقایسه با سال 96 حدود 180 درصد رشد داشته است، افزود: پیش بینی شده است در تعطیلات نوروز 98 روزانه جمعیتی بالغ بر شش تا هفت هزار نفر به جزیره هرمز سفر کنند.

حسینی سپس درباره آماده سازی این جزیره گردشگری برای نوروز، گفت: در پنج روز تعطیلی بهمن ماه 28 هزار نفر به این جزیره سفر کردند، درحالی که جمعیت ساکن در هرمز نزدیک به شش هزار نفر است. فقط در 18 بهمن ماه 8 هزار و 361 نفر به جزیره هرمز سفر کردند که 1.8 برابر جمعیت جزیره بود. این رکود بزرگی برای هرمز محسوب می شود که شاید کمتر شهری تجربه آن را داشته باشد. با وجود این، هیچ کمبودی نه در اسکان و نه در تأمین مواد غذایی نداشتیم و ورود و خروج مسافران هم به خوبی مدیریت شد، فقط مقداری در سامانه حمل و نقل با توجه به شرایط جوی دریا، مشکلاتی ایجاد شد که این تدبیر اندیشیده شده تا در تعطیلات نوروز مشکلات حمل و نقل دریایی کمتر شود.

او با بیان این که میانگین اقامت مسافران در جزیره هرمز یک شب و دو روز است، افزود: برای پوشش جمعت مسافر پیش بینی شده 70 بومگردی تجهیز و آماده شده و یک هتل سه ستاره با ظرفیت اسکان 6 نفر در فاز اول و 90 نفر در فاز دوم بهره برداری، پیش از تعطیلات به مجموعه های اقامتی این جزیره اضافه می شود. علاوه بر این در دو بوستان جزیره و دو محدوده ساحلی هرمز، فضایی برای اسکان و برپا کردن کمپ های مسافرتی آماده شده است که امکان اسکان نزدیک به 800 نفر را دارد. همچنین 100 تخته چادر هلال احمر هر کدام به ظرفیت 16 نفر برای مواقع اضطراری تهیه شده و ستاد اسکان به همراه سه مدرسه و سالن های ورزشی در جزیره نیز برای استقرار مسافران آماده شده اند.

وی درباره سامان دهی مسافری که خارج از ظرفیت تحمل به این جزیره سفر می کند، گفت: در تعطیلات بهمن ماه با آن که تعداد مسافران دوبرابر جمعیت ساکن بود، هیچ مشکلی پیش نیامد، هرمز طرح جامع توسعه پایدار دارد که با درنظر گرفتن همه اصول درحال اجرا است. علاوه بر این برای آموزش و توانمندسازی بومی ها با همراهی بنیاد برکت، کلاس های آموزش اجتماعی، صنایع دستی و راهنمای گردشگری درحال برگزاری است. در کنار آن کمیته امداد با دفتر امام جمعه بندرعباس هماهنگ کرده است که برای مردم و راهنما های گردشگری ساکن در این منطقه کلاس های آموزش زبان انگلیسی برگزار کند. محیط زیست نیز در اجرای همه برنامه های گردشگری همراه است.

بخشدار هرمز با بیان این که تردد شناور ها به این جزیره در نوروز محدودیت خاصی ندارد، توضیح داد: برنامه حرکت شناور ها طبق روال انجام می شود، حرکت این شناور ها از سمت بندرعباس به این جزیره از 6:30 صبح آغاز می شود تا 9:30 شب ادامه دارد و برعکس از هرمز به بندرعباس تا 7 شب این شناور ها در حرکت اند، هرچند سعی شده بازه فعالیت آن ها برای نوروز بیشتر شود. از جزیره قشم نیز جابه جایی مسافران در دو سرویس صبح و عصر انجام می شود.

یک گرم از خاک معدن سرخ صادر نمی شود حسینی درباره سامان دهی فروش خاک در تعطیلات نوروز با توجه به حجم مسافری که پیش بینی می شود به این جزیره سفر کند، با تاکید بر این که حتی یک گرم از خاک سرخ معدن هرمز، صادر نمی شود و هیچ برداشتی برای فروش انجام نمی شود، افزود: خاک هایی که به عنوان هنر و صنایع دستی این جزیره در حال فروش است در حجمی نیست که آسیب برساند. یقیناً اگر بتوان جامعه محلی را توانمند کرد می توان این بخش را ساماندهی کرد.

وی به انتزاع جزیره هرمز از قشم و الحاق به بندرعباس اشاره کرد و افزود: این طرح چند سال است به خواسته مردم ساکن در این جزیره پیگیری می شود که خوشبختانه در کمتر از چهار ماه پس از سفر استاندار هرمزگان به این جزیره، به نتیجه رسید و نخستین جلسه شورای اداری بندرعباس با حضور فرماندار این شهر در هرمز برگزار شد که توجه این مسؤولان جای قدردانی دارد.

