مخبر - 1397/11/22 - استقلال و آزادی بزرگ ترین دستاورد انقلاب اسلامی

استقلال و آزادی بزرگ ترین دستاورد انقلاب اسلامی
نماینده شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی استقلال و آزادی در عرصه های مختلف را بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی برای ملت ایران برشمرد و گفت: اما این انقلاب برای مسئولان نیست برای آن انسان هایی که از منصب و مقام شان سوء استفاده کردند نیست بلکه این انقلاب برای مردم و خانواده معظم شهدا است.
استقلال و آزادی بزرگ ترین دستاورد انقلاب اسلامی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، علی محمد شاعری در مراسم راهپیمایی 22 بهمن سال 97 شهرستان نکا بازگشت هویت دینی و ملی به مردم ایران اسلامی با انقلاب را از دستاوردهای بزرگ نهضت برشمرد و اظهار کرد: بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی آزادی به ملت ایران بود که امام راحل به ملت ایران برگرداند.

وی افزود: ما با انقلاب اسلامی حق انتخاب شدن و انتخاب کردن را پیدا کردیم، ما دارای آزادی بیان، روزنامه و پارلمان شدیم، نماینده و رئیس جمهور را به صورت مستقیم و رهبری را به صورت غیرمستقیم خودمان انتخاب می کنیم.

نماینده نماینده با بیان استقلال را دیگر دستاورد انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: دستاورد دیگر انقلاب ما، استقلال ایران اسلامی بود چرااکه تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی وزرا، حتی شاه و مسئولان رده چندم ایران اسلامی ما را آن زمان یا آمریکایی ها یا انگلیسی ها انتخاب می کردند.

این مسئول اضافه کرد: انقلاب ما به رهبری امام عزیزمان و شما مردم حق دخالت را از بیگانگان سلب کرد، الان هیچ کشوری در دنیا وجود ندارد که مدعی باشد در امور داخلی کشور جمهوری اسلامی ایران دخالت می کند.

وی گفت: دستاورد دیگر انقلاب ما برگرداندن هویت ایرانی هویت ملی و هویت اسلامی به ما بود چراکه ما وابسته به فرهنگ غرب بودیم اما الان فرهنگ اسلامی و فرهنگ ایرانی ما زبانزد خاص و عام شده است.

* صعود به رتبه هفتمین قدرت جهانی

شاعری خودکفایی و رسیدن به استقلال اقتصادی را ثمره دیگر انقلاب خواند و تصریح کرد: در حوزه های انرژی، برق، کشاورزی، صنعت هواوفضا، خودروسازی، پتروشیمی، سیمان، فولاد و در همه این مواردی که عرض کردم جمهوری اسلامی ایران جزو 20 کشور اول دنیا قرار گرفته است.

وی افزود: ما در صنعت فولاد رتبه چهاردهم،در بخش بهداشت و سلامت رتبه نوزدهم، در فناوری هسته ای و صنعت هواوفضا جزو 10 کشور اول دنیا بوده و در کشاورزی در رتبه چهاردهم قرار داریم که همین امسال در گندم با رکورد 14و نیم میلیون تن وهمچنین در تولید شکر به خودکفایی رسیدیم.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: با افتتاح پالایشگاه بزرگ ستاره خلیج فارس صادر کننده بنزین در دنیا شده و در حوزه برق نیز 10 برابر قبل از انقلاب تولید انرژی داریمبه شکلی که 7 هزار مگاوات تولید برق ما قبل از انقلاب بوده اما اکنون آن را به حدود 80 هزار مگاوات رسانده ایم که اینها همه دستاوردهای مهم اقتصادی ما در بعد از انقلاب به شمار می آیند.

این مسئول با بیان تولید 95 درصد از داروهای درمانی مورد نیاز کشور در داخل، اضافه کرد: در حوزه فناوری نظامی هم در تنوع تسلیحات و هم در تعداد نیروهای نظامی کشور چهاردهم دنیا هستیم که چرایی عدم توانایی کشورهای خارجی و آمریکای جنایتکار در داشتن چشم چپ به کشور عزیزمان همین است.

وی گفت: اینها همه دستاورد اقتصادی و سیاسی کشور ماست که با همه این عوامل اکنون ایران اسلامی بعد از کشور آمریکا، چین، ژاپن، روسیه، آلمان و هند، ایران به عنوان هفتمین قدرت جهانی و هجدهمین قدرت اقتصادی دنیا محسوب می شود.

