مخبر - 1397/11/21 - روایت فرزندان دیار میرزاکوچک از غرور ایرانی در چهل سالگی انقلاب؛ "جانم فدای ایران"+فیلم

روایت فرزندان دیار میرزاکوچک از غرور ایرانی در چهل سالگی انقلاب؛ "جانم فدای ایران"+فیلم
فرزندان دیار میرزاکوچک جنگلی با افتخار به گذشته و امید به آینده جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران را پرشکوه تر از همیشه برگزار می کنند.
روایت فرزندان دیار میرزاکوچک از غرور ایرانی در چهل سالگی انقلاب؛ "جانم فدای ایران"+فیلم

روایت فرزندان دیار میرزاکوچک از غرور ایرانی در چهل سالگی انقلاب؛ - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، عدد 40 در فرهنگ اسلامی و قرآنی جایگاه ویژه ای دارد و علامت بلوغ، کمال و استواری است و امروز انقلاب اسلامی ایران در آستانه چهل سالگی خود است؛ انقلابی که چون خورشیدی تابان در جهان می درخشد.

انقلاب اسلامی فراز و نشیب ها و تلخی و شیرینی های زیادی را پشت سر گذاشته است و 40 سال است که همه دشمنان و معاندان بر این باور بودند که با توطئه و تحریم، انقلاب را شکست می دهند اما به فضل الهی به این هدف خود نرسیدند.

برای بررسی کارنامه چهل سالگی انقلاب آمارها و شاخص های جهانی را برای ارزیابی دستاوردهای انقلاب اسلامی ملاک قرار دهیم که با تلاش های شبانه روزی دانشگاهیان، استقامت ستودنی اقشار مختلف مردم به برکت خون شهیدان و مجاهدت ایثارگران با رهبری حضرت امام(ره) و رهبر معظم انقلاب به دست آمده است.

ثمرات انقلاب 40 ساله ـ استان ها| برخورداری 1790 روستا در گیلان از آب شرب سالم+فیلمثمرات انقلاب 40 ساله ـ استان ها| انقلاب در جاده های گیلان با انجام 11000 کیلومتر عملیات راهسازی +فیلم

ایران پنجمین کشور ثروتمند جهان در ذخایر طبیعی، سیزدهمین کشور جهان از نظر ثروت تنوع زیستی، رتبه دهم صنعت توریسم از نظر جاذبه های باستانی و تاریخی با بیش از 30 میلیون نیروی کار، بیست و دومین کشور جهان از این نظر است.

ایران بر اساس آمارهای انجمن جهانی اقتصاد از نظر فارغ التحصیلان چهار حوزه علوم دانشی، فناوری، مهندسی و ریاضی در جایگاه پنجم جهان قرار دارد و ایران هم اکنون از نظر بانک جهانی رتبه هفتم رشد امید به زندگی را دارا است و سن امید به زندگی در ایران به 76 سال رسیده است.

از منظر آمارهای بانک جهانی کشور ایران اکنون بیست و یکمین کشور جهان از نظر کل زمین های کشاورزی و بیست و دومین کشور جهان از نظر تعداد ماشین های کشاورزی است که این رتبه ها ایران را در مقام هجدهمین کشور جهان از لحاظ محصولات دائمی کشاورزی قرار داده است.

فولاد، محصولی راهبردی و صنعت مادر در جهان شناخته می شود که به گفته انجمن جهانی فولاد ایران در جایگاه سیزدهم تولید فولاد جهان قرار داریم و پس از انقلاب اسلامی تولید فولاد در ایران 18 برابر متوسط جهانی شده که جهش شگفت انگیزی را در این محصول راهبردی نشان می دهد.

جایگاه یازدهم ایران در تولید سیمان و جایگاه نوزدهم ایران در تولید آلومینیوم جهان از آمارهای شاخص کشور به اذعان سازمان زمین شناسی آمریکا بوده است.