او اضافه کرد: جزیره هرمز از نظر اداری و بعد مسافت به بندرعباس نزدیک تر از قشم است، تمام فعالیت های اداری این جزیره حتی مسائل مربوط به آب و برق هم در بندرعباس پیگیری می شود.

وی با تاکید بر این که توسعه جزیره هرمز بر محور گردشگری تعریف شده است، اظهار کرد: اقتصاد این جزیره در حال حاضر از طریق گردشگری در چرخش است که تقویت آن را با توجه به نظر استاندار هرمزگان پی گیری می کنیم. امیدواریم این انتزاع و الحاق در توانمندسازی بومیان جزیره در امور گردشگری و توسعه عمران مؤثر باشد.

بخشدار این جزیره درباره طرحی که سال ها پیش درباره تبدیل هرمز به منطقه آزاد اقتصادی همچون قشم مطرح شد، گفت: بر اساس آن طرح قرار بود 50 درصد از جزیره زیر نظر منطقه آزاد قشم مدیریت شود که با توجه به رویکرد گردشگری هرمز، نظر و پیگیر مسؤولان استان، طرح دیگری برای این جزیره پیگیری و اجرا شد. جزیره هرمز پس از انتزاع می تواند به منطقه آزاد گردشگری ایران تبدیل شود.

حسینی از معرفی نماینده میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به جزیره هرمز خبر داد، درحالی که سال ها از حضور مسؤولی مرتبط با این حوزه ها در جزیره محروم بود و در ادامه گفت: ما در حال ایجاد چارت اداری جدید در هرمز و فعال سازی اتاق اصناف، هلال احمر و دیگر بخش های اداری هستیم. دولت توجه ویژه ای به توانمندسازی هرمز دارد و ما امیدواریم اقداماتی که در راستای توسعه این جزیره آغاز شده است را کامل و درست بتوانیم انجام دهیم، یقیناً در این مسیر توجه و نگاه همراه استاندار کمک خواهد کرد.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/