* نقشه همیشگی دشمنان برای انقلاب اسلامی

شاعری تأکید کرد: این دستاوردها به برکت حضور مردم، خون شهدا و با تقدیم بیش از 220 هزار شهید در راه انقلاب به دست آمده است که همه تلاش ها بر این است که چه در کشور و چه در شرق مازندران تحولات اساسی صورت بگیرد.

وی افزود: اما همه ما با نامردی های روزگار مواجه شدیم و تحریم ظالمانه علیه ما در سال های اخیر شدت پیدا کرد تا جایی که آمریکای جنایت کار و عهدشکن از اول امسال از برجام خارج شد، برجامی که خودش امضا کرده بود اما ناجوانمردانه و یک جانبه عهد را شکست و از معاهده برجام خارج شد.

نماینده شرق مازندران بیان کرد: رهبر معظمم انقلاب از اول نسبت به آمریکا بی اعتماد بود و از ابتدا به مسئولان گفته بود که مراقب باشید ولی آمریکای جنایتکار بار دیگر در بوته آزمایش قرار گرفت و بار دیگر ثابت کرد که این کشور غیرقابل اعتماد بوده و این کشور قصد نابودی ما را دارد.

این مسئول اضافه کرد: آمریکا سه زمانبندی برای نابودی ما در اردیبهشت، تابستان و آبان ماه امسال انجام داد و قصد داشت که مردم ما جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را نبینند و بر ملت ایران فشار وارد کرد.

وی گفت: شما قیمت ارز را دیدید که به دلیل بعضی بی تدبیری ها به حدود بیست هزار تومان رسانده بودند اما نهایتا همه مجلس و دولت با هدایت رهبری وارد عمل شدند و باعث شد که ما امسال از این پیچ خطرناک به لطف خدا و با وحدت و همدلی عبور کنیم و جشن چهل سالگی انقلاب را با کمک شما مردم برگزار کردیم.

* مشکلات اصلی کشور که هم مردم و می دانند هم مسئولان

شاعری بیکاری، سوء مدیریت، فساد اداری را مشکل اصلی کشور برشمرد و اظهار کرد: اینها را هم مردم و هم ما مسئولان می دانیم ولی باید با وحدت، همدلی، بصیرت و همگرایی مسئولان در کنار مردم و مردم در کنار مسئولان با یکدیگر باشیم چراکه اگر یک لحظه غفلت کنیم، آمریکا، اروپای زیاده خواه و اسرائیل به ما رحم نخواهند کرد.

وی افزود: امروز همه مردم به تبعیت از ولایت و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و امام شهیدان(ره) آمدند که باید این وحدت را حفظ کرده و اختلافات سلیقه ای که وجود دارد را در محاسبات اساسی مدیریتی خودمان دخالت ندهیم.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی مردم را صاحب اصلی انقلاب توصیف و خاطرنشان کرد: مردم همیشه صاحب اصلی انقلاب بودند و آن را مردم به پیروزی رساندند، منافقین را مردم از کشور خارج کردند، کودتا را مردم خنثی کردند و تحریم را هم مردم می توانند دور بزنند.

این مسئول اضافه کرد: این انقلاب برای شماست شما امروز آمدید تا از آزادی و استقلال خودتان و از انقلابی که خودتان کردید دفاع کنید، این انقلاب برای مسئولین نیست برای آن انسان هایی که از منصب و مقام شان سوء استفاده کردند نیست بلکه این انقلاب برای مردم و خانواده معظم شهدا است.

وی گفت: همه مسئولان با مردم در این روز عهد می بندیم که به عنوان سرباز ولایت و خادم ملت همچنان پای آرمان های امام و شهدا ایستاده و مانند یک سرباز هر آنچه را که در توان داریم پیگیری کنیم.

* روی خوش رونق و رفاه با انقلاب اسلامی در منطقه

شاعری در بخش دیگر سخنان خود به دستاوردهای انقلاب اسلامی در منطقه شرق مازندران پرداخت و تصریح کرد: در شرق مازندران هم علی رغم همه مشکلات مالی و اقتصادی که وجود دارد اما چشم انداز روشنی را در پیش داریم.

وی افزود: بنا است تا درحوزه های مختلف در بخشهایی مانند بهداشت و درمان، انرژی، کشاورزی، صنعت و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد و در حوزه گردشگری اقدامات اساسی انجام گیرد.