طبق یافته های پایگاه استنادی(WOS) ایران ششمین کشور پیشرو در زمینه تولیدات فناوری نانو در دنیا است و بنابر اظهارات موسسه معتبر فوترون ایران یکی از قدرت های نوظهور در عرصه فناوری فضایی و یازدهمین کشور جهان از نظر توسعه در عرصه فناوری فضایی است.

بر اساس نظر موسسه آزمایشات بالینی ایران رتبه دوم در زمینه پیشرفته ترین کشورها در حوزه سلول های بنیادین را دارا بوده و در سال 2017 ایران از نظر تولیدات زیست فناوری در رتبه 13 جهان و نخست منطقه قرار دارد.

این ارقام و آمار تنها گوشه ای از قدرت ایران در زمینه های مختلف است که شاهدی بر توانمندی های ایران در چهل سالگی انقلاب اسلامی از منابع جهانی و بین المللی است گویای شاخص های جهانی ایران است.

این رتبه ها با تلاش و پایمردی مردمی به دست آمده که خود برای داشتن نظامی اسلامی برعلیه طاغوت زمان به پا خواستند تا استقلال و آزادی را برای وطن خود به ارمغان آورند.

مراجعه به اندیشه ها و سیره امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به روشنی نشان می دهد که ایشان بر مشارکت تمام عیار مردم در تمام حوزه ها به ویژه تعیین سرنوشت سیاسی با آراء ملت تاکید داشته است.

یکی از مشخصه های بارز این نظام، مردم سالاری است که در تمامی برهه های زمانی این ویژگی تا اکنون که در چهل سالگی انقلاب هستیم بارها و بارها اثبات شده است و مردم در همه صحنه ها حضور داشتند.

امروز اگرچه مردم ما با بسیاری از سختی ها و گرانی ها مواجه هستند اما پای دفاع از ازرش و آرمان های انقلاب مانده اند و به میثاقی که با شهیدان در حفظ نظام و انقلاب بسته اند پایبند هستند.

این روزها که مردم با مشکلات اقتصادی و تحریمات مواجه هستند همچنان بر عزم خود راسخ و استوار با افتخار به گذشته و امید به آینده جشن چهل سالگی انقلاب را پرشورتر از سالیان قبل برپا می کنند.

در این روزهای پرخاطره با دوربین خبرگزاری تسنیم به میان مردم دیار میرزاکوچک جنگلی رفتیم تا در 40 سالگی انقلاب اسلامی برایمان از حس و حال شان پس از شنیدن سرودی از ایران بگویند؛ از اینکه چه حسی نسبت به پرچم مقدس ایران دارند و ایران قدرتمند دارند.

ابتدا با یک هدفون، سرودی حماسی از ایران عزیز را برای تک تک افراد پخش کردیم؛ یکی از همشهریان پس از شنیدن این سرود اظهار داشت: من هرگاه این سرود را می شنوم به ایرانی بودنم افتخار می کنم و به اقتدار و سربلندی کشورم فکر می کنم.

یکی از جوانان گیلانی با اشاره به اینکه به یاد شکوه و سربلندی ایران و تاریخ فراموش نشدنی این مرزو بوم کهن می افتم و اینکه امنیت کشور ما به آسانی به دست نیامده است گفت: خون های زیادی برای سرافرازی میهن ما ریخته شده و با همه مشکلاتی که هست نسبت به خیلی از کشورها اوضاع خوبی داریم.

یک بانوی گیلانی با تاکید بر اینکه ایران سرای من است و اگر خدای ناکرده مشکلی برای گوشه ای از کشورم به وجود بیاید همگی دست به دست هم و پشت به پشت هم جلوی هر مشکلی می ایستیم خاطرنشان کرد: همیشه همه با هم متحد و هم صدا هستیم.

خواهر شهید علی روحی از شهدای انقلاب با چشمانی اشکبار با یاد برادر شهیدش اظهار داشت: زمان انقلاب با برادرم در تظاهرات شرکت می کردم و او همیشه شجاع بود و در راهپیمایی های زمان انقلاب علیه شاه شرکت می کرد.

