مخبر - 1397/11/23 - بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در صربستان

بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در صربستان
بلگراد-ایرنا- جشن بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور شخصیت هایی از جمله نماینده ویژه رئیس جمهوری، وزیر کار و امور اجتماعی صربستان، معاون وزیر و تعدادی از مقامات وزارت خارجه و قائم مقام وزارت دارائی این کشور در هتل متروپل بلگراد برگزار شد.
بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در صربستان

به گزارش ایرنا، در این مراسم که شامگاه دوشنبه برپا شد همچنین فرمانده نیروی هوایی صربستان و برخی دیگر از مقامات عالی رتبه نظامی این کشور، سفیران، دیپلمات ها و وابستگان نظامی سفارت خانه های مقیم، رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و صربستان و تعدادی از نمایندگان پارلمان، علمای جامعه اسلامی و نمایندگان کلیسای ارتدوکس حضور داشتند.
شخصیت های اقتصادی، فرهنگی، علمی، اصحاب رسانه های صربستان و ایرانیان مقیم این کشور، نجات دروشوویچ نماینده پارلمان مونته نگرو و یکی دیگر از اعضای گروه دوستی پارلمانی مونته نگرو و ایران از دیگر مهمانان این مراسم بودند.
حسین ملاعبداللهی سفیر ایران طی سخنانی ضمن قدردانی از حضور گسترده مهمانان در مراسم روز ملی کشورمان به تشریح دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی در زمینه های مختلف پرداخت.
ملاعبداللهی پیروزی انقلاب اسلامی را تحولی مهم و سرنوشت ساز در تاریخ معاصر ایران توصیف کرد و افزود: مردم ایران با تکیه بر داشته های عظیم تاریخی، تمدنی، ملی و دینی خود با الهام از کلام نافذ و روشنگری های رهبر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) توانستند نظام استبداد پادشاهی را برکنار و به جای آن سیستم جدید مبتنی بر ارزش های دینی، باورهای ملی و معیارهای دموکراتیک جهان معاصر به نام جمهوری اسلامی ایران را بنیان گذارند.
ملاعبداللهی با اشاره به تحولات و حوادث بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران اظهار کرد: در طی چهل سال گذشته مردم ایران به دلیل مداخلات خارجی با چالش ها و مشکلات متعدد و زیادی در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی همچون ترور، تلاش برای کودتا، اقدامات خرابکارانه، تحمیل جنگ هشت ساله و اعمال تحریم های ظالمانه روبرو شدند اما موفق شدند بر همه مشکلات و دشواری ها غلبه کنند و دستاوردهای بسیاری را در حوزه های مختلف کسب کنند.
سفیر کشورمان شکست داعش در سوریه و عراق، مبارزه موفق با گروه های تروریستی و افراطی و همچنین مبارزه با قاچاق موادمخدر و قاچاق انسان را از جمله دستاوردهای منطقه ای جمهوری اسلامی ایران برشمرد.
وی با اشاره به توافق هسته ای که بعد از مذاکرات فشرده و طولانی با کشورهای 1+5 انجام شد و از سوی کلیه اعضای شورای امنیت سازمان ملل طی قطعنامه 2231 مورد تائید قرار گرفت و از سوی همه کشورهای جهان مورد حمایت و پشتیبانی شد را از جمله دستاوردهای کشورمان در سطح بین المللی توصیف کرد.
وی افزود: این دستاورد بین المللی با خروج یک جانبه امریکا و غیرمتعارف رئیس جمهوری امریکا از آن آسیب دید و تلاش دیگر کشورهای طرف توافق برای متقاعدکردن وی به پایبندی به تعهدات دولت امریکا در این توافق بین المللی بدون نتیجه ماند.
وی با اشاره به سازوکار تمهید شده ازسوی سه کشور اروپائی به منظور استمرار همکاری های تجاری و اقتصادی با ایران به عنوان گامی دیرهنگام اما رو به جلو، اظهار امیدواری کرد که این اقدام شرایط لازم را برای ازسرگیری همکاری های اقتصادی و تجاری اروپا و دیگر کشورها با جمهوری اسلامی ایران فراهم آورد.
سفیر کشورمان در بلگراد در بخش پایانی سخنانش روابط کشورمان با صربستان را دوستانه و رو به جلو توصیف کرد.