نماینده شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: در حوزه بهداشت و درمان تعریف کردیم که در سال های آینده باید شرق مازندران به اندازه میانگین استان مازندران تخت بیمارستانی داشته و بیمارستان ها را یکی پس از دیگری آغاز به کار شده است.

این مسئول اضافه کرد: 80 درصد مردم روستایی و 98 درصد مردم شهری ما در کشور از نعمت گاز برخوردارند اما چرا نباید مردم هزارجریب گاز داشته باشند برهمین اساس طبق اقدامات صورت گرفته تا تابستان سال آینده به همه روستاهای هزارجریب گازرسانی خواهد شد به گونه ای که هفته آینده یا تا دهم اسفندماه حداکثر 33 روستای دیگر منطقه هزارجریب نکا را گازرسانی خواهد شد.

وی گفت: سال گذشته با حضور ریئس جمهور و چند تن از وزرا ظرفیت تخلیه بارگیری منطقه ویژه امیرآباد دو برابر شد، ماه گذشته 100 کشتی در منطقه ویژه امیرآباد اقدام به تخلیه و بارگیری کردند و 395 هزار تن بار در آنجا تخلیه و صادر گردید که الان حدود 840 میلیارد تومان سرمایه گذاری در منطقه امیرآباد در حال انجام است که برای 1500 نفرظرف یکی دو سال آینده شغل ایجاد می کند.

* پیشرفت چشمگیر در راه، آب، کشاورزی و اشتغال

شاعری تصریح کرد: در حوزه حمل و نقل جاده ای 240 کیلومتر در مسیرهای نکا به دریا، بهشهر به دریا، رستمکلا به دریا و همچنین در مناطق محروم هزارجریب جاده را در دست اقدام دارد.

وی افزود: در بخش آبرسانی هم 90 روستا را در دست برنامه های آبرسانی قرار دارند همچنین در فاضلاب شهری نکا، بهشهر و گلوگاه تلاش شد تا اعتبار و ردیف جدیدی گرفته شود و دولت هم کمک کرد تا این کار شروع شد و فاز دوم طرح تصفیه فاضلاب شهر نکا نیز به زودی شروع خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: در مدیریت شهری نکا نیز کارهای بسیار خوبی در شهر شروع شد که بازگشایی مسیر سی متری و مبلمان قرمرض که در دستور کار قرار گرفته بخشی از اقدامات بوده است.

این مسئول اضافه کرد: در حوزه اشتغال هم از اعتبارات بنیاد برکت و هم از اعتبارات سامانه کارا استفاده و تلاش شد تسهیلات ارزان قیمت 6 و چهار درصد را تا آنجایی که امکان صدور مجوز وجود دارد برای متقاضیان با همکاری بانک ها اقدام شود تا بخشی از بیکاری نیز کاهش پیدا کند.

وی گفت: مسائل دیگری که در حوزه کشاورزی برای گندمکاران وجود دارد تا امسال گندم کیلویی هزار و 300 تومان بود و امسال به کمک مجلس و دولت این رقم به حدود هزار 700 تومان رسانده شد یعنی هر کیلویی 400 تومان اضافه شد تا یک کمک جدی برای کشاورزان شود.

* افزایش فشار آب شرب شهری نکا

شاعری اظهار کرد: آبگیری سد گلورد که سال ها مانده بود و همه عزیزانی که قبلاً هم نماینده بودند تلاش کردند و آن در این دوره با 220 میلیارد تومان به پایان رسید و تا روز گذشته در منطقه گلورد حدود هفت میلیون متر مکعب آب پشت سدها ذخیره شده بود که الان به شدت در حال توسعه کانال ها قرار داریم.

وی افزود: آب شرب شهر نکا که مواجه با افت فشار بود با 2ونیم میلیارد تومان که 3 کیلومتر خط انتقال آن درحال اجرا است و بنای آن وجود دارد تا پایان خرداد مخزنی که در آبلو وجود دارد تقویت شده و جلوی افت فشار آب گرفته شود.

شاعری در پایان گفت: همه تلاش ها این است که در بخش آب، بهداشت و درمان، کشاورزی و صنعت اقداماتی انجام گیرد که شرمنده مردم، شهدا و امام عزیزمان نشویم.