بانوی گیلانی دیگری که با شنیدن سرود ایران منقلب شده بود و اشک هایش گویای عشق او به وطن عزیزمان ایران بود گفت: نمی توانم احساساتم را به زبان آورم؛ فقط بگویم که شهدای مدافع حرم به ما آموختند که تا پای جان هرجا که لازم باشد باید برای وطن جان داد.

یکی دیگر از همشهریان با بیان اینکه صد در صد افتخار می کنم که ایرانی هستم افزود: ما همیشه آماده ایم تا جان مان را برای کشور فدا کنیم و همه ایرانیان چنین حسی به ایران عزیزمان دارند.

یک نوجوان گیلانی که از نسل چهارم انقلاب است با اشاره به اینکه کشور ما از قدرت های خاورمیانه است و موشک اژدر را ساخته است با غرور خاصی عنوان کرد: ایران همه چیز دارد و من به ایرانی بودنم افتخار می کنم.

یکی از جوانان گیلانی با تاکید بر اینکه برای این انقلاب خون های بسیاری ریخته شده و ما مدیون حضرت سیدالشهدا(ع) هستیم گفت: در ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(ع) هستیم و این غروری که با شنیدن یک سرود حماسی به ما دست می دهد را مدیون نگاه آن بانوی دو عالم هستیم.

بانوی گیلانی دیگری که بغض گلویش را گرفته بود با تاکید بر اینکه احساس غرور می کنم که یک ایرانی هستم اظهار داشت: مشکلات اقتصادی هست اما مهمترین نعمتی که داریم امنیت است که آن را مدیون شهدا و سربازان وطن هستیم.

وی با بیان اینکه ما اکنون باید خودمان هوای هم را نگه داریم و پشت هم باشیم گفت: ما باید وحدت ملی مان را حفظ کنیم و به هیچ کشور بیگانه ای اجازه ندهیم که به کشور ما دست درازی کند.

گیلانی دیگری هم در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه دشمنان فکر صدمه به ایران را باید به گور ببرند اظهار داشت: ما همگی پیر و جوان، نسل اول، دوم، سوم و چهارم انقلاب پای این انقلاب هستیم و بر عهدمان استوار هستیم.

گیلانیان دیگر هم بر عشق به میهن و پرچم مقدس کشور تاکید کردند و گفتند که تا پای جان در خدمت ایران و ایرانی هستند و با آرمان های انقلاب تجدیدمیثاق می کنند.

دختر کوچک گیلانی هم با خواندن شعری در وصف ایران برای دشمنان ایران رجز خواند تا چشم ناپاکان از این سرزمین دور بماند و دشمن بداند که کودک و پیر و جوان این مرز و بوم یکصدا برای ایران می خوانند و برای ماندگاری ایران از جان خود می گذرند.

فرزندان میرزا کوچک جنگلی همچون سال های قبل پرنشاط و امیدوار به فرداهای زیباتر برای ایران در روز 22 بهمن که جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی است دست در دست هم در راهپیمایی شرکت می کنند تا تصویر زیبایی از حضور پرشکوه و مقتدرانه گیلانیان پرافتخار را در تاریخ این سرزمین ثبت کنند.