سفرای کشورهای خارجی از جمله فلسطین، فرانسه، انگلیس، پرتغال، اسپانیا، سوئیس، دانمارک، قبرس، مجارستان، قطر، برزیل، مکزیک، ژاپن، کره جنوبی، میانمار، کوبا، ونزوئلا، اسلوونی، ترکیه، رومانی، مراکش، الجزایر، لبنان، تونس و روسای دفاتر سازمان های بین المللی، کارداران کشورهای عراق، سوریه، اندونزی، مالزی، روسیه، ایتالیا و وابستگان نظامی تعداد زیادی از سفارت خانه های مقیم در این مراسم باشکوه حضور داشتند و سالگرد انقلاب اسلامی ایران را به سفیر کشورمان تبریک گفتند.
در حاشیه این جشن ملی و باشکوه نمایشگاه صنایع دستی ایران اسلامی و کتب ترجمه شده به زبان صربی با هدف معرفی فرهنگ غنی ایرانی اسلامی به نمایش گذاشته شد.
**
به گزارش ایرنا ، مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سارایوو نیز با حضور گسترده و چشمگیر شخصیت های سیاسی، فرهنگی، مذهبی، اقتصادی، فعالان اجتماعی و سفرا و نمایندگان هیات های دیپلماتیک مقیم بوسنی هرزگوین طی مراسم باشکوهی برگزار شد.
در این مراسم که شامگاه دوشنبه در هتل بریستول سارایوو برگزار گردید از جمله عضو مسلمان شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین، رئیس العلما و رئیس جامعه اسلامی بوسنی و هرزگوین، شهردار سارایوو، معاون وزیر و تعدادی از مدیران عالیرتبه وزات امور خارجه این کشور روز ملی ایران را تبریک گفتند.
در این مراسم نیز رئیس حزب اقدام دمکراتیک، رئیس حزب برای بوسنی، مفتی سارایوو و توزلا، معاون ریاست جامعه اسلامی، نمایندگان کلیسای کاتولیک، ده ها تن از سفرا و کارداران کشورهای های مختلف اروپایی، آسیایی و نمایندگان سازمان های بین المللی مستقر در سارایوو و ایرانیان حضور داشتند.
مقامات و نمایندگان وزارتخانه های مختلف، رئیس و تعدادی از اساتید دانشگاه سارایوو، رییس و اساتید دپارتمان زبان فارسی، شهرداران مناطق مختلف بوسنی، تعدادی از نمایندگان پارلمان، رییس و اعضای انجمن دوستی ایران و بوسنی، روسای برخی شرکتهای اقتصادی، رئیس و اعضای انجمن مادران سربرنیتسا و ژپا، نمایندگان احزاب مهم سیاسی، تشکل های مدنی و خبرنگاران رسانه ها از دیگر حاضران در مراسم بودند.
محمود حیدری سفیر ایران در بوسنی و هرزگوین در این مراسم ضمن خوش آمدگویی به حاضران گفت: چهل سال قبل در چنین ایامی در کشور تاریخ ساز و تمدن پرور ایران انقلاب مردمی به پیروزی رسید که مهمترین اهدافش نفی رژیمی دیکتاتور و وابسته به بیگانه و بازگرداندن استقلال، آزادی و احیای ارزش های انسانی و اسلامی بود.
حیدری افزود: اکنون که چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد ملت ایران نه فقط به دستاوردهای فراوانش در عرصه های سیاسی، علمی، اقتصادی و فرهنگی می بالد بلکه خرسند است که توطئه ها و خصومت های قدرت های زورگوی جهانی وعوامل آنان هرگز نتوانسته است در مسیر حرکتش توقف ایجاد کند.
سفیر کشورمان همچنین در ادامه به دستاوردهای انقلاب در چهار دهه اخیر در عرصه های مختلف از جمله مبارزه سرنوشت ساز و موثر با تروریسم در منطقه اشاره کرد.
وی افزود: ملت ایران به نقش بی بدلیل خویش در مبارزه با تروریسم، افراط گرایی و اشغالگری در منطقه آسیای غربی و مساعی اش برای بازگرداندن صلح و آرامش به کشورهای بحران زده خاورمیانه و برقراری آشتی و امنیت در سوریه گواه آن است، افتخار می کند که با پایبندی به تمام تعهداتش در چارچوب توافقنامه هسته ای توانست صلح جویی خویش و بی اساسی ادعا های مغرضانه اغیار را اثبات کند.
