مخبر - 1397/11/23 - "اگر مصر آماده همکاری باشد ایران به آن پاسخ مثبت می دهد"

"اگر مصر آماده همکاری باشد ایران به آن پاسخ مثبت می دهد"
جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و روز ملی جمهوری اسلامی ایران به میزبانی «ناصر کنعانی» رئیس دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در مصر در محل اقامتگاه وی معروف به «خانه ایران» در شهر قاهره برگزار شد. به گزارش ایسنا، خالد ثروت، معاون امور آسیایی وزارت خارجه مصر به نمایندگی از دولت و مردم این ...
"اگر مصر آماده همکاری باشد ایران به آن پاسخ مثبت می دهد"

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و روز ملی جمهوری اسلامی ایران به میزبانی «ناصر کنعانی» رئیس دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در مصر در محل اقامتگاه وی معروف به «خانه ایران» در شهر قاهره برگزار شد.

به گزارش ایسنا، خالد ثروت، معاون امور آسیایی وزارت خارجه مصر به نمایندگی از دولت و مردم این کشور در مراسم جشن روز ملی جمهوری اسلامی ایران شرکت کرد و فرا رسیدن روز ملی جمهوری اسلامی ایران را به دولت و مردم ایران و رئیس دفتر حفاظت منافع کشورمان در قاهره تبریک و تهنیت گفت.

این مراسم با حضور تعدادی از سفرا، رؤسای نمایندگی هیأت های دیپلماتیک و دفاتر سازمان های بین المللی و دیپلمات های خارجی مقیم قاهره و همچنین جمعی از شخصیت ها و نخبگان سیاسی، فرهنگی، دینی، اقتصادی و بازرگانان و مدیران بخش های دولتی و خصوصی، اساتید و دانشجویان زبان فارسی و جمعی از ایرانیان مقیم قاهره برگزار شد.

در این مراسم بعد از نواخته شدن سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی مصر، ناصر کنعانی، رئیس دفتر حفاظت منافع کشورمان در قاهره در سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران و شهدای انقلاب اسلامی، به تشریح دستاوردهای انقلاب و جمهوری اسلامی پرداخت و اظهار کرد: ملت ایران، امروز 40 سالگی پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفته است. توسعه هدف مشترک دولت ها و معیار رتبه بندی جوامع در عرصه تعاملات و رقابت های بین المللی است. عملکرد نظام جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی، منطبق با شاخص های بین المللی، گویای موفقیت شگفت انگیز در بسیاری از شاخص های توسعه است. جمهوری اسلامی ایران طی 40 سال گذشته با وجود موانع متعدد خارجی، داخلی، فشارها و توطئه های خارجی همانند موج حملات تروریستی، جنگ تحمیلی 8 ساله رژیم بعث صدام و تحریم های ظالمانه اقتصادی، براساس گزارش های مراکز معتبر جهانی و بین المللی، در همه ابعاد توسعه از پیشرفت های تحسین برانگیزی برخوردار شده و در رقابت های بین المللی در رتبه کشورهای با نرخ توسعه بالا قرار گرفته است.

وی در همین راست گفت: طبق گزارش سازمان ملل متحد، جایگاه ایران به لحاظ شاخص توسعه انسانی، در سال های پس از پیروزی انقلاب پیوسته رو به افزایش بوده است. جایگاه اقتصاد ایران با 8 رتبه ارتقا از جایگاه 26 در سال 1979( سال پیروزی انقلاب) به جایگاه 18 در سال 2017 در جهان بهبود یافته است. صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده است که تا سال 2021 اقتصاد ایران به جایگاه 15 جهان ارتقا خواهد یافت. وابستگی بودجه عمومی کشور به درآمدهای نفتی از حدود 73 درصد به حدود 28 درصد رسیده و صادرات غیرنفتی جایگزین نفت شده است. نرخ رشد در حوزه های آموزشی و علمی، بهداشت و سلامت، زیرساخت های اقتصادی و صنعتی، رفاه اجتماعی و توسعه انسانی در ایران منطبق با آمارهای معتبر بین المللی چشمگیر است و در برخی زمینه ها در طراز ده کشور اول دنیاست.

