مخبر - 1397/11/21 - طراحی «جریان خاص» برای راهپیمایی 22 بهمن/ دستاوردهای اقتصادی انقلاب که نمی گویند!

طراحی «جریان خاص» برای راهپیمایی 22 بهمن/ دستاوردهای اقتصادی انقلاب که نمی گویند!
حضور در «راهپیمایی 22 بهمن»، چگونه خطراتی که متوجه آینده مردم و انقلاب اسلامی است را کمرنگ می کند؟
طراحی «جریان خاص» برای راهپیمایی 22 بهمن/ دستاوردهای اقتصادی انقلاب که نمی گویند!

سرویس سیاست مشرق – در آستانه چهلمین سال عمر انقلاب اسلامی و در روزهایی که مردم ایران قرار است چهلمین راهپیمایی 22 بهمن خود را در دفاع از اسلام و انقلاب برگزار کنند؛ اما گویی وجوب حضور در این راهپیمایی بیشتر شده است...

در واقع اگرچه شاید به نظر برسد که دیگر پس از 40 سال، از التهابات انقلابی کاسته شده، مهمات کشور بر روال قرار گرفته اند و حال که هیجانات فروکاسته شده بهتر است نگاهی واقعی تر به انقلاب داشت! اما این ظاهر ماجراست و در باطن التهاباتی سخت تر و بیشتر در جریان است.

التهاباتی که در ساعت به ساعت 40 سال گذشته تلاش کرده اند در لحظه ای دیگر اثری از اسلام و ایران اسلامی نباشد اما با اینکه شکست خورده اند و اینک نیز به تماشای 40 سالگی انقلاب اسلامی نشسته اند اما همچنان از پا ننشسته اند!

می شود به این پرداخت که این التهابات در کدام آشپزخانه ضبط و ربط می شوند و یا اینکه جریانات و طیف ها و آدم های تسرّی دهنده آنها کدامند؟ اما شاید در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و در روزهایی که در آستانه برگزاری راهپیمایی 22 بهمن هستیم؛ نگاهی به حاقّ این التهاب آفرینی ها و شبهات مهمتر از عوامل ایجاد آنها باشد...

نگاهی که می تواند اصول موجده و مبقیه تدوام انقلاب و لزوم حمایت مردم و پشتیبانی آنها از انقلاب اسلامی را بیشتر آشکار کند و بیان نماید که حضور بیشتر و پرشورتر در راهپیمایی 22 بهمن، چگونه برای خطراتی که متوجه مردم و انقلاب اسلامی است؛ به مثابه یک نوشداروی مهم عمل خواهد کرد.

*کاش انقلاب اسلامی رخ نمی داد / در مسیر سراشیبی هستیم!

در روزهای اخیر، حزب اصلاح طلب اتحاد ملت در یک بیانیه بمناسبت 40 سالگی انقلاب، بدون هیچ سند و مدرکی بر بی اعتماد شدن مردم نسبت به نظام اسلامی تأکید کرد.

در بخش مورد اشاره بیانیه مذکور می خوانیم: «اعتماد متقابل مردم به نظام و نظام به مردم، رمز بسیج امکانات برای تامین فردای بهتر است. متاسفانه ما از این نظر در نازل ترین وضعیت نسبت به چهل سال گذشته هستیم .»[1]

غلامرضا ظریفیان از فعالان اصلاح طلب نیز چند روز قبل از این گفت که «در زمینه های مختلفی در این سال ها –در ایران- اتفاقات خوبی افتاده است، اما نمی توان گزارش های رشد و ارتقا ارائه کرد »![2]

عبدالواحد موسوی لاری، وزیر کشور دولت اصلاحات هم به تازگی علناً تأکید کرد که روال نظام جمهوری اسلامی روال تخریب، نابودی و برچسب زدن است و در صورت ادامه این روال به سمت سراشیبی حرکت می کنیم .[3]

به این صحبت های عجیب و غریب که متأُسفانه در گوش جامعه زمزمه شده اند بایستی اظهارات اخیر مرتضی الویری، عضو شورای شهر تهران را نیز افزود که گفته است: انقلاب اسلامی به هیچ وجه به اهداف خود نرسیده است… ایکاش انقاب 57 رخ نمی داد .[4]

*مردم اسیر اِخلال عمدی در اقتصاد و معیشت / اعترافات یک فعال اصلاح طلب درباره دستاوردهای اقتصادی انقلاب اسلامی

به این حجم گسترده ضد تبلیغ جریان چپ از انقلاب اسلامی البته بایستی سیاه نمایی های اقتصادی را نیز افزود.

