مخبر - 1397/10/22 - سودان؛ سرکوب مخالفان عمرالبشیر توسط پلیس

سودان؛ سرکوب مخالفان عمرالبشیر توسط پلیس
آتش اعتراضات مردمي و تظاهرات ضد دولتي که از 28 آذر در اعتراض به شرايط بد اقتصادي مردم و افزايش بي رويه قيمت کالاها شعله ور شده، با وجود گذشت 23 روز هنوز خاموش نشده است و نيروهاي پليس اين کشور روز جمعه به تظاهرات کنندگان حمله کرده و آن ها را با گاز اشک آور متفرق کردند.
سودان؛ سرکوب مخالفان عمرالبشیر توسط پلیس

آتش اعتراضات مردمی و تظاهرات ضد دولتی که از 28 آذر در اعتراض به شرایط بد اقتصادی مردم و افزایش بی رویه قیمت کالاها شعله ور شده، با وجود گذشت 23 روز هنوز خاموش نشده است و نیروهای پلیس این کشور روز جمعه به تظاهرات کنندگان حمله کرده و آن ها را با گاز اشک آور متفرق کردند.

به گزارش ایرنا، تارنمای سودانی «الراکوبه» نوشت: امروز پس از نماز جمعه شمار زیادی از مردم در «خارطوم» و« ام درمان» اقدام به برگزاری راهپیمایی ضد دولتی کردند و نیروهای امنیتی و پلیس با پرتاب گاز اشک آور، آن ها را متفرق کردند.
تظاهرات کنندگان روز جمعه شعارهایی مانند «آزادی، صلح ،عدالت» سر داده و خواستار تداوم راهپیمایی ها در هفته آینده شدند.
شمار زیادی از پزشکان، اساتید دانشگاه و مهندسان سودانی اعلام کرده اند؛ هفته آینده تظاهرات گسترده مردمی در شهرها و روستاهای این کشور برگزار می کنند و در این چارچوب خواستار برگزاری راهپیمایی بزرگی در بعد ازظهر یکشنبه در خارطوم و تظاهرات سراسری در پنجشنبه آینده شده اند.
تارنمای «سودان تریبون» نیز روز گذشته نوشت: یکی از نمایندگان زن مجلس سودان به نام «نوال الخضر» در جلسه روز پنجشنبه مجلس گفت؛ چند روز پیش نیروهای امنیتی او را در حالی که منتظر فرزندش در ام درمان بود، بازداشت کرده و با اینکه خود را معرفی کرده بود، برخورد توهین آمیزی با او داشتند.
وی در مجلس، شعارهایی ضد نظام حاکم بر این کشور سر داده و خواستار سرنگونی آن شد.
مقام های سودانی می گویند تاکنون 22 نفر در جریان اعتراض های اخیر کشته شده اند اما دیده بان حقوق بشر شمار کشته ها را بیش از 40 نفر اعلام کرده است.
سازمان عفو بین الملل روز پنجشنبه اعلام کرد از 28 آذر تاکنون بیش از 380 تظاهرات ضد دولتی در مناطق مختلف سودان برگزار شده است.

لینک اصل خبر

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.