مخبر - 1397/11/22 - اصفهان| سپاهان و سپیدرود؛ زردپوشان تعارف پرسپولیس را روی هوا زدند

اصفهان| سپاهان و سپیدرود؛ زردپوشان تعارف پرسپولیس را روی هوا زدند
پیروزی سپاهان مقابل سپیدرود را باید به نام قلعه نویی نوشت؛ جایی که ژنرال یک بار دیگر هوش، تجربه و بازی خوانی بالایش را به نمایش گذاشته و با چند تعویض طلایی روند بازی را به نفع تیمش برگرداند.
اصفهان| سپاهان و سپیدرود؛ زردپوشان تعارف پرسپولیس را روی هوا زدند

اصفهان| سپاهان و سپیدرود؛ زردپوشان تعارف پرسپولیس را روی هوا زدند - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، هفته هفدهم رقابت های لیگ برتر فوتبال، جام خلیج فارس، روز گذشته با برگزاری 5 دیدار آغاز شد که در یکی از این رقابت ها، سپاهان اصفهان با نتیجه 3 بر صفر سپیدرود را شکست داد.

سپاهان بار دیگر به صدر جدول رسید. زردپوشان اصفهانی در روز شکست پرسپولیس، از فرصت پیش آمده نهایت استفاده را کردند و با ارائه یک بازی هوشمندانه، 3 امتیاز حساس را به حساب خود ریخته و به صدر جدول بازگشتند. سپاهانی ها در حالی مقابل سپیدرود به میدان رفتند که با توجه به تساوی در بازی قبلی، صدر جدول را به پرسپولیس واگذار کرده بودند و می دانستند که صورت عدم پیروزی، با توجه به قدرت گرفتن تیم های استقلال و تراکتورسازی شرایط شان برای ماندن در کورس قهرمانی سخت خواهد شد.

پیروزی سپاهان مقابل سپیدرود را بدون شک بیش از هر کسی باید به حساب قلعه نویی نوشت. قلعه نویی در مقابل سپیدرود یک بار دیگر هوش، تجربه و بازی خوانی بالایش را به نمایش گذاشت و با چند تعویض طلایی در دیداری که می رفت تا با عملکرد متوسط شاگردانش در نیمه نخست، تبدیل به یک فرصت سوزی بزرگ برای سپاهان شود، روند بازی را به نفع تیمش برگرداند.

برگ برنده قلعه نویی در این دیدار به زمین فرستادن مهرداد محمدی و عملکرد درخشان او بود. سپاهان در نیمه نخست به دلیل فاصله زیاد بین خط هافبک و مهاجمانش نمی توانست موقعیت گلزنی چندانی خلق کند و قلعه نویی با تشخیص درست ضعف تیمش، محمدی را راهی میدان کرد تا با استفاده از قدرت انتقال توپ بالای این بازیکن در کنار دوندگی بی امان او، فاصله ایجاد شده بین خطوط سپاهان در فاز هجومی را از بین ببرد و از خلأهای موجود در خط دفاعی سپیدرود استفاده کند. شگردی که خیلی زود جواب داد و سپاهان را صاحب 3 امتیاز شیرین کرد.

نمایش سپاهان مقابل سپیدرود را می توان به 2 بخش تقسیم کرد؛ یک نیمه سرد و کم فروغ، نیمه دیگر هوشمندانه و مسلط. سپاهانی ها در نیمه نخست اشتباهات زیادی در فاز دفاعی داشته و در ضدحملات شکننده نشان دادند. در فاز هجومی نیز فاصله زیاد بین خط میانی و حمله سپاهان باعث شد تا شاگردان قلعه نویی موقعیت چندانی به دست نیاورند. در نیمه دوم بازی سپاهانی ها تغییر آهنگ داده و زردپوشان اصفهانی در هر 2 فاز هجومی و دفاعی عملکردی بدون نقص را ارائه دادند. شاگردان قلعه نویی در این نیمه نه تنها تسلط کاملی به بازی داشته و از اشتباهات فردی سپیدرودی ها نهایت استفاده را کردند، بلکه اجازه ندادند تا شاگردان کریمی موقعیت گلزنی چندانی را خلق کنند.

در آن سو شاگردان کریمی مقابل سپاهان عملکرد نسبتاً خوبی داشته و علی الخصوص در نیمه نخست بازی خوبی را به نمایش گذاشتند. معضل اصلی تیم کریمی در عمق خط دفاعی بوده و مدافعان این تیم اشتباهات فردی زیادی را مرتکب می شوند. سپیدرودی ها در فاز هجومی موقعیت های خوبی را به دست آوردند، اما بی تجربگی بازیکنان این تیم باعث شد تا نتوانند از آن بهره ببرند.