صد البته هدف انقلاب امام خمینی (ره) حاکمیت اسلام بود اما مگر حاکمیت اسلام بدون رونق اقتصاد و بهبود وضع زندگی قابل تصور است؟!

و درست با رصد همین معنی بود که جریان سیاسی خاص از چند سال قبل به بزرگنمایی از اثر تحریم ها، کوبش دستاوردهای اقتصادی نظام جمهوری اسلامی و ایجاد اخلال در اقتصاد کشور پرداخت.

مردم ایران حالا و در 40 سالگی انقلاب اسلامی با فضایی مواجه شده اند که گوشت قرمز کیلویی 57 هزار تومان، تا سقف 100 هزار تومان هم توزیع می شود و عمداً یا سهواً اما هیچ نظارت کارایی نیز بر بازار ندارد.

مردم بصورت روزانه شاهد بیانیه های اقتصاددان های چپی هستند که به دروغ از این می گویند که مصرف برخی مواد غذایی به دلیل فقر مردم طی 40 سال گذشته کاهش یافته، با تحریم های جدید آمریکا 1 میلیون نفر در ایران بیکار می شوند و مثلاً «نتیجه سیاست های اقتصادی نئولیبرالی سه دهه اخیر و به ویژه با مالی سازی اقتصاد از ابتدای دهه هشتاد، افزایش نابرابری ها و فقر بوده است. طی ده سال اخیر که ارزش پول ملی به کمتر از یک-دهم تنزل یافته و بهای حامل های انرژی تا ده برابر بالا رفته، جز بینواسازی بخش قابل توجهی از مردم دستاورد دیگری عاید نشده است .»[5]

افتضاح این سیاه نمایی ها و اصرار بر بد بودن اوضاع به حدی رسیده که یک نماینده اصلاح طلب با تلمیح در زمینه اغتشاش خیابانی می گوید سال آینده اتفاقاتی خواهد افتاد و محمدباقر نوبخت، از مقامات بلندپایه دولت اصلاح طلبان نیز علیرغم اذعان به بهبود شاخص «ضریب جینی» در ایران اما می گوید این بهبود رضایتبخش نیست ![6]

همانطور که اشاره شد؛ رخدادها و حقایق صحنه بیانگر آنست که اوضاع اقتصادی کشور با مشکلاتی مواجه است که تماماً دست ساز هستند وگرنه کارنامه اقتصادی انقلاب اسلامی از نقاط قابل افتخاری برخوردار است.

ما در ادامه بخش هایی از صحبت های اخیر «سعید لیلاز»، فعال اصلاح طلب و از چهره های اقتصاددان این جریان خاص سیاسی را پیرامون دستاوردهای انقلاب اسلامی نقل می کنیم.

انقلابی که همانطور که اشاره شد در چهلمین سال از حیات خود به پشتیبانی صدچندان مردم و جوانان نیاز دارد...

_ اگر به اعداد و ارقام مراجعه کنیم، واقعیت این است که درآمد سرانه ایرانی ها به قیمت ثابت -یعنی ریال- بعد از کسر تورم هنوز به عدد 1355 نرسیده است. اما این به معنای آن نیست که سطح ثروت ما هنوز به آن عدد نرسیده است. معنایش این است که قیمت تمام شده کالاها و خدمات به خصوص قیمت دلار آنقدر پایین آمده که سطح زندگی ما اصلاً با سال 1355 قابل مقایسه نیست. بالاترین رقمی که رژیم شاه خودروی سواری تولید می کرد 120 هزار دستگاه در سال 1356 بود. در حالی که در سال 96 خالص تقاضای خودروی جدید سواری به دو میلیون دستگاه رسید.

_ جمعیت دو برابر اما تولید خودرو حدود 17 یا 18 برابر شده است. سرانه تقاضای واقعی خودرو در ایران هشت برابر زمان شاه است. یا مثلاً در سال 1357 میزان تولیدات مواد کشاورزی در ایران به حدود 20 میلیون تن رسید. ما امسال درباره تقریباً 140 میلیون تن صحبت می کنیم. میزان تولید فولاد ایران هم شاید 15 برابر شده است. طبیعتاً باید جلو می رفتیم و هنوز که هنوز است مطالبه اصلی ما از انقلاب وجود دارد، اما من این حرف که کشور اصلاً جلو نرفته را قبول ندارم. ما باید 10 سال اول انقلاب را نادیده بگیریم. هیچ انقلابی در دنیا نیست که در 10 سال اول پسرفت های وحشتناک نداشته باشد. مثل انقلاب اکتبر یا انقلاب کبیر فرانسه. من انقلاب ایران را در زمره این دو انقلاب بررسی می کنم. اگر شما این 10 سال را کنار بگذارید در 20 سال بعد یعنی از 1367 تا 1387 متوسط رشد اقتصادی ایران به حدود 5.5 نیم تا 6 درصد در سال رسیده که این عدد حتی از ترکیه اندکی بهتر و کمابیش مشابه کره جنوبی است.