بخشدار هرمز :یک گرم از خاک معدن سرخ صادر نمی شود

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
تلفن همراه   حمل و نقل   هلال احمر   قشم   طوفان   گردشگران   گردشگری   صنایع دستی   بارندگی   بخشدار   خاک سرخ   جزیره هرمز   مسافرتی   بنیاد برکت   توسعه پایدار   شرایط جوی   هرمز   گردشگران و مسافران   کوهستانی   عید نوروز   مواد غذایی   خدمات رسانی   کیش   جمعیت   مسافر   باشگاه خبرنگاران جوان   هتل   بهمن   تعطیلات نوروز   صادر   صورت   حمل و نقل دریایی   بومگردی   فضایی   مناطق کوهستانی  
اخبار مرتبط
65 مدرسه در دزفول آماده پذیرش مسافران نوروزی هستند
اخبار اقتصاد ایران
اجرای 520 برنامه آیینی نوروز در همدان
فارس
دروازه ورودی جزیره کیش قربانگاه مسافران /آبنمای بندر چارک با کمترین بارندگی زیر آب می رود
راه دانا
سرمایه کیش، مسافرانی هستند که با رویکرد گردشگری به جزیره سفر می کنند
خبر داغ
نوشهرآمادگی اسکان 150هزار گردشگر را در تعطیلات نوروز دارد
سایت جماران
178 واحد اقامتی آماده میزبانی از مسافران نوروزی در خراسان شمالی / پیش بینی 150 مدرسه جهت اسکان فرهنگیان
راه دانا
3000 واحد اقامتی غیرمجاز؛ کمک حال گردشگری یزد
ایسنا
یک بهار بی نظیر در گواب خوسف
ایسنا
سیاهکل آماده و پذیرای میهمانان نوروزی است
سایت جماران
دریا: چرا کمپ ها در هرمز جمع می شود؟
سایت جماران
آمادگی کرمانشاه برای میزبانی از مسافران نوروزی
راه دانا
سهم اشتغال گردشگری در کرمانشاه 8 درصد است/ نوروز 98 متفاوت تر از سال های گذشته خواهد بود
فارس
کرمان مهیای پذیرایی از مسافران نوروزی
اخبار اقتصاد ایران
سفر ارزان در تهران کلید خورد
همشهری آنلاین
ستاد تسهیل سفرهای دریایی نوروزی در بندرعباس آغاز به کار کرد
فصل اقتصاد
مانور خدمات رسانی دستگاههای اجرایی به مسافران نوروزی+ فیلم
صدا و سیما
"سفر ارزان" در تهران کلید خورد
تدبیر و امید
«سفر ارزان» در تهران کلید خورد
پارس نیوز
49 پایگاه اطلاع رسانی گردشگران در استان سمنان برپا می شود
ایرنا
جزیره هرمز از زیر سایه فقر و محرومیت خارج شد
آنا نیوز
سفر ارزان در تهران
پول نیوز
آمادگی 16 بندر برای میزبانی از مسافر نوروزی
مهر نیوز
480 پایگاه به مسافران نوروزی چهارمحال وبختیاری خدمات رسانی می کنند
سایت جماران
نشاط اجتماعی اولویت خدمات گردشگری گیلان است
سایت جماران
مسئولان گناوه درتکاپوی نوروز 98
سایت جماران
چرا کمپ ها در هرمز جمع می شود؟ / ادامه ممنوعیت چادر مسافرتی
تابش کوثر
چرا کمپ ها در هرمز جمع می شود؟
تدبیر و امید
مسافران جزیره هرمز بخوانند/ نجات 57 توریست گرفتار در بخش کوهستانی جزیره
سایت جماران
هتل سه ستاره جزیره هرمز با حضور وزیر کشور افتتاح شد
ایرنا
پیش بینی ورود یک میلیون گردشگر به قشم
خبر فوری
اخبار مرتبط
bltاخبار اقتصاد ایران : 65 مدرسه در دزفول آماده پذیرش مسافران نوروزی هستند
bltفارس : اجرای 520 برنامه آیینی نوروز در همدان
bltراه دانا : دروازه ورودی جزیره کیش قربانگاه مسافران /آبنمای بندر چارک با کمترین بارندگی زیر آب می رود
bltخبر داغ : سرمایه کیش، مسافرانی هستند که با رویکرد گردشگری به جزیره سفر می کنند
bltسایت جماران : نوشهرآمادگی اسکان 150هزار گردشگر را در تعطیلات نوروز دارد
bltراه دانا : 178 واحد اقامتی آماده میزبانی از مسافران نوروزی در خراسان شمالی / پیش بینی 150 مدرسه جهت اسکان فرهنگیان
bltایسنا : 3000 واحد اقامتی غیرمجاز؛ کمک حال گردشگری یزد
bltایسنا : یک بهار بی نظیر در گواب خوسف
bltسایت جماران : سیاهکل آماده و پذیرای میهمانان نوروزی است
bltسایت جماران : دریا: چرا کمپ ها در هرمز جمع می شود؟
bltراه دانا : آمادگی کرمانشاه برای میزبانی از مسافران نوروزی
bltفارس : سهم اشتغال گردشگری در کرمانشاه 8 درصد است/ نوروز 98 متفاوت تر از سال های گذشته خواهد بود
bltاخبار اقتصاد ایران : کرمان مهیای پذیرایی از مسافران نوروزی
bltهمشهری آنلاین : سفر ارزان در تهران کلید خورد
bltفصل اقتصاد : ستاد تسهیل سفرهای دریایی نوروزی در بندرعباس آغاز به کار کرد
bltصدا و سیما : مانور خدمات رسانی دستگاههای اجرایی به مسافران نوروزی+ فیلم
bltتدبیر و امید : "سفر ارزان" در تهران کلید خورد
bltپارس نیوز : «سفر ارزان» در تهران کلید خورد
bltایرنا : 49 پایگاه اطلاع رسانی گردشگران در استان سمنان برپا می شود
bltآنا نیوز : جزیره هرمز از زیر سایه فقر و محرومیت خارج شد
bltپول نیوز : سفر ارزان در تهران
bltمهر نیوز : آمادگی 16 بندر برای میزبانی از مسافر نوروزی
bltسایت جماران : 480 پایگاه به مسافران نوروزی چهارمحال وبختیاری خدمات رسانی می کنند
bltسایت جماران : نشاط اجتماعی اولویت خدمات گردشگری گیلان است
bltسایت جماران : مسئولان گناوه درتکاپوی نوروز 98
bltتابش کوثر : چرا کمپ ها در هرمز جمع می شود؟ / ادامه ممنوعیت چادر مسافرتی
bltتدبیر و امید : چرا کمپ ها در هرمز جمع می شود؟
bltسایت جماران : مسافران جزیره هرمز بخوانند/ نجات 57 توریست گرفتار در بخش کوهستانی جزیره
bltایرنا : هتل سه ستاره جزیره هرمز با حضور وزیر کشور افتتاح شد
bltخبر فوری : پیش بینی ورود یک میلیون گردشگر به قشم
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.