گزارش از سارا ناصری

انتهای پیام/ش


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
فناوری   ثروتمند   مقام معظم رهبری   نظامی   رشت   فولاد   روستا   کشاورزی   نیروی کار   گیلان   نظام جمهوری اسلامی ایران   زیست فناوری   جانبازان و ایثارگران   راهسازی   دانشگاهیان   علوم   تنوع زیستی   شهیدان   امید به زندگی   قرآن کریم   پیشرو   استانها   باستانی   بانک جهانی   سازمان زمین شناسی   شیرینی   توریست   طاغوت   معاندان   آزمایشات   اقتصاد   انقلاب اسلامی   سیره امام خمینی   صنعت   بلوغ   40 سالگی انقلاب   آب شرب  
اخبار مرتبط
ملت ایران توطئه های دشمنان را به حماسه تبدیل می کنند
ایرنا
چرا در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کنیم؟
جهان نیوز
افتخار به گذشته و امید به آینده ایران در آمار بین المللی
فارس
طنین گام های استوار مردم در راهپیمایی 22 بهمن لرزه بر اندام دشمن می اندازد
خبرگزاری دفاع مقدس
حضور اهالی فرهنگ، هنر و رسانه در راهپیمایی 22بهمن
ایرنا
پیروزی انقلاب اسلامی یکی از موفق ترین الگوهای انقلابی عصر حاضر است
خبرگزاری موج
دهه چهارم انقلاب در زنجان چه گذشت؟
ایسنا
رشد 6 برابری تولید خودرو/ارتقای هشت رتبه ای اقتصاد ایران
شبستان
بذر توسعه علمی در لرستان جوانه زد/ فعالیت 144 شرکت و هسته فناور
مهر نیوز
ثمرات انقلاب 40 ساله ـ استان ها | ایجاد اشتغال 3100 واحد بزرگ صنعتی برای 82 هزار نفر در گیلان+فیلم
تسنیم
روایت تسنیم از اتحاد "شیعه و سنی" در جشن چهل سالگی انقلاب؛ اجازه رخنه به دشمن نمی دهیم+فیلم
تسنیم
آل هاشم: حضور در راهپیمایی 22 بهمن پاسخ قاطعی به جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن است
تسنیم
راهپیمایی 22 بهمن؛ تجلی وحدت و همبستگی 40 سال ملت
ایکنا
سخنگوی سپاه: بعد از دفاع مقدس صحنه هایی مانند صف گوشت را ندیده بودیم/ در چهل سالگی انقلاب اوقات مردم را تلخ کردند
وکیل ملت
ثمرات انقلاب 40 ساله ـ استان ها| افزایش 6 برابری ظرفیت تولید انرژی برق در گیلان+فیلم
تسنیم
واکنش سخنگوی سپاه به دیدار مسیح علی نژاد با وزیر خارجه آمریکا: دست به دامن یک بچه خبرنگار شده
آفتاب
سردار شریف: بعد از جنگ صف گوشت ندیده بودیم
برترین ها
سخنگوی سپاه: بعد از دفاع مقدس صحنه هایی مانند صف گوشت را ندیده بودیم / 50 میلیون از جمعیت کشور دوران شاهنشاهی، جنگ و انقلاب را ندیده اند / پس از 40 سال، تا رسیدن قله فاصله ای نداریم
ساعت 24
نگرانی دشمنان به خاطر آگاهی از توانمندی های جمهوری اسلامی ایران است/ زن ایرانی با ظهور انقلاب تحول آفرید
خبرگزاری دانشجو
آمریکا در عرصه نظامی شکست خورده و در سیاست حرفی برای گفتن ندارد
فارس
تلاش برای بهتر شدن وضع معیشتی کارکنان دولت
اقتصاد آنلاین
شاخص امید به زندگی از 55 در قبل از انقلاب به 79 سال رسیده است
فارس
خبرهای خوشی برای کارکنان دولت در راه است
تدبیر و امید
40 ساله شدن انقلاب باعث عصبانیت دشمن شده است
ایرنا
تهران| واحدهای صنعتی در ورامین پس از انقلاب 10 برابر رشد داشته است
تسنیم
مدیرعامل کشتیرانی ایران: فقط 10 درصد ظرفیت ترانزیتی گیلان فعال است
تسنیم
افق پیش روی بردسیر در چهل سالگی انقلاب
ایرنا
پلیس مقتدر در 40 سالگی انقلاب
بولتن نیوز