_ در زمان شاه پایه پیشرفت کشور خیلی کم بود و به همین خاطر متوسط 15 سال آخر شاه نرخ رشد اقتصادی به بیش از 10 درصد رسید. اما اگر خودمان را با هم سطح های خود مقایسه کنیم می بینیم که به استثنای دهه اول انقلاب عملکرد اقتصاد ایران بسیار خوب بوده است. مثلاً عمر متوسط ایرانی ها به ازای هر یک سال در 40 سال گذشته هفت ماه افزایش پیدا کرد. این یکی از بهترین عملکردهای همه دنیاست.

_ انقلاب اسلامی نه فقط گریزناپذیر بود بلکه اقتصاد ایران را نجات داد.

_ الان که با شما صحبت می کنم و نسبت توزیع درآمد به وخامت گراییده، نسبت درآمد دهک اول جامعه به دهک دهم که در سال 56، یک به 36 بود یک به 16 یا 17 است. "ضریب جینی" هم که عامل بسیار مهمی در توزیع ثروت است در سال پایانی رژیم شاه به 51 صدم رسیده بود. این عدد هرچه به سمت صفر نزدیک باشد بهتر است و هرچه به یک نزدیک باشد بدتر است. ضریب جینی تازه الان نزدیک 40 صدم است.

_ بین سال 2014 تا 2017 میلادی که دوره سقوط قیمت جهانی نفت خام بود عربستان سعودی برای اینکه بتواند به کمتر از نصف رشد اقتصادی ایران برسد 250 میلیارد دلار از ذخایر خود را خرج کرد. اما ایران دیناری از ذخایر نفت خود برنداشت و رشد اقتصادی کشور دو و نیم برابر عربستان سعودی بود. رشد اقتصادی ایران در همه این مدت بیش از دو برابر یا سه برابر روسیه بوده است. ایران بهترین عملکرد در بین کشورهای نفتی را در انطباق شرایط کشور با سقوط قیمت جهانی نفت خام دارد. این مساله پژوهش و دستاورد من است.

_ من رد نمی کنم که ما هزار بار بهتر می توانیم ایران را اداره کنیم. اما ما درگیر منازعات اجتماعی سیاسی داخلی خود هم هستیم. یعنی داریم آن منازعات را هم حل می کنیم. آن منازعات معمولاً در جاهای دیگر با دیکتاتوری و حکومت نظامی حل شده اند اما در ایران با تعامل حل می شود. این بحث جناح چپ و راست که ما 30 سال است ارّه می دهیم تیشه می گیریم را آمریکایی ها در سه سال جنگ داخلی حل کرده اند. اما دو میلیون کشته هم برجای گذاشته اند. در صورتی که مجموع کشته های 30 سال اخیر ما دوهزار نفر نیست.

_ شاید بتوانیم بگوییم ایران –به لحاظ اقتصادی- از فرانسه امروز جلوتر است .[7]

*اگر بصیرت و پشتیبانی مردم نباشد / راه ادامه پیشرفت ها و پویایی انقلاب اسلامی چیست؟

بایستی این قضاوت را بر عهده مردم گذاشت...

انقلابی با پیشرفت های ملموس و ارتقای آشکار سطح زندگی مردم نسبت به دوران گذشته که هم اکنون در محاصره عده ای از رجال سیاسی و اجرایی سیاه نما و بدخواه مردم و کشور قرار گرفته است.

پاسخ به این سؤال چندان سخت نیست که ادامه پیشرفت این انقلاب و رخدادهای خوب آن؛ اگر بصیرت و پشتیبانی مردم و پاسخ کوبنده آنها به سیاه نمایی ها وجود نداشته باشد؛ به کجا خواهد انجامید.

مردم باید بدانند کسانی از اصلاح طلبان به تازگی صراحتاً از «فردای براندازی» نیز صحبت کرده اند و از این گفته اند که اصلاحات در حکومت بعدی نیز زنده خواهد بود...