گزارش بازی

در نیمه نخست این دیدار سپیدرود عملکرد بهتری داشته و با تسلط بیشتری بازی را آغاز کرد. سپاهان در این نیمه شرایط چندان خوبی نداشت و هافبک های این تیم اسیر پرس سنگین سپیدرودی ها شده و نتوانستند موقعیت چندانی برای مهاجمان به وجود آورند. در آن سو بازیکنان سپیدرود به خوبی بر جریان بازی مسلط بوده و در ضدحملات چند موقعیت خطرناک را به وجود آوردند که حاصلی در پی نداشت. نکته عجیب این نیمه اشتباهات فردی مدافعان سپاهان بود. شاگردان کریمی اگر اندکی هوشیارانه تر عمل می کردند، می توانستند به گل برسند، اما در نهایت این اتفاق رخ نداده و بازی در نیمه نخست مساوی به پایان رسید.

در نیمه دوم سپاهان بازی را بهتر آغاز کرده و خیلی زود به گل رسید. در دقیقه 47 بازی ارسال ایران پوریان در عمق خط دفاعی سپیدرود به دروازه بان این تیم رسید، اما اشتباه عجیب ملکی با فرصت طلبی قربانی همراه شده و سپاهان به گل اول دست پیدا کرد. مهرداد محمدی که با سرعت بالایش، روند بازی سپاهان را تغییر داده بود، بازی خوب خود را تکمیل کرده و سپاهان را به گل دوم رساند. در دقیقه 57 بازی پاس کومان به محمدی رسیده و این بازیکن خلاق با یک ضربه دقیق دروازه سپیدرود را باز کرد. شاگردان قلعه نویی بعد از گل دوم باز هم به حملات خود ادامه داده و موقعیت های زیادی را خلق کردند که حاصلی در بر نداشت. در آن سو بازیکنان سپیدرود اسیر بازی برتر سپاهانی ها شده و نتوانستند موقعیت خاصی را خلق کنند. سپاهانی ها در این نیمه، تا آخرین دقایق بازی دست از حملات پر تعداد خود بر نداشته و در نهایت به گل سوم نیز رسیدند. در دقیقه 89 بازی پاس طلایی کومان به استنلی که در شرایط نامتعادلی بود، رسیده و او گل سوم سپاهان را به ثمر رساند تا این بازی با نتیجه 3 بر صفر به نفع تیمش خاتمه یابد.

هافبک تیم فوتبال سپیدرود: مانند بازی های گذشته اسیر اشتباهات فردی شدیم دروازه بان تیم فوتبال سپاهان اصفهان: راه بسیار دشواری در ادامه لیگ در پیش داریم پرواز طلایی پوشان به صدر در سکوت نقش جهان؛ سپاهان 3 - سپیدرود صفر

تکسیرا: می توانستیم به سپیدرود بیشتر گل بزنیم

مربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان گفت: سپیدرود سازماندهی خوبی داشت اما با این حال می توانستیم بیشتر به حریف گل بزنیم.

تکسیرا که به جای امیر قلعه نویی پس از برتری 3 بر صفر سپاهان برابر سپیدرود در نشست خبری حاضر شده بود اظهار داشت: مقابل تیمی بازی کردیم که خوب سازماندهی شده بود. می دانستیم نقطه قوت سپیدرود، ضدحملات آنهاست. می دانستیم سپیدرود سازماندهی دارد. به همین خاطر خط دفاعی ما خیلی خوب سازماندهی شده بود. بین دو نیمه یک تعویض انجام دادیم تا بتوانیم از کناره ها حمله کنیم.

وی با بیان اینکه زردپوشان می دانستند نباید مقابل سپیدرود توپ را از دست بدهند، تصریح کرد: می دانستیم که نباید توپ را از دست بدهیم و باید بازی را کنترل کنیم. پس از به ثمر رسیدن گل اول، کنترل بازی را در اختیار گرفتیم. سه گل زدیم و می توانستیم گل های بیشتری به ثمر رسانیم.

مربی تیم سپاهان با ابراز رضایت از کسب این پیروزی خاطرنشان کرد: تیم مان خوب جواب داد و همگی خوب کار کردند. پس از تساوی هفته گذشته، این پیروزی برای ما خیلی خوب بود. خیلی بد شد که هواداران این هفته در ورزشگاه حاضر نبودند. واقعاً حیف شد. دوست داریم ورزشگاه پُر از هوادار باشد. بازگشت به صدر جدول از همه مهم تر بود که در صدر باقی بمانیم.