انتهای پیام/


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
فناوری   گندم   فولاد   مازندران   مردم ایران   پتروشیمی   انرژی   کشاورزی   خودکفایی   دستاورد   آمریکا   روسیه   بهداشت   نیروهای نظامی   نظام جمهوری اسلامی ایران   مجلس شورای اسلامی   پالایشگاه   هویت ایرانی   پیروزی انقلاب اسلامی   رئیس جمهور   مگاوات   راهب   کمیسیون کشاورزی و امور آب مجلس   کشورهای خارجی   هویت دینی   تولید برق   آزادی بیان   قدرت اقتصادی   علی محمد شاعری   هویت اسلامی   نامردی   قدرت جهانی   کشور آمریکا   جنایت   هزار شهید   اقتصاد   انقلاب اسلامی   امام خمینی (ره)   صنعت   راهپیمایی 22 بهمن   ستاره خلیج فارس   حضور   چشم   شهرستان  
اخبار مرتبط
روحانی: انقلاب اسلامی باید انعطاف پذیری داشته باشد
اعتدال
روحانی: رفتار غیرمسئولانه اروپا را نمی پذیریم
میهن امروز
روحانی: انقلاب اسلامی باید در ادامه راه خود انعطاف پذیری لازم را داشته باشد- آماده تعامل با دنیا هستیم- هرگز رفتار غیرمسئولانه اروپا را نمی پذیریم- اقدام آمریکایی ها علیه شرکتها و بانک‎ها، تروریستی است- همه باید به بیانیه رهبر انقلاب عمل کنند- مردم باید محکم باشند
پایتخت ما
روحانی: انقلاب اسلامی باید در ادامه راه خود انعطاف پذیری لازم را داشته باشد
پانا
روحانی: هرگز رفتار غیرمسئولانه اروپا را نمی پذیریم
شمانیوز
همه باید نسبت به بیانیه رهبر انقلاب احساس مسؤولیت کنند/ هرگز رفتار غیرمسؤولانه اروپا را نمی پذیریم
خبرگزاری دفاع مقدس
ملت ایران هرگز زیر بار زورگویی و قلدرمآبی نمی رود/ رفتار غیرمسئولانه اروپا را نمی پذیریم/ همه باید به بیانیه رهبرانقلاب عمل کنیم
مشرق نیوز
انقلاب باید در ادامه راه خود انعطاف پذیری لازم را داشته باشد/ مردم باید احساس کنند که اقتصاد به دست آنها اداره می شود
قلم نیوز
مهم ترین عامل بازدارنده در برابر هرگونه تهاجم
خبرگزاری دفاع مقدس
قدردانی دفتر رییس جمهوری از استقبال صمیمی مردم استان هرمزگان
ایرنا
افتتاح مرحله سوم پالایشگاه خلیج فارس به معنای شکست تحریم هاست
پایگاه خبری ایرانیان خارج از کشور
توهم اپوزیسیون و سراب براندازی
سایت جماران
عزت و اقتدار ایران اسلامی به برکت خون شهدا است
سایت جماران
بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در صربستان
پایگاه خبری ایرانیان خارج از کشور
تیموری:تلفات برق تهران به 14.64 درصد رسید
برق نیوز
نمایندگان مازندران در مجلس مردم رابه راهپیمایی 22 فراخواندند
سایت جماران
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس: نظام اسلامی در مسیر عزت/استکبار جرات تعرض به ایران را ندارد
آرا نیوز
آمریکایی ها داعش را برای مهار قدرت ایران به منطقه آوردند/انقلاب اسلامی به هدف استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی رسید
خبرگزاری حوزه
هویت بخشی به ملت ایران بزرگترین دستاورد انقلاب بود
ایرنا
طنین پایبندی بر آرمان های انقلابی مردم سوادکوه در راهپیمایی 22 بهمن
فارس
استقلال و آزادی بزرگ ترین دستاورد انقلاب اسلامی
بلاغ مازندران
مستکبران عالم بدانند این انقلاب ریشه در قلب مردم این مرز وبوم دارد/ راهپیمایی 22 بهمن، بهترین فرصت برای حفظ وحدت است
عصر هامون
تداوم نسل به نسل عزتمندی 40 ساله انقلاب
ایرنا
فریاد مرگ برآمریکا و تجلیل از چهلمین سال انقلاب اسلامی درجزیره کیش
ایرنا
انقلاب اسلامی، تجلی شکوه و عظمت مردم ایران است
اتحاد خبر
خروش مردم انقلابی کردستان در جشن چهل سالگی انقلاب
فارس
ملت ایران در اوج بالندگی است
فارس