***

1_https://www.jamaran.ir/fa/tiny/news-1112341

2_mshrgh.ir/923844

3_mshrgh.ir/933868

4_mshrgh.ir/933868

5_mshrgh.ir/933868

6_mshrgh.ir/934803

7_mshrgh.ir/934527


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
گوشت قرمز   مردم ایران   مهمات   نظام جمهوری اسلامی ایران   مرتضی الویری   وزیر کشور   اعترافات   عجیب و غریب   حاکم اسلامی   سیاه نمایی   اقتصاد   انقلاب اسلامی   امام خمینی (ره)   راهپیمایی 22 بهمن   اقتصاد کشور   40 سالگی انقلاب   اصلاح طلب   حضور   اعتماد  
اخبار مرتبط
ادعای نفوذ آمریکا در سیستم موشکی ایران یک دروغ بزرگ است
جوان آنلاین
فرمانده هوافضای سپاه: ادعای نفوذ آمریکایی ها در سیستم موشکی ایران دروغ است / با ارسال وسایل و قطعات خاص به دنبال نفوذ بودند اما متوجه توطئه شدیم و آن را به فرصت تبدیل کردیم / با نفوذ به سیستم نظامی امریکا، اطلاعات دست اول در اختیار گروه هایی مانند حشد شعبی می گذاشتیم
انتخاب
تعطیلی کارخانه ها و بیکاری کارگران بزرگترین خطا در عرصه اقتصاد کشور است
جوان آنلاین
«تغییر زیست» رسانه های فارسی زبان خارجی؛ دستاورد 22 بهمن تماشایی
فارس
پاسداران استمرار نظام را با خون خود مهر کرده اند/ شهادت پیروزی محسوب می شود
ایکنا
امام جمعه رشت: دست خائنین به مردم ایران را قطع می کنیم
تسنیم
اتفاق های خوشایند و رضایت بخش در پنجمین دهه انقلاب/پس از سختی ها، آسانی محقق می شود
فارس
پس از رنج ها و سختی ها، آسانی محقق می شود
فارس
ملت سنگ تمام گذاشت/ «حسن عباسی» مرز وقاحت را شکست/ بلندگوی قم علیه روحانی!
برنا
آیت الله حسینی بوشهری: مردم ایران 22 بهمن پاسخ کوبنده ای به دشمنان دادند
قم نیوز
گرچه نمرود هیزم آورده است!
خیبر انلاین
رویترز: رهبر ایران می گوید مذاکره با آمریکا حاصلی ندارد
ایرنا
مردم ایران در 22 بهمن پاسخ کوبنده ای به دشمنان دادند
فارس
پیام حضور ملت در جشن 40 سالگی انقلاب/ احیای تفکر انقلابی اولویت ورود به دهه پنجم انقلاب
خبرگزاری دفاع مقدس
پیام حضور ملت در جشن چهل سالگی انقلاب/احیای تفکر انقلابی اولویت ورود به دهه پنجم انقلاب
فارس
گرچه نمرود هیزم آورده ست!
ایلام بیدار
حضور برجسته چهل سالگی انقلاب در ادبیات و فرهنگ عراق
ایرنا
نمایندگان مازندران در مجلس مردم رابه راهپیمایی 22 فراخواندند
سایت جماران
مسئولان نقاط ضعف کشور را برای افکار عمومی بازگو کنند
سایت جماران
قدردانی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بشرویه از حضور مردم در راهپیمایی 22بهمن
قدس آنلاین
وقتی توطئه های دشمنان بی اثر می شود/ شور کریمان در جشن 40 سالگی انقلاب/وحدتی که خار چشم دشمنان شد
آرا نیوز
راهپیمایی 22 بهمن جنگ روانی دشمن را نقش بر آب کرد
صدا و سیما
پیام قدردانی نماینده ولی فقیه از مردم آذربایجان غربی
صدا و سیما
راهپیمایی 22 بهمن پیام مقاومت داشت/ رهبری محور وحدت ایران
شبستان
رنگین کمان اقوام ایرانی عزت 40 ساله ایران را فریاد زد
فارس
تاریخ تکرار شد؛ جشن پیروزی و 40 سالگی انقلاب در برف اردبیل
مهر نیوز
حضور تماشایی و کم نظیر خوزستانی ها در راهپیمایی 22 بهمن/رنگین کمان اقوام ایرانی عزت 40 ساله ایران را فریاد زد
فارس
جهانگیری: همدلی انقلابی را تکرار کنیم
