مخبر - 1397/10/21 - سارقان موبایل قاپ در تله پلیس

سارقان موبایل قاپ در تله پلیس
سارقان 20 و 26 ساله گوشی های تلفن همراه شهروندان تهرانی پس از انجام 10 فقره سرقت، دستگیر شدند.
سارقان موبایل قاپ در تله پلیس

در حاشیه اجرای ششمین مرحله طرح دستگیری سارقان شهر تهران، دو پسر جوان 20 و 26 ساله ساکن یکی از محله های شهریار به جرم زورگیری دستگیر شدند.

یونس پسری 20 ساله بود که در خصوص نحوه زورگیری شان اظهار کرد: معمولاً پس از تاریکی هوا، با خودرو سمند امید به سمت تهران با هدف سرقت در کوچه پس کوچه های تهران حرکت می کردیم.

این زورگیر ادامه داد: پس از تردد در خیابان ها به محض مشاهده شهروندانی که در حال مکالمه با گوشی تلفن همراه خود بودند، من از خودرو پیاده می شدم و برای سرقت گوشی آن ها به سمت شان می رفتم.

--- وی در خصوص وضعیت کار خود و میزان درآمدش گفت: در یک رستوران واقع در میدان ونک با حقوق حدود 900 هزار تومان مشغول به کار بودم و با نامادری و دو برادر و خواهر خود زندگی می کنم.

امید 26 ساله (همدست یونس) که پیش از این در بنگاه پدر خود مشغول به کار بود، در پاسخ به این سوال که با توجه به کار پدر خود چرا به سمت خلاف رفتی؟ اظهار کرد: با فوت مادرم، نامادری وارد زندگی ما شد و همین موضوع باعث شد تا پدرم به من کمک نکند.

وی در خصوص میزان حقوق دریافتی خود از بنگاه پدرش افزود: میزان حقوق دریافتی من به کمیسیون در هر قرارداد بستگی داشت، اما در هر ماه حدود 4 میلیون تومان درآمد داشتم.

این متهم در پاسخ به این سوال که چرا با وجود درآمد 4 میلیون تومانی دست به خلاف زدی؟ گفت: انسان جایز الخطاست و این اولین سابقه ما بود.

وی با اشاره به مناطق و ساعات سرقت های خود گفت: از ساعت 6 بعد از ظهر به بعد و بیشتر در خیابان های انقلاب و ولیعصر(عج) این کار را انجام می دادیم.

امید از روش های سرقت شان بیشتر توضیح داد و گفت: من راننده خودرو بودم و یونس با مشاهده رهگذرانی که در کوچه ها با گوشی تلفن همراه مکالمه می کردند، از خودرو پیاده می شد و گوشی آن ها را از دستشان می قاپید.

وی افزود: پلاک خودرو من مختوش نبود و با پلاک خودم به انجام این کار اقدام کردم، چراکه شب بود و احتمال شناسایی نمی دادم.

این زورگیر در پاسخ به این سوال که چه تعداد سرقت انجام داده اید، گفت: 10 سرقت انجام دادیم و در مجموع حدود 2 تا 3 میلیون تومان درآمد کسب کردیم.

وی ادامه داد: اولین گوشی را در منطقه شهریار در مکانی با عنوان شیطان بازار (بازار سیاه) حدود 300 هزار تومان به صورت دستفروشی فروختیم.

او در پاسخ به این سوال که بیشتر چه گوشی هایی سرقت می کردید، افزود: بیشتر گوشی های j7 و j5 سرقت می کردیم و سراغ گوشی های آیفون زیاد نمی رفتیم.

امید در خصوص نحوه آشنایی اش با یونس گفت: در داخل بنگاه با یکدیگر آشنا شدیم. به شکلی که برادرم در همین موقع خانه گرفت و باعث آشنایی من با یونس شد.

وی در خصوص نحوه دستگیری اش افزود: زمانی که خواستیم گوشی زن 38 ساله ای را در خیابان بیمه خیابان آزادی سرقت کنیم، با فریاد این زن مردم بر سر ما ریختند و باعث شد که دستگیر شویم.

امید در پاسخ به این سوال که آیا در سرقت های خود از چاقو استفاده کرده اید؟ گفت: نه تا به حال نشده بود کسی مقاومت کند و نتوانیم گوشی را از دستش بگیریم و بخواهیم از چاقو استفاده کنیم./ باشگاه خبرنگاران


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.