تکسیرا درخصوص مدعیان قهرمانی لیگ برتر گفت: چند تیم به صورت فشرده کار می کنند و برای بقا در کورس قهرمانی و رسیدن به این مهم می جنگند. ما تلاش می کنیم بهترین کار را انجام دهیم و برای این هدف، سخت کار می کنیم تا در جایگاه مان باقی بمانیم. این هدف ماست.

امامی فر: تلاش می کنیم سپیدرود را در لیگ برتر حفظ کنیم

مربی تیم فوتبال سپیدرود رشت گفت: تلاش می کنیم سپیدرود را در لیگ برتر حفظ کنیم.

علیرضا امامی فر، مربی تیم فوتبال سپیدرود رشت پس از شکست 3 بر صفر این تیم برابر سپاهان اظهار داشت: در نیمه اول توانستیم اهداف خود را در زمین پیاده کنیم، اما به گل نرسیدیم و در نهایت سه بر صفر شکست خوردیم. 13 بازی دیگر در پیش داریم و با قدرت به وظیفه خود عمل می کنیم. تلاش می کنیم سپیدرود را در لیگ برتر حفظ کنیم.

وی ادامه داد: بازی امروز را به کیفیت سپاهان واگذار کردیم. می دانستیم شانس های زیادی برای گلزنی به این تیم نداریم، اما نتوانستیم از معدود فرصت های خود استفاده کنیم. سپاهان تیم برتر میدان بود. ما هم چند موقعیت گلزنی داشتیم که نتوانستیم از آنها بهره ای ببریم.

مربی سپیدرود درخصوص شکست راحت سپیدرود در دو بازی رفت و برگشت برابر سپاهان تصریح کرد: سپاهان اینقدر بازیکن دارد که شفیعی روی نیمکت بود. هدف این تیم قهرمانی است، اما سپیدرود شرایط متفاوتی داشته و در ابتدای فصل، کارش را با دو تیم و دو سرمربی آغاز کرد. هیچ بهانه ای پذیرفته نیست و ما باید تلاش کنیم. بچه ها امروز خیلی دویدند و تلاش کردند. ما به بازی های آینده امیدوار هستیم.