حیدری همچنین با یادآوری روابط دوستانه دو کشور ایران و بوسنی و هرزگوین گفت: جمهوری اسلامی ایران افتخار دارد جزو نخستین کشورهایی بود که استقلال بوسنی و هرزگوین را به رسمیت شناخت و در سخت ترین شرایط به صورت همه جانبه شجاعانه و سخاوتمندانه درکنار ملت مظلوم بوسنی قرار گرفت.
در تمام سالیان اخیر نیز روابط دو کشور ایران و بوسنی و هرزگوین همواره در سطحی مناسب جریان داشته است که سفر وزیر خارجه ایران و هیات سیاسی اقتصادی همراه به سارایوو رشد مطلوب مبادلات تجاری و اجرای برنامه های متعدد فرهنگی در یک سال گذشته نویدبخش آینده روبه تکامل مناسبات دو کشور در ابعاد مختلف در دوره فرارو می باشد.
دراین آیین باشکوه، گروه موسیقی سنتی فرهنگ از استان قزوین که به مناسبت هفته فرهنگی ایران در بوسنی و هرزگوین حضور دارد، چند قطعه از آثار خود را اجرا کردند که مورد استقبال حضار قرار گرفت.
شایان ذکر است به کلیه مهمانان این مراسم کتابچه معرفی جاذبه های تاریخی و گردشگری ایران و کتاب معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی و ظرفیت های جمهوری اسلامی با عنوان 'افتخار به گذشته و امید به آینده'به زبان بوسنیایی که به تازگی از سوی سفارت کشورمان در سارایوو منتشر شده است، اهدا گردید.
شبک **اروپام**436**1392

انتهای پیام /*

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
عراق   مقام معظم رهبری   داعش   نظامی   انگلستان   وزیر کار   مردم ایران   وزارت خارجه   دستاورد   ونزوئلا   آمریکا   تونس   سوریه   سفارت   قطعنامه   دموکرات   مجارستان   صربستان   جامعه اسلامی   نظام جمهوری اسلامی ایران   قاچاق انسان   اسپانیا   سفیر   برزیل   بلگراد   کره جنوبی   معاون وزیر   کشورهای جهان   دیپلمات   گروه های تروریستی   پیروزی انقلاب اسلامی   رئیس جمهور   مهمانان   نمایندگان پارلمان   نماینده پارلمان   کودتا   دانمارک   رومانی   پارلمان آلمان   مقیم   نیروی هوایی   مالزی روسیه   کشورهای خارجی   الجزائر   توافق هسته ای   همکاری های اقتصادی و تجاری   همکاری های تجاری   امور اجتماعی   مبارزه با قاچاق موادمخدر   نماینده ویژه   استبداد   سرنوشت ساز   فشرده   ارتدوکس   اقتصاد   انقلاب اسلامی   امام خمینی (ره)   حادثه   40 سالگی انقلاب   شورای امنیت سازمان ملل   حضور  
اخبار مرتبط
حیدری:قدرت اروپا در گرو اجرا تعهدات بین المللی است
ایرنا
گرامی داشت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در دانمارک
ایسنا
جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی
سرمد نیوز
اعلام تعداد متقاضیان حضور در جشنواره فیلم 100
راه دانا
بیش از سه هزار اثر متقاضی حضور در دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم 100
تحریر نو
مراسم جشن چهل سالگی انقلاب در غنا برگزار شد
ایرنا
مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی دراسلوونی برپا شد
ایرنا
بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در صربستان
پایگاه خبری ایرانیان خارج از کشور
نخستین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و اسلوونی در لوبلیانا برگزار می شود
فارس
توطئه های قدرت های زورگو نتوانسته در مسیر انقلاب توقف ایجاد کند
نسیم
برگزاری مراسم جشن چهل سالگی انقلاب در آسیای میانه
ایرنا
سفیر ایران در قزاقستان: امروز ایران کشوری باثبات، با آینده ای روشن و رو به رشد است
وانا نیوز
مراسم روزملی ایران با حضور چشمگیر مقامات بوسنیایی و دیپلمات های خارجی مقیم در سارایوو برگزار شد
پایگاه خبری ایرانیان خارج از کشور
حضور برجسته چهل سالگی انقلاب در ادبیات و فرهنگ عراق
ایرنا
بازتاب گسترده راهپیمایی باشکوه 22 بهمن در رسانه های عراق
ایرنا
چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در بیشکک
تابناک
جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی، خارج از مرزهای ایران
ایران اکونومیست
جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی، خارج از مرزهای ایران/ دنیا هم برای ایران "تولد" گرفت + تصاویر
باشگاه خبرنگاران
برگزاری مراسم گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در عمان
تسنیم
مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در «بیشکک» + تصاویر