باید هسته های پیشروی دانش بنیان با تکیه بر ظرفیت های فنی توسعه یابد
فصل اقتصاد
اجرای 122 پروژه عمرانی در مناطق محروم روستایی اردبیل / 80 روستای محروم برای طرح محرومیت زدایی شناسایی شد
راه دانا
اخبار مرتبط
bltایرنا : ملت ایران توطئه های دشمنان را به حماسه تبدیل می کنند
bltجهان نیوز : چرا در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کنیم؟
bltفارس : افتخار به گذشته و امید به آینده ایران در آمار بین المللی
bltخبرگزاری دفاع مقدس : طنین گام های استوار مردم در راهپیمایی 22 بهمن لرزه بر اندام دشمن می اندازد
bltایرنا : حضور اهالی فرهنگ، هنر و رسانه در راهپیمایی 22بهمن
bltخبرگزاری موج : پیروزی انقلاب اسلامی یکی از موفق ترین الگوهای انقلابی عصر حاضر است
bltایسنا : دهه چهارم انقلاب در زنجان چه گذشت؟
bltشبستان : رشد 6 برابری تولید خودرو/ارتقای هشت رتبه ای اقتصاد ایران
bltمهر نیوز : بذر توسعه علمی در لرستان جوانه زد/ فعالیت 144 شرکت و هسته فناور
bltتسنیم : ثمرات انقلاب 40 ساله ـ استان ها | ایجاد اشتغال 3100 واحد بزرگ صنعتی برای 82 هزار نفر در گیلان+فیلم
bltتسنیم : روایت تسنیم از اتحاد "شیعه و سنی" در جشن چهل سالگی انقلاب؛ اجازه رخنه به دشمن نمی دهیم+فیلم
bltتسنیم : آل هاشم: حضور در راهپیمایی 22 بهمن پاسخ قاطعی به جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن است
bltایکنا : راهپیمایی 22 بهمن؛ تجلی وحدت و همبستگی 40 سال ملت
bltوکیل ملت : سخنگوی سپاه: بعد از دفاع مقدس صحنه هایی مانند صف گوشت را ندیده بودیم/ در چهل سالگی انقلاب اوقات مردم را تلخ کردند
bltتسنیم : ثمرات انقلاب 40 ساله ـ استان ها| افزایش 6 برابری ظرفیت تولید انرژی برق در گیلان+فیلم
bltآفتاب : واکنش سخنگوی سپاه به دیدار مسیح علی نژاد با وزیر خارجه آمریکا: دست به دامن یک بچه خبرنگار شده
bltبرترین ها : سردار شریف: بعد از جنگ صف گوشت ندیده بودیم
bltساعت 24 : سخنگوی سپاه: بعد از دفاع مقدس صحنه هایی مانند صف گوشت را ندیده بودیم / 50 میلیون از جمعیت کشور دوران شاهنشاهی، جنگ و انقلاب را ندیده اند / پس از 40 سال، تا رسیدن قله فاصله ای نداریم
bltخبرگزاری دانشجو : نگرانی دشمنان به خاطر آگاهی از توانمندی های جمهوری اسلامی ایران است/ زن ایرانی با ظهور انقلاب تحول آفرید
bltفارس : آمریکا در عرصه نظامی شکست خورده و در سیاست حرفی برای گفتن ندارد
bltاقتصاد آنلاین : تلاش برای بهتر شدن وضع معیشتی کارکنان دولت
bltفارس : شاخص امید به زندگی از 55 در قبل از انقلاب به 79 سال رسیده است
bltتدبیر و امید : خبرهای خوشی برای کارکنان دولت در راه است
bltایرنا : 40 ساله شدن انقلاب باعث عصبانیت دشمن شده است
bltتسنیم : تهران| واحدهای صنعتی در ورامین پس از انقلاب 10 برابر رشد داشته است
bltتسنیم : مدیرعامل کشتیرانی ایران: فقط 10 درصد ظرفیت ترانزیتی گیلان فعال است
bltایرنا : افق پیش روی بردسیر در چهل سالگی انقلاب
bltبولتن نیوز : پلیس مقتدر در 40 سالگی انقلاب
bltفصل اقتصاد : باید هسته های پیشروی دانش بنیان با تکیه بر ظرفیت های فنی توسعه یابد
bltراه دانا : اجرای 122 پروژه عمرانی در مناطق محروم روستایی اردبیل / 80 روستای محروم برای طرح محرومیت زدایی شناسایی شد
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.