رئیس دفتر حفاظت منافع کشورمان در قاهره با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران از ابتدای پیروزی انقلاب بر اساس مواضع اصولی و منطبق با اصول شناخته شده بین المللی، سیاست تعامل و همکاری را با تمامی کشورهای دنیا – به استثنای رژیم صهیونیستی که ایران آن را به رسمیت نمی شناسد- در پیش گرفته است، افزود: هرچند ایران در این زمینه با رویکرد خصمانه برخی کشورها و در رأس آنها آمریکا از ابتدای پیروزی انقلاب مواجه شده است، اما ملت ایران برای کسب استقلال و خارج شدن از زیر سلطه ابرقدرت ها انقلاب کرد و بدیهی است که در مقابل فشار آمریکا تسلیم نخواهد شد و امروز ایران اسلامی یک عضو فعال و مؤثر در عرصه جهانی، سازمان های بین المللی و منطقه ای است.

کنعانی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران با اعتقاد راسخ به اصول احترام متقابل و عدم مداخله در امور داخلی دیگران، بر ایجاد منطقه قوی، امن و توسعه یافته براساس مکانیزم همکاری درون منطقه ای و با حضور و مشارکت همه کشورهای مؤثر منطقه از جمله مصر تأکید دارد، افزود: جمهوری اسلامی ایران معتقد است که دستیابی به چنین منطقه ای در سایه همکاری مشترک و دوری از دخالت ها و فشارهای آمریکا امکان پذیر است.

رئیس دفتر حفاظت منافع ایران خاطر نشان کرد: بر اساس اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و نیز تأکید مکرر رهبری معظم انقلاب اسلامی و رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران، همسایگان مرزی و منطقه ای در اولویت سیاست خارجی برای توسعه روابط قرار دارند.

کنعانی ارتباط و پیوند تاریخی و تمدنی میان دو کشور ایران و مصر و نیز مواضع اصولی و مشترک دو کشور مبنی بر ضرورت حل و فصل مسالمت آمیز بحران ها و مشکلات جاری در منطقه و نیز مخالفت مشترک با افراطی گری و تروریسم و اولویت دادن به اقتصاد و توسعه اقتصادی را زمینه ساز همکاری مشترک دو کشور در حوزه های دوجانبه، منطقه ای و بین المللی دانست و افزود: اطمینان دارم که دو کشور دیر یا زود در مسیر توسعه روابط قرار خواهند گرفت. دو ملت ایران و مصر بسیار به یکدیگر نزدیک هستند و از درک و فهم مشترکی در بسیاری از زمینه های فکری، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی برخوردارند و ایران علاقمند به ثبات و امنیت و توسعه مصر است و در صورت شکل گیری اراده سیاسی در مصر برای همکاری مشترک، جمهوری اسلامی ایران با علاقمندی به آن پاسخ مثبت خواهد داد.

رئیس دفتر حفاظت منافع ایران در قاهره در ادامه سخنرانی خود در این مراسم که جمع زیادی از نخبگان فرهنگی و دینی از جمله مشاور و نماینده دکتر «احمد الطیب» شیخ الازهر و برخی از علمای الازهر و همچنین تعدادی از علاقمندان به جمهوری اسلامی حضور داشتند، خاطر نشان کرد: عناصر تاریخی، تمدنی و دینی و علاقمندی وافر مردم دو کشور به پیامبران الهی و در رأس آنها پیامبر اسلام و عیسی مسیح (علیهما السلام) و نیز محبت عمیق دو ملت نسبت به اهل بیت پیامبر اسلام و مخالفت آنها با افراطی گری و همچنین سابقه تاریخی علمای دو کشور در راه اندازی نهضت تقریب بین مذاهب اسلامی عوامل پیوند دهنده دو ملت است.

وی ابراز امیدواری کرد که این تلاش مشترک توسط علمای دو کشور و در رأس آن الازهر شریف و مراجع عظام و حوزه های علمیه ایران تداوم یابد.