فارس
چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سارایوو گرامی داشته شد
قدس آنلاین
برگزاری مراسم بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی در هندوستان
تسنیم
چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در سارایوو گرامی داشته شد
اکو فارس
توطئه های قدرت های زورگو هرگز نتوانسته در مسیر حرکت مردم ایران توقف ایجاد کند
ایسنا
چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با استقبال شخصیت ها در رومانی برگزار شد
ایرنا
جشن پیروزی انقلاب اسلامی در تاجیکستان برگزار شد
ایرنا
العهد: مشارکت گسترده با وجود بارش برف و باران/المیادین:میلیونها ایرانی در راهپیمایی جشن پیروزی انقلاب اسلامی شرکت کردند
راه دانا
معاون پارلمانی رییس جمهور: آمریکایی ها قابل اعتماد نیستند
خبرآنلاین
بازتاب جشن چهلمین سال انقلاب در رسانه های خارجی
آرا نیوز
تأکید بر آمادگی ایران برای همکاری و کمک به دولت و ملت عراق در مرحله بازسازی
کورد پرس
اخبار مرتبط
bltایرنا : حیدری:قدرت اروپا در گرو اجرا تعهدات بین المللی است
bltایسنا : گرامی داشت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در دانمارک
bltسرمد نیوز : جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی
bltراه دانا : اعلام تعداد متقاضیان حضور در جشنواره فیلم 100
bltتحریر نو : بیش از سه هزار اثر متقاضی حضور در دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم 100
bltایرنا : مراسم جشن چهل سالگی انقلاب در غنا برگزار شد
bltایرنا : مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی دراسلوونی برپا شد
bltپایگاه خبری ایرانیان خارج از کشور : بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در صربستان
bltفارس : نخستین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و اسلوونی در لوبلیانا برگزار می شود
bltنسیم : توطئه های قدرت های زورگو نتوانسته در مسیر انقلاب توقف ایجاد کند
bltایرنا : برگزاری مراسم جشن چهل سالگی انقلاب در آسیای میانه
bltوانا نیوز : سفیر ایران در قزاقستان: امروز ایران کشوری باثبات، با آینده ای روشن و رو به رشد است
bltپایگاه خبری ایرانیان خارج از کشور : مراسم روزملی ایران با حضور چشمگیر مقامات بوسنیایی و دیپلمات های خارجی مقیم در سارایوو برگزار شد
bltایرنا : حضور برجسته چهل سالگی انقلاب در ادبیات و فرهنگ عراق
bltایرنا : بازتاب گسترده راهپیمایی باشکوه 22 بهمن در رسانه های عراق
bltتابناک : چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در بیشکک
bltایران اکونومیست : جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی، خارج از مرزهای ایران
bltباشگاه خبرنگاران : جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی، خارج از مرزهای ایران/ دنیا هم برای ایران "تولد" گرفت + تصاویر
bltتسنیم : برگزاری مراسم گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در عمان
bltفارس : مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در «بیشکک» + تصاویر
bltقدس آنلاین : چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سارایوو گرامی داشته شد
bltتسنیم : برگزاری مراسم بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی در هندوستان
bltاکو فارس : چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در سارایوو گرامی داشته شد
bltایسنا : توطئه های قدرت های زورگو هرگز نتوانسته در مسیر حرکت مردم ایران توقف ایجاد کند
bltایرنا : چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با استقبال شخصیت ها در رومانی برگزار شد
bltایرنا : جشن پیروزی انقلاب اسلامی در تاجیکستان برگزار شد
bltراه دانا : العهد: مشارکت گسترده با وجود بارش برف و باران/المیادین:میلیونها ایرانی در راهپیمایی جشن پیروزی انقلاب اسلامی شرکت کردند
bltخبرآنلاین : معاون پارلمانی رییس جمهور: آمریکایی ها قابل اعتماد نیستند
bltآرا نیوز : بازتاب جشن چهلمین سال انقلاب در رسانه های خارجی
bltکورد پرس : تأکید بر آمادگی ایران برای همکاری و کمک به دولت و ملت عراق در مرحله بازسازی
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.