خرداد نیوز
انقلاب اسلامی، تجلی شکوه و عظمت مردم ایران است
اتحاد خبر
پاسخ کوبنده مردم استان مرکزی به استکبار جهانی+تصویر
راه دانا
اخبار مرتبط
bltجوان آنلاین : ادعای نفوذ آمریکا در سیستم موشکی ایران یک دروغ بزرگ است
bltانتخاب : فرمانده هوافضای سپاه: ادعای نفوذ آمریکایی ها در سیستم موشکی ایران دروغ است / با ارسال وسایل و قطعات خاص به دنبال نفوذ بودند اما متوجه توطئه شدیم و آن را به فرصت تبدیل کردیم / با نفوذ به سیستم نظامی امریکا، اطلاعات دست اول در اختیار گروه هایی مانند حشد شعبی می گذاشتیم
bltجوان آنلاین : تعطیلی کارخانه ها و بیکاری کارگران بزرگترین خطا در عرصه اقتصاد کشور است
bltفارس : «تغییر زیست» رسانه های فارسی زبان خارجی؛ دستاورد 22 بهمن تماشایی
bltایکنا : پاسداران استمرار نظام را با خون خود مهر کرده اند/ شهادت پیروزی محسوب می شود
bltتسنیم : امام جمعه رشت: دست خائنین به مردم ایران را قطع می کنیم
bltفارس : اتفاق های خوشایند و رضایت بخش در پنجمین دهه انقلاب/پس از سختی ها، آسانی محقق می شود
bltفارس : پس از رنج ها و سختی ها، آسانی محقق می شود
bltبرنا : ملت سنگ تمام گذاشت/ «حسن عباسی» مرز وقاحت را شکست/ بلندگوی قم علیه روحانی!
bltقم نیوز : آیت الله حسینی بوشهری: مردم ایران 22 بهمن پاسخ کوبنده ای به دشمنان دادند
bltخیبر انلاین : گرچه نمرود هیزم آورده است!
bltایرنا : رویترز: رهبر ایران می گوید مذاکره با آمریکا حاصلی ندارد
bltفارس : مردم ایران در 22 بهمن پاسخ کوبنده ای به دشمنان دادند
bltخبرگزاری دفاع مقدس : پیام حضور ملت در جشن 40 سالگی انقلاب/ احیای تفکر انقلابی اولویت ورود به دهه پنجم انقلاب
bltفارس : پیام حضور ملت در جشن چهل سالگی انقلاب/احیای تفکر انقلابی اولویت ورود به دهه پنجم انقلاب
bltایلام بیدار : گرچه نمرود هیزم آورده ست!
bltایرنا : حضور برجسته چهل سالگی انقلاب در ادبیات و فرهنگ عراق
bltسایت جماران : نمایندگان مازندران در مجلس مردم رابه راهپیمایی 22 فراخواندند
bltسایت جماران : مسئولان نقاط ضعف کشور را برای افکار عمومی بازگو کنند
bltقدس آنلاین : قدردانی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بشرویه از حضور مردم در راهپیمایی 22بهمن
bltآرا نیوز : وقتی توطئه های دشمنان بی اثر می شود/ شور کریمان در جشن 40 سالگی انقلاب/وحدتی که خار چشم دشمنان شد
bltصدا و سیما : راهپیمایی 22 بهمن جنگ روانی دشمن را نقش بر آب کرد
bltصدا و سیما : پیام قدردانی نماینده ولی فقیه از مردم آذربایجان غربی
bltشبستان : راهپیمایی 22 بهمن پیام مقاومت داشت/ رهبری محور وحدت ایران
bltفارس : رنگین کمان اقوام ایرانی عزت 40 ساله ایران را فریاد زد
bltمهر نیوز : تاریخ تکرار شد؛ جشن پیروزی و 40 سالگی انقلاب در برف اردبیل
bltفارس : حضور تماشایی و کم نظیر خوزستانی ها در راهپیمایی 22 بهمن/رنگین کمان اقوام ایرانی عزت 40 ساله ایران را فریاد زد
bltخرداد نیوز : جهانگیری: همدلی انقلابی را تکرار کنیم
bltاتحاد خبر : انقلاب اسلامی، تجلی شکوه و عظمت مردم ایران است
bltراه دانا : پاسخ کوبنده مردم استان مرکزی به استکبار جهانی+تصویر
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.