در حاشیه این مراسم نمایشگاه عکس و مجموعه کتاب های نفیسی از تاریخ، فرهنگ و تمدن ایران و زبان و ادبیات فارسی و نیز کتاب های اساتید زبان فارسی دانشگاه های مصر با موضوع ایران و نیز دستاوردهای علمی و فناوری و جاذبه های تاریخی و گردشگری کشورمان برپا شده بود که با استقبال شرکت کنندگان در این مراسم مواجه شد و مورد بازدید مهمانان جشن روز ملی کشورمان قرار گرفت.

انتهای پیام


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
مردم ایران   وزارت خارجه   آمریکا   قاهره   بهداشت   نظام جمهوری اسلامی ایران   دیپلمات   دولت و مردم   سفرا   پیروزی انقلاب اسلامی   نرخ رشد   بازرگان   زبان فارسی   صندوق بین المللی پول   رئیس دفتر   مراسم جشن   تهنیت   نخبگان سیاسی   گرامیداشت   اقتصاد   انقلاب اسلامی   امام خمینی (ره)   رژیم صهیونیستی   مصر   اقتصاد ایران   سازمان ملل متحدد   حمله تروریستی   صادرات غیرنفتی   حضور   پیشرفت   صنعتی  
اخبار مرتبط
مدیرعامل بانک دی: استقلال و آزادی مهم ترین ارمغان انقلاب اسلامی ایران برای مردم است
صدای ایران
گام مؤثر نخبگان با تبیین «گام دوم انقلاب»
ایکنا
چاپ مقاله «دستاوردهای انقلاب اسلامی» در خبرگزاری «آرمن پرس» ارمنستان
پایگاه خبری ایرانیان خارج از کشور
تشریح جزئیات ساختار برنامه دانشگاه آزاد در راستای تحقق بیانیه مقام معظم رهبری
فارس
لاستمپا: کشورهای عربی در قبال ائتلاف ضد ایرانی متحد نیستند
ایرنا
جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی
سرمد نیوز
برگزاری مراسم جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مصر
ایرنا
مبارزه با تروریسم نقش مهمی در سیاست خارجی ایران دارد
پایگاه خبری ایرانیان خارج از کشور
مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی دراسلوونی برپا شد
ایرنا
تبریک ویژه رییس جمهور ترکمنستان به مناسبت جشن پیروزی انقلاب‎
پایگاه خبری ایرانیان خارج از کشور
نخستین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و اسلوونی در لوبلیانا برگزار می شود
فارس
ایران و مصر دیر یا زود در مسیر توسعه روابط قرار می گیرند
فارس
توطئه های قدرت های زورگو نتوانسته در مسیر انقلاب توقف ایجاد کند
نسیم
پیروزی انقلاب، سرآغاز عصر نوین تاریخ تمدن ایران
ایکنا
سفیر ایران در قزاقستان: امروز ایران کشوری باثبات، با آینده ای روشن و رو به رشد است
وانا نیوز
اگر مصر آماده همکاری مشترک باشد،با علاقمندی به آن پاسخ مثبت می دهیم
وانا نیوز
کنسول ایران در نخجوان: انقلاب ایران الگویی متفاوت برای برون رفت از بن بست های جهان پر آشوب است
ایسنا
چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران در آستانه
ایرنا
پیشرفت های 4دهه انقلاب اسلامی، قابل قیاس با گذشته نیست
افکار نیوز
جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در باکو
پایگاه خبری ایرانیان خارج از کشور
هویت بخشی به ملت ایران بزرگترین دستاورد انقلاب است
پایگاه خبری ایرانیان خارج از کشور
برگزاری مراسم روز ملی و چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران در پایتخت قزاقستان
پایگاه خبری ایرانیان خارج از کشور
ابراز علاقه جمهوری اسلامی ایران برای برقراری روابط با مصر
نواندیش
رئیس دفتر حافظ منافع ایران: اگر مصر آماده همکاری مشترک باشد،با علاقمندی به آن پاسخ مثبت می دهیم
ایسنا
برگزاری مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در قاهره
تسنیم
جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی، خارج از مرزهای ایران
ایران اکونومیست
جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی، خارج از مرزهای ایران/ دنیا هم برای ایران "تولد" گرفت + تصاویر