انتهای پیام/ ز


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
اصفهان   مهرداد محمدی   جام خلیج فارس   هافبک   قلعه نویی   کورس   باشگاه سپاهان اصفهان   استانها   مهاجمان   مدافعان   رقابت های لیگ برتر  
اخبار مرتبط
اصفهان| سپاهان و پیکان؛ پیروزی اقتصادی هجومی ترین تیم لیگ
تسنیم
پیکان 0 - 1 سپاهان اصفهان/ زردپوشان به صدر بازگشتند
باشگاه خبرنگاران
مهم ترین رویدادهای ورزشی اصفهان در هفته ای که گذشت
ایرنا
اصفهان| چرخابی: بازی با پیکان تلنگری برای سپاهان بود
تسنیم
تراکتورسازی 1 - استقلال 0 / یخ تبریز با سوپرگل اشکان شکست
تابناک
دژاگه خطرناک ترین مهره تیم پرستاره تراکتور است
شمانیوز
دست باز شفر برای پر کردن جای باقری و دانشگر
برترین ها
اصفهان| پیکان و سپاهان؛ جنگ بالا می گیرد
تسنیم
تلاش سپاهان برای حفظ صدر نشینی در پایتخت
فارس
ژنرال در سکوت محض جام را بالای سر می برد؟
وکیل ملت
اصفهان| ذوب آهن و الکویت در وقت اضافه؛ ذوب آهن صفر - الکویت صفر
تسنیم
باخت پرسپولیس، باخت فنی نبود
جوان آنلاین
اگر پیروزی ها ادامه دار باشد استقلال مدعی قهرمانی می شود!
فرتاک نیوز
این استقلال، دوشتداشتنی تر است/ شفر و تیمش همه را به قهرمانی امیدوار کردند/ گلزنی مدافعان از بخت خوب شفر است
خبرگزاری دانشجو
صدر جدوال باز هم طلایی شد
صاحب نیوز
اولین شکست فصل پرسپولیس با تصمیمات عجیب داور!
پارسینه
سپاهان با برتری سه گله به صدر بازگشت
پارسینه
سپاهان 3 - سپیدرود صفر
بولتن نیوز
سپاهان بار دیگر صدرنشین لیگ برتر شد
ایران اکونومیست
سپاهان بابرتری مقابل سپیدرودبه صدررسید
ناطقان نیوز
سپاهان با پیروزی مقابل سپیدرود رشت صدرنشین شد
تدبیر و امید
سپاهان به صدر بازگشت
خبر ورزشی
اعتراض قلعه نویی به بازیکنان خودی در روز کسب پیروزی/جایگزین مسلمان گلزنی کرد
فارس
سپاهان به صدر جدول بازگشت
دنیای اقتصاد
اصفهان| استنلی باز هم در صدر جدول گلزنان؛ کی روس با گل برگشت
تسنیم
اصفهان| پرواز طلایی پوشان به صدر در سکوت نقش جهان؛ سپاهان 3 - سپیدرود صفر
تسنیم
سپاهان با برتری مقابل سپیدرود به صدر رسید
میزان
سپاهان با گلباران سپیدرود به صدر بازگشت
مشرق نیوز
اصفهان| تقدیر باشگاه سپاهان از علی کریمی؛ نقش جهان بدون هوادار معنا ندارد
تسنیم
اصفهان| رونمایی از مسلمان مدل سپاهان؛ خبرنگاران اصفهانی بدون آی دی کارت
تسنیم
اخبار مرتبط
bltتسنیم : اصفهان| سپاهان و پیکان؛ پیروزی اقتصادی هجومی ترین تیم لیگ
bltباشگاه خبرنگاران : پیکان 0 - 1 سپاهان اصفهان/ زردپوشان به صدر بازگشتند
bltایرنا : مهم ترین رویدادهای ورزشی اصفهان در هفته ای که گذشت
bltتسنیم : اصفهان| چرخابی: بازی با پیکان تلنگری برای سپاهان بود
bltتابناک : تراکتورسازی 1 - استقلال 0 / یخ تبریز با سوپرگل اشکان شکست
bltشمانیوز : دژاگه خطرناک ترین مهره تیم پرستاره تراکتور است
bltبرترین ها : دست باز شفر برای پر کردن جای باقری و دانشگر
bltتسنیم : اصفهان| پیکان و سپاهان؛ جنگ بالا می گیرد
bltفارس : تلاش سپاهان برای حفظ صدر نشینی در پایتخت
bltوکیل ملت : ژنرال در سکوت محض جام را بالای سر می برد؟
bltتسنیم : اصفهان| ذوب آهن و الکویت در وقت اضافه؛ ذوب آهن صفر - الکویت صفر
bltجوان آنلاین : باخت پرسپولیس، باخت فنی نبود
bltفرتاک نیوز : اگر پیروزی ها ادامه دار باشد استقلال مدعی قهرمانی می شود!
bltخبرگزاری دانشجو : این استقلال، دوشتداشتنی تر است/ شفر و تیمش همه را به قهرمانی امیدوار کردند/ گلزنی مدافعان از بخت خوب شفر است
bltصاحب نیوز : صدر جدوال باز هم طلایی شد
bltپارسینه : اولین شکست فصل پرسپولیس با تصمیمات عجیب داور!
bltپارسینه : سپاهان با برتری سه گله به صدر بازگشت
bltبولتن نیوز : سپاهان 3 - سپیدرود صفر
bltایران اکونومیست : سپاهان بار دیگر صدرنشین لیگ برتر شد
bltناطقان نیوز : سپاهان بابرتری مقابل سپیدرودبه صدررسید
bltتدبیر و امید : سپاهان با پیروزی مقابل سپیدرود رشت صدرنشین شد
bltخبر ورزشی : سپاهان به صدر بازگشت
bltفارس : اعتراض قلعه نویی به بازیکنان خودی در روز کسب پیروزی/جایگزین مسلمان گلزنی کرد
bltدنیای اقتصاد : سپاهان به صدر جدول بازگشت
bltتسنیم : اصفهان| استنلی باز هم در صدر جدول گلزنان؛ کی روس با گل برگشت
bltتسنیم : اصفهان| پرواز طلایی پوشان به صدر در سکوت نقش جهان؛ سپاهان 3 - سپیدرود صفر
bltمیزان : سپاهان با برتری مقابل سپیدرود به صدر رسید
bltمشرق نیوز : سپاهان با گلباران سپیدرود به صدر بازگشت
bltتسنیم : اصفهان| تقدیر باشگاه سپاهان از علی کریمی؛ نقش جهان بدون هوادار معنا ندارد
bltتسنیم : اصفهان| رونمایی از مسلمان مدل سپاهان؛ خبرنگاران اصفهانی بدون آی دی کارت
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.