حضور در راهپیمایی 22 بهمن بیانگر پایبندی ارزشهاست
ایرنا
بهمن تماشایی 97| امیر پوردستان: آمریکا با راهبرد جدید "جنگ ترکیبی" مبارزه علیه ایران را آغاز کرده است
تسنیم
ضرغامی: ایستادن در صف گوشت در شان مردم نیست
جهان نیوز
اخبار مرتبط
bltاعتدال : روحانی: انقلاب اسلامی باید انعطاف پذیری داشته باشد
bltمیهن امروز : روحانی: رفتار غیرمسئولانه اروپا را نمی پذیریم
bltپایتخت ما : روحانی: انقلاب اسلامی باید در ادامه راه خود انعطاف پذیری لازم را داشته باشد- آماده تعامل با دنیا هستیم- هرگز رفتار غیرمسئولانه اروپا را نمی پذیریم- اقدام آمریکایی ها علیه شرکتها و بانک‎ها، تروریستی است- همه باید به بیانیه رهبر انقلاب عمل کنند- مردم باید محکم باشند
bltپانا : روحانی: انقلاب اسلامی باید در ادامه راه خود انعطاف پذیری لازم را داشته باشد
bltشمانیوز : روحانی: هرگز رفتار غیرمسئولانه اروپا را نمی پذیریم
bltخبرگزاری دفاع مقدس : همه باید نسبت به بیانیه رهبر انقلاب احساس مسؤولیت کنند/ هرگز رفتار غیرمسؤولانه اروپا را نمی پذیریم
bltمشرق نیوز : ملت ایران هرگز زیر بار زورگویی و قلدرمآبی نمی رود/ رفتار غیرمسئولانه اروپا را نمی پذیریم/ همه باید به بیانیه رهبرانقلاب عمل کنیم
bltقلم نیوز : انقلاب باید در ادامه راه خود انعطاف پذیری لازم را داشته باشد/ مردم باید احساس کنند که اقتصاد به دست آنها اداره می شود
bltخبرگزاری دفاع مقدس : مهم ترین عامل بازدارنده در برابر هرگونه تهاجم
bltایرنا : قدردانی دفتر رییس جمهوری از استقبال صمیمی مردم استان هرمزگان
bltپایگاه خبری ایرانیان خارج از کشور : افتتاح مرحله سوم پالایشگاه خلیج فارس به معنای شکست تحریم هاست
bltسایت جماران : توهم اپوزیسیون و سراب براندازی
bltسایت جماران : عزت و اقتدار ایران اسلامی به برکت خون شهدا است
bltپایگاه خبری ایرانیان خارج از کشور : بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در صربستان
bltبرق نیوز : تیموری:تلفات برق تهران به 14.64 درصد رسید
bltسایت جماران : نمایندگان مازندران در مجلس مردم رابه راهپیمایی 22 فراخواندند
bltآرا نیوز : سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس: نظام اسلامی در مسیر عزت/استکبار جرات تعرض به ایران را ندارد
bltخبرگزاری حوزه : آمریکایی ها داعش را برای مهار قدرت ایران به منطقه آوردند/انقلاب اسلامی به هدف استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی رسید
bltایرنا : هویت بخشی به ملت ایران بزرگترین دستاورد انقلاب بود
bltفارس : طنین پایبندی بر آرمان های انقلابی مردم سوادکوه در راهپیمایی 22 بهمن
bltبلاغ مازندران : استقلال و آزادی بزرگ ترین دستاورد انقلاب اسلامی
bltعصر هامون : مستکبران عالم بدانند این انقلاب ریشه در قلب مردم این مرز وبوم دارد/ راهپیمایی 22 بهمن، بهترین فرصت برای حفظ وحدت است
bltایرنا : تداوم نسل به نسل عزتمندی 40 ساله انقلاب
bltایرنا : فریاد مرگ برآمریکا و تجلیل از چهلمین سال انقلاب اسلامی درجزیره کیش
bltاتحاد خبر : انقلاب اسلامی، تجلی شکوه و عظمت مردم ایران است
bltفارس : خروش مردم انقلابی کردستان در جشن چهل سالگی انقلاب
bltفارس : ملت ایران در اوج بالندگی است
bltایرنا : حضور در راهپیمایی 22 بهمن بیانگر پایبندی ارزشهاست
bltتسنیم : بهمن تماشایی 97| امیر پوردستان: آمریکا با راهبرد جدید "جنگ ترکیبی" مبارزه علیه ایران را آغاز کرده است
bltجهان نیوز : ضرغامی: ایستادن در صف گوشت در شان مردم نیست
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.