باشگاه خبرنگاران
برگزاری مراسم گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در عمان
تسنیم
مراسم چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در نخجوان برگزار شد
ایرنا
توطئه های قدرت های زورگو هرگز نتوانسته در مسیر حرکت مردم ایران توقف ایجاد کند
وانا نیوز
اخبار مرتبط
bltصدای ایران : مدیرعامل بانک دی: استقلال و آزادی مهم ترین ارمغان انقلاب اسلامی ایران برای مردم است
bltایکنا : گام مؤثر نخبگان با تبیین «گام دوم انقلاب»
bltپایگاه خبری ایرانیان خارج از کشور : چاپ مقاله «دستاوردهای انقلاب اسلامی» در خبرگزاری «آرمن پرس» ارمنستان
bltفارس : تشریح جزئیات ساختار برنامه دانشگاه آزاد در راستای تحقق بیانیه مقام معظم رهبری
bltایرنا : لاستمپا: کشورهای عربی در قبال ائتلاف ضد ایرانی متحد نیستند
bltسرمد نیوز : جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی
bltایرنا : برگزاری مراسم جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مصر
bltپایگاه خبری ایرانیان خارج از کشور : مبارزه با تروریسم نقش مهمی در سیاست خارجی ایران دارد
bltایرنا : مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی دراسلوونی برپا شد
bltپایگاه خبری ایرانیان خارج از کشور : تبریک ویژه رییس جمهور ترکمنستان به مناسبت جشن پیروزی انقلاب‎
bltفارس : نخستین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و اسلوونی در لوبلیانا برگزار می شود
bltفارس : ایران و مصر دیر یا زود در مسیر توسعه روابط قرار می گیرند
bltنسیم : توطئه های قدرت های زورگو نتوانسته در مسیر انقلاب توقف ایجاد کند
bltایکنا : پیروزی انقلاب، سرآغاز عصر نوین تاریخ تمدن ایران
bltوانا نیوز : سفیر ایران در قزاقستان: امروز ایران کشوری باثبات، با آینده ای روشن و رو به رشد است
bltوانا نیوز : اگر مصر آماده همکاری مشترک باشد،با علاقمندی به آن پاسخ مثبت می دهیم
bltایسنا : کنسول ایران در نخجوان: انقلاب ایران الگویی متفاوت برای برون رفت از بن بست های جهان پر آشوب است
bltایرنا : چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران در آستانه
bltافکار نیوز : پیشرفت های 4دهه انقلاب اسلامی، قابل قیاس با گذشته نیست
bltپایگاه خبری ایرانیان خارج از کشور : جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در باکو
bltپایگاه خبری ایرانیان خارج از کشور : هویت بخشی به ملت ایران بزرگترین دستاورد انقلاب است
bltپایگاه خبری ایرانیان خارج از کشور : برگزاری مراسم روز ملی و چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران در پایتخت قزاقستان
bltنواندیش : ابراز علاقه جمهوری اسلامی ایران برای برقراری روابط با مصر
bltایسنا : رئیس دفتر حافظ منافع ایران: اگر مصر آماده همکاری مشترک باشد،با علاقمندی به آن پاسخ مثبت می دهیم
bltتسنیم : برگزاری مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در قاهره
bltایران اکونومیست : جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی، خارج از مرزهای ایران
bltباشگاه خبرنگاران : جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی، خارج از مرزهای ایران/ دنیا هم برای ایران "تولد" گرفت + تصاویر
bltتسنیم : برگزاری مراسم گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در عمان
bltایرنا : مراسم چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در نخجوان برگزار شد
bltوانا نیوز : توطئه های قدرت های زورگو هرگز نتوانسته در مسیر حرکت مردم ایران توقف ایجاد کند
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.